Jak vám spinká +/- měsíční mimino?

duppe
28. srp 2011

Ahojky, chci se Vás zeptat na spánek vašeho miminka.
Mojí holčine jsou 3 týdny a bylo mi řečeno, že by měla vnoci alespoň jednou spát víc jak 2-3 hodinky. Ona se ale pořád budí po 2-3 hodinách na papání. Pak se nám taky stává, že se v noci probere, nabumbá se a oči jak baterky a jen čumí a nechce spát a nehrozí ji jen tak položit do postýlky okamžitě spustí řev ☹ . Takhle ji pak musím nosit na rukou kolikrát víc než hodinu než konečně usne.... A to se už blíží čas kdy má zase papat takže za chvilinku je opět vzhůru. Tohle čumění a pobrekování (spíš řev 🙄 )jen co ji položím má jednou v noci a jednou přes den. (jen ať to nezakřiknu!) 😅
Jak je to u Vás???? 😕 Jak Vám miminka spinkají?

mihaulka
28. srp 2011

@duppe Zdravím 🙂 Naší malé je 8 měsíců a budí se pravidelně co 2-3 hodiny 😉 Když byla malinkatá, bylo to někdy i horší a taky - jak píšeš - jsem s ní kolikrát seděla v noci i dvě hodiny a mazlila ji 😀 Neztrácela bych kvůli tomu hlavu, myslím, že se to bude jenom zlepšovat (u nás se to zlepšilo kolem 2.měs. a pak opět zhoršilo kolem 6.měs. 😀 ) hlavně platí, že v noci nechat tmu, nezapínat televizi a ták - aby si prďola nemyslela, že se vstává 😀

sysysy
28. srp 2011

Náš malý co je přikrmován UM před spaním (od 2,5 měsíce), tak spí velice pěkně 🙂 Obvykle od 21hod. do 04.hod., pak se jen vzbudí na kojení, nabaští se v polospánku a spíme dál tak do 7hod, a to už pak vstáváme. 🙂

zurkova
28. srp 2011

Náš malý má 3 týdny a usíná kolem 18 hod a spí do 23 hod, pak se nají a budí se co 2 hodiny až do rána. Mezitím ho musím 1x uspávat na rukách a jinak usne sám. Když jsem měla malou, tak jedla co 2 hodiny po celý den i noc s uspáváním na rukách, sama neusnula. Od 4 měsíce jsme začali přikrmovat a pak už spávala celou noc. Neboj, za chvilku se to zlepší a intervaly se prodlouží.

kvetinkaivanka
28. srp 2011

@duppe takhle se budil i můj malý.Tak do tří měsíců se budil jak hodinky po 2-3 hodinách a potom se to začalo zlepšovat a někdy kolem šesti měsíců začal spát celou noc.První týden doma mi takhle řval každou noc a já byla úplně hotová!Jak jsem ho položila do postýlky,tak sputil 🙂 jak píše mihaulka,nechat tmu,nezapínat televizi....

artikula
28. srp 2011

Ahoj, to jsme meli u prvni dcerky taky, hruza, vubec ti to nezavidim. Musi se to holt vydrzet, asi. Nevim, jestli to nesouvisi s mlickem...Ja dcerku kojila rok a dva mesice, pribirala pekne, ale bylo to spis za to, ze jsem ji holt porad kojila, v noci trikrat,4x, vzbudila se, 30min kojeni, hodina uspavani a za 1,5 zase vzhuru a dokola 😠 ☹ . Tezko rict, co by pomohlo. Mozna zkusit i vecer udrzet vic vzhuru a dat pozdeji spat...Nebo davat pravidelne ve stejnou hod. spat a zavest ty ritualy, o kterych se vsude pise. V noci pak pri kojeni nemluvit, nerozsvecet...Ja to nakonec resila tak, ze jsem si malou dala k sobe do postele...Ale neni to taky vyhra...U syna to bylo jine, budil se, najedl a hned spal. U Amalky, te jsou ted dva mesice, je to nej, ta spi uz par tydnu skoro celou noc, od prijezdu z porodky se budila jen jednou v noci (az k ranu), nejdriv jsem mela strach, neverila jsem svym ocim, ale pribira krasne a spi vkuse i 9hodin 😵 ...Tak vydrzte! Bude lip!

sarlotta
28. srp 2011

Myslím, že interval kojení po 3hodinách je ve 3týdnech naprosto normální a běžný a může být i častěji... než si zvyknete trvá to těch 6týdnů, udivuje mě spíš to bdění po jídle, většinou miminka usnou u jídla. To že se chce chovat, to je normální, v bříšku se taky ,,chovala"🙂 doporučuju nošení ve vaku a klidně spinkejte spolu zatím, možná je to jen tím, že Vás potřebuje nablízku. Takže ne nošení a chování na rukou ale lehněte si spolu, tak aby to bylo pohodlné oběma. Nejste otrok, jste maminka 😉

luciebx
28. srp 2011

nas malej se taky budival.. oni proste ti malinci asi to tak uz maj..; jsou malo ktera miminka ktera proste spi.. tohle musis prekonat.. ono bude lip uvidis.. zkousis treba dudlik na zklidneni?

levandule_vanilkova
28. srp 2011

Ahojky. Moji 6-ti týdenní holčičku obvykle nakrmím kolem osmé-deváté večer a vždy tak nějak po půlnoci se vzbudí na další krmení. Uspávat jí nemusím - vždycky totiž usne u prsa a pak jí jen přenesu do postýlky 😀 . No a ráno se vzbudí nějak po té páté...

kesurka
28. srp 2011

nezbývá ti než to s malou protrpět..až bude mít 6 měsíců, tak už je správný čas se pokusit zavést nějaký systém, ted je ještě potřeba jí poskytnout co bude potřebovat a to kdykoli- bohužel pro tebe ☹ ale neboj, bude to jenom lepší..kojíš?

terrorkax
28. srp 2011

Lituju vsechny maminky co jim deticky nespi. Me malicka spala od narozeni cca 20:30-4:00 po kojeni. Od sedmy tydnu jsme na UM (ted jibudou tri mesice) a budi se stale kolem te ctvrte, ale to staci dat dudlika a spi do 6, napapa se, vratim do postylky a nekdy usne nekdy ne, ale je hodna a necha me spat aspon do osme, kdyz se podari tak i treba do pul 10 🙂

kamusek
29. srp 2011

Naše Domča spinkala krásně od 5 týdnů celou noc (od 19 do 6-7 ráno)! Byla spáč i přes den, jen spala, pak se napapala a spala dál 🙂 A přibývala krásně, takže jsem ji ani nemusela budit, jak to někdy doktoři radí! Ale změna nastala v půl roce - asi růstový spurt. Najedou se malá začala budit i 5x za noc ☹ Trvalo to asi měsíc. Naštěstí pořád ještě i kojím, takže jsem ji dala trochu "cucnout" a spala dál. Teď už je to lepší, ale pořád se budí okolo 2-3hodiny v noci a má hlad. Už by to tak prý být nemělo, už prý podle věku nemůže mít hlad, ale jak já říkám, každé dítě je jiné....

ja.na81
29. srp 2011

Tritydenni miminko je jeste moc male na nejaky rad a system 🙂 Muj maly, kdyz mu byl mesic, tak take jedl ve dvou hodinovem intervalu, ve dne v noci. Pak se ty noci zlepsily, ze spal kolikrat i od 20.00 do cca 3.00 a pak jeste do pul sedme treba (takhle super spaval kolem 2. a 3. mesice), pres den se kojil co dve hodiny az do ukonceneho 6. mesice, kdy jsem pomalu zacinala s prikrmy. Noci se ale postupne zase zhorsovali, az se budil v noci zas kazde 2 hodiny. Az ted, co je mu rok jsem zrusila nocni kojeni a spi zas o neco lepe 🙂 Takze neboj, ono se to vsechno bude jeste vyvijet a menit a neni nic, co by bylo nenormalni, jsou to proste deti, zadne stroje 🙂