Kdy skončit s uspáváním mlíčkem?

slavistka
17. únor 2009

Našla jsme tu pár témat ohledně večeří,zajímalo by mě ale dokdy jste dávali kaši.Prckovi je rok a třičtvrtě a věčeří jí pořád..kdy mám začít dávat normální jídla jako oběd nebo dokud jí jí,tak nechat kaši?A hlavně mi bylo dnes řečeno,že bych ho měla odnaučovat uspávání mlíčkem.U nás to je tak,že kolem 18h kaše a kolem 19h jde s flaškou do postele,rychle jí vyzunkne,odloží a usne.Nás k tomu nepotřebuje.Uspává se tak i po obědě,ale neusne s flaškou v puse,prostě ji vypije a odloží.Je to špatně?Prý ve školce mu nikdo flašku dávat nebude,tak to předpokládám,že už taky bude pít z hrníčku..snad🙂Díky za odpovědi.

skurinka
17. únor 2009

ahoj slavi-muzes mu davat to co jste meli na obed na vecu a pak mleko.hele a s tim mlickem kdo ti rikal ze ho mas odnaucovat?muj mladej pil mleko rano a vecer do 2let a dr rikala ze ho mam nechat ze dostava jeste ty vitaminy atd.a mlada ma 2roky a 7 mesicu a pije ho porad a dr opet rikala ze ji mam nechat.a kdyz ta flaska nezustava v puse neni v tom problem 🙂

slavistka
autor
17. únor 2009

Babička🙂Normální pití pije s hrnečku s pítkem,ale mlíko z flašky.Sunar schvaluje,ale prý si to má vypít v kuchyni a ne v posteli.Tak časem to přepokládám,ale teď by asi čucel,že jde do postele bez flaši..A tu kaši mi jí,řekla bych i z chutí,ale asi má hodně mlíčnejch věcí a maso-zeleninové jídlo jen v poledne,tak nevím,zda už s kašema skončit,a dát jí jen někdy.

slunicko552
17. únor 2009

Teda sku dneska s Tebou pořád soulasím 😀 Od známých malá takhle bumbala ještě ve třech letech.a taky jim řekli že v poho.Být Tebou tak se tím nestresuju,ani malou. 😉 Hlavně,že pije mlíčko,mi ho prcek nechce ☹

skurinka
17. únor 2009

hela napr -snidanekulicky s mlekem pak svaca ovoce ale na to mac moje det nejsou ale donutim je obed napr.ryze a kure .odpol jogurty dva teda u nas a vecere bud co bylo na obed nebo krup kasi .nebo na obed udelam polevku a hlavni na obed mala dostane hlavni a na vecu uz polevku -malej ma jidlo ve skolce.a nebo ji udelam kasi na obed kdyz se me nechce varit normalka s kakaem ochucenou.malej me jedl -pil krupici od6 mes do 1 roku a pak ji zacal jist az ted 🙂
vydis sluni to je nejake znameni 🙂

bramburka
17. únor 2009

holky nevim, to mliko na noc neni dobry kvuli zubum, budou se kazit, mel by ostat mliko, v tom nevidim problem, ale pak si vycistit zoubky....

jinak normoš večeři, zbytek od obeda uz davam od roku, kdyz nezbyde má kaši, ale tak jsem si říkala, je to sladký jako cecek, tak ji nebudu davat zbytečný kalorie, ale jinak je asi kaše v poho.

eps
17. únor 2009

Já bych taky mlíko dávala, dokud ho prcek chce! Nemluvím ze své zkušenosti, malá UM nechce a obyč teprve ochutnala, když viděla tátu, ještě kojím. Ale mamka říkala, že já jsem přestala pít mlíko, když mi vzali fllašku! Takže radši flašku, než bez mlíka...

schwarzovka
17. únor 2009

jeee to jsem ráda, že náš malej není jedinej, co bez flašky mlíka neusne...už jsem taky přemýšlela, jestli ho to nemám odnaučit...ale to jen, že v rodině už mají řeči...já ho ale trápit nebudu...jsem ráda, že usíná bez řevu a v klidu..a k večeři střídáme kaši nebo nějakou zeleninku...jak kdy....teď mu zase rostou zoubky (asi), takže nejí skoro vůbec kromě mlíka a kaše...nechce se mu kousat... ☹ sice mimo téma...ale nějakou radu, aby papal, nemáte?

romana29
17. únor 2009

My mlíčko máme jako uspávací prostředek doteď - problém v tom nevidím, dítě si samo řekne, kdy něco už nechce, aspoň u nás to tak bylo - sám začal odmítat dudlík, sám "řekl", že už mlíčko po obědě nechce atd.

Do školky snad s lahvičkou dítě nechodí, to bych obavu neměla, a když tak bude vědět, že to, co má doma, nemůže mít tam a přežije to 🙂.

ria80
17. únor 2009

Malá mliko na spaní neměla nikdy,ale k večeři má pořád kaši.dělám jí z MM,nevím,jakou jinou formou jíto mám dávat,když je možnost,tak to jí v kaši.A taky nevím,co ji pak budu dávat,až to skončí.To ještě nějaká doba bude a pak jsou i mléčný kaše,ale už by měla pak přejít na normální jídlo.A tak zatím nevím.

kalo
18. únor 2009

S uspáváním flaškou mlíčka bych skončila ihned s prvními zoubky...Když jsem byla s malou v nemocnici, tak tam byla paní, co uspávala kluka s flaškou a to jste neviděly ty jeho zuby!!!!!!!!! Strašné!!! Malinké černé pahýlky v 18 měcících... ☹ To mě vystrašilo.

slavistka
autor
18. únor 2009

Zoubky ma malej dobry,ale je fakt,ze je to sladky..jenze cistit mu zuby,kdyz usne☹Snazim se je otrit aspon mokrou plinkou...A prave kdyz i veceri kasi,3krat denne ma 250mlika,tak jsme si rikala,ze je premlicnelej,ze by asi mel veceret neco jinyho-jako na obed...budu to muset zkusit..

schwarzovka
18. únor 2009

no kalo, já vím, že s těmy zuby je to problém...ale já třeba usínala s kakaem v puse a mám zuby naprosto v pořádku...takže ono je to jedno z druhým... 😉

kalo
18. únor 2009

slavi: když mu to chutná, pěkně roste, tak v tom nevidím problém. Přemlíčnelej určitě nebude 🙂 Naopak...v tom mlíku je spousta vitamínů, tak jenom dobře. Vidím problém jen v těch zoubkách, když pije mlíko na noc když usne.

schwarzovka: je pravda, že ten klučík, co jsem o něm psala, vymlaskl v posleli před spaním flašku mlíka a pak ve spánku mu mamča dávala pít sladké limonády nebo čaje...Jeho pusinka pro mě byl šok, tak se o tom musím zmínit 🤐 Ale spal jako dudek 😀 😀 😀

mihab
18. únor 2009

Ahoj,moje starčí dcerky měly flašku na spaní asi do 3 let...nijak jsem to neřešila,pak si samy řekly,že už nechtějí...nejmladšímu je 16 měs. a taky usíná s flaškou,on teda nechce mlíko,ale kaši kaši mu tam dávám... 🙂 🙂 🙂

slavistka
autor
18. únor 2009

taky doufam,že flaška jednou skončí,že si řekne,ale teď mu ji vzít,to by čubrněl☹

timbouctou
18. únor 2009

holky, vy tu řešíte flašky, já řeším prso. Jak odnaučit mrňouse, aby pořád nepil i v noci? UM ani čajem ho neošidím...

slavistka
autor
18. únor 2009

Prso jsme skončili ve 14 měsících,pak asi 1-2týdny bojkotoval vše,řval,až mu nezbylo nic jiného než UM..

timbouctou
18. únor 2009

slavi - prosím tě, a jak jste skončili? No abych řekla pravdu, on UM snese jen v koktejlu s banánem.. a musí být hustý

slavistka
autor
18. únor 2009

Mě už štvalo,že jen žužlal,uspával se,měla jsme pocit,že někdy pije,někdy ani ne a hlavně nechtěl nic jiného pít,vody,štávy nic..z flašky,z hrnečku z ničeho....tak jsme prostě prso nedali,ale musím říct,že se mi po prsu nesápal,to nesl dobře,ale my měli problém obecně s pitím,nechtěl za boha nic asi 2týdny,tak jsme dávali lžičkou,stříkačkou,všechno jsme děsně ředili...a pak najednou si to asi srovnal v hlavičce a začal..to jsme ti asi moc nepomohla,vid,zadnej figl..🙂

timbouctou
18. únor 2009

Aha... no to fakt ne 😀 😅 😀 Jenže on normálně to prso na jeden zátah vypije, a to nemám málo mlíka... Podle zubů a únavy, ale průměrně tak 2-3x za noc to dá... A čaje vypije za den určo ty 3 decky. Asi jsme jinej případ 😀

slavistka
autor
18. únor 2009

No vy jstze picí případi,my byli nepicí🙂