Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

mrsblack
15. črc 2011

Jak staré bylo vaše mimčo, když vám začalo spát celou noc - tedy nebudilo se hlady, a jak dlouho (kolik hodin) tedy vydrželo bez papání? Mě náš prďolka vždycky jednou za čas navnadí, ale pak se opět začne dvakrát za noc budit. Pár kamarádkám už děti ve stejném věku (mezi 3-4 měsíci) spinkají celou noc, tak bych ráda věděla, jaké jsou zkušenosti i jiných maminek.

pavlise
7. bře 2014

Dcera v osmi a půl měsících, usne kolem 21:30 a vzbudí se mezi šestou a sedmou ranní.

ivulinka1991
2. kvě 2014

Naší malé jsou 2 měsíce,od 3 týdnů nám vydrží spát celou noc.Usíná večer tak kolem 22.00 a budí se v 7.00 ráno.Tak uvidíme jak dlouho jí to takhle vydrží

avantgarda
3. čer 2014

Definitivně jsme to syna naučili, když mu bylo 14 měsíců. Ale kdybych měla odvahu a začala s tím dříve, myslím, že už po půl roce by to zvládl (kamarádka z porodnice to svou holčičku naučila v 7 měsících, ale já tou dobou ještě neměla odvahu). Nakonec to bylo dost jednoduché - viz. můj blog http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/04/jari-...

michaela_2
3. čer 2014

Dcera spala celou noc od narození - a navzdory chmurným předpovědím všech bližších i vzdálenějších příbuzných, ji to vydrželo 😉 teď jí bude 2,5 roku.
Synovi bude 7 měsíců a zatím nás touto výsadou ještě nepoctil 😀 dám vědět 🙂)

edeltraut
3. čer 2014

Nejstarší kolem 2,5 roku, prostřední někdy kolem pátého a nejmladší cca v roce a půl 🙂.

patricieh
4. čer 2014

Ahoj,máme 20ti-měsíční holčičku a je vzhůru běžně 2-3krát za noc.Celou noc spala chvíli cca v 6 měsících,když jsem se ptala doktorky,tak mi říkala,že mám takového prcka za odměnu,když mě nechá vyspat🙂Kolem 10.měsíce,kdy jsem stále kojila to ale bylo nejhorší,malá se dokázala budit i po hodině.Magistra v lékárně mi poradila,ať přestanu okamžitě kojit,že se situace zlepší.Takže tak se také stalo,ale zkrátka celou noc malá nespí ani teď.

tehule29
17. pro 2015

Zjistila jsem,ze kdyz mimi vykoupu ve stejnou dobu i s krmenim budi se jednou za noc,takze uvidime co zitra.Každopádně verim,ze kazdy den nebude posviceni.Malemu je 6tydnu.

brtnice
17. pro 2015

malá 9měs. do 7měs spala do čtyř do rána napapala se a spala dál změna času a 2měs. boje několikrát za noc zbuzená a vyžaduje uspání na ruce,i když dostane kašičku a dokojím usne v 20.00 a ve 22.00 kojíme a pak každé dvě hodinky 🙂 ale užívám si to je to moje druhé dítě a další už nebude a tak rychle to uteče že se brzy vyspím 😀

handous
28. led 2016

dcera od narození do 3 měsíců hrůza, budila se po dvou hodinách a pak jí trvalo hodinu než znova usnula 😖 Pak ze dne na den spala celou noc, trvalo jí to asi další 3 měsíce a od tehdy se budí různě. Usíná kolem 18 hod.

qz
28. led 2016

Malou vecer koupeme a dame jidlo, unavi ji to a spinka celou noc, treba od 9-10 do cca 5-6. Prebalime, nakrmime a vetsinou spi jeste tak 2-3 h, nez si zacne chtit povidat a je vseobecne vic vzhuru. V po ji budou 3 mesice 🙂 takze tak asi od 11-12 tydnu.

katull
7. čer 2016

Dcera spí celou noc, tj. od 19:30 do 5:00 od 7 měsíců. A když to tady čtu, tak vidím, že mám velké štěstí. Dřív se v noci budila dvakrát na kojení a v 7 měsících to najednou přestalo.

denvon
7. čer 2016

Syn spí od 10.měsíců v pokojíčku a od té doby spí i celou noc což je od 20 do 7:30

blecha94
7. čer 2016

Já si myslím, že se nelze připravit na to jak moje dítě bude spát tím, že se poptám okolo... 😅 Každý dítě je úplně jiný, některý nespí celou noc ještě ve 4 letech (Bůh žehnej jejich matkám 😀) a jiné - třeba zrovna moje dcera - to zvládají už v šestinedělí.

Když dítě nezvládá spát víc jak několik hodin v kuse, tak je to nepřevychovatelný problém, bohužel.

zuzineckah
7. čer 2016

náš syn začal chrnět celou noc jakmile jsme ho vypoklonkovali z ložnice do svého pokojíku (měl přes 2 roky) 🙂 kdybych věděla, jak zázračně to zabere, tak bych ze sebe dobrovolně zombie tak dlouho nedělala a šel by hned po skončení kojení, tedy v roce 😠

bielanevesta
7. čer 2016

Od 2 týždňov veku. V noci spávala určite aspoň 10-11 hodín v kuse 😵

versatilka
7. čer 2016

od 4 měsíců spali v kuse od půlnoci do 7 a od půl roka od 19 do 7 🙂

p1983k
7. čer 2016

Až jsem přestala kojit,což je ted od 8mi měsíců,ale věřím že kdyby jsem kojila dál tak se bude pořád budit.I dnes má ovšem noci kdy se probudí a je třeba i hodinku vzhůru.

magdalenax
7. čer 2016

U nás se krmilo v deset večer a od těch půl jedenáctý se do nějakých půl šestý ráno spinkalo cca od 4 - 5 měsíců

sakalpredator
7. čer 2016

Ahoj. Podledni krmeni ve 21h a spal az do pul osme asi tak od 10teho mesice

micaella23
7. čer 2016

Do 2,5m spala furt, jen se kazde 3-4h vzbudila na jidlo.. Pak mela rezim 23:00-9:00h a od 4.m 20:00- 6:00h bez zmeny.. Ale od 3m nekojim a to mliko je hezky nabucne na celou noc

claire90
8. čer 2016

Dcerka 3roky nespí do teď celou noc v kuse bez vzbuzení. Do téměř 2let se budila na mléko, bez něj spala přímo otřesně - vrtění, kňučení, cestování, po mléku zabrala a spala, to si dávala 1-2 za noc. Pak najednou nechtěla, ale budí se do teď na pití.
Mladší syn 1rok a do minulého týdne se budil 1x za noc na mléko a 1x na čaj, mléko teď už nechce (byl nemocný), ale stejně se vzbudí na čaj, pořádně se napije a pak spí.

mrskato
8. čer 2016

těsně před tím, než začala chodit do školky, takže kolem 3 roku.

zmrzlinka
8. čer 2016

od 3 let 😀

machulinka23
8. čer 2016

od 2měsíců, většinou od 19:30-6-7hodina

lomanta
8. čer 2016

ve třech letech začal spát tak, že mě už v noci nebudí. Do roka a půl co 1 - 2 hod na kojení, od roka a půl nekojím, budil se stále, ale nic nechtěl, jen mě asi kontroloval, musela jsem ho položit a spal dál. až tedka začal líp spát

koehlerova
13. črc 2016

muj klucina spal celou noc od 7 mesice
usnul sam bez pomahani cas nevim jelikoz byl vzdy rozdilny ale vzbudil se az v devet rano

simuless
3. lis 2016

Naše holčička má 10 měsíců a budí se co 2 hodiny na kojení. Do 7 mi měsíců spinkala krásně...Myslím, že by bylo dobré také zmínit to, jestli se děti rodičům v této diskuzi naučili sami usínat, tím myslím přirozeně ne pomocí různých pro mě drastických metod vyplakání, protože o škodlivosti této metody toho bylo už dost také napsáno, viz. http://www.prosimspinkej.cz/jsou-vyplakaci-meto..., myslím, že pokud se vrátíme k naší přirozenosti a začneme naslouchat našim pocitům a intuici, tak aspoň mi velí, pokud se dítě v noci vzbudí, tak ho jako maminka chci uspinkat, aby se mu zase hezky usínalo a ne ve stresu, že je v té tmě sám, ale to je můj názor...Není to jednoduché, ale o tom asi to mateřství také je, tak držím všem pěsti a určitě z toho ti naši prckové vyrostou, když tak budu ráda i za vaše názory, jsem prvorodička, tak si na všechno přicházím sama🙂, naštětstí mám v okolí spoustu přátel, kteří to vnímají stejně, tak se vzájemně podporujeme a věříme, že se zase brzy vyspíme celou noc🙂

dedulka
3. lis 2016

syn začal spát celou noc, jakmile jsem ho přestala kojit - tj. rok a 3/4 😀

konidana
3. lis 2016

Celou noc mi spí dcera převážně od 3 let (šla nahoru na palandu, ale když jí není dobře jde stejně do naší) a synek se v noci přestává budit a přesouvat do naší postele teď kolem 7. roku.

marti888
11. lis 2016

Dcera od 3 měsíců spala jedním tahem od 19:00 hodin nepřetržitě do 7:00 hodin - mohli jsme si podle ní řídit hodinky 🙂 😀

Syn (5 měsíců)

18:00 - 1:30 spánek

1:30 - mlíčko (180 ml)

1:40 - 3:30 spánek

3:30 - mlíčko (180 ml)

3:40 - 5:30 spánek

5:30 (někdy i 6:30) - vstáváme