Jsou mu skoro tři měsíce a prospí celou noc. Je to normální?

neu.sona
20. srp 2009

Ahoj holky, potřebuju radu. Náš Matýsek je od malička spáč. Když jsme přišli z porodnice, tak prospal Normálně pět hodin, pak si to protáhl na osm a teď spí už tři dny dvanáct a půl. Je to normální? 30.8 mu Budou tři měsíce. Všichni všude říkají, jak jim děti nespí a nám spí krásně. Máte některá taky takové zkušenosti? Přitom je krásnej, dobře papká, jenom kojíme, má už velikost od 74 a váží 7.1 kg. Přes den jí po hodině a půl. Zítra jdeme k doktorce, tak uvidíme, co nám řekne. Ale krom toho,že nás občas bolí bříško bych řekla, že je spokojené miminko. Tak nevím ☹.

babulka123
21. srp 2009

bershka.. a riesila si to nejako?? kolko ti spala cez den??? ja si myslim ze keby bola hladna tak sa zobudi..

blandik
21. srp 2009

Je to normální. Náš malý taky spí od ukonč. třetího měsíce celou noc bez probuzení a krmení (tedy začal asi týden před ukonč. 3M), taky byl větší a těžší. Souvisí to s vyzrálostí mozku:o)

dada134
21. srp 2009

Ahoj,určitě to normální je,naše dvojčátka taky tak od toho 3.měsíce spí tak nejméně do 6 až do 7 a teď jim je 6,5měsíce a pořád tak spinkají 🙂

neu.sona
autor
22. srp 2009

Ahoj holky, děkuju moc za všechny příspěvky 🙂. Včera jsme byli u doktorky a vše je ok. Malýmu budou 30. tři měsíce a má 64 cm a 6915 gramů 🙂. Doktorka řekla,že je krásnej a máme být spokojení. Jinak přes den jíme maximálně po dvou hodinách, ale neomezuju ho. Dám mu klidně i po hodině. Jinak jak jsem říkala, je spáč od malinka, ale probouzel se hlavně kvůli tomu, aby se vyprděl a vykákl. To spal tak osm hodin. Teď kakáme jednou za den nebo dva dny a to spí těch 10-13 v průměru. Je to různý. Každopádně se ráno napapká a někdy zase spinkáme. Ale já si říkala už v těhu, že je mi jedno, co dělá přes den,ale v noci ať chrní 🙂. Taky to byl ze začátku boj. Nechtěl ležet v postýlce a dvě hodiny brečel jak tur. Vždycky jsem ho pohladila, dala dudlik a byl klid. Teď už to má naučené. Po večerní koupeli kojení, papá z obou prs a je vyřízenej pak ho šoupnu do postýlky a třeba hned spí, nebo si tam sám povídá. Říkám mu, že je moje zlatíčko 🙂.