Jakou máte teplotu v ložnici a co mu oblékate na spaní?

natalie77
17. led 2008

Ahoj,
chtěla bych se zeptat...malý se často v noci budí třeba i po 1,5 hodině ☹
Jakou máte teplotu v ložnici a co dáváte dětem na sebe?
My v ložnici netopíme, malý má tričko s krátkým rukávem, bavlněný overálek a spací pytel.

Jen zkoumám jesli mu nemůže být teplo-zima... tonoucí se stébla chytá 😉 už mi asi hrabe z nevyspání 😀 .

Přeji všem maminkám, ať miminka spinkají celou noc 🙂 .

domina
17. led 2008

my máme si 20stupnů-jak kdy.a malé dávám, bud body jenom s dl.rukávem, rychlozavinovačku a přikryju jí dekou, nebo jí dám overal, zavin. a deku.zima jí není.je teplá, když jí vyndám

miluska.woolley
17. led 2008

Natalie, my sice jeste malou nemame na svete, ale na letacku z porodnice stoji loznice na spani 18-20 stupnu a miminku dat jen pyzamo(overalek) a spaci pytel. Hlavne se pry nemaji prehravat.
Kdyby mu byla zima, mel by studeny rucicky, ne?

lebedka
17. led 2008

My jsme v naší ložnici netopili a měli jsme tam tak 20°C. Terka spala v pyžamku s dlouhým rukávem a rychlozavinovačce a pod dekou. Teď už spinká sama v pokojíčku, tam je trochu tepleji a stále má pyžamko, ale spí jen pod dekou...

zusma
17. led 2008

My máme tak 19 st. a malá má overálek a na to kabátek anebo třeba dupačky s kabátkem. Jo a většinou ponožky. Dřív měla ještě zavinku ale ted už ne. Je přikrytá dekou z ovčí vlny a je ráno teplá. Akorát dlaně má občas studený, nebot je má vystrčený za hlavou.

zusma
17. led 2008

Jo a zapomněla jsem napsat, že se nebudí - spí tak 9 hod v kuse 🙂

domina
17. led 2008

když jsem byla v porodnici.měli jsme tam strašné horko a měli jsme je v košilce, zavin. a dece.takže malou oblékám stejně jak v por., akorát jsme snížili teplotu.asi záleží jak je mimino staré podle mě.na začátku mi doktorka řikala, že i na noc má být vyší teplota a postupně snižovat.

romana27
17. led 2008

AHojky, to vůbec nemusí být teplotou. Bohužel my spinkali krásně cca do 4 měsíců, 10 hodin v kuse a pak ejhle, něco takovýho jako ty. Kolem toho 3.-4. měsíce se to tak někdy stává, že děti přestanou hezky spinkat :( Teď poslední dobou se to zase vrací k normálu, ale víc jak 4 hodiny v kuse nenaspíme.

Přeji, aby to co nejdříve přeslo a malej spinkal pěkně v kuse a nechal tě vyspat 🙂

kupinka
17. led 2008

My máme 18st,malý spí celou noc,má jenom pyžamko,pod tím nátělník,ponožky a je přikrytý peřinou

tlapicka
17. led 2008

my mae v loznici siiiilenou zimu a nase mimi prikryte nespi ani za nic, tak dostava pyzamko a fleesovou kombinezu. deku si nhrabe pod sebe a spi na ni. spi jako spalek, kdyz je u nasich v teplcku je to horsi... takze teplota urcite vliv ma...

natalie77
autor
17. led 2008

Holky, díky moc 🙂 .
ZUSMO 😉 to jsi neměla psát, véééliká závist a pak, že nejsem závistivý člověk

berynka
17. led 2008

My v ložnici taky netopíme, ať je venku kolik chce stupňů. Je tam trochu chladněji, myslím si tak necelých 20°C. Malá spí v overálku s dlouhým rukávem, dávám jí do tenčího spacího vaku (od Cherokee) a ještě jí přikrývám dekou (TCM). Stejně se ale dost mele, tak přikrytá moc nevydrží 😒 .

natalie77
autor
17. led 2008

jsem zapomněla napsat, že nikdy nespal déle, jak 4 hodiny 😠

romana27
17. led 2008

naty nezáviď 🙂) neboj, takových nás bylo, co nám mimina spala a pak nám to dala pěkně sežrat 😀 Teda né, že bych to někomu přála 🙂)))

berynka
17. led 2008

Jo, tak to znám 😀 .

dlinduska
17. led 2008

ahojky na noc mame tak 19-21 stupnu jinak luci je v overalku ted uz i ve spacim pytli a trosku pompas prikryta perinkou. ale asi jeste pred tyden byla jen v overalku a pod perino spaci pytel proto neb se velmi odkopavala. jinak my taky mesic spaly spis nespaly kdy jsme byly co 2h vzhuru pak se to zlomilo asi pred tydnem, odesla jsem z pokoje a dala luci do spaciho pytle. ver ze casem to vstavani prejde 🙂

aponchie
17. led 2008

u nas je pomerne chladno celorocne ,mame parkety a malo topime nemame radi teplo,takze mala je zvykla na "zimu"ale ja myslim,ze se ji lepe spinka v zime,jestli ma teple rucky za krckem a nozicky je to ok,ja davala body kratky rukav a pres to dupacky a pote uz jen dupacky a spala lepe 😉

vivian
17. led 2008

My tu máme asi 21-22 stupňů, na víc se to vytopit nedá... Dávala jsem malé jen dupačky, "nestěžovala si", ale pořád měla lehkou rýmu a před nedávnem byla regulérně nachlazená (kašel, rýma), tak jsem ji začala víc balit, dostává silnější ponožky, dupačky a na noc ještě svetřík, protože mívá studené ruce... a přikrývám ji fleecovou dekou přeloženou nadvakrát, krásně hřeje.
Snažím se, aby neměla studené ruce. A v noci spí krásně, už dá třeba 8 hodin v kuse a nebudí se...

vivian
17. led 2008

Ale doktorka v porodnici nám říkala, že se nemáme řídit tím, jestli mají studené ruce nebo nos, že rozhodující je, aby neměly studené nohy.

mem
17. led 2008

ahoj, neverila jsem tomu, ale zafungoval u nas jeden babsky recept - povijan. bydlime v baraku v nejchladnejsim byte nad vchodem a loznice ma dve steny vekovni sever zapad, takze je tam docela kosa a po vytopeni to celkem rychle chladne. Vytopime to tak na 21 a do rana ok. Male je 6 tydnu a spi uplne krasne, slaba perova deka ji hreje zespoda, jenom ji na to pokladam, nebalim a je prikryta lehkou dekou, ma krasne teple nohy i ruce, na sobe jen body a overalek. Vydrzi i 7-8 hod v kuse. Trosku doufam, ze to vydrzi, asi je spac po tatkovi

zdenka26
18. led 2008

ahojky,my máme v děts.pokojíčku kolem 20st. a oblékám ho do bodýčka s krátkým rukávem a na to bavlněný overal.Aasi je mu dobřě,protože jak v 20.00 usne tak se vzbudí v 6.00 na jídlo a pak ještě zaspí do 9.00. Ale je to podle miminka ,každému sedí něco jiného 😉 😀

perada
18. led 2008

Péťa byl jako čerstvé miminko zmrzlínek a tak jsme měliv ložnici asi 24 stupňů a pro nás tobyla katastrofa 🙂 zabedněný okno, zaplé topení..ale vydržela jsem to holt a jak rostl, postupně jsem začaly snižovat teplotu..
okno je na mikro, topení na 1,5 a máme tam 18-19°C a paráda.
Malej spí v body s kr. rukávej a overálek (bavlna nebo lehký froté), přikrytej peřinkou a je teplounkej a hlavně přetopíno není vůbec dobré na nosánek. Ručičky má občas studený ale jak se tu píše..podle toho se řidit nemáme. Jen podle zátylku a studené nohy to taky není dobré.

syrael
18. led 2008

U nas jak nejni frisno, nechce se nam spinkat. Cim vetsi zima, tim lip...Bobajs ma na sobe bodicko, na nozickach nic a je zalezlej do spaciho pytle. Hlavne toho nesmi mit vic na sobe, jinak se poti a je desne nevrlej, asi to ma po tatinkovi🙂

betka007
18. led 2008

Ahojky, my mame v celom byte rovnaku tepltou od 24-25 stupnov. Velmi teply byt a topenie nemame na plno, neda sa regulovat... Laura spinka v bodycku a dupackach a ma na sebe deku 😉

kristi
18. led 2008

Mia ma v pokoji cca 21 st, spi v bodynku a teplackach, bez ponozek..nekdy i bez teplacku, pac je zahrevna

dendisa
18. led 2008

my na radu pediatra vypli v ložnici topení. Kolik je tam stupňů nevím, ale já si beru pod peřinu občas i deku 😀. Linduše má na sobě tenký overálek z bavlny, je ve spacím pytli (střih zahradníky - bez rukávů) a když se neovládnu a je mi hodně kosa, přikryju jí od pasu dolů ještě peřinkou z dutého vlákna. Ale je úplně v pohodě, děcka fakt potřebujou nižší teplotu, mají úplně jinou termoregulaci. My jsme jenom rozežraní teplem.
Když jsme normálně topili, chrchlala přes ten hltan, znáte to. Jak to měla vysušené. Teď je v pohodě, a taky co máme to vyplý topení, začala usínat sama! Možná je to jenom náhoda.

jankar
18. led 2008

My máme v ložnici 19st. a malej má na sobě jen overalek+plenka,zakrytý vekou peřinou.

mem
18. led 2008

ono kazdy dite je jiny, takze asi taky zkouset co vyhovuje, protoze nemuze byt preci jen jeden mustr

tertom
18. led 2008

Ahoj! Na noc má Kubíček v pokojíčku cca 18 stupňů a spinká v overálku s dlouhým rukávkem, spacím pytli (stačí tu tenší - G-mini) a je přikrytý peřinkou. Reuce má i tak příííšerně ledové, ale nohy v pohodě. Bez pytle se budí každou chviličku, ale takhle spinká pěkně.

susik77
18. led 2008

ahoj, ja uspavam malu tak, ze vypinam topeni, mam otvorene okno .ma na sebe pyzamko s dlhym rukavom, spaci pytel bez rukavov, teplu deku a prikryvku.

jabber
18. led 2008

Ahoj, tak my máme v ložnici asi 18 stupňů a malá spí v overalu s dlouhým rukávem a pod peřinkou 🙂