• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

24. června 2017 
Celou noc ve 20měs.spí u babičky celou noc(když tam nejsem),klidně až do 7h.bez probuzení.Doma né!(asi mě cítí a kontroluje :slight_smile: )3x za noc se zlehka probudí,musím ji dát napít a pokračuje.K ránu přeleze a dospí s náma.
7. srp 2011 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obe od roka :wink: V noci nedostavaji napit. Snazim se, aby pili hodne pres den. Nezvykam je na to :wink: ( pokud nejsou nemocni apod...)
7. srp 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dceri je 8mesicu, odmalicka je nespavec, rekord mame 3h v kuse asi v peti mesicich, momentalne v noci vstavam kazdou hodinu /kojim/ a nemuzu se dockat dne /spis noci :slight_smile: /, kdy cely ten "pekelec" skonci :slight_smile:
7. srp 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naše malá spinkala celou noc od necelých 2. měsíců (od 19:00-6:30h). Teď v 6 měsících nám to něco narušilo (asi zoubky), tak se budíme i 4x za noc, ale poslední týden už je to zase lepší, tak snad už nějaký ten zoubek vyleze a bude to zase OK :slight_smile:
8. srp 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá má 3 a půl měsíce a od příchodu z porodnice se budila na krmení 1x za noc, ve 3 měsíci spávala 8-9 hodin v kuse.. :slight_smile: Teď nám to něco narušilo nebo jí přestává stačit mlíčko a budí se každé 2-3 hodiny na kojení :confounded: Snad se to brzy změní, neboť na tohle noční vstávání si odmítám zvykat :grinning:
10. srp 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dvojčata mi nespí doteď, už neřvou, ale courají se k nám do postele a prudí...Mareček je miláček, na kojení se budí jednou a to mezi 3 a 5 hodinou ráno, pak ještě do cca 7 spí. (od 20 hod). Takže zhruba 7-9 hodin v kuse.
24. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mýmu malýmu bylo 7 měsíců a budí se každý dvě hodiny, teď mu asi rostou zoubky, tak se budí i každou hodinu, je to hrozný, ale věřím, že to brzy přejde, snad
24. srp 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. měsíc malá spala jen přes den - v noci mi připadalo, že nespí vůbec :grinning: - ale přežili jsme.
2.-4. měsíc se budila asi 2x za noc (kojení kolem (před usnutí) 20.00, 24.00, 3.00 a 7.00 - v 8 jsme vstávali)
5.-7. měsíc se budila 1x za noc ( kojení v 8 hodin, pak ve 2 hodiny a pak zase v 8 hodin)
8.- nyní malá spí celou noc ( v 19.00 dáváme kaši, v 19.30 koupeme, v 20.00 dáváme ještě 230 ml UM) pak se budí až ráno v 8 na UM :slight_smile:
Spinká krásně celou noc, i když jí rostli zoubky ( a stále rostou) spinkala jak zabitá nebylo na ní nic poznat. :slight_smile:
12. zář 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Asi v 2,5 měsících, plně kojená :slight_smile: Spánek prochází různými obdobími, někdy se samozřejmě budí, více či méně (zuby atd.), ale patří k těm dětem, co od mala prospí celou noc. Vždy jsem ji nechala usínat se mnou a v mé blízkosti, osobně si myslím, že to taky hraje roli, navzdory ujetým názorům, že spát může v klidu jen dítě, které se nechá o samotě vyřvat :wink:
12. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dceři je 16 měsíců a jsem ráda, když se v noci vzbudí jen 2x :grinning: :wink: Taky doufám, že jí to nevydrží do puberty... :wink:
2. únor 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od dvou a půltého měsíce - spí 9-11hodin v tahu :slight_smile:
2. únor 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matýsek plně kojený ve dvou měsících, Kubík taky tak. (celou noc jsem považovala od devíti do pěti, ale po kojení v pět následovali ještě další dvě hodinky spánku, takže pohoda :sunglasses: ). Zázračné děti :grinning: :grinning:
2. únor 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazde ditko je jine :slight_smile: a vse zavisi take od maminky, dobry blog o spanku deti je i tady: http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/preo-sa-bbtk-asto-budia.html
17. led 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
U kazdeho ditete je to individualni. I pulrocni dite se muze v noci budit. Mne se dcerka, kterou kojim porad budi v noci a to uz ji je pres rok. Nejhorsi je srovnavani s jinymi detmi, znam to z vlastni zkusenosti. Nestresujte se tim. Tady najdete nejake clanky a tipy o spanku :slight_smile:
www.prosimspinkaj.sk - mne pomohlo :slight_smile:
6. únor 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to bylo v cca 5,5 měsících, a to cca od 20hod do 6:30hod, do té doby se budila 1x - 2x za noc.
6. únor 2014 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Úplně celou noc od 13 měsíců, od 19:30-8h. Měla rýmu a to ji tak zmohlo, že pořád spinkala a od té doby spí celou noc. Dřív se mi budila 1x za noc, ale protože měla hlad. Takže má svačinku, kolem 18h večeři a v19:30 210mlíčka.
6. únor 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve 26 měsících - jakmile jsem přestala kojit a dcera začala spár sama ve velké posteli, tak spí celou noc, do té doby byla několikrát za noc vzhůru.
6. únor 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od příchodu z porodnice spí naše holčička celou noc (usíná ve 22h, cca ve 3h ráno chce přetočit na bříško a spí bez jídla dále do 6-8h ráno), spala tak po kojení první tři týdny, nyní už jsme jen na UM. Modlím se, ať jí to vydrží, jsem spáč (má to tedy asi po mně) a při nedostatku spánku jsem nepoužitelná:slight_smile:.
6. únor 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš 2,5 roku starý syn ještě nezačal :grinning:
6. únor 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi myslis bez kojeni - tak to bylo postupne, obcas spalacelou noc od 9 mesicu, stabilne spi celou noc zruba od toho roka. ALE POZOR - aby to nebylo moc optimisticke :grinning:
Pokud je nejaky problem (boli brisko, nchlazeni, nemoc nebo zoubky), tak se budi a nekdy je vzhuru i nekolik hodin vnoci. A to je nezridka, dite jaksi nikdy neni dlouho "bez potizi" :wink: A jinak tedy spi celou noc, ale vetsinou obcas zamrci, chce podat dudlik-ale to uz docela zvlada cim dal lepe si ho najit i v noci (ma rok a 3 mesice). Nicmene je to nadherne, kdyz zacnou spat (byt jen obcas) celou noc :dizzy_face:
6. únor 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám malá spala až taky, když jsem vysadila kojení v 10měs., ale teď bych to ráda zkusila dle návodu v knížce od Pamely Druckermanové: A dost! - Francouzské děti nedělají scény ... ač ve Francii se tolik nekojí a těžko odmítnout dítě nakojit, když je to tak snadné a bude aspoň klid:slight_smile: Zmiňuje se tam o tzv. Pauzách, že téměř od začátku nespěchat k dítěti hned po "zakňučení", mnohdy ho tím i vzbudíme doopravdy, že prý 50-60% spánku má kojenec něco jako akční spánek, kdy třeba i otevře oči, nebo zapláče, či se hýbe, ale ve skutečnosti spí a my ho tím, že ho hned chlácholíme, tak už doopravdy probudíme...a dítě se prý dokáže uklidnit samo a naučit se postupně propjit tady ty spánky přerušené neklidem...Celkově se mi knížka dost líbila... i co se týče stravování..
A pak je celkem pěkná i knížka od Annette Kast-Zahn: Každé dítě může dobře spát, ale také se nezmiňuje jak má dítě spát celou noc, když se kojí, ale celkm sjem se s ní u malé řídila, že usínala sama.. No uvidím, kdy bude ten náš drobeček, co se nám za týdnů ukáže, spát celou noc, momentálně je pravidelně vzhůru hlavně v noci:slight_smile:
6. únor 2014 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cca od 2-3 mesicu prumer naspany nejdriv cca 7-8 hod., od cca 4,5 mesice uz v prumeru 10hod v kuse :slight_smile: a nebudime cca od 1 mesice, nechavali jsme az se vzbudi sama. Mj. neuro primarka mi sama rikala, ze je nesmysl budit deti, ze spanek je nejlepsi pro jejich neuro/mozko vyvoj.
6. únor 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Az kdyz jsme maleho v roce a ctvrt odstehovali do jeho pokoje... do te doby se budil co dve hodiny, ke konci i co hodku, uz neslo o hlad, ale o psychickou zavislost... od prvni noci "ve svem" spi durch, pokud tedy samozrejme nema sny nebo rymicku nebo tak neco. :slight_smile:
6. únor 2014 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dcera spala celou noc tak od 15 -20m (občas se 1x vzbudila tak třeba 1-2 za týden mezi tím 15-50m), od 3 do 12m se budila i 10x mezi 12 - 6 hodinou. Usínala mezi 9-10, přes den skoro nespala(už od asi 14 dnů maximálně hodinu za den, prvně po 20minutách od asi 10m v kuse), od 18m nespí vůbec přes den.
6. únor 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera v pěti letech a syn v necelých třech letech. A je to obr úleva, někdy se stalo, že jsme v ložnici v posteli spali všichni čtyři, takový malý rodinný grupáč :grinning: .
6. únor 2014 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
synovi jsou 2 a půl roku a 4 měsíce spí celou noc, po obědě bez spánku to nejde, 2 hodiny denně není problém :grinning: Nikdy jsme ale neměli problém s uspáváním, ve 13 měsících šel do svého pokojíčku, v roce a půl do velké postele a vždy všechno naprosto v pohodě....takže myslím, že na spaní je zlatíčko (i když poslední týdny vstává v 6 :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
6. únor 2014 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
První prospaná noc byla ve třech měsících, ale pravidelně okolo toho 8. měsíce. I dnes spí obvykle celou noc. Asi 1-2x měsíčně se stane, že se v noci vzbudí, ale zase spí dál (po mlíčku). Spí cca 12 hodin v kuse.
6. únor 2014 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Starší dceři je 2,5 roku - celou noc spala párkrát jako miminko okolo 2 měsíců. Od té doby nespí celou noc a teď se nám to ustálilo tak na 2x buzení za noc - někdy stačí mléko, jindy musím i hodinu povídat pohádku.
Mladší dceři je 15 měsíců. Párkrát spala celou noc, ale v říjnu jsme byli v nemocnici a od té doby se vzbudí někdy i 10x za noc a mívá i 2-3 hodiny pauzy uprostřed noci. Také od té doby bojkotuje dětskou postýlku, takže jsme kupovali novou velkou postel už v roce :frowning2:
Starší přes den nespí od 18ti měsíců. Mladší přes den spí asi dvě hodinky kolem oběda.
Spát chodí obě dvě mezi 19-20 hod a mladší vstává jak kdy mezi 5-7 hodinou a starší mezi 8-9 hodinou.
S manželem spíme každý s jednou dcerou - já se starší v ložnici a manžel s mladší v dětském pokojíčku.
6. únor 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dcera se přestala v noci budit s řevem, případně přecházet do naší postele někdy po třetím roce. Syn se sice budí potichu (od 3,5 let chodí čůrat sám a nepotřebuje asistenci, případně budit) ale potom, stále téměř denně, skončí místo ve svojí posteli v té naší, kde se pak ve třech nevyspím, takže já zas chodím dospat do rána do té jeho:D
6. bře 2014 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
První syn až ve 2,5 letech, do té doby se budil nejméně jednou. Druhý synek spinká celou noc od 4 měsíců...
6. bře 2014 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek