Kdy vám začalo dítko spát celou noc?

mrsblack
15. črc 2011

Jak staré bylo vaše mimčo, když vám začalo spát celou noc - tedy nebudilo se hlady, a jak dlouho (kolik hodin) tedy vydrželo bez papání? Mě náš prďolka vždycky jednou za čas navnadí, ale pak se opět začne dvakrát za noc budit. Pár kamarádkám už děti ve stejném věku (mezi 3-4 měsíci) spinkají celou noc, tak bych ráda věděla, jaké jsou zkušenosti i jiných maminek.

zanet29
15. črc 2011

První dcera kojená a budila se pravidelně v noci, co tři hodiny do 2,5roku, poté jsme odstavili, ale mívá živé sny a kope okolo občas.
A druhá má 16 měsíců a je vzhůru jeden krát za noc, ale spí v jiné místnosti jako já, abych předešla, tak častému buzení jako u první. Je to tím, že jsme se přestěhovali a už máme více místa, u první nebyly takové možnosti.
Přeji hodně spánku, já si to teď nemůžu vynachválit a když prohýříme noc, tak jsi jdu klidně lehnout i po obědě s dětma, člověk potřebuje nějak fungovat, práce neuteče 🙂))))

lencza
15. črc 2011

ve 2 měsících 🙂 ........usíná u kojení pravidelně kolem 21.hodiny a spí až do rána tak do 7 hodin, nejdýl spal do půl deváté.....zatím je plně kojený

karotky
15. črc 2011

Adámek byl kojený do 5.týdnů,ale i tak se mi budil 2krát na krmení do 3.měsíců.Pak jsem měla 5 měsíců pohodu,než se mu začaly klubat stoličky a do 2.let(než se mu proklubaly všechny zuby)to bylo jak na houpačce.Někdy noc bez buzení a někdy katastrofální. 😅
Matěj byl kojený do 9,5 měsíce,ale nejlíp jsem se s ním vyspala v období 1,5-3 měsíce.To to zalomil ve 20:00,na kojo se vzbudil v cca 1:00,4:00 a v 6:00 byl vzhůru.Jinak je to ještě větší katastrofa,než to zoubkování u Adámka a to se mu zuby momentálně neklubou.Hlad a žízeň nemá a stejně spí neklidně.Občas mu spadne dudlík mimo postel,takže musím vstát a jak blbka lezu třeba 10 min. po kolenou,než ho najdu tam,kde bych ho zrovna nečekala-třeba z mě v posteli. 😀 A než konečně zase zaberu,tak dudlík zase cinkne o postýlku a pádá kamsi k zemi. 😅
Je to hodně individuální(dítě od dítěte),ale s určitostí nejpozději do 4.let se všechny děti naučí spát celou noc.Takže máme šanci a buďme rády,že se nemusíme do práce vracet po půl roce MD jako za totáče,jinak bysme neměli šanci se z těch šílených nocí vzpamatovat a "normálně" fungovat po zbytek dne. 😀

marinka
15. črc 2011

V roce a půl, když jsem přestala kojit 😉

weri1
15. črc 2011

já vím, že to není odpověď na tvoji otázku, ale malému bude rok a budí se mi co 2 hodiny 😝

johnatanka
15. črc 2011

ještě nazačlo ani jedno dítě, nechápu po kom zdědili nespací gen, my s manžou spáči a oni vůbec....přes 4roky jsme nespali déle než 3hod v kuse......
jednou manža pronesl, že až budou k tomu, že je obě dáme našim na noc a den, tak my si lupnem rohypnol a špunty do uší a na 24hod se zavřeme u nás doma a budeme spát..... 😀 😀 😀

makak21
15. črc 2011

První prospanou noc jsme zažili po první hexa vakcíně..to bylo na dlouho naposledy...před druhým rokem to gradovalo a byl vzhůru co hodinu, max 1,5hod 😝 trvalo to pár měsíců...zhruba ve 2letech a 2měsících jako když utne a zklidnil se a od té doby se to zlepšovalo a tak od 2,5 roku už je to v klidu a spí celou noc 🙂 Ale byl to mazec, jenže on měl se spánkem problémy už od malička, vždycky mu stačilo strašně málo a člověk si zvykne a přizpůsobí se

mavanka
15. črc 2011

U nás do půl roka spala krásně, budila se jednou za noc ... no a pak se to výrazně zhoršilo, takže další rok a půl jsem k ní vstávala minimálně třikrát, spíš ale mnohem víckrát... radikálně se to ale teď během několika málo dnů zlepšilo - tou "léčbou" bylo uknčení kojení.... a já konečně vim, co je to vstávat k ní až za světla 🙂 ale čekala jsem na to přes dva roky...

mirunda
15. črc 2011

u nás hned od narození, ale radovala jsem se předčasně - tak od 3. měsíce se začala budit, postupně víc a víckrát, nakonec třeba i 10x za noc - jen si cucla z prsu a zase usnula.. to trvalo tak 3 měsíce, pak ještě chvíli se budila 1x a pak zase celou noc, což už nám zůstalo.. držím palec 😵

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajik25
15. črc 2011

starší syn zhruba od 10 měsíce a mladší od 15 měsíce

salikova
15. črc 2011

Filípek se do 3 měsíců budil ve tři na kojení a od třech měsíců spí (až na nějaky vyjímky) od osmi do osmi (kojen do 8. m), náš druhej malej se ale budí zatím 3x za noc 😝
P. S. Přes den mi al evždycky spával strašně málo a oaž od 1 roku si dává pravidelnyho šlofíka po obědě...

alfice
15. črc 2011

Příjezdem z porodnice, kdy mi doktorka řekla, že pokud se neprobudí sama, mám ji nechat spát. V porodnici jsme museli budit co tři hodiny... 😝 Spávala od sedmi večera do půl 10 do rána, pak snižovala do devíti, do osmi a nyní - 2 roky pryč, usíná v devět večer a vstává kolem sedmé hodiny.

werry
15. črc 2011

tak nám bude 7 měsíců a od narození se nám to nestalo ani jednou 😀 kojím, ze začátku spala i 5 hodin v kuse, ale po 3 měsíci se to změnilo, bylo období buzení a kojení po hodině, teď tak v průměru po 2 hoďkách, sem zvědavá, kdy se mi tenhle luxus dostane a vyspim se celou noc 😀

handm
15. črc 2011

Celou prospanou noc jsem ještě nezažila 😝 Když nechce jíst, chce dudlík nebo má příliš živé sny, cokoliv.. Upozorňuji, že od 7. měsíce nekojím a je sám v pokojíku. A to výrazně jeho spaní zlepšilo. Má období, kdy s ebudí klidně 3-5x za noc. Teď je to jednou (klepu třikrát na dřevo) a jídlo vždycky spolkne jak malinu. ZKoušeli jsme odnaučovat, 10 dní jsme nespali nikdo a byli uplně vyřízení.. tak jsme kapitulovali... a čekáme, až to přijde 😉

matonka
15. črc 2011

Od cca 2 měsíců. Po koupání v pul 8 večer dáme do postýlky a vzbudí se tak v 5-6 hod. ráno.Plně kojíme.

ffiinnkkaa
16. črc 2011

Dvakrát za noc? Byla bych ráda. Do půl roku to bylo cca 6x za noc a nyní od osmi měsíců max. 2x za noc..celou noc spál celkem dvakrát 🙂

andelka
16. črc 2011

Celou noc začal spát od roka, kdy už se nebudil na kojení, které jsem mu postupně ubírala. Ve 3-4měs. měl období, kdy se budil jen 1x za noc a spal od 21h do 3h a pak do 6h, takže v noci vydržel bez jídla 6hodin. Ale to se brzy změnilo, kolem 6měsíců se budil co 2-3hodiny, od 9měsíců spal tak jako ve třech měsících a od toho 1 roku spí celou noc, od 20h do 6-7h.

kristi
16. črc 2011

prakticky nikdy??? neee, tak od 3 let se to zlepsilo

eloana
16. črc 2011

dcera spala celou noc- az kdyz jsem prestala kojit-cca 1,5 roce. Syna jeste kojim, takze se budi, jak kdy- nekdy 2x nekdy 1x. Nekdy treba od te 3 po hodine:((

iluss
16. črc 2011

Až po jednom roce, kdy jsme odstavili.

kacerka
16. črc 2011

první ve dvou a půl letech a u druhého bych byla šťastná, kdyby se budil jen 2x - ale jsme vzhůru každé dvě hodiny . . . .

neu.sona
16. črc 2011

Po tom, co jsem vysadila mlíko v noci. Takže asi ve 2 letech. Do tý doby do byl děs běs. Od tý doby, co mu ho v noci nedávám se zbudí jen někdy, když ho něco bolí a tak. Prostě mlíko je kazič spánku.
Jo a ještě dodávám, že od porodnice asi do 5 měsíců spal 12 hodin v noci. Pak začal vnímat a bylo to pryč. Takže oni ty děti těm kamarádkám asi nevydrží spát. Málo komu se podaří od tak útlého věku spát celou noc. A spíš to jsou nekojené děti.
Náš byl kojený do 11 měsíce. Pak jsme přešli na nutrilon, ale i tak, dokud jsem ho prostě v tu noc nevysadila, tak se budil třeba několikrát.
Ale máš ještě malinký miminko. To se bude měnit a ustálí se to až někdy kolem druhýho roku. Do tý doby budou zoubky atd.

mery83
16. črc 2011

Naše mája spí celou noc od pěti a pul měsíce a snad nám to vydrží.

urugu
16. črc 2011

Doporučuji knížku KAŽDÉ DÍTĚ MŮŽE DOBŘE SPÁT. Podle ní nám to zabralo tak, že to naše dítko, které vstávalo až 10x do noci rázem, tedy během dvou dnů, spalo celou noc. A teď jsme vstávali v 8.30. Předtím vždy v 5.00. Přečti si to a ukončíš své trápení hodně rychle.

miskadis
16. črc 2011

Naše malá spí celou noc cca od 14 měsíců, takže jsem si taky pěkně počkala...🙂

mili84
16. črc 2011

No moje zkušenost je asi taková - ani my dospělí nespíme většinou v KUSE celou noc. Taky se budíme, stejně jako se budí dítě. Je to spíš o tom, jestli dítě potřebuje při probuzení naší asistenci a jak hodně jsme schopni akceptovat, respektive kolikrát za noc 😉 Nejsem ta, která k dítěti v noci skákala při prvním zakňourání a už vůbec jsem dítě neučila na nějaké noční kojení a uspávání. V začátcích jsme kojili v noci max. 2x a pak jsem snižovala a prodlužovala intervaly co to šlo. A v momentě, kdy jsme malého v 11m přestěhovali do jeho pokojíčku, tak vůbec nevím, jestli se budí nebo nebudí - a ani v kolik ráno vstává 🙂 A spíme v poklidu všichni 3 😉 Když byl u nás v ložnici, tak jsme se vzájemně budili - tím padem nespal NIKDO celou noc. Takže pokud bude někdy nějaké druhé, pošupajdí do svého pokojíčku hned, jak to bude možné a bude klid 🙂

etinka
16. črc 2011

Naše děti odmala, prakticky od návratu z porodky, spinkaly na bříšku, tudíž neznáme prdíky a proplakané noci a tudíž spinkají celou noc téměř odmala. Budit se přestali zhruba od 6měsíců, to přestali chtít v noci mléko ( kojila jsem dceru do 5měsíců, syna asi do 3,5měsíců, pak měli oba Sunar). Nikdy jsme v noci nezáváděli čajíčky, žádné uspávání či jiné zlozvyky, od malinka chodili usínat pravidelně ve stejnou dobu, vykoupaní, najedení - většinou kaše a zapít ještě mlíčkem, dala jsem pusinku a odešla 🙂 Vlastně jim to vydrželo dodnes a jsou oba dobří spáči, takže myslím, že děti se nedají dělit na spavé a nespavé, ale záleží na přístupu a výchově. Děti potřebují režim. Minulý týden jsme se vrátili z dovolené a v penzionu s námi byla i rodina s malým, zhruba 15měsíčním chlapečkem. Úplně jsem žasla, když ten malý běhal po zahradě ještě ve 21,30h ( naše děti už tou dobou dávno spaly) a pak ho oba rodiče!!!! šli uspávat za obrovského asi půl hodinového řevu, který se opakoval v noci ještě několikrát. No pro mě tedy odstrašující případ. Jedno dítě plně zaměstnalo dva lidi. Co by asi dělali, kdyby měli dvojčata, ani nedomýšlím...... 😒 a vůbec jich nelituju 😀

Co se týká spinkání v pokojíčku, dcera tam spala od 10měsíců a syn šel za ní, když mu byly necelé 2roky. Neměli jsme nikdy problémy s tím, že by se vzájemně budili 😉

terkao
16. črc 2011

My začali spát celou noc od pěti měsíců do té doby byl tak dvakrát až třikrát za noc vzhůru a chtěl nakojit, od pěti měsíců jsme zavedli sunar a začali s příkrmama a začal spát celou noc a zatím se drží, spí od půl 8 do 7 hodin ráno. Ale do třech měsíců jsme nespali vůbec a už jsem ani nedoufala, že se někdy vyspím, byli jsme každých deset minut vzhůru a celou noc jsme prořvali 😖 .

pani_haf
16. črc 2011

Naše dítě má 18 měs a stále nespí celou noc 🙂, vždycky ho nakojím a pak teprve usne, on ví co je dobré 😎 . Hroutit se z toho nebudu, jednou prospí celou noc.