Jsou mu skoro tři měsíce a prospí celou noc. Je to normální?

neu.sona
20. srp 2009

Ahoj holky, potřebuju radu. Náš Matýsek je od malička spáč. Když jsme přišli z porodnice, tak prospal Normálně pět hodin, pak si to protáhl na osm a teď spí už tři dny dvanáct a půl. Je to normální? 30.8 mu Budou tři měsíce. Všichni všude říkají, jak jim děti nespí a nám spí krásně. Máte některá taky takové zkušenosti? Přitom je krásnej, dobře papká, jenom kojíme, má už velikost od 74 a váží 7.1 kg. Přes den jí po hodině a půl. Zítra jdeme k doktorce, tak uvidíme, co nám řekne. Ale krom toho,že nás občas bolí bříško bych řekla, že je spokojené miminko. Tak nevím ☹.

schatzilein
20. srp 2009

to si nas moc svojou spravou nepotesila ☹ .

titkovamiriam
20. srp 2009

to asi evulinkab ze?!

wladka
20. srp 2009

aj my sme to tak mali..ze sme od mesiaca a pol spinkavali celu noc, ale len do 7mesiaca - vtedy isli zubky, to sa uz zmenilo 😝, pytala kazdu hodinku a pol, az 2 😝 ..a bola cisto kojena 🙂

jadviga
20. srp 2009

určitě je to normální - my spíme celou noc - 12 hodin od 2. měsíce 😀 😀 I zoubky jsme zaspali 😀 😀 😀 😀

aponchie
20. srp 2009

smouli zapacha leda tak travene mlicko kdyz s evrati do pusy ty nekojis ze?mozna to UM jinak pachne ja nevim ja M po nakojeni ocuchavam a smrdi leda tak kdyz blunkne ..ale nohy ji pachnou jak hrom 😀 povlak na jazyku maji deti na mlicku jen..

dejna3
20. srp 2009

moja malá prespala celú noc od 6-tich týždňov 😉 (cca od 23,00 do 6,30) .... časom sa interval ešte predĺžil 🙂

andyalukasek2008
20. srp 2009

Jéje, to máš super! UŽÍVEJ TOHO! Oni prcci mají jakési spánkové cykly co se čas od času změní tak je možné, že zanedlouho bude vše jinak, ale kéž by ne 🙂...

vierab
20. srp 2009

aj moja malá prespala od 2 mesiacov celú noc bez zobudenie. A vydržalo jej to do teraz. Ináč sa cez den nezastaví, je aktívna, pekne papá a potom si schrupne až do rána.

zukab
20. srp 2009

aj moja spavala od siestich tyzdnov celu noc az do rana, cca do 7-8mej. bohuzial, v siestich mesiacoch sa to pekne krasne zlomilo a po polnoci sa zacala budit. pocas prerezavania prveho zubu to bolo peklo, lebo ja som bola rozmaznana celonocnym spanim, ale uz je to zasa v 😉 az na to, ze sa posledny mesiac zacala budit podstatne skor, ako v minulosti. takze okolo siestej je uz hore. ale ked si ju zoberiem k sebe do postele, tak este na hodinku zalomi, nastastie 😀
je to normalne, uzi si to, kym sa da 😉

martulikk
20. srp 2009

holky, když tak čtu vaše příspěvky, tak tajně doufám, že se to u nás za ty 2 týdny také zlomí a budeme konečně v noci spááát 😅 když píšete, že zhruba od 2 měsíců spíte, jak vám dětičky (ne)spaly do té doby?

jadviga
20. srp 2009

martulikk, mě se malá budila 2x za noc na kojení, cca od 2. měsíce už v noci nechtěla - kojím do teď 😉 a je to mamlas, takže jí to v noci rozhodně nechybí - kojo.
tak hodně štěstí 🙂

kozinka
20. srp 2009

ahojky, malá mi taky spinkala od dvou měsíců celou noc, hodně lidí se ptalo jestli je to normální, ale já fakt nakojila malou v osm a ona vstávala ráno o půl deváté 🙂 Spala krásně do patého měsíce, pak začly růst zoubky a bylo to horší, budila se častěji (třikrát za noc, ale jen na čajík a nebo mlíčko) ale spávala tak dlouho pořád, vlastně do dneška mi spinká do půl deváté 🙂 a to jí pokládám v osm.. 🙂 (a budí se opravdu jen když rostou zoubky, jinak jsou noci že o ni ani nevím.. 🙂 )
Ale jak říkám, žádné strachy, je to normální, máš prostě hodné dítko!!!! 😵

zusma
20. srp 2009

Malá mi spala celou noc od 4.týdne života a za nedlouho ji budou 2 roky a spí pořád krásně. Nikdy se to během těch dvou let nezměnilo🙂

peroli
20. srp 2009

neu... a jak ti přibírá? v pohodě? orientuj se hlavně podle toho... mě osobně by 12,5 hodin připadlo moc u takovýho maličkýho prcka, ale jestli ti dobře prospívá, je přez den jinak čilej a celkově je jinak v pořádku, tak pak to tak asi má bejt... tak buď v klidu 😉

mici11
20. srp 2009

Ahojte nas maly ma 2 mesiace a 2 tyzdne a prespinka celu noc uz asi 3 tyzdne. Pekne pribera, tak som spokojna. Bud rada aspon sa vyspis 🙂

nikollette
20. srp 2009

Náš tiež prespinká celú noc, od narodenia 🙂
síce papkáva v noci, ale to po spiačky 😅 a spinká ďalej aj do 10tej, či niekdy 11tej, 12tej,... (ale samozrejme, medzitým už papká mliečko)

lienka43
21. srp 2009

Vsetky mate velke stastie, budeme mat rok a este ani jedna noc prespana cela :DD, budime sa stale niekedy aj 10 krat...a cez den spime tiez velmi malo....ale tak hlavne ze je zdrava..

jankapiknova
21. srp 2009

no nam sa este nestalo aby spal celu noc bez jedenia, ako spinka fajin okolo 11hodin vzdy ale papa v noci sice so zavretymi ocami v postielke,vyberieme a spi dalej ale celu noc bez vsetkeho veru este sa nestalo.
mozete byt radi 😉

cestovatelkaandrea
21. srp 2009

ahojte, je to normalne. nas maly bol krmeny iba odstriekanym MM v tej dobe a spal od 22hod do 4-5hod rano. Teraz je to ale horsie lebo mu rastu zubky a je teplo, tak sa v noci aj budi a chce cajik alebo cistu vodu. 🙂

ivamera
21. srp 2009

ahojte, aj ja si myslím, že je to úplne v poriadku a veľmi sa teším, že moja druhorodená, teraz trojmesačná dcérka spinká od pol desiatej až do takej 5tej ráno. Staršia sa budila aj 5 krát za noc. Je výlučne kojená, o to dôležitejšie je pre mna, aby som ráno poriadne vyprázdnila oba prsníky.

sisinka5
21. srp 2009

Zdvihni ruky k nebesiam a dakuj za take dieta.Nase prve babo Matko mal otoceny den a noc tak bbud stastna ze nemas kruhy pod ocami...

katka2808
21. srp 2009

aj moje babatko tak spinka. od deviatej, pol desiatej, az do siestej rana. predtym zvykol tak do piatej, teraz uz do siestej. tesme sa... ma skoro tri mesiace, ale on takto krasne spinka skoro od zaciatku.
podla mna je to normalne, aj ja som vraj taka bola ako babatko uz od zaciatku. aj ked obcas ma napadne, ze spapa asi menej, ako tie deti, co sa budia aj v noci,... no ale ked pribera, tak je vsetko ok.

martulikk
21. srp 2009

holky a když vám dětičky takhle dlouho spinkají, jak dlouho vám trvá jedno kojení?

babulka123
21. srp 2009

nechcem to zakriknut ale my budeme mat len 3 tt a prespi mi tak ze niekedy 6 hod niekedy 8 hod v noci.. pekne pribera tak neriesim..

cez den si potiahne tie 3-4 hod.

evabelk
21. srp 2009

Taky sme toto dlouhé noční spaní nedávno řešily, šlo hlavně o to, že v porodnici nám říkaly, že v noci můžeme nechat spát jen 4 hod a dát napapat a přes den co 2-3hod 😔 Už v porodnici sme ale spávaly 4hod ve dne i v noci a pak se samy přihlásily k jídlu. To jsem teda zatím neřešila. Ale po šestinedělí se malá nechtěla sama v noci budit a spala v kuse až těch 12hod. Já nevěděla co s tím....všichni radili, nechat dítě spát, nebudit, znova jsem to prodiskutovávala s kamarádkou co dělá na novorozen. oddělení. Ta říkala nechat spát jen 4hod nanejvýš 6hod a pak vzbudit a dát najíst. Dětský lékař říkal, že by dítě v noci mělo dostat aspoň 2x najest...takže jsem zase byla na mrtvém bodě ☹ Jelikož sme ale pěkně přibývaly, tak jsem nakonec dospěla k názoru, nechat malou vyspinkat jak chce sama 🙂 Ale mám známou, co opravdu dávala dítěti najíst, jen když se přihlásilo, celou noc prospaly, pře den dala jen třeba 5x a skončila s kojením ve 4měsících, protože malá přestala kakat. Já myslím, že dostala málo mlíka a tudíž neměla co kakat, vše vstřebala... Takže osobně bych si aspoň trochu to buzení na kojení u dětiček hlídala. Pokud v noci spinkáte, tak přes den by mělo chtít papat víc, aby to dohnalo, u nás to znamená třeba co 1-2hod, ale v noci spáváme třeba i 9hod!

veronika81
21. srp 2009

evabelk, čo znamená "prestalo kakať"? Kojené detičky nemusia kakať 12-14 dní a je to v poriadku 😉

Nám to nočné spanie od šiestich týždňov doktorka schválila práve preto, že malý pekne priberal, počas dňa jedol každé 2,5 až 3 hodiny (čo bolo 5-6x denne) a priberal ukážkovo. Máme 5 mesiacov a 8700g 😀

Podľa mňa nočné kojenie je dôležité v tých prvých týždňoch, keď sa rozbieha laktácia a hlavne na udržanie tvorby mlieka, keďže mliečko sa tvorí hlavne v noci. Ale samozrejme aj pre bábätká, také maličké podľa mňa ešte v noci potrebujú papať, veď koniec koncov skoro všetky sa vtedy aj budia. Ustáli sa to približne v tých 6-8 týždňoch.

misicka85
21. srp 2009

Já jsem malou v noci na kojení nebudila nikdy, už v porodnici mi sestřičky říkaly že mám v noci nechat spát jak sama chce. Přes den budit po 3h ale v noci nemusím, ať se taky vyspím 😉

Jinak od 2.měsíců mi malá taky spí celou noc, od 19h do 6h 🙂

babulka123
21. srp 2009

no vidite kolko roznych nazorov.. a vyberte si ..

horsie je ze ja ju neviem zobudit mozem robit cokolvek.. prebalit, bozkavat, klepkat cokolvek.. proste ked spi tak spi a hotovo.. ale snazim sa cez den nech je aspon po tych 3 hod. a v noci nech si spi kolko chce.. aj tak ked zaspi okolo 8 tak si okolo 2 rano vypyta a potom rano okolo 6-7 ako kedy.. asi jej to tak vyhovuje..
priberat pribera, za tyzden tabulkovo tych 150 g.. takze neriesim ,... zatial..

lienka43
21. srp 2009

Juj aj ja by som raz chcela zazit ten stav ze mi mala bude tolko spat :D

bershka
21. srp 2009

moja prespala uz po dvoch tyzdnoch celu noc