Kolik toho naspí 4 měsíční mimi?

evcounek
1. zář 2010

ahojky maminy chtěla jsem se zeptat kolik toho naspí 4 měsíční mimi. Lukášek vstává kolem 6 -6:45 (jak kdy), pak jde spát kolem 9-915 a spinká tak 45 minut. po obědě jdeme ven kolem 13:00 a je schopný spát i 3 a půl hodiny v kuse a pak zase až kolem osmé hodiny večerní jde spinkat. 14 dní zpátky se budil jen kolem 3-4 hodiny raní na jídlo a teď se budí ve 23, v 1 ve 2-3 hodin. asi mu už nestačí UM vždy vypije v noci tak 150-170ml a přes den 80-120ml tak v 4-6 dávkách. Problém je v tom, že prcek přes den vypije max těch 120ml na dávku a na krabici píšou, že vy měl vypít 230ml na dávku.Papáme sunar 1 komplex. chtěla bych začít dávat kašičku a taky přejít na sunar od ukončeného 4 měsíce.
Máte s tím někdo zkušenst?
Děkuji za radu k dr. jedme až 13. 9. díky

luciik
1. zář 2010

@evcounek Ahojk, koukám, že jsme na tom úplně stejně. Mě malý spal krásně, budil se jen jednou za noc a pak hned zase usnul. Teď se budí častěji, musíme stále kojit, jak přes den, tak přes noc. Taky řeším, zda-li mu už mléko nestačí...pořád přemýšlím nad příkmy, ale zatím nemám odvahu a ani nevím s čam a jak začít 😅
Snad nám někdo poradí. my jdeme na poradnu 7.9.

mamkanec
1. zář 2010

ahoj začni dávat kaše, u nás pomohli parádně, teda ne přimo kaše ale takové ty mlíčka v krabičce zahuštěné kupujeme sunarku rýžovo kukuřičnou. na ten modrý sunar bych nepřecházela, moje zkušenost je že ten oranžový sunar je jiný než ten modrý od 4. měsíce, naše malá tu změnu ořvala šíleně měla úplný amok tak jsme se vrátili k tomu oranžovému. zajímavý že změnu z oranžové krabice sunaru jedničky na dvojku přešla úplně bez problémů a co vím stalo se to i pár holkám jiným takže bych mlíko neměnila a fakt zkusila ty kaše.
jinak s těma dávkama přes den tak u nás stejný, podle věku bychom měli vypít víc jak vypijeme, jíme jen 3-4x za den a to dávky max 150 ml víc prostě nechce, asi jí to stačí protože přibírá až moc

evcounek
autor
1. zář 2010

no já zkusím tu kašičku hned jí jdu koupit. a uvidíme příští týden budu objedávat ve velkým sunar tak uvidíme jak nám pojede 😀 a objednáme taky. Díky za radu
a co začít už s mrkvičkou? není to brzy

mamkanec
1. zář 2010

no jestli chceš začít s kaší tak určo začni s mrkví, kaše může způsobovat zácpu ale mrkev ta to zažívání zrychlý. my do doby než jsme začli s příkrmama jsem sice spali v noci ale ráno se malá budila dřív např. o půl 5 ráno no a s kašema spí až do 7 někdy do 8, prostě jí nebudí ráno hlad. jinak já začla s kašema i mrkví asi týden před dokončeným 4. měsícem, se štávama od 2. měsíce a nestalo se nic, ba právě naopak malá začla být spokojená.

momin
1. zář 2010

@evcounek teda ten ti ale krasne spinka.. 🙂 muzu jen zavidet.. 😉
A davkama na krabici se nerid a netrap.. me jednou lekarka rekla ze sem ridit jen tim 1 odmerka na 30 ml vody-jinak to nechat na mimcu.. 😉 prece mu nemuzes nutit vic-to ani nejde..
Pokud jde o kasi ve 4 mesicich-po zkusenostech s daneckem bych nedala-urcite bych zacla mrkvicko,bramborem...mixovanym.. 😉

momin
1. zář 2010

jeste sem chtela napsat ze zavedeni prikrmu neznamena ze se bude min budit.. u nas to nemelo zadny efekt... Budil se mi v noci na mlicko az do 7 mesicu co 3 hodky.... pak jeste do 9 mesice pil mliko 2-3x za noc...

andykov
1. zář 2010

Myslím, že Kikča spala kolem 16 - 17 hodin za 24hod. Noční měla od 21 do 10 hod. s jednou přestávkou asi kolem 3 - 4 hodiny a přes den spávala 3x. Kolem poledne asi hodku a půl, kolem 4. v kočárku do hodky a k večeru kolem 6-7 tak půl hodky, to už jsem jí pak víc nenechávala...

evcounek
autor
2. zář 2010

díky za info,
včera jsme papali prvně kašičku a docela nám to šlo ani moc jsme toho neměli okolo. udělala jsem mu z 60 ml mlíčka a všechno to zpucoval + 80 ml sunaru na zapití a krásně spinkal do 1 hodiny to vypil 160 a pak jedl až v 5 a to vypil 100.
dnes jsem prala prckovi pár věcí a koukala jsem, že mi Lovela dochází. Mám mu ji znovu koupit nebo můžu prát v Arielu a pořádně to vymáchat. tady na koníku jsem četla, že Lovela je pěkné svinstvo. Poraďte díky

misa84
16. únor 2012

ráda bych obnovila tuhle diskuzi, chtela jsem se zeptat kolik toho naspí vase 4m mimi, respektive jak dlouho vydrzi nespinkat? maly je K.O. uz zhruba po hodince, uz si moc nepamatuju jak to mel starsi, ale zda se mi, ze by mohl bdit dele. ptam se proto, ze kdyz mel mesic, byl vojtisek na operaci srdicka, tak nevim, jestli spavost souvisi s nemoci, nebo je to takhle bezne.

petapw
17. únor 2012

Ahoj, mů malej - 3,5 m vstává mezi 8-9 hod., dopoledne okolo 10,30 hod. spí 1,5-2 hod., odpoledne spí taky tak 2 hod., když je venku v kočárku, tak i víc) cca okolo 14 hod. a navečír si někdy zdřímne na půl hoďky v 17,30. Spát chodí v 19 -19,30 hod. V noci kojím okolo 00 hod. a pak v 5 hod.
Celkm kojím 6x denně - v 9 12,30 15,30 18,30 00,00 5,00 - je to orientačně dle spaní a podle toho kdy kam zrovna jdeme, ale většinou to tak vychází. Myslím, že spinká hodně, byl spinkací už od mala, prvních 6-8 týdnů spal snad pořád 🙂 Měl teda žloutenku a byl trošku dřív narozený, ale spáč je pořád docela 🙂

davdan
19. únor 2012

Nas Matysek vydrzi nespat tak 1,5 hodky, ale pak uz je vazne K.O., spi rano kolem 8.30 tak 20-30minut, pote dopoledne +-2 hodky a odpoledne tak 2-3 hodky, pote vydrzi od 17ti hod do 19ti nez jde spat. A v noci katastrofa, co 2hodky vzhuru a krici a krici 🙄

monrei
29. srp 2012

@mamkanec ....právě hledám pokračující sunar komplex 2 a zjistila jsem že není od 4 měsíce ale na 1 je napsáno do 4 měsíce.....to jsem z toho jelen.Chceš mi říct ža mám do 6m dávat tohle samé mléko než bude moct komplex 2?To se ale obávám že nám nebude stačit dle dávkování na krabici?....samozřejně + příkrmy sunarka kaše aj.......

petrakoktova
25. dub 2016

@luciik přesnídávky jsou už aji od ukončeného 4.měsíce... 🙂