Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

mrsblack
15. črc 2011

Jak staré bylo vaše mimčo, když vám začalo spát celou noc - tedy nebudilo se hlady, a jak dlouho (kolik hodin) tedy vydrželo bez papání? Mě náš prďolka vždycky jednou za čas navnadí, ale pak se opět začne dvakrát za noc budit. Pár kamarádkám už děti ve stejném věku (mezi 3-4 měsíci) spinkají celou noc, tak bych ráda věděla, jaké jsou zkušenosti i jiných maminek.

cardillo
7. srp 2011

Celou noc ve 20měs.spí u babičky celou noc(když tam nejsem),klidně až do 7h.bez probuzení.Doma né!(asi mě cítí a kontroluje 🙂 )3x za noc se zlehka probudí,musím ji dát napít a pokračuje.K ránu přeleze a dospí s náma.

terkaz
7. srp 2011

Obe od roka 😉 V noci nedostavaji napit. Snazim se, aby pili hodne pres den. Nezvykam je na to 😉 ( pokud nejsou nemocni apod...)

kata79
7. srp 2011

Dceri je 8mesicu, odmalicka je nespavec, rekord mame 3h v kuse asi v peti mesicich, momentalne v noci vstavam kazdou hodinu /kojim/ a nemuzu se dockat dne /spis noci 🙂 /, kdy cely ten "pekelec" skonci 🙂

kamusek
8. srp 2011

Naše malá spinkala celou noc od necelých 2. měsíců (od 19:00-6:30h). Teď v 6 měsících nám to něco narušilo (asi zoubky), tak se budíme i 4x za noc, ale poslední týden už je to zase lepší, tak snad už nějaký ten zoubek vyleze a bude to zase OK 🙂

xlili
10. srp 2011

Naše malá má 3 a půl měsíce a od příchodu z porodnice se budila na krmení 1x za noc, ve 3 měsíci spávala 8-9 hodin v kuse.. 🙂 Teď nám to něco narušilo nebo jí přestává stačit mlíčko a budí se každé 2-3 hodiny na kojení 😖 Snad se to brzy změní, neboť na tohle noční vstávání si odmítám zvykat 😀

kacci
24. srp 2011

Dvojčata mi nespí doteď, už neřvou, ale courají se k nám do postele a prudí...Mareček je miláček, na kojení se budí jednou a to mezi 3 a 5 hodinou ráno, pak ještě do cca 7 spí. (od 20 hod). Takže zhruba 7-9 hodin v kuse.

martinely
24. srp 2011

mýmu malýmu bylo 7 měsíců a budí se každý dvě hodiny, teď mu asi rostou zoubky, tak se budí i každou hodinu, je to hrozný, ale věřím, že to brzy přejde, snad

krokodilek
12. zář 2011

1. měsíc malá spala jen přes den - v noci mi připadalo, že nespí vůbec 😀 - ale přežili jsme.
2.-4. měsíc se budila asi 2x za noc (kojení kolem (před usnutí) 20.00, 24.00, 3.00 a 7.00 - v 8 jsme vstávali)
5.-7. měsíc se budila 1x za noc ( kojení v 8 hodin, pak ve 2 hodiny a pak zase v 8 hodin)
8.- nyní malá spí celou noc ( v 19.00 dáváme kaši, v 19.30 koupeme, v 20.00 dáváme ještě 230 ml UM) pak se budí až ráno v 8 na UM 🙂
Spinká krásně celou noc, i když jí rostli zoubky ( a stále rostou) spinkala jak zabitá nebylo na ní nic poznat. 🙂

apollo11
12. zář 2011

Asi v 2,5 měsících, plně kojená 🙂 Spánek prochází různými obdobími, někdy se samozřejmě budí, více či méně (zuby atd.), ale patří k těm dětem, co od mala prospí celou noc. Vždy jsem ji nechala usínat se mnou a v mé blízkosti, osobně si myslím, že to taky hraje roli, navzdory ujetým názorům, že spát může v klidu jen dítě, které se nechá o samotě vyřvat 😉

miru001
2. únor 2013

Dceři je 16 měsíců a jsem ráda, když se v noci vzbudí jen 2x 😀 😉 Taky doufám, že jí to nevydrží do puberty... 😉

ckei
2. únor 2013

Od dvou a půltého měsíce - spí 9-11hodin v tahu 🙂

ivca_doubek
2. únor 2013

Matýsek plně kojený ve dvou měsících, Kubík taky tak. (celou noc jsem považovala od devíti do pěti, ale po kojení v pět následovali ještě další dvě hodinky spánku, takže pohoda 😎 ). Zázračné děti 😀 😀

magda89
17. led 2014

Kazde ditko je jine 🙂 a vse zavisi take od maminky, dobry blog o spanku deti je i tady: http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/pre...

leilat
6. únor 2014

U kazdeho ditete je to individualni. I pulrocni dite se muze v noci budit. Mne se dcerka, kterou kojim porad budi v noci a to uz ji je pres rok. Nejhorsi je srovnavani s jinymi detmi, znam to z vlastni zkusenosti. Nestresujte se tim. Tady najdete nejake clanky a tipy o spanku 🙂
www.prosimspinkaj.sk - mne pomohlo 🙂

duck09
6. únor 2014

U nás to bylo v cca 5,5 měsících, a to cca od 20hod do 6:30hod, do té doby se budila 1x - 2x za noc.

maxinkaa
6. únor 2014

Úplně celou noc od 13 měsíců, od 19:30-8h. Měla rýmu a to ji tak zmohlo, že pořád spinkala a od té doby spí celou noc. Dřív se mi budila 1x za noc, ale protože měla hlad. Takže má svačinku, kolem 18h večeři a v19:30 210mlíčka.

pajafra
6. únor 2014

Ve 26 měsících - jakmile jsem přestala kojit a dcera začala spár sama ve velké posteli, tak spí celou noc, do té doby byla několikrát za noc vzhůru.

carrie_b
6. únor 2014

Od příchodu z porodnice spí naše holčička celou noc (usíná ve 22h, cca ve 3h ráno chce přetočit na bříško a spí bez jídla dále do 6-8h ráno), spala tak po kojení první tři týdny, nyní už jsme jen na UM. Modlím se, ať jí to vydrží, jsem spáč (má to tedy asi po mně) a při nedostatku spánku jsem nepoužitelná🙂.

ladida.l
6. únor 2014

náš 2,5 roku starý syn ještě nezačal 😀

jennynka5
6. únor 2014

Asi myslis bez kojeni - tak to bylo postupne, obcas spalacelou noc od 9 mesicu, stabilne spi celou noc zruba od toho roka. ALE POZOR - aby to nebylo moc optimisticke 😀
Pokud je nejaky problem (boli brisko, nchlazeni, nemoc nebo zoubky), tak se budi a nekdy je vzhuru i nekolik hodin vnoci. A to je nezridka, dite jaksi nikdy neni dlouho "bez potizi" 😉 A jinak tedy spi celou noc, ale vetsinou obcas zamrci, chce podat dudlik-ale to uz docela zvlada cim dal lepe si ho najit i v noci (ma rok a 3 mesice). Nicmene je to nadherne, kdyz zacnou spat (byt jen obcas) celou noc 😵

gabtcha
6. únor 2014

Nám malá spala až taky, když jsem vysadila kojení v 10měs., ale teď bych to ráda zkusila dle návodu v knížce od Pamely Druckermanové: A dost! - Francouzské děti nedělají scény ... ač ve Francii se tolik nekojí a těžko odmítnout dítě nakojit, když je to tak snadné a bude aspoň klid🙂 Zmiňuje se tam o tzv. Pauzách, že téměř od začátku nespěchat k dítěti hned po "zakňučení", mnohdy ho tím i vzbudíme doopravdy, že prý 50-60% spánku má kojenec něco jako akční spánek, kdy třeba i otevře oči, nebo zapláče, či se hýbe, ale ve skutečnosti spí a my ho tím, že ho hned chlácholíme, tak už doopravdy probudíme...a dítě se prý dokáže uklidnit samo a naučit se postupně propjit tady ty spánky přerušené neklidem...Celkově se mi knížka dost líbila... i co se týče stravování..
A pak je celkem pěkná i knížka od Annette Kast-Zahn: Každé dítě může dobře spát, ale také se nezmiňuje jak má dítě spát celou noc, když se kojí, ale celkm sjem se s ní u malé řídila, že usínala sama.. No uvidím, kdy bude ten náš drobeček, co se nám za týdnů ukáže, spát celou noc, momentálně je pravidelně vzhůru hlavně v noci🙂

gepe
6. únor 2014

Cca od 2-3 mesicu prumer naspany nejdriv cca 7-8 hod., od cca 4,5 mesice uz v prumeru 10hod v kuse 🙂 a nebudime cca od 1 mesice, nechavali jsme az se vzbudi sama. Mj. neuro primarka mi sama rikala, ze je nesmysl budit deti, ze spanek je nejlepsi pro jejich neuro/mozko vyvoj.

cabalkova
6. únor 2014

Az kdyz jsme maleho v roce a ctvrt odstehovali do jeho pokoje... do te doby se budil co dve hodiny, ke konci i co hodku, uz neslo o hlad, ale o psychickou zavislost... od prvni noci "ve svem" spi durch, pokud tedy samozrejme nema sny nebo rymicku nebo tak neco. 🙂

pisisvori
6. únor 2014

dcera spala celou noc tak od 15 -20m (občas se 1x vzbudila tak třeba 1-2 za týden mezi tím 15-50m), od 3 do 12m se budila i 10x mezi 12 - 6 hodinou. Usínala mezi 9-10, přes den skoro nespala(už od asi 14 dnů maximálně hodinu za den, prvně po 20minutách od asi 10m v kuse), od 18m nespí vůbec přes den.

medvidek
6. únor 2014

Dcera v pěti letech a syn v necelých třech letech. A je to obr úleva, někdy se stalo, že jsme v ložnici v posteli spali všichni čtyři, takový malý rodinný grupáč 😀 .

januuule
6. únor 2014

synovi jsou 2 a půl roku a 4 měsíce spí celou noc, po obědě bez spánku to nejde, 2 hodiny denně není problém 😀 Nikdy jsme ale neměli problém s uspáváním, ve 13 měsících šel do svého pokojíčku, v roce a půl do velké postele a vždy všechno naprosto v pohodě....takže myslím, že na spaní je zlatíčko (i když poslední týdny vstává v 6 😝 )

nikollita
6. únor 2014

První prospaná noc byla ve třech měsících, ale pravidelně okolo toho 8. měsíce. I dnes spí obvykle celou noc. Asi 1-2x měsíčně se stane, že se v noci vzbudí, ale zase spí dál (po mlíčku). Spí cca 12 hodin v kuse.

pejtho
6. únor 2014

Starší dceři je 2,5 roku - celou noc spala párkrát jako miminko okolo 2 měsíců. Od té doby nespí celou noc a teď se nám to ustálilo tak na 2x buzení za noc - někdy stačí mléko, jindy musím i hodinu povídat pohádku.
Mladší dceři je 15 měsíců. Párkrát spala celou noc, ale v říjnu jsme byli v nemocnici a od té doby se vzbudí někdy i 10x za noc a mívá i 2-3 hodiny pauzy uprostřed noci. Také od té doby bojkotuje dětskou postýlku, takže jsme kupovali novou velkou postel už v roce ☹
Starší přes den nespí od 18ti měsíců. Mladší přes den spí asi dvě hodinky kolem oběda.
Spát chodí obě dvě mezi 19-20 hod a mladší vstává jak kdy mezi 5-7 hodinou a starší mezi 8-9 hodinou.
S manželem spíme každý s jednou dcerou - já se starší v ložnici a manžel s mladší v dětském pokojíčku.

konidana
6. bře 2014

Dcera se přestala v noci budit s řevem, případně přecházet do naší postele někdy po třetím roce. Syn se sice budí potichu (od 3,5 let chodí čůrat sám a nepotřebuje asistenci, případně budit) ale potom, stále téměř denně, skončí místo ve svojí posteli v té naší, kde se pak ve třech nevyspím, takže já zas chodím dospat do rána do té jeho:D

kikimaruska
6. bře 2014

První syn až ve 2,5 letech, do té doby se budil nejméně jednou. Druhý synek spinká celou noc od 4 měsíců...