Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

mrsblack
15. črc 2011

Jak staré bylo vaše mimčo, když vám začalo spát celou noc - tedy nebudilo se hlady, a jak dlouho (kolik hodin) tedy vydrželo bez papání? Mě náš prďolka vždycky jednou za čas navnadí, ale pak se opět začne dvakrát za noc budit. Pár kamarádkám už děti ve stejném věku (mezi 3-4 měsíci) spinkají celou noc, tak bych ráda věděla, jaké jsou zkušenosti i jiných maminek.

blandik
16. črc 2011

Od 3 měsíců se už nebudil klasicky, ale nabuzoval se, takže klidné noci nebyly ještě dlouho, mrčel, kroutil se...Opravdu klidné noci nastaly po přestěhování do pokojíčku ve 20ti měíscích, s občasným nočním voláním...a totální klid pak tak po druhém roce.

akzeret1
17. črc 2011

až od 4 let a 1 měsíce toto trvalo 😉

myscha
17. črc 2011

No pobavil mě názor o pár pater výš, že neexistují nespavé děti a záleží jen na výchově 🙂
Pardon, ale podle mě má dotyčná maminka jen dvě děti a zároveň velké štěstí. Někdy to o špatně nastaveném zvyku, režimu a různých uspávacích zlozvycích je, ale často to tak vůbec být nemusí. Děti nejsou stroje, aby se nějakou výchovou docílilo vždy stejných výsledků. Já mám děti vcelku spavé, i když uspávání byl taky problém, ale dokážu si představit hyperaktivní dítě, co je opravdu problém ho uspat a naspí minimum. Režim nezabírá na všechny a nějaké vyřvání taky nefunguje v každém případě.
Náš syn prospí celou noc spolehlivě od tak 3,5 roku, co mu zmizel ekzém, jinak se i dokázal několik hodin škrábat a budit. V takovém případě pochopitelně režim ani výchova nezabírá 🙂

berenika39
17. črc 2011

mlíčko v noci - a má na něj nárok - může chtít ještě nějakých pár měsíců... 😉 proč by ne?
petr jedl v noci asi do osmi měsíců, samozřejmě nejdřív víckrát, pak se to zredukovalo na jedno mlíčko, ale neznamenalo to noci bez probuzení. je dobrý spáč, dodnes spí i poo dvě minimálně hodinu a půl, v noci o osmi do osmi, ale vstávám k němu dodnes, vvýjimečně ne, ale většinou jednou čůrá, někdy se poleje pitím, někdy jen tak se bojí tmy, tak si k němu na chvilinku lehnu než zabere, někdy přijde k nám, tajně vleze pod peřinu....já taky nespím bez probuzení celou noc. ale tak malé miminko ještě potřebuje v noci asi mlíčko a mámu..pak budou zoubky, pak se naučí sedat a stoupat, pak bude odcházet z pelíšku...každopádně to chce trpělivost a nesnažit se to nějak dramaticky lámat přes koleno.

andreasek82
17. črc 2011

od te doby, co jsem prestala kojit, tedy v 18i mesicich..

domiz
17. črc 2011

mě začala malá spinkat celou noc od 4.měsíce,kdy jsme přestala kojit.spala od 21.h do 7 do rána...občas se probudila a idělala jsme jí mlíčko,prototže byla ještě malinká,ale to bylo opravdu málokdy...

ivarei
18. črc 2011

Myslela jsem, že na tuhle otázku nikdy nebudu mít možnost odpovědět, ale - huráááááá - dnes (ve věku 13 měsíců a 4 dny) spinkali prďáci celou noc 😀 😀 😀 😀 😀

dagmik
18. črc 2011

u nás to bylo dobrý, spal celou noc, co jsme se vrátili z porodnice, pak asi v půlroce se začal v noci začal budit na mlíko 1x a to vydrželo zhruba do roka, od té doby už je to taky ok .

jop
18. črc 2011

od 8 měsíců

jesca
18. črc 2011

U nas se spi celou noc v podstate od 2mesicu🙂 Samozrejme semtam se naskytne vyjimka potvrzujici pravidlo, ale to je treba jednou, dvakrat za mesic😀 😎

amelie001
18. črc 2011

V 10.měsících,to už ani v noci nepil mléko.

palma111
18. črc 2011

spaní celou noc je pro nás sci-fi 🙂 prckovi je 11 měsíců a budí se každé 2-3 hodiny

dilemma
18. črc 2011

no tak maly ma za mesic dva roky a budi se mi jeste porad i 2x za noc sice jen na napiti caje ale porad se budi a kdyz nechce pit tak prijde z name do postele silehnout

veruska007
18. črc 2011

Hned pote, co se nam neosvedcila rada z dr. z porodnice, ze musime drobne dite v noci budit na kojeni. Maly po porodu spal celou noc, ale dr. prikazala v noci ho budit. Hruza, 3 tydny jsme to zkouseli, vzbudila ho jen studena voda v umyvadle, jist nechtel, usnout pak nemohl, dve hodiny prorval... po trech tydnech jsme to vzdali a od te doby (az na vyjimky) spi cca od 21h do 5 - 6h rano 😉

kammka
18. črc 2011

mezi druhým a třetím rokem....

luckamb
18. črc 2011

když jí mám u sebe v posteli, tak spí celou noc už asi od půl roku :D

kaleilah
18. črc 2011

oni jsou taky děti, co spí celou noc????? a kde je prodávají?? 😀

dagmarkaaa
18. črc 2011

tak to máte hezké, u nás se spalo první 3 měsíce v noci max 1,5 hod v kuse, potom klidně 3h vzhůru a pak zas na chvíli zalomila.... 😝 potom do roka se budila 1-2 za noc
ale k věci - dítko mi začlo spávat celou noc pravidelně v roce, to jsme se přestěhovali a dostala vlastní pokojíček.

vafle
18. črc 2011

v 7mi měsících na základě dvou věcí
1. přemístili jsme ho z naší postele do jeho pokojíčku
2. začal dostávat kaši na večeři

reruna
18. črc 2011

v podstatě nikdy, dospělí se taky budí, rozdíl je jen v tom, jestli dítě zase znovu usne samo, nebo ne. Oba kluci měli období, kdy mě v noci nebudili, a období, kdy mě v noci vzbudí i několikrát z nějrůznějších příčin...

sawmy
24. črc 2011

Nas Liamek ma 7mesicu na vecer dostava kasicku pak ho jeste dokojim a krasne usne ale vecer se nam budi minimalne 2krat ☹ a to hladove pije a pak zase spinka ,ale celou noc tak to se nam jeste nepodarilo ,snad jednou nas prekvapi 😉

sylvka
24. črc 2011

náš chlapec až 2 roky + spí celou noc.

anetka1701
24. črc 2011

cca. od 4. tejdnů do tří měsíců... pak jsem bohužel přestala kojit a noční vstávání začalo... cca. od 4.měsíce stačilo noční krmení o půlnoci, než jsme šli spát, spala do 5-7 hodin, nabumbala se a spala do 9-11ti :oD Teďka jsme zrušili i tu půlnoc a spinká mi cca. od 17-18ti do sedmi-osmi ráno :o)

mirisek81
24. črc 2011

Náš prcek až od 2 let. Myslela jsem, že to snad nikdy ani nepříjde 🙂

antarres
24. črc 2011

Celou noc asi od 3. měsíců. 🙂

koralek1
24. črc 2011

Moji dceři budou za měsíc 2 roky a stále se v noci 2x vzbudí na mlíčko !!! Stále kojím !!! Je to vyčerpávající, ale nevím jak přestat. To bych snad musela někam odjet, protože ten řev, když jí nechci dát, ten je ukrutný !!!

andy80
24. črc 2011

Syn se mi v noci nikdy nebudil, už od příchodu z porodnice to měl tak, že se najedl ve 23:00 a pak až v 5:00 ráno a to se najedl a spal do 11:00, po šestinedělí spal od 20:00 do 8:00, dcera se mi budila do třech měsíců 1x v noci, kolem druhé až třetí, od tří měsíců spí taky celou noc.

brisalek
24. črc 2011

Me mala prospala celou noc prvne okolo 16 mesicu nekolik dni po tom , co jsem zrusila nocni kojeni. Jinak od 4 do 12 mesicu vstavala tak 6-10x. Pred tim tak 2x. Od asi 12 do tech 16mesicu asi 2-3x. Je videt, ze deti jako ty andy80 jsou spis vyjimka,ale stejne tise"zavidim"🙂.

kopretinka26
24. črc 2011

Tak já se teda musím pochlubit že naše Adélka má 5 měsíců a nebudí se v noci už tak kolem 3,5 měs. Večer dávám sunar tak kolem 19-20h a vstává až ráno 6-7h. Spinká moc pěkně, má to asi po svojí sestřičce Terezce 🙂 Máme prostě hodné děti...Jen at to nezakřiknu 🙂 😉

fiallinka
24. črc 2011

když jsem přestala kojit - 13,5 měsíce