Kdy začaly děti spát jednou denně?

kacka79
22. únor 2008

Maminky větších dětiček, kdy Vám začali spát jen jednou denně po obědě?? Děkuji

bereninka
6. pro 2009

My to právě doted měli dost jako hodinky.
Dopo 11-12
Odpo 16-17.30 (max plus mínus půl hoďka)
Proto ted nevím, mám v tom zmatek.
No, ono se to vyvrbí snad samo. 😉

smajlik
7. pro 2009

u nás budíček v 6:30, spánek 13:00-14 a ukládáme v půl osmé

garfie
10. pro 2009

Nat vstává mezi sedmou a osmou a jinak podobně jako u Bereniky. Někdy vytuhne dopoledne kolem jedenácté zhruba na hodinu a pak znovu ve tři-čtyři na další hoďku. Nebo usne po obědě na 1,5-3 hodiny....ale odpoledne už jí to reguluju, pokud usne až po čtvrté nechám ji spát max. 45 minut-jinak se večer nedá uspat.
Večer padá do postele kolem osmé.

kikimaruska
10. pro 2009

Kubíkovi je dnes 19 měsíců (16,5) a vstává ráno v 8 hodin, spát chodí mezi 12-12.30, po obědě. V kočárku venku dokáže spát do 15.30 hod. Spát večer jde ve 21 hod. Tenhle řežim si tak nějak udělal sám, protože když chce spát, je hrozně protivnej a donedávna si spánek nutil hrozným vztekáním a řevem...Takto mu to vyhovuje a je to už pravidelné 😉

crca
11. pro 2009

Holky když to tady tak čtu,tak vám i závidím ☹ Nám je 7,5 měsíce a vstáváme mezi půl sedmou a půl osmou-pak usnou(a to jak kdy a jak kdo)kolem deváté-desáté a pak kolem 13-14hod,a pak jdou až o půl sedmé už do pelechu,ale problém je v tom,že holka mě spí tak po max.20min ☹ kluk ten prostě usne a spí a spal by asi dýl,jenže ta cácora ho vždycky vzbudí 😀

momin
11. pro 2009

Tak my ted zase vstavame v 5.... 😒 vyjimecne v 7.
Ale co sem chtela.... danik mi usne pres den 3x,ale pokazde jen na pul hodky.. Rada bych aby spal treba 2x ale dyl. jen nevim jak na to... 😕

germik
11. pro 2009

momin, my od siedmeho mesiaca spinkame 2x, zaviedla som to kvoli tomu že sa často v noci budila a odkedy spi 2x tak je to lepšie. Spinkame tak od 1Ohod-11hod a potom po obede cca o 1430hod tiež tak na hodinku, niekedy 1,5 hodku. Ale takých prvých 5 dní nebolo uplne lahkych, musela som ju udržat hore po prvom spánku až do tej druhej,pol tretej. Ale teraz je to super,presne viem kedy spinka a ona sama je v ten čas už unavená 😀

berenika39
11. pro 2009

momin, bych ho nechala, když mu to tak vyhovuje, my už snad dva měsíce střídáme jedno a dvě spaní, prostě záleží na počasí, na vstávání, na programu dne 😉 , nechávám to na něm. sice je to nepraktický, ale je to jen přechodně, nelámala bych to přes koleno.

eliotka
12. pro 2009

crca a momin: vaše děti jsou ještě malé, nebojte, ony budou spít líp, řím budou starší. U nás to tak bylo.

Půlhodinové spánky přes den taky dost dobře znám... Ale zlepší se to.

sjuzan
12. pro 2009

Ahojte,také to zrovna řeším.Malé byl před pár dny rok a do teď spávala 2x denně...tak 1,5hod.Poslední 3 dny ale neusne dřív,jak o půl 12 a spí třeba 3 hodiny,tak už se jí to možná otáčí a bude spát jen 1x denně....nebo je to jen náhoda,uvidím,jak to bude dál.

germik
12. pro 2009

momin - to maju holky pravdu,že ked to malemu takto vyhovuje tak je to asi OK....mojej malej tiež vyhovovali 3 spánky denne ale mne nie 😒 pretože sa mi potom budila v noci vyspatá, bola hore 2-3 hodky a samozrejme to cez den dospávala. Takže sme to zmenili a odvtedy sme spokojné obidve 😀

momin
12. pro 2009

Tak me se Danik taky v noci hodne budi ale ne tak ze by byl probrany a chtel byt vzhuru-myslim ze to ted bude zubama tento tyden nam vylezl teprve prvni.
Tak ja tomu teda zatim jeste necham volny prubeh...
jenom me stve to vstavani v 5..to me fakt zabije... 🙄 ja sem spac! A chci spaat. 😎 kdyz mu posunu vecer usinani bude mi vstavat pozdeji? To nikdo nevi ze? 😎

misicka85
12. pro 2009

budíček v 6h, vypije 260ml mlíčka a ještě usne tak do 9h, pak jde spát až po obědě, tak kolem 13-14h,spí hodinku,max.2 a pak jde spát až večer kolem 19-20h

jajkax
17. led 2010

Ahoj holky, Káje je 6,5 měsíce a spí dopoledne 20 minut a odpoledne taky 20 minut.A je jedno jestli je v kočáře v postýlce nebo někde jindde.V noci spí jako dudek od 19:00a vzbudí se tak mezi půl sedmou sedmou.Ale jde mi o to jestli myslíte že se jí to polední spaní pak tak nějak protáhne?Nebo nemám doufat.Tak nějak závidím těm kamarádkám které mají přez poledne aspon 1,5 klidu a stihnou si třeba uklidit.To u mně nehrozí, než spí opravdu tvrdě abych mohla odejít tak mám pak čas pro sebe tak 10min.
Ale káju samozřejmě miluju takže je jí odpuštěno 😉 Zase se už od narození nebudila v noci

krista
26. srp 2010

Ahojky, tak já mám dva příklady:

Dcera:
- 2x denně do 15měs.
- 6h vstávání (ukládání po 19h)
- 10h-12h spánek,
- 14h-16h spánek
- než se tohle naučila tak spala hodně málo jako malý miminko, tenhle režim začal asi v 10timěs.
- současná doba je taková že vstává v cca 5-6h a chodívá spát 1x denně po 12h, spí tak 2h

Syn:
- 2x denně do 11timěs.,
- 4-5h vstávání (ukládání po 19h)
- 9h-11h spánek,
- 14h-15h spánek,
- jako malý miminko taky spal špatně, hlavně po nocích pořád ještě nespí
- současná doba je taková že vstává v rozsahu 5-7h a chodívá spát 1x denně po 12h, spí tak 1,5-2h

Obě dvě děti jsem zkoušela i večer natáhnout aby vstávali později, ale k ničemu to nevedlo 😉

samba1983
24. únor 2017

Holky, mám skoro 19-ti měsíčního syna a pořád spí 2x denně !! Vstává mezi půl 6 - 6°°, pak jde dopo spát mezi půl 9 - 9°° , odpo mezi půl 2 - půl 3 a večer kolem 2o °° . Je pravda, že v noci se mi budí, ale ne proto, že by nemohl spát, ale protože se chce přitulit 😉, takže po půlnoci je u mě v posteli 🙂

kariii
24. únor 2017

Nejak v roce uz jen po obede tak 2 hodinky 🙂