Kolik toho naspí vaše dítě v 6ti týdnech?

marketa.d
2. led 2008

Jen jsem se chtěla zeptat, kolik hodin denně asi tak naspí vaše dítka v tomto věku? Mám totiž podezření, že naše malá má obrácené spaní -ve dne spí celkem dost a dobře a v noci nespí téměř vůbec...

zdenka26
2. led 2008

Mz jsme to měli asi taky tak,ve dne spal a v noci zabral až kolem jedné ráno.Vyřešila jsem to tak,že jsem si sním od 15.00 hrála a dělala blbosti a hlavně jsem ho nenechala usnout.No a pak v 18.00 koupáni,napapat a lehnou do postýlky a většinou do 20.30je tuhý.Dělalajsem to tak několik dní a malý si na to zvyknul. 😉 😉 😉

sonije
2. led 2008

Souhlasím se zdenkou. Je dobré zavést režim. Taky jsme ho v šesti týdnech učili spát v pravidelné časy a teď v necelém půl roce spí dvakrát denně po dvou hoďkách a pak celou noc. V šesti týdnech mělo ještě o jedno spaní víc..

vivian
2. led 2008

Souhlasím, chce to zvykat je na určitý režim, v tomhle věku by se mimi pomalu mělo naučit rozlišovat den a noc... Ve dne si povídáme, zpíváme, hrajeme si, chodíme a nosíme se... a v noci se spinká, nemluvím na ni, zbytečně ji nerozptyluju, prostě klid... aby to mimi vnímalo rozdíl. Naše malá (2 měs.) ze začátku nerozlišovala, prostě každé tři hodiny se vzbudila na kojení a jinak víceméně spala, ale postupně během pár týdnů začala přes den víc bdít a v noci spát delší úseky, teď mi vydrží třeba od půlnoci do šesti spát, pak ji nakrmím a pak třeba ještě do desíti spíme, takže se vyspím úplně bez problémů. A přes den si pak jen občas schrupne, ale to už jsou jen krátké úseky.

dygab
2. led 2008

Ahoj, jenom vám chci říct, že máte štěstí, že vaše dítka vůbec spí🙂🙂🙂 Naše Hanička více jak 3 měsíce nespala přes den prakticky vůbec (byla i 13 hodin vzhůru) a v noci se budila po 3 hodinách. Dneska už je to paráda, i když je pořád málo spavé miminko. Nám se osvědčilo, že v noci má naprostý klid, kojím jí při nočním světle, téměř na ní nemluvím, žádné mazlení, chování, hraní - jenom nakojit a pátky do postýlky. Jiank děti rozlišují den a noc až v 6ti měsících.

ketka
2. led 2008

Náš malý dva týdny v kuse nespal téměř vůbec, v noci vůbec a přes den chvilku, spala jsem tak max. 3 hodiny denně a už jsem byla na prášky. Pak se to naštěstí samo zlomilo a už je to lepší. Přes den si dává takový půlhodinovky, akorát je to horší s usínáním večer, usíná klidně kolem tý jedný ráno a to i kdybych se po.... 😅 Ale pak spí 7 hodin v kuse 😉

jandalinka
3. led 2008

Tak naše sluníčko spalo docela celý den,krom kojení a 2hod.než zabralo,ale poslední dobou se to "zlomilo"a dopoledne spí do 11:00(v cca 7:00kojíme)a pak procházka,takže v kočárku také naspí a odpoledne už bývá vzhůru a nechce spát,tak si pohrajem,ale večer pravidelně má svoji hodinu"H"a od 18:00-cca 23:00uspáváme. 😒 Zkoušela jsem ji nechávat i přes den vzhůru déle,ale pak je z toho nevrlá a večer stejně probrečí,takže přes noc jí nechávám spát,(kojíme 2xza noc)ale přes den ji někdy musím i budit na kojení.Jak už tu bylo zmiňováno,tak při nočním kojení jí ničím nerozptyluju,nemluvím na ní a šup do postýlky po kojení.
Jen mě zaráží,že přes den vydrží i 4hod.na kojení,ale večer dožaduje někdy i co 1hod.-1,5hod.,hm.Ale když jsem jí jednou přes den probudila a neměla ještě hlad,tak to bylo breku ☹ Takže ty večery kolem 18:00jsou opravdu někdy krušné 😕

dygab
3. led 2008

Jandalinko, to je naprosto normalni. Vetsina deti ma takovou svoji hodinku - ventiluji tim ten stres z mnozstvi podnetu za den.Chce to vydrzet.,

s.arik
3. led 2008

spíme spolu, takže nočních kojení je hodně, ale ani se nemusím vzbudit 😉
přes den spí dohromady tak 2-3h 😝 obvykle tak na čtyřikrát po půl hodině

kachne23
3. led 2008

čau, já mám asi anděla, až se bojim, esli neni nemocnej 🙂 V noci umí spinkat od začátku - teda na kojení se budí zhruba po třech hodinách (občas vydrží šest, ale teď se mu to zas dlouho nepovedlo), většinou hned ale usne, takže mi to nijak neva. No a přes den spinká taky docela dost - akorát, abych měla čas dělat něco jinýho, kromě mazlení. A dyž je vzhůru, tak o tom občas ani nevim, p. si povídá pro sebe. Večerní křik ovšem známe taky, to je asi normálka. Uspáváme po koupání nebo po masáži (nekoupu každej den), pak jídlo a pak mu pustíme nějakou hudbu a většinou do hodiny je tuhej 😉

maly_strom
3. led 2008

Vy se máte, naše miminko se před pár dny zlomilo, spí max. 6 hodin denně. Usne na procházce kolem 13:00 hod, a pak až kolem 22:00, a po prvním kojení v noci taky usne, pak je zase vzhůru. Navíc mi připadne, že se spánek zkracuje a zkracuje. A pořád by jen jedla(momentálně skoro pořád), když nespí a nejí tak brečí a je děsně neklidná, už nevím co s ní. ☹

Nevím jestli by to nespravil už nějaký režim, nebo jestli to není třeba tím, že ji nestačí mlíko.

jandalinka
3. led 2008

malý_strom:naše sluníčko také mělo ze začátku takové dny,kdy naspalo málo přes den a pořád bylo neklidné a večer je pravidlo i teď,že je čilé a ne a ne usnout,ale dygab mě utěšila 😅 ,že je to normální a ať děláme co děláme,tak usne až kolem 23:00.Tak jsem klidnější.A ze začátku jsem také měla obavy,že nestačí mlíčko,ale nakonec se to zlomilo(snad už se to nevrátí ☹ )a pěkně začala papat.Měla jsem i nutkání dát už Nutrilon,poněvaž ze začátku pořád by jen jedla a já cítila,že prsa mám"vycuclé",ale nakonec se to spravilo a jsem ráda,že jsem zatím nepotřebovala Nutrilon 😨
A mimochodem jak se malý_strom rodilo v Olomouci?!

maly_strom
3. led 2008

JAndalinko, já ji mám už 3. den u prsou (krom toho kdy spí) pořád. Jsem z ní nešťastná, né kvůli sobě, ale kvůli ní. Když vidím jak je unavená, ale neusne, jak pořád saje. Jakmile nespí, nebo nejí, tak brečí, no spíš řve. Dneska jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá jestli od minule přibrala.A pak to budu nějak řešit. U tebe se to zlomilo kdy?, respektive za jak dlouho?, za týden, za dva, za měsíc?

A jak se rodilo. Ono je to na dlouho. Tak Ti písnu IP, jen podotýkám, že MUDr. Látalovou nechci už nikdy vidět!

jandalinka
3. led 2008

malý_strom:u nás to trvalo tak týden,měla jsem opravdu obavy,že malé mlíčko nestačí a mudr.dokonce k mému neuvěření mi doporučila,že má zkusit kvůli večernímu breku Nutrilom,ale mě každý doporučuje a radí,že mám vydržet,pokud krásně přibírámě a váhu máme hezkou.Což nás mudr.i pochválila,že krásně přibíráme(až neuvěřitelně).Takže s Nutrilonem odolávám a ještě jsem nedala,vše se spravilo.To večerní řvaní jsme zjistili,že není hladem,ale chce pozornost,hlazení,chování....I když každý radí,že mám nechat mimi vyřvat a nechodit pokaždé za ní když zabrečí,tak chvíli to vydržím,ale pak jdu pochovat a udundat. 😕