Kolik vám naspí 6ti měsíční miminko?

adrianav
23. únor 2008

ahoj, chtela jsem se zeptat, jak spi vasi broucci pres den...me prijde strasne divne, ze nase mimco spi nejak moc....rano v 7 se probudi,pak si tak v 10 na hodinku schrupne.ve 12 obed a tak v 1 odpoledne zase usne a je schopne spat do 6-7 hodin do vecera....tak v 8 dame veceri a v 9 uz je zase tuhos a spi do 5 do rana,to ho nakojim a pak spi do tech 7...nezda se vam to nejak moc????prijde mi to takovy divny.podle me by mel byt v pul roce uz vic cilejsi..co myslite???...dekuji za odpovedi

siima
23. únor 2008

adrianav: to je asi dost, naše malá spala tak 2x po hodině, jednou dopo kolem 10 a pak odpo kolem 14, v noci pak od 19 do 07, s dvojím probuzením na jídlo. Ale už od narození spala přes den málo. Dopo se mi to zdá ok, ale ten odpolední spánek je nějaký dlouhý. Ale třeba máš prostě méďu 🙂 , já bych si to bývala taky přála 😉

elucinka
23. únor 2008

Tak Adamovi je jen 5 měsíců, ale spí určitě míň....probudí se ráno kolem 7, nakojím, převléknu, pak v 8 usne a definitivně vzhůru je po 9 hodině. Pak usne tak na hodinku po poledním kojení ve 12. Pak jdeme ven, tam spí taky tak max hodinu, jinak kouká. No a pak až do večera většinou nespí vůbec, nebo to zalomí okolo 5-6 tak na 20 minut. Spát chodí v 20:00, budí se ve 2 na kojení a pak většinou až zase ráno v těch 7.
Mě zaráží, jak tvůj Daník spí celé odpoledne - to by Adam pak asi nespal v noci...

andulkaavetrelec
23. únor 2008

my spíme taky méně
jen odpoledne v kočárku dvě hodiny, přes den jen občas po půlhodině a v noci od 10 do 8,

petraluk
23. únor 2008

Ahojky. Můj Luky nespal přes den téměř nikdy až poslední týden začal usínat 2x denně po půl hodině a to jedině, když ho kojim vleže a on u toho usne.
V kočárku tedy spí i po celou dobu procházky, ale taky se stane, že usne až po půl hodině ježdění 😉

xjanex
23. únor 2008

Tak moje Verunka vstává kolem 9hod,nabaští se,pak v poledne obídek,v 13h mléko,pak usne tak na půl hodky,v kočárku nespí skoro vůbec když jsme na procházce,to je opravdu vyjímka když usne 😀 pak odpolední svačinka,spánek tak opět půl hodky a po večerním koupání a papání usíná v kolem 21h,spinká celou noc 🙂

adrianav
autor
23. únor 2008

a myslite, ze to muze znamenat neco zleho??nejakou nemoc nebo tak neco? 😢 ☹ ...vim,ze treba zbytecne plasim,ale me to prijde fakt moc divny, ze je takovej spac 😒 ..v pondeli jdeme k doktorovi tak mu to urcite reknu a doufam,ze tzo bude dobros 😔

xjanex
23. únor 2008

Já si nemyslím,že by to bylo nějaké špatné,každé miminko si určí samo kolik spánku potřebuje,některé spí hodně a některé spánek moc nepotřebuje,já jako miminko spala pořád,a rodiče to nijak neřešili....a jsem tu,zdravá a spokojená 🙂 ...a hlavně miminka si ze spánku čerpají energii,myslím že je to pro ně zdravé 😉

simus
23. únor 2008

tak náš chlapeček spí přes den 4x po hodině a v noci od 8 do 7 s dvojím papáním🙂

kaaterinkaa
23. únor 2008

můj klučina se budí v 7h, nakojím a občas si ještě tak na 20minutek schrupne, v 9h sváča, pak razíme kočárkem ven, kde spinká tak 30minutek, pak je vzhůru. V poledne obídek, kolem 13:30h usíná doma nebo jsme venku a někdy si dá 20minutovku kolem 17h. chodí spát v 19h, budí se na jídlo stále po půlnoci, ve 3h, v 5h, pak v 7h nanovo. Kaše na nás neplatí 😀

suki
24. únor 2008

naše malá bude mít 6 měsíců a vstává tak okolo 7:0-7:30 pak si schrupne tak v 10:00 tak na 20 minut , potom okolo 13:00 jsme většinou někde venku takže to spinka i 1,5 hodinky, a pak si schrupne jeste třeba na 20 minutek, k večeru a spát chodí každý den ve 20:0, takže spinká 3x denně jednou delší spánek a dvě dvacetiminutovky.

adrianav a jak ti spí v noci? Nemáte obrácený režim? Asi bys ho tak dlouho přes den neměla nechat spinkat? V noci spinká pěkně?

adrianav
autor
24. únor 2008

no prave ze jak jsem psala- prospi mi i celou noc..asi mam doma fakt medvidatko 🙂 ...snad ted kdyz uz bude jaro a bude krasny pocasi tak se z toho zimniho spanku probere 😔

kortanova
24. únor 2008

Ahojky,
to je tedy medvídě🙂
My vstáváme tak kolem 7:30, pak usne kolem 10hod tak na 25minut, pak spí až po obědě v kočárku max.2hodiny a pak usne odpoledne taky na tu půlhodinu.V šest koupeme, papáme a do půl osmý chrupká jako špalek. Vydrží spát i do půl sedmý,ale radši mám,když se probere kolem pátá, to se nakojíme a ještě spí do těch půl osmý. Když se probudí dýl (kolem tý šestý ráno)tak už pak neusne,protože je vidět a dělá v postýlce blbiny. Když je tma, tak usne hned. Jsem ráda, že po kojení prospí už od mala celou noc. V noci nekojíme vůbec už asi od třech měsíců...
Adrianav - dej určitě vědět co ti dr. řekla, jsem na to celkem zvědavá. Ale myslím, že je to v pohodě, když to mimi tak vyhovuje...Buď ráda, aspoň máš víc volnýho času...

adrianav
autor
24. únor 2008

kortanova: no jo jenze ja mam tolik casu,ze uz ani nevim co mam doma delat...mam uklizenej byt jako nikdy 🙂 ..zitra jdeme k doktorovi tak se pak ozvu 😉

jitkak
24. únor 2008

Tak my máme asi taky medvídě. V noci spí celkem dobře, usíná v 19:30, spí do 7 - 7:30 s jedním krmením, někdy dvěma. Přes den nevydrží déle jak 1,5h bdělý, je tak unavený, že ho prostě musím dát spinkat. Když potřebuju, aby večer vydržel třeba 2,5h do koupání, dá to zabrat. Je to sice super, ale jsme absolutně beznávštěvní, protože než se někam vypravíme, tak už se mu zase chce spát. Suma sumárum, prospí tak 18h denně. Stále čekám na ten zlom.

nikka.vo
24. únor 2008

No, pokud dítě vydrží třeba max 2 hoďky být vzůru a pak potřebuje jít na chvilku spinkat, to bych neřešila, to je určitě v pohodě. Ale že spinká tak často a odpoledne ještě třeba 5 hodin v kuse, to se mi zdá moc. Já tu nechci zbytečně plašit, ale jen bych to řekla doktorce, ta nejlépe bude vědět jestli je to OK. Mě vždycky moje říkala, že pokud by dítě spalo míň, nebo naopka moc, že jí to mám říct, že to mlůe znamenat, že neni všechno v pohodě, že může být třeba nemocný. Ale to platilo v případě, že by se odchyloval od SVÉHO běžného denního rytmu.

Tolik nespinká ani většina novorozeňat 😅 , natož půlroční mimísek ... prokonzultuj to s mudrou a uvidíš. 😉

Věřim že Daníkovi nic není a je jen opravdu medvídek 😵 😵 😵 ale jistota je jistota 😖

nikka.vo
24. únor 2008

jo, teď čtu, že se k mudře chystáš..tak hodně štěstí 😵 😵 😵

petulkakri
25. únor 2008

Ahoj Adriano, nechceš mi přijít uklidit? 😀 My zase nemůžeme zabrat vůbec a neobejde se to bez řevu a to má malý jen 3měsíce. Doma mám jak po výbuchu 😠 Taky vstanem v 7 a v 9 je unavenej, ale zabere jen na půl hodky a pak do 12 je vzhůru, pak oběd a hajdy do kočáru ven (doma nezabere) Usne tak o půl jedné a vzbudí se kolem 4, v šest koupeme a pak dělá bordel do osmi až devíti (pořád čekám, že zabere už v 19, no, můžu být ráda, dřív to nebylo před půlnocí)...Prostě se nezastavím celej den...jo a v noci kojím ve 3 a pak v 5 nebo to vydrží do rána (jupí).

paolin
25. únor 2008

tak nas mrnous spinkal tak 20 minut po 3 hodinach. v noci 3 kojeni.
ale mala od kamosky vydrzela vzhuru tak hodku a pak 2-3 hodiny spala. odpoledne i vic.
proste uplny medvide..

adrianav
autor
26. únor 2008

tak vcera jsem byli u doktora a ten rikal,abych se tim vubec netrapila 😉 ..ze hold kazde miminko je jine.a je pravda ,ze danecek byl vic spavej uz odmalicka....myslela jsem,ze uz by ale tolik spat nemusel kdyz uz mu je pul roku...chudacka ho posadim do sportaku a on kouka tak 10minut a hned zas chrni 😎 ...ale uz to nebudu resit, pry mam byt rada,ze mam klid, ze se jeste poradne za nim nalitam 😝

andulkaavetrelec
26. únor 2008

patulkakri: neboj, až mu bude půl roku, tak si uklidíš 😉 ...

chlupka
26. únor 2008

náš spal sice méně, ale každé dítě je jiné. 🙂

nikka.vo
28. únor 2008

adrianav - tak to je super, hlavně že to neznamená potíže 😵

Užívej si to, sice si psala že nevíš co s časem, tak třeba studium 😀 ..ba ne... 😅

Fakt si to užívej, je pravda že se pak naběháš až až a ráda budeš vzpomínat na období zimního spánku Daníka 😅 😀

Óóó jak já ti závidim ... 😀

adrianav
autor
28. únor 2008

no je fakt, ze na tom studiu nec bude🙂...kvuli prckovi jsem prerusila 2.rocnik na VŠ a pomalu zacinam zjistovat,ze jsem z toho pekne vypadla....a to se chci v zari zas vratit do skoly 😝 😖 ...no nevim nevim jestli se do toho jeste zvladnu dostat...hlavne ta nechut se znovu ucit 😀

nikka.vo
28. únor 2008

no nechuť chápu, ale zase dokud je čas, tak se musíš pořádně našrotit 😅 😀 ... a pak už to v té hlavě jen udržet 😝 😅

Tak hodně štěstí ve škole 😉 😵 a samé jedničky, ať nedostaneš od manžela zaracha 😀

adrianav
autor
28. únor 2008

no manzel ma letos statnice..tak aby toho zaracha nedostal on ode me 😀

markeeta
28. únor 2008

co ja bych dala za takoveho space, my jsme spinkali hodne v dobe pred vanoci, to byla vzhuru pres den dohromady sest hodin, tedka po Novem roce, jeslti mozna naspinka dohromady tech sest hodin 🙂

adrianav: to jsi ani nemusela prerusovat, kdybys vedela, ze budes mit takove medvidatko, ze? kdo to ale mohl vedet

gandy
14. bře 2008

AHojky holky, já mám skoro pěti měsíční holčičku. Spinkáme celou noc (jsme na UM) v sedum se probudí a v půl osmé ještě tak na hodinku usne. Pak při každém jídle (co 3 hodiny) to na hodinku zabalí. Ale dneska je nějaká víc spací. V sedum jsme jí probudila na jídlo, hned to zabalila do deseti, to jsme jí opět vzubila na jídlo. V jedenáct mi zas usnula a spí pořád. Nevím zda jí něconení?? Ona trošku kašel a má rýmičku, tak možná tím, nebo že je takové hnusné počasí, fakt nevím.. Snad jí nic nebude.. 😢

agatka77
14. bře 2008

ahoj holky,tak nám zase přes den nespí vůbec,těžce závidím.mám hrozný problém ho uspat.je na něm vidět,že by si dáchnul,ale ne a ne zabrat a neobejde se to bez řevu.pomáhá jedině pevně ho zavinout do deky s ručičkama u těla,ale co budu dělat v létě,nebo až bude starší opravdu nevim.je mu teprve měsíc,takže se to asi ještě hodně změní,ale je to vysilující přes den.Noci už nějak neřešim,v sedum koupem,v osum chrní a budí se buď v půl 11 nebo v půl 1 a pak už celkem často,ve 3, v 5, a v 7 a buď vstáváme,nebo ho ještě udrncam v dece a spinká do osmi,haha,uf! 😒

radost
14. bře 2008

tak já má pocit, že moje 2 letá dcera toho naspí víc, než můj 6 měsíční syn... 😒

gandy
14. bře 2008

Agatka77, já teda musím říct , že když Natálka byla taky tak malá jako tvoje, tak skoro vůbec přes den taky nespala... Byla tak mrzutá a nemohla zabrat, byla jsem z toho zoufalá jak je to možné, že tak malé mimi nespí, ale po 3 měsíci se to zlepšilo. V noci taky spinkala, asi tak jako tvoje, ale přes den nic... No a teď spí v noci i dobře přes den, jen dneska opravdu spí hodně, až mě to děsí 😒