Kdy začaly děti spát jednou denně?

kacka79
22. únor 2008

Maminky větších dětiček, kdy Vám začali spát jen jednou denně po obědě?? Děkuji

panenkamalenka
22. únor 2008

Mému synovi je deset měsíců a někdy spí dvakrát během dne, někdy taky jenom jednou, to ale jde spát dřív večer. Já bych to nechala na něm 🙂

aponchie
22. únor 2008

v roce a kousek 😠

kristi
22. únor 2008

tak od 10 mesicu spi jen jednou

maart
22. únor 2008

Starsi kluk od cca 13-ti mesicu, mladsi od 11-ti....zalezi na miminku, kazde to ma kapanek jinak 😉 .

cermonca
22. únor 2008

My tak od desiti mesicu,ale jsou dny kdy spi dvakrat.

panenkamalenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
panenkamalenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
very
23. únor 2008

Ahoj, u nás tak kolem roka..ale snažila jsem se mu vyhovět..když jsem viděla, že je unavený, dala jsem ho do kočarku a uhoupala ho.. Je to ale skutečně různé, mám mnoho kamarádek s podobně starými dětmi a některé spinkají ještě i dvakrát.. 😉

vachovka
23. únor 2008

Nasa spi jednou denne od 10. mesicu.

oveckanecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
georgine
25. únor 2008

malý mel 18mesicu kdyz zacal spinkat po obede ale chodil brzo spát vecer..

zevina
25. únor 2008

my až někdy po 13. měsíci 😉

mesulka
25. únor 2008

Naše malá spávala jednou denně od 11.měsíce ale od té doby co chodí, tak spává zase dvakrát, protože jak pořád běhá, tak se rychleji unaví a musí si jít zchrupnout i podruhé 😉

krista
4. pro 2008

kubaka • 2d • 2. listopad 2008 ve 14:20
My jsme na odpolední spaní rezignovali nyní v synkovým 21. měsících. Je to malá energetická nevyčerpatelná bombička, která prostě přes den odmítá spát. Je to utrpení pro oba tábory - pro nás i nespavce. Ani první syn nebyl spavý, vydržel to jen do dvou let. Tento malý uragán ale po celodenním třepotání padne večer bez řečí do postele a spí jako dudek celou noc. Když spal přes den, v noci byl neklidný.
V mém okolí všechny děti spí skoro do 4 let (!), nemám tedy s kým srovnat. Máte taky takové "netabulkové" děťátko? 🙂

petule.h • 2d • 2. listopad 2008 ve 14:29
neboj taky už zhruba od tohoto věku nespíme vůbec...párkrát když byl nemocnej,a le to je vše...takže s druhým mimi je to fakt super, ale zvládám...taky mám okolo holky co děti spí, taky proto ty zimy nevím jak se uvidíme, asi jen doma, pač když děti spí, tak třeba do 15h a to už zoo nepřipadá na procházku v úvahu...jo a večer taky usíná okolo 19h, sám řekne , že chce spát, na druhou stranu je lepší, že spí večer .......

timbouctou • 1d • 5. listopad 2008 ve 22:38
No my zase místo po obědě spíme po ranní svačině 😀 v deset dostane jablko s jogurtem, a nejdpozději v 11.00 začne kvíkat a šudlat si nos, tak se v posteli přisaje a do jedné, to se jak hodinky budí na oběd, je od malého klid. A ode mě taky 😀

kubaka • 2d • 5. listopad 2008 ve 23:21
No jóóó, když nám bylo 9 měsíců, tak to jsme taky hajali přes oběd jako dudci. 😅 A já měla aspoň chvíli klid. Jenže teď už ho v té postýlce neudržím. Takže jeden den nespí už vůbec, ale přeci jen je druhý den tak utahaný, že tak v 1 začne šudlat nos 🙂 a usne v postýlce hned. Zrovna dneska spal odpoledne... a večer mi tu lítal do půl desátý. Takže večer v háji 😒 Mám pocit, že ve dvou letech už přestane spát přes den úplně. Co ovšem bude dělat ve školce, nevím.

petra.vavra • 1d • 6. listopad 2008 ve 23:20
My spíme jednou denně od 11 měsíců, ale zato dvě hodiny v kuse.

schwarzovka • 1d • 7. listopad 2008 v 08:02
já sem moc nepatřím, ale malej už spí jen 2x...jinak já jsem po obědě chodila spát ještě ve škole. Pak už to nešlo, když jsme měli víc hodin....ale do těch 7-8 let jsem chodila 1x za den hajat. Myslím, že by děti ještě v předškolním věku asi měli spát...vždyť ve školce taky chodí 😉 ...samozřejmě záleží na dítěti...já jsem byla hodný dítě já furt spala. Do rokka jsem byla vzhůru 2 hodiny a pak 3hodiny spánek...to se mamča měla 😀 . Ségra ta přes den nespala snad od 3.měsíců.... 🙂

megee • 1d • 7. listopad 2008 v 08:59
ahojte holky tak malýmu je 11 měsíců a stěží ho přes den uspím 2x a to spí max. 30 min. ale jinak usíná v 18.00 a spí do 6.00 rána takže jsem ráda, že spí aspon přes noc

hanab • 1d • Dnes v 18:42
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v kolika měsících přestalo vaše dítě spát 2x za den, a začalo spát jen jednou. Mám 14ti měsíční holčičku, která spí 2x. Problém je v tom, že večer usíná až kolem 10 hodiny, protože je dost vyspaná. Ale 1x jí zase nestačí, to je pak celé odpoledne protivná.

kacka79 • 1d • Dnes v 19:14
Tak Hanab, my to cca od těch 14 měs máme takto: ráno vstáváme kolem 7h, potom jdeme mezi 12.30 - 13.00 spát / spíme 2 hoďky/ a večer v 19.30 do pelíšku. Nejprve to byl boj udržet ho na to jedno spaní, ale zvládli jsme to, nejdříve jsme chodili už v 11h - ale to pak spal i 3 hodiny..

Kamarádky holčička ale chodí stále 2 x a je jí 16 měs, je to hodně individuální

suzamen • Dnes v 19:26
Moje malá začala spávat 1x denně asi v 9 měs. což mi přišlo dost brzo ale víckrát spát nechtěla. Teď má 15 měs. a někdy třeba celý den nespí nebo chce jít spát až v 16 h. to se ji ale snažím udržet vzhůru protože by pak celou noc nespala. Jinak usíná mezi 12-13 h. a spí tak 2-3 h. a taky mi pak usíná kolem 22 h. ☹

janasxx • 1d • Dnes v 19:42
Pro nás momentálně aktuální téma 🙂 Zanedlouho máme 16 měsíců a právě přecházíme na režim spánku 1x denně. Náš malý je od narození docela spáč, jako miminko prospal celou noc a pak ještě skoro celý den, někdy jsem ani nevěděla, že mám mimi 🙂 Ještě minulý týden dopolední spánek tvrdě vyžadoval, usínal cca 2 hodiny po ranním probuzení a dokázal spát i 3 hodiny. Odpoledne pak spal zhruba 1,5 hod. Je to proto pro nás dost velká změna... Teď tedy vstává kolem sedmé, pak mezi 10:30 a 11:30 hod. usíná na cca 2 hod. Spát chodí mezi 19 a 20 hod., to se nezměnilo.

artuse • 1d • Dnes v 19:44
cca od 13 měsíců, a spí 1 až 2,5 hodiny denně (těch 2,5 jen výjimečně)...je to asi hodně individuální, protože známé stejně starý chlapeček ještě spí 2x denně cca po 2 hodinách

jaku • 2d • Dnes ve 20:05
Náš malej od 11m, někdy se mu povedlo spát 1xd i v 9m. Přes den toho moc nenaspí, většinou 1,5h-2h max. Vstává v 6.30, usíná kol 12-12.30 a kol 14-14.30 vstává, večer usíná kol 19.30-20.00. Spí celou noc bez přerušení, ale přes den to je kolikrát zátah, já bych rozhodně usnula po obědě dřív než on 😀 .

lennis • 1d • Dnes ve 20:52
od 9 měs

vrtule83 • 1d • Dnes ve 21:20
asi od 13-ti měsíců tak 1 až 1,5 hodinky. Malá nikdy moc spáč přes den nebyla 😉

lena27 • 1d • Dnes ve 21:30
my spíme 1x denně od asi 13-14 měsíců a spí jen 1-1,5 hodiny 😢 . maximálně v 8 večer spí

lenkazdenek
4. pro 2008

tak u nás to bylo asi tak od 10-11 měsíce,většinou vždy okolo 1 hodiny maximálně hodinku a pak až večer,teda pokud nejedeme někam autem to pak hned usne

kachnik
8. pro 2008

My spíme dvakrát denně a nějak mi to nejde přehodit jen a jedno spaní a to pořádné.. spí vždy jen třičtvrtě hodinky, vždy to vychází cca po 3 - 4 hodinách, vstáváme cca v 7hod., takže v 10 a pak kolem druhé, vždy je už kolem koupání protiva. Radši bych,aby spal jen kolem oběda a pořádně, jenže nevim jak to udělat... už jsem to zkoušela dopoledne protahovat a vždy je tak unavený,že to s ním nejde vydržet a pak už zase nemůže usnout, protože je přetažený a brečí a breči... Poraďte jak na to? Myslíte, že každý den mu to mám pomalinku posouvat? Jenže to jeho krátké spaní, co potom do koupání? To bude velká prodleva... no to je konec 🙄

hanab
11. pro 2008

Malá je teď právě strašný spáč. V noci spí celou noc tak do 7.30, pak usíná kolem 11.30, poslední dobou spí tak 2 hodiny, a pak usíná kolem 15.30, včera spala 2 a půl hodiny, tak už jsem ji musela vzbudit.
Kachnik: já myslím, že je asi potřeba zkoušet to protahovat, a vydržet. Pak si třeba zvykne a bude spinkat dýl.
Mně to takhle zatím docela vyhovuje, protože spinká 2x a dlouho.

mobina
12. pro 2008

Tak u nás to vypadá na teď 😒 Jinak chodil dopo pravidelně vždycky po snídani (cca 3 hodiny od ranního probuzení). Včera vytuhnul až na oběd a dneska jsem ho ukládala jako obvykle, u snídaně si šmrdlal oči, a hrozná scéna a neusnul. Teď lítá po pokojíku. Takže to vidím zase až po o... 😒

akzeret1
12. pro 2008

malá od 7.měsíců spí jenom po obědě tak 1,5 až 2hodky
je zvyklá spát doma v postýlce,kočárek nee,tam usnula naposledy před rokem a na 20minut
ted jsem ráda,že nemusíme kvůli spaní lítat venku a já si mužu bud oddychnout nebo uklidit 😉

agatka77
13. pro 2008

ahojda,tak u nás to asi vypadá že teď týden už spinká jen jednou denně.vstává v šest,vyjímečně po sedmé a chodí spát po 11.Někdy dá jen hodinu a dnes spal 2 a půl hodiny.Odpoledne mi doma nikdy neusnul,dělal scény a řval jako když jsme ho na nože brali,tak se spalo v kočárku,ale teď to tak vypadá,že už spinkat odpoledne nebude.Na noční spaní to vliv nemá,od narození spí velmi špatně, hodně často se budí a mívá tak hodinu a půl,kdy nechce spinkat vůbec,stoupá si v postýlce a chce si hrát,nebo brečí,obvykle kolem třetí hodiny v noci 😖 .Vyjímečně spí celou noc v kuse a to pak zas nespím já,protože čekám,kdy se probudí 😀

kachni:já to dopoledne natahovala vždy a schválně,je to náročné,ale vyplatilo se mi to.Dobré je si pozvat vždy na dopoledne návštěvu,to malého vždycky udrželo dlouho v pozornosti a hodného 😉

smajlik
29. říj 2009

tak malé je 10 měsíců a taky to vypadá na bojkot spánku 2x denně, akorát se nám to zatím nedaří sladit - včera vstávala v šest (ukládáme mezi 18:30 - 19 hod, dýl nevydrží) , pak spala 9-9:30 a víc ani ťuk :D, jezdila jsem s kočárkem, pak i autem na nákup a nic. Předtím spala dopoledne i odpoledne 25 minut, takže by mi jeden spánek denně přes obídek nevadil, ale neudržím jí přes to dopoledne vzhůru až do oběda 😖

samik2008
29. říj 2009

od roku spáváme jednou denně,od 11 tak do 2 někdy půl 3

shaula
29. říj 2009

Naši spí jednou denně od 11 měsíců, obvykle max. 1,5 hodiny. Samik, závidím ti, že ti spí 3 hodiny!!!

berenika39
30. říj 2009

petas pořád dvakrát. pokud má hoodně zajímavý program, vynechá dopolední spaní, ale to jen výjimečně. Dává hodinu dopo a hodinu a půl odpo.

kaleilah
30. říj 2009

Posledních 14dnůjen jednou denně, v 11 a spítak do 13.hod. Naučila jsem takhle chodit spát i holčičku co hlídám, takže mi děti zalehnou v 11 a já s nima. Když se dopoledne nevyspim, jsem pak večer před koupáním protivná 😀
Doufám že mi takhle bude spát i cácorka, já už si neumim představit, že bych si dopolko nelehla 😅

rimmel
30. říj 2009

no moj ma skoro 8 mesiacov a spime aj 4krat denne :D

lienka43
30. říj 2009

My spime jeden krat od 11 mesiacov a neviem si to vynachvalit, mna tie jej spanky uz otravovali pretoze nikdy nic moc nespala a ja som sa len stresovala ze zas ma spat atd.. Odkedy spava len raz je to mnoho krat lepsie. Naucila sa spat 1,5 - 3 hodiny v kuse co som predtym moc nepoznala lebo si vzdy dala 30-45 minutovku a to sme mali rozkuskovane do celeho dna.

bereninka
6. pro 2009

Holky, jak dlouho vám děcka po roce vydrží být vzhůru? Mne malý zaspával dopo kolem 10, pak se to posunulo na 11, teď nespí ani ve 12. Vstává asi v půl 8-8.
Nevím, jak to rozvrhnout.
Večer chodával spát ve 22, což by s jedním spánkem nešlo.

Kdy ukládáte na ten denní spánek a jak dlouho vám pak vydrží vzhůru do večera?

xkolie
6. pro 2009

Tak náš den vypadá asi takhle: budíček je v 7 hod., pak jde spát mezi 9-10 dopoledne na 1,5-2 hodinky, pak někdy půlhodinka odpoledne(ale jen někdy) a spát chodí mezi 16-17hod., protože dýl prostě nevydrží a spinká až do rána do 7.

berenika39
6. pro 2009

bereninka, my ted v 16ti měsících pořád ještě nemáme jasno🙂. Někdy jsou dny, kdy spí dopo od půl jedenácté do dvanácti a pak od tří do čtyř. A někdy dopo vydrží, pak usne v jednu a dá 2 hodiny. To přechodné období je docela dlouhé 😒 😒 😒 😒 . Ale nechávám to na něm on mě normálka vezme za ruku a jde do pelíšku, tak co?

Docela se mi ted osvědčuje na dopo něco naplánovat, nejakou akci, at už nákup nebo návštěvu, pak oběd a spát. Ale jakmile jsme v klidku doma, spí 2x. Nelámu to přes koleno.

Ráno vstává v osm, usíná večer v osm, jak časovaná bomba.....

Ted v zimě je to stejně dost o počasí, prostě je spavý.....do jara se to snad srovná 😉 😉