Kdy jste začali u miminek se samostaným usínáním?

malymiki
15. pro 2009

Maminky prosím o radu,kdy jste začali u miminek se samostatným usínáním.Nechávali jste dětičky vyplakat???Jak dlouho to trvalo než se podařilo usínat bez pláče?
Moc děkuji za rady.

momin
15. pro 2009

My sme zacli hned po prichodu z porodnice,ale kdyz plakal uspali sme ho v naruci... vyplakat neee prosiiim!! ☹
Kolik ma maly? (mala)

mar26
15. pro 2009

Ahoj,
začali jsme když začala mít problémy s usínáním,plakala už jen při položení do postýlky,cca kolem 2 měsíce,pak jsme se řídili tímhle http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavan... a u nás to zabralo na 100%...když je zase rozhozená třeba po očkování postupujeme zase stejně a vždy tak po 3 dnech je úspěch a usne krásně sama bez pláče 🙂

malymiki
autor
15. pro 2009

Můžu se zeptat,jak dlouho vydržela malá plakat??

marooshka
15. pro 2009

já stejně jako momin, hned po příchodu domů usínal sám, asi od dvou týdnů začal poplakávat tak usínal v obýváku v lehátku a já jsem ho vždy pak spícího přenesla do postýlky. Myslim že tak od 3 měsíců usíná sám v postýlce bez pláče! Když papal ještě v noci tak po uložení ještě třeba plakal, ale tak jsem ho radši pochovala nebo mu dala stokrát dudlík. Ale plakat jsem ho nenechala 😉

aleachim
15. pro 2009

malá usínala sama od začátku a nikdy jsme ji vyplakat nenechali. Když jí vypadl dudlík, chodili jsme ji ho dávat tak dlouho dokud neusla tak tvrdě, že jí to nevadilo, a to byl kolikrát maraton.

elzik
15. pro 2009

Ahojky, naše Eli do tři měsíců usínala na rukou, jelikož ji hodně trápilo bříško. Od třetího měsíce jsme ji začali dávat po krmení do postýlky a buď usla sama nebo jsem ji pochovala. Ona byla a dodnes je špatný spáč. Takže většinou jsem musela uspávat. Asi od ročku, kdy dostala svou velkou postel a vlastní pokojíček usíná sama s tím, že musí mít rozsvíceno lampičku a otevřené dveře, aby nás slyšela.
Malý má dva měsíce a zatím je to na střídačku. Někdy usne krásně sám, jindy usne ještě při krmení, někdy musím uspat v náručí. Opravdu je to jak kdy. Vyplakat ho nenechávám. Jsou to pro mě muka. Neříkám, že ho nenechám si trošku poplakat, ale abych ho nechala plakat dlouho, to ne. Raději vezmu do náruče a pochovám. Je moc maličký a myslím si, že nepláče zbytečně pro nic za nic. Spíš ho něco trápí. Většinou stačí, když si lehne vedle něj a dám mu ruku, on si chytne prstíky a během chviličky usne bez pláče.

janneke
15. pro 2009

Už jsem to zde na koníkovi psala do jiné diskuze, ale zmíním to znova.
Nechápu, jak se někdo může řídit metodou pana Estivilla, ve které se mimo jiné píše toto (cituji):

"Dítě pravděpodobně ihned spustí pláč, bude si vynucovat vaši přítomnost všemožnými způsoby, které ovládá (některé děti dokonce zvrací – v tomto případě, dítě omyjte, převlíkněte a dále postupujte stejným způsobem). Čím je starší, tím rafinovanější způsoby vymyslí."

Rafinované způsoby?
TOTO VÁŽNĚ NECHÁPU! Je snad dítě nějaký váš nepřítel, kterého musíte zneškodnit? Odnaučit ho těmto rafinovaným způsobům? Nechat ho řvát tak dlouho, že se z toho pozvrací?
Jediné, co ho naučíte tím, že ho necháte vyřvat, bude vědomí, že se na vás jako na rodiče nemůže spolehnout, když vás volá.
Každá metoda výchovy dítěte, u které se jako pomůcka používají stopky, ve mně vzbuzuje nedůvěru. Rodiče by především měli používat svůj instinkt.

paja2180
15. pro 2009

malymiki - uz je tu hooodne takovych podobnych temat, zkus si to vsechno procist, treba najdes radu! 😉

mar26
15. pro 2009

janneke no v případě že by se pozvracela a ten pláč byl hysterický,tak bych ji taky nenechala....člověk si ze všeho asi musí vzít to rozumné.a podle svého cítění..nám prostě dřív usínala nejdřív ne 22h, už plakala únavou, prostě ale neusla ani v náručí...podle metody usnula vždy do půl hodiny a třetí den už třeba do 10-ti minut a pak už úplně sama
jen to s tí mvoláním, od toho se k mimi chodí,aby vědělo,že tam rodiče jsou,že ho neopustili....

malymiki...no po dvou dnech prostě obr zlepšení a vždy plakala s přestávkama do půl hodiny...ale ne hystericky,každopádně teď usíná spokojeně a i když se v noci vzbudí...většinou se hned vzbudím taky,tak jí nedělá problém zase samotné usnout

momin
15. pro 2009

janneke taky sem to cetla. ☹ ☹ ☹ musim se priznat ze me se Danik taky jednou pozvracel. bylo to docela nedavno. Asi u nas ted naplno propukla separacni uzkost.. Sla sem jenom na zachod a zavrela pred nim dvere. Zacal brecet ale to on zacne vzdycky kdyz odejdu,kdyz uz sem byla na wc zacal uplne hystericky jece tak sem vybehla a on byl chudak poblinkany... ☹

momin
15. pro 2009

Ale to je o necem jinem ja vim... jenom se reagovala na janneke....
Je hruza kdyz je dite v takovem stresu ze zvraci.... ☹

anicka164
15. pro 2009

Já bych rozhodně nenechávala vybrečet miminka mladší než 6 měsíců, do roka bych si to taky asi nedala, ale nevím, Mikuláš špatně usíná, ale vybrečet ho zatím rozhodně nemíním.
Do půl roku (někdo uvádí i do roka) si dítě utváří tzv. bazální důvěru k celému světu. Jinými slovy - prostě tehdy se vytváří takové to naladění do optimisty nebo pesimisty, důvěra v to, že je svět docela fajn místo k životu a že je možné důvěřovat ostatním. Když mimino necháte vyplakat, tahla důvěra se mu rozhodně nevytvoří a něco mu prostě bude chybět. Tak bacha na to.
A hodně síly, je to náročný, já vím...

mar26
15. pro 2009

ještě jsem chtěla dodat,že nám ještě pomohl fakt pevný řád,prostě koupání zhruba ve stejnou dobu, pak jídlo za hodně tlumeného světla a uložení do postýlky a hlavně,je vidět,že je prostě večer mnohem spokojenější,jak ví,že už se jde koupat a v postýlce se otočí k usínáčkovi, a zavře očička. Říkám i kouzelnou větičku 😀 ,dostane pusinky,pohladím a odcházím. Tak že prostě v tom usínání je dobrý vzít si z toho jiné rady...třeba fakt ta věta mi přijde dobrá,každý den stejná,že ví,že má spinkat 🙂

lamarika
15. pro 2009

malymiki: Ze začátku mi malý usnul vždy u prsa, to kojení ho strašně unavilo a pak když už byl větší (asi ve 3 měsíci), tak když jsem viděla, že už mi u prsa usíná, tak jsem ho odlepila a položila do postýlky. A postupně se naučil jenom nabumbat a za bdělího stavu šel do postýlky. Naučil se to takhle bez plakání 😉

klaja
15. pro 2009

Ahoj, taky rozhodne nesouhlasim s vyplakavanim. Myslim, ze v dnesnim svete se hrozne malo orientujeme podle instinktu, ktery se nam prece vyvijel tisicileti... Kdyz se ptam, co je dobre pro me dite, instinktivne si prece dokazu odpovedet. A nechat dite brecet, dokud vysilenim neusne? Vazne to nekomu prijde v poradku? Jak by bylo nam, kdybysme usinaly totalnim vycerpanim placem a frustraci z toho, za maminka (ktere 100% duverujeme) neprisla. A to jen proto, ze nejaky chlap vymyslel teorii, jak se ma uspavat dite... Uf. Myslim, ze dobre jsou vsechny metody, ktere dite a rodice nestresuji - at uz uspavaci ritualy (pokud uz jim dite je schopno porozumet) nebo hlavne pritomnost matky / rodicu, protoze ta prece uklidnuje nejlepe. Osobne uspavam dceru u prsa a uzivam si to 🙂 Mozna je to nekolik poslednich mesicu v zivote, co budu mit svoji holcicku takhle pritulenou k sobe. A navic citim, jak je klidna, spokojena a vyrovnana...

lienka43
15. pro 2009

Ahojte,
s tym plakanim je to velmi zapeklite.
Nam sa stalo nasledovne, mala zaspavala poobede sama a vecer sme s nou boli v izbe ale co sa nestalo. Asi pred dvoma mesiacmi, mala ma 15 mesiacov, zacala vymyslat, uspavanie netrvalo 10 minut ale 2 hodiny, myslela som ze asi je prespana tak som na par dni vyhodila poobedne spanie. Ale nebolo to tym, robila to aj tak. Ked som isla uspavat ja tak volala na tatinka 🙂 a ked tatinko isiel volala mna 🙂 . Ked sme boli spolu v izbe tak sme citali knizky, potom sa mazlili, potom som ju hladkala aby kludne zaspala i tak sme museli skoncit tak ze sme ju polozili do postielky a boli sme v izbe sama tam nebola a plakala ako tur. Takze sme sa nastvali pretoze od zlosti ma uz zacala bit tak mame teraz ritual citanie knizky, pomazlenie, ulozenie do postielky v momente spusti plac ale do minuty stichne a spi, takze sa jej spanok predlzil o 2 hodiny ktore sme stravili uspavanim. Ja myslim ze si na to zvykne a prestane.
Ono nieco pravdy v knihach je, nepisu tie rady len tak, deti presne vedia ako na nas.

klaja
15. pro 2009

Lienka - neco jine je 15mesicni dite vs. pulrocni kojenec. Ale i tak ti to neda a malou brecet nenechavate, pokud jsem to spravne pochopila 🙂 Do minuty usne, to je prece ok 🙂

momin
15. pro 2009

Neco je to 15 mesicniho ditete a neco jineho u 4 mesicniho.. 😅

lienka43
15. pro 2009

Ked mala 6 mesiacov tak som ju vyplakat nechala pretoze mi robila problemy pri usinani, uspavala som na rukach a na balone a robila to iste ako teraz, trvalo to hodiny kym zaspala takze som ju nechala vyplakat a vdaka tomu sa naucila zaspavat sama a odvtedy mam aspon cez den klud. Bolo to narocne, poplakala som si aj ja ale mame to za sebou a malej to prospelo, je odtvtedy spokojnejsia lebo konecne spi aj 2 hodiny v kuse a nie len 45 minut...

momin
15. pro 2009

klaja ja sem to tu psala asi zaroven s tebou. 😎
lienka43 tvoje mala se jen naucila ze za ni neprijdes a ze stebou nemuze pocitat.... ☹
Ale ja uz to nebudu nikomu vyvracet.. je to na kazdem..kazdeho vec

lienka43
15. pro 2009

Momin tak to si uplne vedla...kazdy si o tom mysli nieco ine, moje dieta ma miluje a vie ze so mnou moze pocitat..

momin
15. pro 2009

ano kazdy na to ma svuj nazor... 😉

klaja
15. pro 2009

Momin ma pravdu v tom, ze mala se jen "otupila", zvykla si, ze i kdyz mala place - v jejim jazyce "vola mamu", mama neprijde. Neprijde mi na tom nic stastneho, kdyz pises, ze pak byla stastnejsi. A lienka ma pravdu v tom, ze ji mala miluje. Kazde dite prece miluje svoji matku, i kdyby se k nemu nechovala vzdycky vzorne, stejne to bude porad maminka = nejdulezitejsi tvor na svete 🙂

janneke
15. pro 2009

momin, něco jiného je, že jdeš na wc a dítě se ti pozvrací (což bude pravděpodobně separační úzkost kolem 8. měsíce), než že ho necháš cíleně, podle nějaké metody, řvát v postýlce tak dlouho, že se pozvrací.
Navíc nechápu metodu, která nerozlišuje mezi kojencem a 4-letým dítětem. Aneb zkuste kojenci vysvětlit, že maminka nezmizela z povrchu zemského, že jen odešla do vedlejší místnosti.

Dcerka taky usíná sama v postýlce, ví, že nemusí plakat, abych k ní přišla. Když ji vypadne dudák, jen zamrnčí a ví, že máma nebo táta přijdou. Do 3. měsíce usínala a spala u prsa. Pak to přestala vyžadovat.

momin
15. pro 2009

samozrejme.. by me ani nenapadlo tvrdit ze ji mala nema rada!! 🤐

klaja
15. pro 2009

Momin, ja vim, ze jsi to netvrdila, jen jsem reagovala na lienky argument, ze ji ma mala rada, tos ty prece nezpochybnovala 🙂

bubla87
5. črc 2011

@mar26 kde to tam mám najít?