Je každé 2. dítě nespavec?

karotky
16. pro 2010

Když se mi narodil druhorozený syn Matěj,byla jsem šťastná,že netrpí na koliky a ukázkově spinká. 😵 Kamarádka mě varovala,že její 2.dítě bylo do 6.neděl také zlaté(oproti tomu prvnímu),ale od té doby až do 1.roka se jí každé ráno budilo nejdéle v 5:00.Myslela jsem,že z ní mluví tak trochu závist,ale teď začínám zjišťovat,že nebyla od pravdy daleko. 😅
Adámek mi od 3.měsíců spal celou noc v kuse(od 5.týdnů byl n UM)-tzn. od 18:30 do 5:30 a tenhle rarach usne ve 20:00,vzbudí se na kojení už jen jednou a to mezi půlnocí a 2:00,ale kolem 5té ma vyspáno(měl to tak,ikdyž jsem ho kojila o půlnoci a pak ve 4:00).Hlad nemá(o mlíčko si řekne nejdřív v 6:00),plnou plínku taky nemá,dudlík nezabírá,pomazlení také ne a dá mi to dost práce,abych ho udržela při bdělosti alespoň do 7:00,aby si nehnul s režimem.V chytrém časopise jsem vyčetla cosi o nastavení vnitřního budíku,ale prostě s tím ranním vstáváním nehnu,ikdybych se měla zbláznit. 😖
Přes den mi teda spí od 7:00 do 10:30,pak od 12:00 do 14:30 a odpolko od 16:00-16:30 do 17:00.Delší bdící časy není schopen vydržet a zavírají se mu klapky. 😝 Co s tím,..........poradí mi někdo?
A pokud jste na tom stejně,kdy mám čekat změnu-stačilo by mi,kdyby vstával alespoň až v 6:00. 😅

bufina
16. pro 2010

U nás je to podobný. Malej vydrží být přez den vzhůru 3, max. 3,5 hodiny, pak si šudlí oči, je protivnej a musím ho dát spat a to mu bude v neděli rok.... Večer kolem půl 7 je už taky protiva, i když je vzhůru třeba jen 2 hodiny od posledního spaní, tak kolem sedmé usíná, nejpozději o půl osmé.... Teď mu rostou zoubky tak je vzhůru snad 10x za noc, ale stejně vstává mezi 4.40 a 5.45. Se mně zdá, že ty časy vstávání obden střídá.... A to první dcerka spala hezky. Sice se v roce taky ještě v noci budila na mlíko, ale vstávala až kolem půl 8.

kristi
16. pro 2010

ja myslim, ze to je o vnitrnim nastaveni, Mia taky nespi tak, jak bych si predstavovala, pres den vubec, vecer jde spat ve 21-21.30 a spi do rana do 8. Nella od Laz chodi spat ve 20 a rano vstava v 6, nekdy i driv....ale dyl ji dat spat nemuze, mala nevydrzi. To ta nase chodi kdy se ji zachce, rezim zadnej a to nedejboze, aby si odpol. schrupla treba 20 minut v aute, to je schopna vydrzet do pulnoci vzhuru...

takze pokud je Matysek skrivan, tak s tim nic moc neudelas, s vnitrnimy biorytmy bych nic moc nedelala, akorat bude nastvanej a unavenej, stejne jako dospelaci

petule246
16. pro 2010

ahoj, tak já to mám zatím tak, že první dítě bylo nespavec - Alík se mi budil už v šestinedělí právě kolem té 5 ráno (spát jsem ho dávala po 19 hod.) a nyní je mu 19 měs. a budí se nejpozději kolem 6 ráno. Adámkovi jsou nyní 3 týdny a dávám ho spát kolem 20 hod., většinou se mi vzbudí na kojení kolem 2 hod. v noci, pak v 5 ráno, to tak hodinku kouká, ale je zlatý a kolem 6 ráno zase usne a spí min. do těch 7, ale i déle a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Nicméně každé dítě je jiné a vyhovuje mu jiný spánkový režim. Rozhodně bych neřekla, že obecně platí, že první děti spí dobře a druhé špatně. A podle mne je určitě rozdíl mezi kojenými dětmi a dětmi na UM.

paolin
16. pro 2010

holky, tak já nevím 😀 Vítek se kojil co 1-2 hodiny, vstával v 4:30. v noci měl plakací období od 22:00 tak 2-3 hodinky, přes den plakal i 3 hodiny v kuse několikrát denně a spal max. 20 minut 😉 Adam se kojil po 3 hodinách - óó jaká pohoda pro nás 😉 ani jeden chlapeček nemá potřebu pořádně spát. Vítek začal celou noc od 3.let a od té doby spí dobře. těšíme se, až Adam prospí svoji první celou noc 😉 nu, jestli bude taky spávat od 3.let, tak už to máme za pár 😉
u nás moc neplatí, že více unavené dítě spí v noci déle. spíš lépe usínají. některým dětem je možné režim upravit. s některými člověk holt nehne..

zuzau2
16. pro 2010

A jak je starý?

coxa
16. pro 2010

Já si nemůžu stěžovat ani na prvního ani na druhého. 😵 Jasně že byli a jsou dny, kdy se nespí nebo se spí méně, ale to je jen proto, že je něco trápí (zuby, nemoce apod.) jinak spíme hezky. 🙂 Takže u nás rozhodně druhé dítě nespavec není - naštěstí! 😉 😵

misicka85
17. pro 2010

U nás je to taky bez problémů u obou. Samozřejmě jsou dny,kdy se v noci budí častěji,ale jsou to spíš výjimky.
Obě děti spí v postýlce v pokojíčku od 3m, dcerka teda od těch 3m spala celou noc 19h-7h, syn se v noci budí kolem 3h (většinou,někdy se vzbudí ve 2h,jindy až v 5h).Obě děti byly do 6m plně kojené, Adélka pak s příkrmy kojená do 10m, u Petíka uvidíme jak dlouho nám to vydrží 🙂
Teď bude mít Adélka 2roky a spí mi odpoledne tak 2h a večer chodí spát ve 20h a vstává kolem té 7-8h. Peťa mi spí ty 2-3h dopoledne a 2-3h odpoledne.

dlabinecka
17. pro 2010

Já tě asi potěším, u nás se to s přibývajícím věkem zlepšuje!! Ve 3 měsících malá chodila spát kolem 23 hod a vstávala v šest . mezitim 3-4kojení. Dneska usne sama v postýlce v devět. vstáva v 1 a ve 4 na kojení. po kojení okamžitě usne a vstává mezi 7:15 a 7:45 🙂