Jak vám spalo 7 měsíční miminko?

veri25
24. zář 2012

ahoj holky, vím že tady ta diskuze určitě už byla, ale chtěla jsem se zeptat, jak vám spalo nebo spí sedmi měsíční miminko...našeho malého přes den nekojím, dostává už jen příkrmy, ale večer když jde spát ho kojím, spí tak od půl osmé do dvanácti, a pak se budí na jídlo každé dvě hodiny až do rána.někdy je se mi zdá že hlad nemá, že brečí jen tak, ale když mu dám napít vody nebo čaje, tak neusne, musím ho nakojit a pak spinká dál...tak jak jste to měli nebo máte vy...díky za vaše příspěvky 🙂

milmic
24. zář 2012

Měla jsem to úplně stejně, akorát jsem kojila i přes den a jediný příkrm byl zeleninový oběd. Ale s tím spánkem přesně to samé, každé dvě hodiny vzhůru. 😉

katyxq
24. zář 2012

V noci kojím několikrát doteď a není to jen tak cucnutí, fakt saje. Ale stejně se budí na čůraní, takže bych byla vzhůru tak jako tak 😉.
U vás možná dohání v noci dávku mléka, na 7 měsíců má příkrmů až moc.

citun
24. zář 2012

Tak já kojím v noci taky pořád.Připadá mi,že se ujišťuje,jestli jsem mu někam neutekla. 🙂

andelka
24. zář 2012

A proč nekojíš i přes den? Možná si to dohání v noci. Můj teda se taky budí, co 2-3hodiny v noci, ale je ještě skoro jenom kojený, má jen jeden příkrm (v 7m bude mít dva). Je ho kus (9kg) a takhle se budí minimálně 2měsíce, asi má holt v noci hlad. Je ještě malej, kaši na noc nedávám, tak kojím, když se vzbudí. Napije se a usne. Vodu ani čaj nedávám.
Však je to ještě kojenec. Až bude mít víc příkrmů a i večer, tak se pokusím noční kojení odbourat, ale to počítám až tak od 9,10měsíce. Pokud nezačne sám spát víc. Staršímu jsem noční kojení neupravovala nijak, v půlroce se budil co 2hodiny, v 10měsících 1x a od roka spal celou noc. sám od sebe.

olusenka
24. zář 2012

Začali jsme s příkrmy na 6měs., takže v 7měs. to bylo měsíc, co jsme přikrmovali a musím říct, že ten první měsíc bylo všechno jinak a těžší než předtím. Začal se v noci budit, předtím spal prakticky celou noc, ale ne nijak dramaticky, tak max. 2-3x, ne vždy stejně. Asi 2x jsme měli noc, že se asi od 2hod. ráno vzbudil asi 5x, jednou ten zbytek noci skoro prořval hystericky a uklidnilo ho jen prso. Doteď nevím, co to bylo, myslím ale že zuby. Dnes na 8,5měs. má 2-3 příkrmy denně, s 3. právě začínáme postupně, vymýšlíme, jak to bude časově nejlépe vyhovovat. Kojím včetně noci asi 6-7x denně. V noci někdy 1x někdy 2x-3x. Není to jen na uklidnění, opravdu hodně saje. Myslím že v noci a ráno vždy vypije nejvíc. Probudí se a brečí, někdy méně, někdy hrozný řev (přičítám to těm zubům, které se klubou, jeden kouká už kus) a pomůže jedině prso, napije se a spí dál.

veri25
autor
24. zář 2012

tak já taky ještě ráno kojím, pak má zeleninovomasový příkrm, ke svačině ovoce, piškoty...a večeře zase kojím, mezi tím, on vůbec nemá hlad, takže proto ho přes den nekojím...takže koukám že je to normální...už aby spinal celou noc, je to opravdu vyčerpávající.

natalie77
24. zář 2012

@veri25 Zdravím, syn se budil také co hodinu a mám dojem, že chtěl jen podudat, přitulit se a pochovat...že se asi spíš bál než že by měl žízeň nebo hlad......no a jeho nespavé období trvalo skoro do pěti let....
Tak držím pěsti, ať se to brzo zlomí.
U nás se to zlepšilo, asi v roce, když jsem přestala kojit a odmítla co hodinu, někdy i půlhodinu dávat vodu nebo chovat....no a taky jsem mu vzala dudlík, který když mu vypadnul, tak brečel, protože ho chtěl...
Prostě je to tak, že některé děti jsou spavé a některé ne....tak je zatnout zuby a vydržet 😉.
Hodně štěstí.

blahova_andrea
24. zář 2012

ahoj, tak u nás je v 9m to stejné, od půl 8 do půl 12 spánek a pak mlíko, kolem 3h zase a v 6 ráno snídaně zase. čaj taky nezabral, ani jen tak pochovat. a to jednu dobu už hezky spinkal skoro celou noc. tohle nám odstartovaly zoubky ☹

nika055
2. únor 2015

@veri25 a muzu se dodatecne zeptat, jak tehdy ditko prospivalo? Prabyvalo na vaze krasne, nebo nic moc? Ja to resim ted s tim svym... Dekuji 🙂