Kojenec usíná mezi 21. - 22.h., mám se to snažit změnit?

alterna
13. lis 2008

můžete mi poradit?Naši malou vykoupem kolem 18,30. pak je kaše kojení, v ždy usínala hned co se nabaštila
ted ale spát nechce, chce si hrát a usne až někdy po 21h
moje sestra mi pořád říká že jí to musím posunout atd
ale přece nemůžu mimčo nutit spát ☹

sarlotk
13. lis 2008

zjímá mě,jestli jste je třeba budily na koupání,když spinkaly,protože já malou nebudím a tím se mi posouvá i koupání a nějakej režim je fuč. 😒

janeyzelvicka
13. lis 2008

sarlotk: jejda teď nevím... my jsme to koupání taky neměli striktně v tolik a tolik, bylo 7 a byla vzhůru, tak jsme vykoupali. Bylo před devátou a já věděla, že se stejně zachvíli bude chtít krmit, tak jsem vzbudila, ale to jsem věděla, že by se stejně vzbudila sama.

andy: Ten článek jsem četla. A četla jsi třeba knížku Nejšťastnější miminko v okolí? Anebo Koncept kontinua? Tam totiž trošku známější lidé tvrdí něco úplně opačného.

janeyzelvicka
13. lis 2008

A já myslím, že malému miminku, které je z tohohle světa ještě zmatené, neumí se orientovat, bychom měli být povinni to co nejvíc usnadnit.
Zrovna teďka u nás čte taťka malé pohádku. Možná usne a bude spát. Ale možná ne. A pokud ne, vezmu ji a klidně ji budu něco ukazovat v bytě. A ona usne, i když to možná nebude přesně v minutě, co chci já. Ale odměnou je mi spokojené miminko.

sarlotk
13. lis 2008

zelvicko,já to taky tak dělám a zdá se mi to normální,jen všude slyším o režimu a u tak malýho miminka když třebe kojím někdy i po hodině zbytečný,ale aspon to koupání by mělo být pravidelný když ne usínání,já bych chtěla najet na režim až bude o něco větší a nebudu kojit plně,co?

janeyzelvicka
13. lis 2008

Já taky nehodlám ustupovat nějakým batolecím vrtochům, jen si myslím, že na "režim" je přece jen ještě čas. A nějaké "řeči" pouštím z hlavy, kdybych se jimi řídila, tak už dávám malé kakaové sušenky 😠 😀
A pravidelné myslíš třeba kolem dejme tomu 7, nebo ti nevadí třeba mezi 7 a 8...? Protože jesi se často kojí, tak jak tak se někdy vzbudí ne?

kubaka
13. lis 2008

Andy, jenže to je zase ta rigidnost. Děti nejsou koně, aby se drezúrovaly. Betinku jsem četla již před 13 lety, můj 13 letý syn vyrostla i když jsem ho uspávala v náručí, když to potřeboval, od dvou let spal sám u sebe v pokojíčku celou noc. Žádné striktní nařízení nebo metody nemohou mít dobrý vliv. Jsou dokonce škodlivé.

Musíš brát v úvahu, že tahle neuroložka to bere jen ze svého úzkého úhlu pohledu. Není pediatrička, není psychiatrička a není terapeutka, která s dospělými řeší jejich dětská traumata z toho, že je rodiče nechávali bezmocné plakat v postýlce... Mnohem mnohem méně škody nadělám, když dítě uspím jak zrovna potřebuje (vezmu ho do postele, spím s ním v posteli, usne mi v náručí, v kočárku atd - všdchno jsem dělala a ani jednomu to nezůstalo a usínají sami a vpohodi) než když ho budu ukládat za bouřlivých protestů "ve stejnou dobu". ANo, režim je důležitý - ale uplatňovaný s citem a rozumem. důležité je mít šťastné dítě - ne vycvičené dítě.

andy80
13. lis 2008

Já mám ale taky šťástné a spokojené děti i když jsem je od narození uspávala ve stejnou hodinu. Oboum čtu před spaním pohádku, ale máme daný režim, který nám všem vyhovuje: 19:00 koupání po koupání papání a potom hned do postýlky a v půl osmý mám v obou pokojích tichoučko. A není to o tom, že chci mít večer klid nebo tak něco. Na televizy skoro nekoukám a většinou jak děti usnou, tak žehlím nebo tak něco. Ale je fakt, že každé miminko je individuální a některé se nenaučí usínat pravidelně i kdyby před nimi rodiče dělali stojky. Já měla na obě děti štěstí, od 6ti neděl mi obě spí celou noc a bez problémů usínají. Ale plánujeme časem třetí, tak mi to možná vynahradí a budu o půlnoci chodit s mimčem na ruce 😀. Holky nekamenujte mě za jiný názor. Od toho diskuze jsou a každý má napsat svůj názor na věc. Kdybychom všechny dělali všechno stejně, neměli bychom o čem diskutovat.

janeyzelvicka
13. lis 2008

Andy tak to je fajn, že ti usínají sami a v pohodě, v tom případě jsi je asi nijak "nedrezúrovala", a je skvělé, že vám to tak vyhovuje.
Ale třeba Kristýnka mi včera nechtěla usnout, řvala a řvala, takže podle Estvilla bych měla zavřít dveře a jen občas přijít a pohladit? to by ji asi sotva uklidnilo, mě by to urvalo srdce a sousedům uši... Prvně poprděla, pak ještě měla hlad, a pak už asi plakala z přetažení, tak jsem ji prostě dala do velké postele, chytla za ručku a spalo se. 🙂

sarlotk
13. lis 2008

snažíme se koupat v šest,ale i v sedm,jak kdy.dnes nám to vyšlo na šest a hned usnula,jenže musí nás mít na dohled,takže je v obyváku a přenášet ji do postýlky,by znamenalo jen to že se probudí,takže většinou je v postýlce až tak v jedenáct někdy i později,když ji něco trápí.poslední dny se kolem desáté strašně posere 😀 takže by z toho spánku stejně nic nebylo a musela bych ji za chvilku umít,navíc i celou postýlku,protože je to hrozná nálož!!!!

andy80
13. lis 2008

Ne nedrezírovala. Snažila jsem se od začátku, abychom kolem té sedmé krmily, aby pak šli spát. Udělala jsem to u obou a oni si na to zvykli a je to v pohodě. Jako, věř, že kdyby mi miminko v postýlce řvalo, tak bych ho nenechala. Ale ta metoda 5 - 10 - 15 mi přijde dobrá. Až na to zvracení. Pokud by dítě zvracelo z toho, že se cítí samo, tak to nee. Jo a to přetažení. Je taky důležité dávat dítě do postýlky nepřetažené, jen unavené. Takže takové to držení, abych uložila dítě dýl taky není dobré. A pokud měla bolesti, tak to je něco jiného, to tě potřebovala. Oni tam mají spíš na mysli děti, kterým nic nechybí a jenom si vynucují pozornost.

janeyzelvicka
13. lis 2008

😀 😀 😀 Tak to my máme jednoduché - máme 1+1, kam večer chodíme jen vařit, a jinak má postýlku v naší obývákoložnici, kde se vyskytujem i my a máme tam i postel, takže my jsme tak všichni pokupě 🙂
Mě se zdá, že vám to vyhovuje, akorát tě znejisťují ti lidi s řečma okolo, že? 😉

Víš, to mě nejvíc bavilo, když bylo malé asi 6 týdnů a přijely tu k nám kámošky z gymplu, jen jedna už má mimčo. A ta zrovna malou chovala a do toho další: "Jejda ale to ji furt tak nechovejte a nenoste, rozmazlíte ji a nebudete dělat nic jiného!" a na mě: "No doufám že ji neuspáváš!!!" to mě fakt může dožrat - sama je nejmladší v rodině, mimčo viděla max na návštěvě a tak malé ještě sotva... Tak jsme se na sebe s kámoškou-mamkou jen podívaly a usmály se... však ony pochopí... Já taky měla kdysi názorů plnou hubu, když jsem ještě nevěděla o co go, ale radit v něčem,čemu absolutně nerozumím, by mě nenapadlo...

janeyzelvicka
13. lis 2008

Jako pokud by to bylo už větší dítě (podle mě už spíš batole) a jen mě tím nespaním chtělo provokovat nebo já nevím co, tak bych už byla tvrdší. Ale teď ne. Včera jsem malou přetáhla, to je asi pravda, ale to byla moje chyba, že jsem si to neuvědomila, tak ji nebudu nechat řvát, když jsem to vlastně zavinila já.

andy80
13. lis 2008

Tak v tom s tebou souhlasím. A taky jestli budeš mít druhý mimčo, tak si možná jednou vzpomeneš na moje slova, že režim je důležitý. Vstáváme v 6:30 i s malou, protože když má manžel ranní v práci, tak musím brát malou sebou, když vedu malého do školky. Takže proto musí chodit brzo spát, aby naspali, co naspat mají. V létě je to nic moc, protože udržet je dýl není skoro možný. Jiřík si už řekne, že chce spinkat a malá naštěstí ještě v létě spala večer v kočárku a pak jsem jí přenesla do postýlky, ale prostě do půl osmý museli oba spát.

janeyzelvicka
13. lis 2008

Uff, nestraš zatím s druhým mimčem... ale jinak plánuju velkou rodinu a zatím vstřebávám různé názory a vybírám a dělám syntézu a promýšlím, co je pro nás nejlepší 🙂
To tě chápu, že když to nejde jinak, musíš ji vzít, tudíž musí jít dřív spát - to už podle mě je příčina a následek - ráno ji budíš brzo, tak večer dřív odpadne...

Tak a já jdu večeřet, dneska to máme pozdějš, ale ne kvůli malé, ale kvůli kuřeti 🙂 přeju dobrou noc všem 🙂

kacka.va
13. lis 2008

no nevím, ale zrovna při tom kojení se často stává, že jednou se dítě vzbudí tak a podruhé onak, takže nějaký důsledný režim často ani možný není.
Jinak problémy s nespavostí jsou podle mě i někde jinde, než jen v tom, kdy dítě chodí spát. Je přece jedno, jestli půjde spát v sedm nebo v devět, když mu to tak vyhovuje, ne? Něco jiného je to třeba u čtyřletého dítěte, které chce večer koukat na telku, ale to je už podle mě trochu jiný případ.

novako
13. lis 2008

Kdybych zkusila Estevillovu metodu jsem si 100% jistá, že bych z Lidušky udělala jen třesoucí se uzlíček nervů. 😝 Andy má pravdu v tom, že miminko potřebuje režim. Ale myslím, že je lepší, pokud si ho nastaví samo.

kubaka
13. lis 2008

kačka- samozřejmě, kojí se nepravidelně, takže se i koupe nepravidelně, prostě se ten den poskládá podle toho, co je zrovna na řadě a jak to jde. Ovšem REŽIM je nadevše 😉 .

andy - víš, já bych byla opatrná s tím "vzpomeneš si na má slova" - jseš si tak jistá, že jsi taková neomylná autorita? To jsou formulace, které zavánějí samožerstvím a mohou popudit...

mkr
13. lis 2008

tak my ze začátku hodně improvizovali, malá každou chvíli pila a koupali jsme obden, když jsem chtěla aby hned usnula tak jsem ji nechala spát na sobě a třeba teď se ji to už nelíbí pro každý období je něco

andy80
13. lis 2008

kubaka: rozhodně nejsem neomylná a autorita už vůbec ne, ale takhle se to říká. Nemusíš se do mě hned navážet jen proto, že mám na věc jiný názor. Jak vidíš, tak jsme si s janeyzelvicka o všem v klidu a normálně popovídaly.

kristi
13. lis 2008

my jsme si nasi malou prizpusobili postupne nasemu zivotnimu rytmu a tak nam to vyhovuje. By me jeblo vstavat treba v 6 ....

caira
13. lis 2008

my usiname mezi 19-20h, vetsinou teda pred pul osmou spime...ale driv usinala taky pozdeji..cca kolem 21h..ale postupem casu zacala pres den spat mene, byt unavena drive, takze koupeme koulem 18.15, kolem 18.45 tak krmime a ve ctvrt na osm nejpozdeji je v postylce, chvili brebenti a hraje si a pak usne { dneska teda az po osme..byla rozdovadena, ze si mohla hrat s tatinkem 😀 } takze se ji nechtelo dlouho spat..

ale myslim si, ze cca kolem tech 7 mesicu uz by ditko melo zvladat vstavat dejme tomu na sedmou a kolem sedme byt opet v posteli... 🙂

kitty68
13. lis 2008

no kristi a kde je psane ze ty musis vstavat s ni 😀 . nase ellun at se budi kdy se budi, ja vstavam v 7.15. vecer chodi spat kolem 7, vyhovuje nam to, manzel dela nocni a tak si muzem aspon v klidu pokecat nez jde do prace. jak byla mimino usinala v 9, postupne si to posunula na tu sedmou.

alterna kvuli segry bych ji rozhodne nepredelavala, pokud to vadi tobe, tak ji to posouvej tak o 10 min denne az dojdes k casu ktery ti vyhovuje

wafik
13. lis 2008

tak můj mrňous usíná někdy mezi devátou a půl desátou... a k tomuto času jsme dospěli postupně... od ukládání v sedm😀... kdy stejně nikdy neusnul a minimálně hodinu a půl prořval... prostě to je jeho čas, takhle mu to vyhovuje a je spokojenej🙂 nic s tím nenadělám a ani nemíním dělat... nevadí mi to... a aspoň si užije i taťku, když se vrací kolem osmi z práce... a taťka jeho🙂

caira: od sedmi do sedmi?😀😀😀 na některé spavé dětičky to možná platí, ale ne na nás... malej sice do těch sedmi spí, někdy i do půl osmé... ale proto, že usíná mezi tou devátou a půl desátou😉 usínat mi v sedm večer, tak asi vstává kolem páté, což by mě... zabilo😀 jo a přes den spí dohromady tak hoďku, max. hodinu a půl, takže nedespáno taky nemá... holt některé děti moc spavé nejsou - narozdíl od rodičů😀😀😀

kacka.va
14. lis 2008

kubaka: to je jasný, taky máme "režim" a dodržujeme posloupnosti. Takže všechno máme plus mínus stejně v rozmezí jedné hodiny, ale předělávat mimčo, aby mi fakt třeba v osm usnulo, v sedm se vzbudilo mi přijde divné. U nás se to upravilo samo, takže ať spí v noci jakkoliv, tak vždycky ráno vstává v půl osmé. To samé, přes den, záleží, jak moc blbneme a podle toho spí, někdy prospí hodinu v kuse a někdy třeba jen 20 minut a rozhodně přes den nespí pravidelně, prostě podle toho, jak je unavená. Ale znám mamky, které prostě např. v jednu odpoledne dají dítě do kočáru, že teď musí spát, to samé pak ve čtyři a dítěti se třeba spát nechce, tak leží jen tak v kočáru a kouká, to mi přijde fakt divný.

kubaka
14. lis 2008

kacka.va - ha ha , u nás úplně to samé. 😅 Mariánovi je 20., je to taková energetická bombička, taky už dávno nespí pravidelně, natož na přání. Prostě někdy mi přes den nespí už vůbec, není síla, která by ho udržela v postýlce a někdy je unavený tak, že ho ve 12 položím a vytuhne. Prostě se chová podle své vlastní potřeby - každý den je vyplněný něčím jiným a podle toho je unavený nebo nevyřáděný.
Nedokážu si představit, jak donutit mimino, aby mi usnulo na přání v určitou hodinu. No, možná Estevillova úchylná metoda by to dokázala - pak by z něho ovšem byl opravdu rezignovaný uzlíček nervů, jak píše Novako ☹

ivulinda
14. lis 2008

Nám malá usíná taky v21hod.a někdy ve 22hod,a co?????

kristi
14. lis 2008

kitty, no nevim...co by tady delala? a taky nasnidat se musi, ze? my jsme to takhle nastavili proto, ze manza chodi domu treba v 19-20h, tak to by se ani pres den nevideli, coz by bylo blby...

kitty68
14. lis 2008

kristi nase snida az tak kolem 9 a budi se kolem sedme +- 15 minut. tak si hraje v postylce nebo ji vezmu k sobe pokud tam uz teda neni a tam po me skace.

kristi
14. lis 2008

nase snida tak v tech 8, vlastne hned jak se vzbudi....a pac ma postylku u nas, tak me proste stejne vzbudi vetsinou totiz chrape nalepena na me

kubaka
14. lis 2008

Náš rabašón obvykle vyleze z postýlky mezi půl sednou a půl osmou, já zatvrzele předstírám hluboký spánek 🤐 , aby si ho vzali chlapi do kuchyně a postarali se o něho a já nahonila dlší chvíle v posteli. 😀 Když odejdou do práce a do školy, tak napapaný a přebalený Marián leze střídavě po mně, snaží se mi nacpat všechny své dudlíky do pusy a střídavě zkoumá šuplata v ložnici. Než je všechny vyhází a přehází, je 8 pryč a když dojde na zapínání počítače a šoupáním s CD přehrávačem, videem a lezení do klece k morčeti, musím už prostě vstát - chtě nechtě. A tak přežíváme den za dnem... 🙂