Kdy a jak dát dítě spát bez plen?

terreza
5. srp 2010

Chci se zeptat na vase nazory.. Matej ma 2roky a 4mesice, rok je bez plinky pres den a asi 3mesice bez plinky na odpoledni spani, rikala jsem si, zkusim to i na noc, protoze mel asi 4x za sebou plinku cistou..ale vzdy se mi pocura..zkusila jsem ho v noci budit, aby se vycural a spal dal, nekdy to vyslo,ale nekdy taky ne,proste to neumim odhadnout a budit ho vickrat za noc mi pripada uz trapeni🙂 jake mate nazory??diky p.s.dnes jsem koupila dalsi baleni plinek a rikam si ze ma prece jen asi cas.. 😉 ale zajima me,jak to udelat az to prijde?diky!

klaraemma
5. srp 2010

ahoj, tak já jsem na tom stejně, přes den v poho, i výlety v autě, vyčůrá se v pohodě venku i na WC, ale furt řeším noc, já mám strach, že když jí vzbudím, tak že neusně a budem ponocovat, zatím to moc neřeším, ale taky nevím jak na to, nechce se mi v noci pár hodin ponocovat kvůli čůrání, takže jsem taky zvědavá na rady a typy. 😉

shaula
5. srp 2010

@terreza Já myslím, že můžeš považovat za VELKÝ ÚSPĚCH už stav, ve kterém je teď 😉 Nechala bych ho být, a až bude mít několik nocí za sebou ráno suchou plínku, zkusit to bez ní (a duševně se připravit i na nehody). Řeknu ti, kdybys v noci vzbudila mě, tak bych na tebe byla pěkně naštvaná 😀
Osobně bych byla ráda, kdyby kluci byli bez plen aspoň přes den, jenomže jeden se vyčůrá, jen když ho na nočník nebo WC posadím, druhý nikdy a prostě moje pokusy ignoruje. 🙄

katerina69
6. srp 2010

já bych to taky zatím nechala být a dávala bych na noc plinku. Do 3 let je to celkem normální. Já jsem svoje děti na čurání v noci nikdy nebudila. Myslím si, že tak můžeš vypěstovat v dítěti návyk na noční čurání.Časem se to třeba samo upraví a nebude v noci muset chodit na záchod. Dcery byly bez plíny na noc ve 2 a ve 2,5 letech. Syn zatím plinku na noc má, i když ji má počuranou cca 1x za 2-3 týdny. Ale stěhuje se každou noc do naší postele a nechci riskovat pročurané matrace. Nepromokavou podložku by asi manžel pod prostěradlem špatně snášel. 😀 Ještě chci pár týdnů počkat a pak to možná zkusíme bez plíny. Jednu pamprsku používám na 4-5 nocí, pokud ji nepočurá nebo není zežmolkovaná. Tak to ani nejde moc do peněz.

mikulka
6. srp 2010

Určitě nebudit. Nespěchej, přijde to samo.
Mně si malej říkal na čůrání v noci, když mu byl rok a půl!!! Jenže já to zkazila, protože když jsem ho dala na nočník, on už znovu neusnul prostě.
Tak sem začala dělat, že ho neslyším a tím ho to bohužel odnaučila (čůrání na nočník). Ale zase, když usnul ve 21 a v 5 chtěl čůrat, znovu neusnul, a pak byl celý dopo ubrečený, tak co?

Říkám si, má čas...Teď znovu ale čůrá do plen. Přes den si řekne, že chce čůrat tak 3x, tak vlastně pleny furt má. Ale někdy je línej a neřekne si ani jednou a na nočník nechce. 😕

samik2008
6. srp 2010

ahoj,jak píší holky zatím bych to moc neřešila,až by měl plinku více nocí suchou tak bych to třeba zkusila bez plíny,ale dát mu pod prostěradlo nepromokavou podožku,manžel ju kupoval v lékárně co si pamatuju.Některé děti si i sami řeknou že už nechcou plinku.Neboj ten pravý čas přijde.
Dcera neměla plinku na noc od 2,5let a stalo se že se párkrát počůrala.Syn už přes den běhá bez plíny,na odpolední spaní ji má a většinou je suchá a noc ji má taky samozřejmě a ráno se vzbudí a je taky někdy suchá,ovšem myslím si že je to jenom náhoda.

rozarka65
6. srp 2010

Ahojky!🙂 Připojuji se k ostatním...🙂 Když měla malá asi měsíc suchou plínku v noci,tak jsem to zkusila bez ní...Když ji není dobře (třeba zoubky),tak se sem tam nějaká nehoda stane...ale to neva,protože používám podložku....spí s námi v posteli....podložku mám na své matraci a kousíček i na taťkové...nechce ji přes celou, protože mu to vadí...A rozhodně na noční čůrání nebudím..malá si říká sama...A na závěr...není kam spěchat...každé dítko je jiné...má ještě čas...tak nestresuj sebe ani malého....🙂

mufo24
6. srp 2010

Ja som kúpila chránič matraca a nechala som Tinku bez plienky. Dva týždne som len prala posteľné prádlo. Nie každú noc ale proste za tie dva týždne sa pár krát v noci počúrala. Po dvoch týždňoch jak keby uťal a začala sa sama budiť na cikanie. Sama si zájde do kúpeľne kde má nočník, vyčúra sa - potme a potom nejde do svojej postele ale do našej 🙂 Alebo prespí celú noc a čúra až ráno

kubaka
12. srp 2010

Připojuji se- do 4 let může mít klidně plínu na noc. Většinou bude suchá, ale občas se počůrá. Náš ji má také a máme 15 kalhotkových plínek na 4 měsíce - 😀 jednu do té doby, než se roztrhá popř. počůrá Je to úplně normální. Lepší plína, než pořád prát celou postýlku. Dvakrát se nám během týdne takhle počůral do naší manželské tak důlkladně, že jsem prala úplně všechno až na potah matrace, podložku, povlečení, obě přikrývky i polštáře. 😖 Takže fakt lepší plína a mít klid. 😎

basice
24. srp 2010

Já jsem asi před měsícem řešila to samé.Přes den je bez plínky už skoro rok, na odpolední spaní půl roku, tak jsem si říkala, že už bych mohla odbourat i noční plínku a na radu kamarádek, jsem malou začala na noc budit na čůrání. Měla jsem strach, že pak znovu neusne, ale vyčůrala se a hned zase zaspala, ale k ránu se mi stávalo, že se počůrala a byla celá mokrá.Tak jsem si říkala, že to nechám ještě být, že má čas, ale pak jako když utne a ze dne na den jsme noční plínku odbourali. Teď už jí nedávám ani v noci čůrat a ráno je suchá...už asi ví, že se v noci nesmí počůrat a když hodně potřebuje, tak se vzbudí na čůrání.

alca22
26. srp 2010

Ahojky, tak mi jsme na spaní bez plýny asi měsíc. jinak bez plýny jsme úplně asi 5 měsíců. U nás to bylo tak, že párkrát měl přes noc suchou plýnku, tak jsem mu ji pak už prostě nedala. Od té doby žádná nehoda (ťuk,ťuk), musím to zaťukat ať to nezakřiknu. Já si myslím, že je to individuální. Synovec má 3 a půl roku a spává na noc ještě s plýnou. Malej už ji pak ani nechtěl, když jsem mu ji chtěla dát.

jeudi
26. srp 2010

ja si myslim ze ma na noc bez plinky jeste cas ..a je sikulka naucil se dost brzo bez plen i pres den.ja jsem nikam nechvatala malymu jsem na pres den zacla sundavat plenku az ve dvou letech a naucil se to celkem brzo pak jsem ji jeste asi cca rok nechavala i na noc a kdyz uz treba mesic byla kazdy den sucha nechala jsem ho bez pleny obcas se treba jeste pocural ale to uz bylo jen parkrat.nikam nechvatej fakt si myslim ze je jeste cas

etinka
27. srp 2010

Já si také myslím, že na spaní bez plínky má ještě čas a obzvlášť, když je to kluk, ti bývají pomalejší. Dle našeho pediatra se neřeší noční počůrávání do 5let věku a i po 5.roce je určité procento dětí, které mívají noční nehody. Takže v tomto věku bych neřešila vůbec nic,pokud ti záleží na synovi a ne na tom, která kamarádka to jak okomentuje a dál bych dávala plenky. Až přijde jeho čas, poznáš to sama. Je to individuální. Každé dítě je jiné, nelze říct jednoznačně, kdy už má být bez pleny. Dcera měla pleny na noc do 3,5roku a syn do 5let, protože mi připadalo lepší mu dát radši plenku než den co den kompletně převlékat celou postel. Když jsem viděla, že se budí více dní po sobě suchý, teprve jsem to riskla bez pleny a šlo to ze dne na den. 😉

monaberuska1
3. zář 2010

Ahojky maminky
jsme moc ráda že sme toto téma našla, měla bych prosím na vás dotaz naší malé budou vprosinci 3 ročky a už asi 3 týdny zkoušíme spínkat bez plínky, první dva dny se nám počůrala ale to stím jsme víceméně počítaly, pak snad celý týden a něco se nepočůrala stím že zhruba kolem té půl 2 ráno jsme vstaly a vyčůraly se na nočník, pak už k ránu si chodí sama, ale teď už týden se pořád počůrává, a třeba už v 11 večer, a to s pitím u nás není moc silná stránka ☹ pak kolem 3 ráno se vyčůrá a je to vpohodě.. měla bych dotaz jak to děláte vy?? třeba dělám něco špatně... ☹

weweruschka
11. pro 2016

@terreza Mám stejně staré dítko akorát u Nás je to tak že se mi večer brání když mu chci dát plínku na noc, jenomže u nás je to ten problém že dítko chce přes noc zrušit plenku ale je taktež zvyklý brát si na usnutí flašku do postýlky a to je tak trochu problém jelikož plenku má ráno plnou nezbývá než odbourat flašku na usnutí ale Vůbec nevím v kolik hodin mu dát naposledy napít nechci ho trápit žízní u večeře. Naučila jsem si ho celkem dost pít ale nějak mi nedošlo že to bude překážka při učení na nočníček jinak už chodí přes den sám jak čurat tak kakat je to můj šikulka. Teď jak budem doma přes Vánoce plánuji ho to naučit i přes noc. S prvním dítkem jsem to měla jednoduché Lubošek měl plenku přes noc suchou i přes to že se v noci přicucnul k prsu.

terreza
autor
16. pro 2016

dnes už je Matěj osmiletý třeťák a pěkně dlouho se nepočůral 🙂) Jeho mladší šestiletý bratříček ještě čas od času nehodu v noci má, ale nedělám z toho kauzu. Nebojte, do 18ti se nám počůrávat nebudou! ;)

lenka5731
16. pro 2016

@terreza když se na to divat s odstupem, přijde mi toto jako zbytecne hroceni. . Pliny bych dávala dal, pokud bude sucha, 2 noci tu stejnou plenu, o odebrání pleny bych přemýšlela az pokud bude bez nehody min. 2 týdny. Ušetříte všem zúčastněnym stres a sobe spoustu prace.

weweruschka
20. pro 2016

Tak jde nám to ukázkově Tomík už je týden komplet bez plen jak přes den, tak přes noc. Dokonce i když jsme venku zvládá si říkat i když jsme na návštěvě a nebo v Práci. Já mám ale šikovnýho kluka 😀