Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

mrsblack
15. črc 2011

Jak staré bylo vaše mimčo, když vám začalo spát celou noc - tedy nebudilo se hlady, a jak dlouho (kolik hodin) tedy vydrželo bez papání? Mě náš prďolka vždycky jednou za čas navnadí, ale pak se opět začne dvakrát za noc budit. Pár kamarádkám už děti ve stejném věku (mezi 3-4 měsíci) spinkají celou noc, tak bych ráda věděla, jaké jsou zkušenosti i jiných maminek.

garfieldka
24. črc 2011

Tak naše dvojčátka Terezka a Viktorka spinkaji asi od 4měsíců celou noc bez vzbuzení. Po koupání dostanou v 20h Sunar a spí až do 7-7.30h a ráno dostanou Sunar a většinou pak ještě usnou tak do 10-10.30h. A v noci když jdu spát okolo 1-2h ráno tak jim dám cucnout čajíku a o tom ani neví jak spinkaji tvrdě. 🙂

klosky
24. črc 2011

My spinkáme celou noc od porodnice, hned den po narození mi spinkala do 4 do rána a když jsme dorazily domů, tak spinkala také do 4, tak sem nakojila a spinkala do 9. Nyní nám je 11 měsíců a spinkáme od cca 19:30 do 6:30, napapkáme a spinkáme tak do 9:30...

teerka
24. črc 2011

My máme 16 měsíců a dnes se chystám na třetí bezesnou noc. Odnaučuji noční kojení, aby jsme se mohli všichni pořádně vyspat. Do teď teda 3-4x vzůru. Pevně věřím, že budeme i my jak podle tabulky, kde říkaj 3 noci a je klid - uvidíme

lena27
24. črc 2011

Prvná syn začal spát celou noc až kolem 3 let a i tak se občas vzbzdí kvůli kravině - třeba chce přikrýt nebo, že mu spadl plyšák 😀 a druhý syn spí celou noc asi od 11 měsíců, občas se vzbudí, většinou když někam jdeme. předtím vstával 1x vnoci. když to tak vezmu kolem a kolem tak častěji vstávám k tomu staršímu 😀

kremrolka01
24. črc 2011

u nás též až úderem ukončení kojení, takže ve dvou letech, do té doby se budil na kojení mezi 4-5 hodinou, ale mě to nijak moc neobtěžovalo, u prsa znova hned usnul a dospali jsme se ještě spolu v posteli 🙂

laska.nezna.hranic
24. črc 2011

v šesti měsících. jakmile se zajel režim (první dva měsíce usínal až ve dvě ráno a chtěl papkat co dvě hodiny, pak se to stáhlo na 23:00 atd.), tzn. 21:00 usnul a vstávando bylo mezi sedmou a devátou, takže v průměru v 8:00.
přijde mi legrační, jak tu maminy píší, že jim od narození děti spaly celou noc, ale poslední krmení měly kolem půlnoci a před svítáním už byly vzhůru...

asaka
24. črc 2011

ve 3 mesicich 🙂 13h na jeden zátah ;) Asi od 5-6i m se zacal nad ranem budit, uz mu mliko na celou noc nestacilo.Nakojila jsem a spalo se dal 🙂 pote co jsme zacli davat jeste po kojeni kasi v 10i m zase spal celou noc.

hehena
24. črc 2011

postupně se to zhoršovalo pak zlepšovalo a tak zhruba v 6m spal od 20 do 7 do rána, pak se nabaštil, chvíli pokousal chrastítka a zase usnul... už to bylo žůžo 🙂))) teď jsou dny, kdy spí od 20 do 10 a to jsme z toho všichni, včetně příbuzenstva v šoku. ale dost se to střídá, má období, kdy spí jen do "7" a teď tohle. tak buch buch... snad mi ta růženka takhle vydrží 🙂))

romana29
25. črc 2011

Daneček začal fakt tvrdě a bez probuzení spávat až když začal chodit do školky a byl díky polednímu spánku, který je ve školce dost krátký, nevyspaný. Lehne a pokud není nachlazenej nebo tak, nevíme o něm do rána.
Někdy má noční můry, tak začne ze sna brečet, ale jinak spí.
Takže ještě asi dva roky a vyspím se i já 😀

gabrielaa
25. črc 2011

malá spí celou noc od 4 měsíců, v 8 nejpozději usne a vstává kolem 6-7 🙂

llllucka
25. črc 2011

Mladší mi spí celou noc od necelých 2 měsíců,starší ji v podstatě i teď prospí jen vyjímečně.

losice
26. črc 2011

je mu 14 mesicu a od narozeni zatim prospal celou noc pouze 2 x. Takze na to cekam jak na smilovani🙂

rennu
26. črc 2011

Mému zlatíčku je 11 měsíců a spí celou noc cca od 8. měsíce...první půlrok byl peklo, byl hodně uplakané miminko, co spalo minimálně.... ted obvykle usíná kolem 19.30 (jsem u něho) a budí se kolem 5,30, to začne popolézat válet se v postýlce a pokňourávat a když dělám, že pod peřinou nejsem a nevidí mě, ještě si tak do 6.15 zdřímne 😀 POmohla nám knížka "Každé dítě se umí naučit spát" nebo tak nějak je ten název....doporučuji přečíst, mně pomohla pochopit i fáze dětského spánku a proč se malý tak často budil...

lenulak
26. črc 2011

synovi je 2,5 roku a o prospavné noci se nám může ledatak zdát 🙂 Min. tak 3x za noc vzhůru a kránu k nám šupky do postele kde tedy usne okamžitě tvrdě ale my už se nevyspíme.

gammaray
26. črc 2011

zdravím...mým dvojčatům bylo ted v červenci 3 ročky a nespali jsme bohužel ještě ani jednu noc.....nevím a modlím se,kdy to konečně skončí a oni pochopí,že v noci se spinká 😠

evinka85
26. črc 2011

ahoj, náš Kubík se po návratu z porodnice budil pouze jednou a teď vůbec. pokud budu brát, že noc končí kolem páté ráno. v osm jde spinkat, celkem bez řečí, ale zavinujem, takže spí klidně do těch půl šestý.

r.m
28. črc 2011

Ahojky, tak nám je 10měsíců a v noci se stále vzbouzíme :( Bývalo to i snad po 1-2h... Hrůza

lucie777
28. črc 2011

Od 7 měsíců spí celou noc.. 🙂

veveruna
1. srp 2011

Nevím, jestli jsem měla štěstí, ale malá spala od porodnice úplně nádherně. První měsíc se budila na kojení v noci 2 x, pak do čtyř měsíců spala v kuse i 8 hodin. Jenže v té době jsem musela přejít na UM, takže jsme normálně do půl roku dávali bebu, ale kolem 6. měsíce se zas začala v noci budit a mudra nám doporučila Bebu Dobrou noc, takže zas byl klid a teď už dávám na noc kaše, takže je zase pohoda. U nás bylo buzení vždycky z hladu, takže stačilo přejít na sytivější mléko nebo teď tedy kaše. S kašemi jsem jinak moc spokojená - malé chutnají všechny ty Dobrou noc od Nestle, takže doporučuju 🙂

hanka.knizkova
1. srp 2011

Dceři je 25.měsíců a celou noc spala asi jen 2x ☹ a to sem k ní zas furt chodila já jí kontrolovat..jinak se většinou budí tak 2x za noc min.. 😒 závidim všem co jim dítka spinkají celou noc..

settima
4. srp 2011

Ahoj, jsem tu nová, mám chlapečka 8,5 měsíce Domču. Se spaním to máme naprosto v pohodě, celou noc nám spí asi od 5 měsíců, dříve se budil tak jednou, dvakrát, jsme na UM od 3 týdnů. Spí tak od 20:00 do 5:30 až 6:00, dostane mlíčko a buď dospáváme nebo je vzhůru a hraje si, ale většinou kolem osmé nebo deváté je zase v limbu 🙂 . Zatím si nemůžem stěžovat, bude spáč po nás 😀 .

denousek
4. srp 2011

záleží jestli kojíš..já jsem kojila do 3m a pak jak jsme přešli na nutrilon tak už spal celou noc...kojene deti se budí dlouho ale zase jak které..

jankadudova
4. srp 2011

No...muj syn je od narozeni na Nutrilonu a budi se stale🙂 myslim,k ze tim to uplne neni. Vetsinou je to nejaky zvyk. Trpelivost a cas🙂 nic vic nezabere.

moninka
4. srp 2011

Cca od dvou měsíců - od doby, kdy dcera dostávala na noc UM 🙂

luckakol
5. srp 2011

asi ve 2,5 letech - po odstaveni z UM, po dani do pokojicku se starsi sestrickou + po sundani pliny na noc.... Vzdycky jsem zavidela tem maminkam, co jim deti spi celou noc uz od nekolika mesicu! Neznam....!

saronka
6. srp 2011

Nase Sofi byla zravec, kojila jsem co 2 hodiny,kolem 5mes v noci co 3-4.ale pak kolem 8 se to zacalo zhorsovat,v tom obdobi nejde o hlad ale kontakt s matkou.tak v 10mes jsem ji na noc odstavila. 3dny vsaval manzel,dal dudlik a pak jsme spali celou noc

marusch.mat
6. srp 2011

Starší dcerka až někdy kolem dvou a půl let, mladší dokonce až kolem 4 roku.

ija1
6. srp 2011

do 14m jsem krmila UM v 18h a pak 23h, byli jsme na Bebe a spala mi tak do 6-7h rano.............chtela jsem to nocni krmeni uz odbourat ale kase ji nezasytila.......zkusila jsem od sunaru - mlicko s kasi v prasku...... asi za 140 kacek (je tam asi 10 porci) a od druhe noci spi celou noc........... budi se kolem seste rano, a krmime kolem pul sedme sedme a pohoda.............takze tedka v 15m spi bez buzeni.......

alzbeta.hod
6. srp 2011

Nám začala malá spát celou noc po přechodu na UM, jelikož mateřské došlo. Takže od 5 měsíců už spíme celou noc.

vixina
7. srp 2011

Malá mi spí celou noc asi od šesti neděl, budí se jen, pokud jí něco trápí - nemoc, prdíky. Teď je jí rok a v noci k ní vstávám tak jednou až dvakrát v týdnu.