Kdy vám děti začaly spát celou noc?

konik88
9. led 2011

Zajímalo by mě, kdy vám začali kojená miminka spát celou noc. Mám půlroční dceru. Budí se na kojení asi 4x za noc. Ráda bych si vyšla večer aspoň na chvíli někam s kamarádkou, ale kvůli nočnímu kojení to nejde. Jak jste to řešili vy?

veronikavlaskova
9. led 2011

Mě malá docela šetří a spinká celou noc od jednoho měsíce. Sem tam se vzbudí třeba už v pět ráno, tak jí samozřejmě nakojím a pak se dospíme, ale většinou spinkáme tak do sedmi 🙂 Akorát nemá zatím žádný režim, někdy jde spát v šest večer, někdy až v devět či deset. Ale mezi tou desátou a šestou ráno spí spolehlivě. Jen když jí někdy bolí bříško, tak jí pohladím a ona spinká dál.V noci nekojíme. Nepřemýšlela jsi o tom, nechat doma manželovi (příteli) mlíčko nebo sunar? Člověk potřebuje sem tam vypadnout a odpočinout si, aby se mohl na mimi zase těšit 😀

janeyzelvicka
9. led 2011

Celou noc mi dcera začala spát v podstatě chvíli předtím, než jsem přestala kojit - cca v roce a půl 😀 Když jsem byla pryč nebo se vracela v době, když už ona spala, měl hlídač mlíčko.

marrei
9. led 2011

Už 3 dny nedávám prso a prakticky až včera poprvé za svůj život spala malá celou noc 😀 Tj. od 19:30 do 6:00. Je jí rok a 7 měsíců 😉

bertica.h
9. led 2011

Staršia dcéra s mi budila 4-5-6x za noc do 2rokov.
Mladšia má rok a pol a budí sa tiež asi 5x..

Pokial su deti kojení,budia sa často..viem,že od toho sa odvýja ich spánok..a viem,že kým budem kojit sa dobre nevyspím..
ale už premýšlam na odstavení..asi na jar sa do toho pustíme 😉

petulka12
9. led 2011

ahoj u nas se treba nespi celou noc doted a to mu budou 2 roky, do roka jsem v noci kojila, pak jsme presli na UM ale stejne se budil porad ale to uz je spis o zvyku nez ze by mel hlad, budi se tak 1-2x na mliko, malokdy spi temer celou noc

lamarika
9. led 2011

Syn mně začal spávat celou noc shruba od 10 měsíců. Když jsem třeba někdy šla večer ven a už mu bylo těch 7 měsíců a víc, tak jsem manžovi nachystala jednu dávku kaše. Kdyby se vzbudil, tak aby mu měl co dát. Nedokázala jsem totiž víc odsát a ani odstříkat jak 20 ml (za den maximálně 60 ml) 😖 Vždycky jsem se ale zvládla vrátit dřív než se vzbudil. Většinou jsem byla totiž tak utahaná, že už v devěd večer mi přišlo, že je strašně pozdě 😝

ygreen
9. led 2011

Syn ve 2 letech do té doby 2x jedl UM a dcera od narození od půlnoci do 8 🙂

klaraemma
9. led 2011

ahoj, tak my máme zlaté dítě, páč spíš od začátku celou noc, max se vzbudila jako mimino na jídlo, dostala flašku , vyplila ji a než jsem přebalila tak spala, někdy jsem jí musela na to jídlo i budit 😉 Takže u nás fakt pohodička.

jajinka80
9. led 2011

Mně malej začal spávat téměř celou noc v pěti týdnech. Budil se na kojení až v 5 ráno. Takhle mu to vydrželo do půl roku. Potom nastalo hrozné období, kdy se třeba budil po půl hodinách, nikoliv na kojení, hlad neměl. Po roce se mu to zase srovnalo, dokonce jsme měli období, kdy spal celou noc až do sedmi do rána, no a teď od roku a a půl se zase budí (asi má víc dojmů, takže fňukne třeba tak 2-3x za noc a většinou končí po půlnoci u nás v posteli, kde zpravidla spí dobře🙂 Takže pokud začne dítě hezky spát, neznamená to, že mu to tak vydrží už navždy🙂

deyana
9. led 2011

u nás to bylo asi ve 2 měsících, pak v 5 měsících zoubky, takže spánek skoro žádnej, ale cca od roka spinká celou noc.. občas zoubek a jinak klid 😉 Kojení nám nešlo, takže lahvička.. dávali jsme při uspávání v 8 večer, pak o půl 11 večer a pak když šel manža do práce, tak jí dal další, abych se vyspala..

katule01
9. led 2011

Tak to my máme hodné zlatíčko, spinká celou noc cca od 3. měsíce... 🙂 A teď tak, že má v 19hod kašičku, po 20.hod si dá ode mě mlíčko a usne... Budil se v 7hod, teď v 8:15 😉

moora
9. led 2011

Ahoj, donedávna jsem dávala poslední vecerní jídlo (UM 220ml) mezi 21-22, kojila jsem pak po 04 hod ranní. Dávka MM postupně klesala při plán. postup. odstavování. Pak vydržely do normálního rána kdy mely po 08 snídani UM. Nyní jsme začali rýžovou kaši 21-22 zapitou UM, holky spí 22-07, považuji to v 7m.za luxus 🙂

evak99
9. led 2011

konik88 jsem ti vděčná za tu položenou otázku, 🙂 protože já mám taky šestiměsíční dceru a taky kojím a taky nespí celou noc. někdy kojím jen 2x, což je teda spíš zlaté, ale jinak 3-4-5x. v pět ráno si jí už musím brát do postele, je neklidná a pobrekává...takže tak. a jsem ráda, že to je všude víceméně stejné 😉

berenika39
9. led 2011

ahoj, neboj to přijde. já na to taky čekám.-))). petrovi bude v únoru 2,5 roku. 😉 😉 .
Teď vážně: kolem osmi měsíců přestal v noci pít UM, pak spal tak nějak celou noc do cca 15 měsíců,ale samozřejmě to CELOU NOC znamená občas napít, občas pohladit... pak se střídala období , kdy lezly zadní zuby a noci byly krušný, a od roka a půl zase vstáváme na čůrání, a ted - fakt až ted, ve dvou a půl už jsme párkrát spali nonstop, protože se sám v noci napije i vyčůrá. Takže - neboj, to přijde.
p.s. ještě nemá 4 stoličky.

lenkabu
9. led 2011

Vanda začala v roce a půl a zase přestala 😀 Budí ji často sny. Alice ani náhodou,většinou se budí jak novorozenec po 3 h a to je na UM 😅

zdezli
9. led 2011

od 5 mesicu - spi 12-14 hodin a ani o ni nevim. U nas zabralo spani ve vlastnim pokoji, u nas v loznici se budila co 2 hodiny...

evena
9. led 2011

ahoj, malá už mi spala 8 h v kuse někdy od 3 týdnů, zlaté dítě 😵 občas jsem jí budila na kojení po 6ti hodinách, ale většinou jsem zapomínala, takže jsme krásně spaly obě 🙂 pak se interval postupně prodlužoval a nyní (15 měsíců) spí 9-12 h v kuse, stává se že se vzbouzí v noci třeba když rostou zuby, ale moc často to není, co se týče spaní (ikdyž nejen toho), jsem šťastná matka 😵

beruskanula
9. led 2011

Celou noc mi prospal uz od dvou mesicu, kolem pul osme usnul a probudil se kolem seste 🙂 . Ted se mi budi jednou a to mezi jednou az druhou hodinou ranní , kdy po prebaleni a nakrmeni hned usne a pak az v tech sest 🙂 .

vlckulka
9. led 2011

holky mi spinkají asi od dvou měsíců celou noc, zpočátku to bylo asi od jedenácti večer do šesti ráno a postupně se spánek natahoval od osmi večer do osmi ráno a tak už je to několik týdnů a doufám, že už to tak zůstane 😅

markytkaaa
9. led 2011

Syn spal celou noc od čtyř měsíců - zavedení kaše cca kolem jedenácté večer a bral to tak do osmi do rána 🙂
Dcera spí celou noc od narození ... o půlnoci krmení a pak se vzbudí až ráno mezi 8 a výše 🙂

Jednou se nám zadařil spánek obou dětí a najednou!!! 🙂 od půlnoci do 10,30 😵 😵 😵 😵 😵 ... oba měli jen bumbací vstávačku na tři minuty asi a to se ani nedá počítat 🙂

k.jolanka
9. led 2011

neřešila jsem to nijak...prostě jsem byla doma 😝 odstříkat mi nešlo a malý se budil 15krát za noc až do jednoho roku, kdy jsem noční kojení odbourala a až poté mi spí do 6hod..pokud teda nerostou zuby.... 😝 ale už mi z toho dost hrabalo...přes den kojit co hodinu a v noci být pořád vzhůru a nemoci vůbec vyrazit nikam mezi lidi, to bylo občas na palici 😔 pokud můžeš odstříkej a at krmí přítel-manžel...ono se říká, že když je dítě s mužským, tolik se za noc nebudí a že se nechá ukolíbat i čajíkem 😉 protože necítí mlíčko, ale to jsem slyšela od kamarádek, že to tak měli, nikdy jsem to nevyzkoušela..
kamarádce spalo dítě od narození asi do 9ti měsíců celou noc a teď se jí budí tak 5krát za noc, vůbec nechápe čím by to mohlo být, asi to jsou zuby no..ale úplně se jí to otočilo...jak už jsem tu jednou psala v nějaké diskuzi u takhle malých dětí prostě nemůžeš vůbec s ničím počítat, nic není jisté ani to že ti bude už pořád spát celou noc, nebo že si bude už pořád hrát samo...všechno je nevyzpytatelné a druhý den může být všechno jinak 😅

booboovs
9. led 2011

Syn se od dvou měsíců budí na kojení jen 1x za noc. Teď je mu 7 měsíců. O půl osmé jde spinkat a vstává o půl sedmé ráno. No a budí se jak kdy. Někdy v jednu ráno a někdy o půl paté. Ale nají se a do 15 minut zase usne. Není to nonstop, ale rozhodně si nestěžuji.

monaberuska1
9. led 2011

první derka mi spala celou noc od dvou měsíců, plně jsem kojila až v půl roce jsme dávalí příkrmy, dodržovala jsem režim, který máme zavedený aji u druhé dcerky ta mi spí celou noc od 2 týdnů 🙂 🙂 😉

mamusa1611
9. led 2011

tak já bohužel nekojila,měla jsem málo mléka, ale u staršího to bylo asi kolem půl roku,kdy se přestal budit na noční jídlo, a u mladšího, za což jsem byla nesmírně ráda, tak už v porodnici prospal celou noc,poslední kojení bylo v 9.večer pak usnul a vzbudil se mezi 6.-6:30 ráno 🙂 a tak mu to už zůstalo... Takže u něj jsem vůbec nevěděla,co je to noční krmení...

k.ate
9. led 2011

Tak u nás malej spával od cca 2 měsíců klidně 8 - 12 hodin v kuse, ale pak to přestalo začal se budit, občas prospí celou noc, ale poslední dobou se často budí, rostou mu všechny 4 zaráz, tak je to děs... :-/ Ale když byl malý mimčo, tak natvrdo usnul tak ve 2 hodiny ráno a byl schopnej spát do 12 - 14 hodin odpoledne 😀 To byla paráda 😀

mkr
9. led 2011

my jsme začali spát v noci až po ukončení kojení do té doby se budila min. 3x, trvalo to do 13 m, pokud jsem někam chtěla jít, odstříkala jsem 🙂nic nám nepomohlo, aby se nebudila

sayast
9. led 2011

u nas se krasne spalo celou noc od porodnice do cca 6 mesicu, pak zacali rust zuby a bylo v haji 😝. ale s ukoncenim kojeni v 16.-ti mesicich spi opet celou noc bez probuzeni 😵

kutcher
9. led 2011

Do 2 let vstával 11x za noc každej den a na 2 letech jsem utla kójo - od tý doby spal 4 měsíce nádherně-od 20:30 do 10, teď poslední měsíc(je mu 2,5roku) spí od 21:00 do 10 až 12 hodin odpoledne s tím, že se 2x, 3x probere na nabumbání.

mila01
9. led 2011

Já tě asi nepovzbudím,starší dcera začala spát celou noc ve čtyřech letech,mladší ( je jí 3,5 let ) spí tak 1x - 2x do týdne celou noc,jinak ne.Držím palce,ať to máte jinak. 😉 😉

hojda
9. led 2011

cca od 11 měsíců, po tom co se odstavil sám od kojení, už se budí jen vyjímečně.musím to zaťukat... ťuk ťuk ťuk🙂