Kolikrát denně a jak dlouho spí vaše roční děti?

kapulet
13. únor 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat, kolikrát a jak dlouho spí vaše roční dítka? Naše malá vstává ráno mezi 7 - 8 hod., pak odpoledne kolem 14 hod. ale tak 1/2 a 3/4 hodinky. víc nic no a mě se to zdá příliš málo. Naše první spávala dopoledne hodinku a odpoledne 2 hod. Tak nevím.
dík

mircka
4. kvě 2009

Ahojky,

malej vstává 6 - 7 h. Spát jde až ve 12 h. Spí tak 1,5 - 2 h. Někdy se mu nechce spát a tak nespí (naštěstí to není nijak často). Když nespí, tak je pak protivnej až hrůza. Večer usíná kolem 19.45. A to je v pohodě - lehne a spí. 😎

marie_m
4. kvě 2009

ahojky, my v roce budicek kolem 4 rano, pak vytuh kolem 9 na hodku a kdyz se zadarilo, tak jeste ve 13 na hodinku, nepamauju si presne kdy to bylo, ale presli jsme jen na jedno spani, takze i ted, kdyz je malymu 2,5 roku vstava kolem 5 a usina v rozmezi 12-13:30 na cca hodku a pul, vecer usina mezi 19:30 - 20:00

katrinaaa
4. kvě 2009

naše malá 14 měsiční ráno vstává kolem osme a zase kolem 11 usíná a spí 2,5 až 3 hodiny jak kdy a večer usíná mezi 7 a půl osmou a spí celou noc někdy se mi zdá že spí až moc ale vhledem k tomu že půl dne litá po venčí tak je z toho asi vyčerpaná

domina
6. kvě 2009

Naše vstává kolem 8:3O chodí spát většinou po odpolední tj.cca kolem 16 hod svačině, bud doma, nebo v kočárku.Spí jak kdy někdy 3O minut, někdy 2 hodiny, chodí spát kolem 2Ohod.Jinak bych se s tím nestresovala, jestli málo nebo moc, pokud to není nějaký extrém. 😉

moniska24
6. kvě 2009

Čauky my vstáváme mezi půl šestou až půl osmou jak kdy,pak kolem jedenáctý na dvě až tři hoďky a večer do osmy je ťuhík 🙂 .Když je hezky a můžeme být převážně venku,tak spí jak zabitý. 🙂

itka
6. kvě 2009

Ahoj, jak tady čtu, tak náš malej je velký spáč! Vstává mezi půl 6. až půl 7. Po deváté už chce zase spát. Většinou spí tak hoďku, někdy i dvě. No a kolem druhé jde zase na hodinu až dvě do postýlky. Nejraději spí doma v postýlce. V kočárku špatně usíná, protože ho zajímá vše kolem a pak je protivný až hrůza.

evax
19. bře 2011

Ahojky, tak nám je rok za 2 týdny a zatím malá spí krásně: od 20.30-8.30,někdy do 9h v kuse, dostane mlíčko k snídani (buď prso nebo lahvičku), pak jde spinkat v 11h po svačince, to spí tak do 13h, v 14h oběd a v 15h chodíme na prochajdu a to většinou kolem 16h ještě tak na hodinku usne a probouzí se v 17h na svačinku. V poslední době už párkrát ten odpolední spánek vynechala, že v kočárku prostě neusnula a to večer v 20h po kaši ve vteřině usnula. Tak zrovna řeším, kdy jí nastavit jen jeden spánek denně a jak to udělat.. když by spinkala dlouhodobě jen od těch 11-13h, tak začne být určitě k večeru pak moc unavená (a já moc nechci, aby začala chodit večer dřív spát, vyhovuje mi, že se ráno vyspíme 😀 ), ale kdyby měla spát zase až po obědě, tak to nevydrží, po té 11h už bývá hodně ospalá.
Jak by jste to řešily? Nebo to nechat vyplynout samo?

galigula
19. bře 2011

Ahoj, tak koukam, ze my jsme velci spaci 🙂 Nas malej mel pred tydnem rok a chodi spat okolo 19h, vstava v 6 a to je teda presny jak hodinky 🙂, potom si dachne jeste okolo 9h a vstava okolo 11h, odpoledne taky casto jeste usne na hodku okolo 14h. Taky jsem premyslela, ze bychom zkusili uz jen 1x denne, ale to byl protivny a pretazeny, dokonce mi i blbe usinal vecer. Takhle nam to vyhovuje, dopoledne chodim spat s nim, pri odpolednim spanku si doma aspon neco udelam a vecer mame s manzelem cas samy na sebe 🙂 Takze tomu necham volny prubeh a ono se to samo nejak upravi.

brisalek
19. bře 2011

Tak vidim, ze spaci prevazuji 🙂 a jen tise zavidim. Me mala v roce spala od asi 20.30-21(po hodine uspavani) do 6.30-7(vstavala uz jen 2-3x v noci nastesti , od 4 do tech 11-12 mesicu vstavala i 8x...)
a pak az okolo 12.30-13 usinala(jen v kocarku) vetsinou spala okolo 2 hodin.(1x za den spala uz od 10 mesicu). Ted uz nechce odpo spat vubec🙂.

miarosa
19. bře 2011

Náš mrňous vstává kolem 8 obědvá ve 12 a pak už je protivnej tak usne na hodku a večer usíná kolem 8-9 h. 🙂

kaculawagnerova
21. bře 2011

ahojky maminy ... koukam ze vam deticky vetsinou hezky spi Lukaskovi je 22 mesicu a v noci nam cestuje takze to nemi zadna slava ..Ale jinak nekdy usina vecer uz v 8 a jinde az v 9 aa rano vstava 8 az 9 ... A ve 12 po obidku spinka znova....Akorat mma u nej strach z hyperaktivity...Nevydrzi ani koukat na pohadky a hrat si s hrackama to je dost nemozny...U niceho nevydrzi a je porad plny energie...

marketka2404
24. říj 2011

me syn vztava v 7-7.30 nikdy i drive.pak chodil v 9.30 ale ted uz se ho snazim nedavat,chodi az po obdede a spi tak hodinku.pak mi jeste usne odpoledne kolem 3-4 a vecer jde spat v 7-8 hodin.obcas se jeste vzbudi behem noci,ale to mu dam jen napit a spinka mi dal.

marketka2404
26. říj 2011

ahojkyy mohu se zeptat myslite ze kdyz mi syn spi 2x denne v 10 mesicich,ze to je moc?kamaradka mi rikala ze by mi mel spat uz jen 1 denne.spi nekdy dopoledne tak hodku a pak to same odpoledne.ted jsem ho zkusila dat az odpoledne po 12 hod tak uvidim jestli mu to bude stacit.

miskadis
26. říj 2011

@marketka2404 naše malá začala spát jednou denně kolem 14. měsíce. Předtím mi spala taky 2x, ale vždycky jenom po půl hodinkách, max. po třičtvrtě hodinkách. Takže podle mě je to normální, že ti malej spinká ještě 2x denně

miskadis
26. říj 2011

@marketka2404 ještě jsem chtěla doplnit, že naše malá ve věku tvého syna spala ještě 3x denně (2x denně začala až kolem roka) , takže fakt je to v pohodě 🙂

anehap
26. říj 2011

@marketka2404 malá taky spala do 13 měsíců dvakrát denně 😉 😉 Ale tak půlhodinku. Pak jsem se ji snažila dopoledne "bavit", aby neusnula a dala spát až po obědě a díky tomu, že nespala dopoledne, najednou spala i dvě hodiny. A spí doteď stejně....ale v deseti měsících je to úplně normální 😉

lucyntha
26. říj 2011

Ahojda holky,
naše malá spinká jenom jednou po obidku a vydží treba 2-3hodky a pak až večer, na to že nám bude teprve 11měsíců tak je šikulka. 🙂

palma111
26. říj 2011

ahojda, vstáváme mezi 6 a 7. Mám dokonce i budíka 🙂. A jedem jak hodinky - po cca 3 - 3,5 hodinách je grogy, uložím ho do postýlky a okamžitě spí - tak hodinku a půl. Zase to hlídám, aby nespal dýl, jak do dvanácti. Odpolko je grogy po 4 - 4,5 hodinách. Vychází to, že chodí tak ve čtyři a zase jen do pěti, musím ho budit, jinak by chrupal, jak šípková růženka a večer šel až dlouho, takhle chodí cca v 9. Zkoušela jsem ho nechat dopolko vzhůru dýl, že by šel chrupat třeba jen jednou, ale nějak to zatím nefunguje. I když to natáhnu, tak po dvanáctý je vzhůru a stejně musí odpoledne zase do peřin, protože do večera nevydrží. 🙂

hamma
26. říj 2011

@marketka2404 Já teda myslím, že to je individuální - každý (dítě nebo dospělý) spí podle toho, jak potřebuje. A že někdo někde napsal, kolikrát a jak dlouho...tak tím bych se vůbec neřídila. My nemáme žádný režim - některý den spí jednou, někdy dvakrát, někdy třikrát, jak to vyjde a jak je unavený. Večer chodí spát mezi 10 a 12 a vstáváme mezi 9 a 11, pokud nemusíme někam dřív 🙂

vafle
26. říj 2011

můj syn spí deně 4 h a to buď na dvakrát 2 a 2 a nebo najednou většinou od 12 do 4.....a pak v noci od 8 do 9 🙂 nebudím ho ani by mě to nenapadlo..

hehena
26. říj 2011

můj prcek spával do zhruba 10-11m 2x denně zhruba po 2 hodinách, vstával mezi 7-8 a šel spát mezi 20-21. od těch 11. měsíců spal jednou denně většinou 2-3 hodiny, někdy míň kolem hodiny a půl, ale to bylo spíše výjimečně, akorát čím byl starší, tak bylo pak horší večerní usínání. no a od 19. měsíců (zhruba ty 3 týdny) už nechce spát přes den vůbec - vstává mezi 8-9 a jde spát kolem tý 20 hodiny, občasně o chvíli dýl... momentálně je nemocnej, takže je to zas jinak, spí zas odpoledne, včera třeba 3 hodiny (ale šel taky spát pak až ve 22) a dneska jen 40 minut, usnul kolem 21 hodiny.
režim jsem se snažila nějak dodržovat. budila jsem teda výjimečně. ale nám to právě pomohlo udržet to večerní spaní. já jsem fakt ráda, když mám od 20 hodiny od něj klídek, navíc musím pak pracovat, takže ten čas už nutně potřebuju.

hehena
26. říj 2011

@marketka2404 Markét tohle pouštěj tak jedním uchem ven. Každý dítě je fakt jiný a kamarádka má jiný zkušenosti. tvoje dítě spí jak potřebuje a v 10m je spíše běžnější, že spí ještě 2x denně! u nás to přišlo tak nějak samo, bylo to na něm pak vidět, že se mu doledne už spát nechce, tak jsem ho nenutila a ukládala jsem po obědě, ale vždycky mi přišlo, že si k tomu prostě došel sám a já mu jen vyhověla...

hehena
26. říj 2011

@vafle spáč jako byl ten náš... si říkám, že druhý dítě se mi určitě pomstí 🙂)) ale zas by mohlo bejt veselejší, neb náš prcek je takovej trošku náladovej, háklivej a tak. tak když nebudu mít druhoše spáče, tak snad bude aspoň nezdolnej optimista, to by mi bodlo 🙂)

marketka2404
27. říj 2011

@hehena moc dekukji za radu

kammka
27. říj 2011

naše malá do cca dvou let 2x denně i tři hodiny.. teď spí ve školce po obědě, doma o víkendech podle stavu a programu, když jsme víc venku, tak jde hajat. jinak chodí večer před osmou. po večerníčku vana, pak véča a hajt.. ona toho moc večer nesní, spíš se víc nají ke svačině.. jsem ráda, že ve čtyřech letech pořád přes den skoro denně spí. potřebuje to.

nurse27
2. srp 2013

Nejste sami, mala chodi od pul 11 do 12, pak vydrzi do vecera, nejpozdeji v 19 hod uz spi.....