Kolikrát denně a jak dlouho spí vaše roční děti?

kapulet
13. únor 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat, kolikrát a jak dlouho spí vaše roční dítka? Naše malá vstává ráno mezi 7 - 8 hod., pak odpoledne kolem 14 hod. ale tak 1/2 a 3/4 hodinky. víc nic no a mě se to zdá příliš málo. Naše první spávala dopoledne hodinku a odpoledne 2 hod. Tak nevím.
dík

power700
13. únor 2009

Ahoj, tak naše malá vstává mezi 6-7h, dopoledne usne tak na cca 40 minut mezi 9-10h a odpoledne kolem 14h na hoďku až dvě, jak kdy... 😉

johanda
13. únor 2009

v roce mi obě holky spaly už jen jednou, cca půl hodiny až hodinu po obědě, od dvou let nespí vůbec - 10, 20 min. šlofíky nepočítám 🙂. Trochu lepší to bývá v létě, kdy trávíme celé dny venku a děcka jsou více unavené.

gabca1
14. únor 2009

Nám malá spinká, hoďku a půl po obídku. Obědvá už v 11 hodin. Pak už bývá protiva 🙂 Pak chodí spát ve 20 hodin a spí do 8 hodin do rána.

ina.b
14. únor 2009

Gabca1 - Koukám, že máme podobný harmonogram. Malá akorát teď spinká (usnula něco málo po 11 h), ale obědvá až když se probudí, kolem 12:00-12:30 h. Chodí spát kolem 21 h

kim
14. únor 2009

kapulet, oni ty dětičky spí čím dál míň!!!!Kámošky, co mají třeba 5.leté děti taky říkají, že jim spávali třeba 2-3 hodky v kuse, to neznám!!!
My ráno vstáváme cca v 7:30 pak jde spát ve 13, někdy 12:30 a spí od 40min - hodiny a půl pokaždé je to trochu jinak, ale nikdy to není kratší než těch 40min a delší než hodka a půl..večer chodí spát kolem 19-19:30

gilotek
14. únor 2009

Mě začal Martin taky spát jen jednou denně cca 30 minut - 1h a půl 😒 A to většinou ke všemu usne jen mě na klíně a tak chrní. Mno tak si aspon odpočinu u netu 😉

lenkazdenek
14. únor 2009

ahoj taky my to máme tak ,že vstává okolo 7-8 hodiny ,okolo 1 po obědě chodí spinkat na 1 hodinku a před 8 zas usíná a jsem teda docela spokojená,akorát jediný problém je,že spinká přes den jedině v kočárku 😒

basice
14. únor 2009

U nás je to podobné.Natálka už taky spinká jen jednou denně.Ráno vstává mezi 6-7 hod, pak jde spát okolo 11,30 a spí tak 1,5 až 2 hodiny a večer chodí spát už v 18 hod což jsem ráda, protože stihnu udělat věci, které neudělám během dne.Doufám, že ji to brzké chození do postele vydrží. 🙂

caira
14. únor 2009

u nas je to stejne jako u johandy,

mala spi uz nejaky mesic jen jednou denne po obede, vstava mezi 7.30-8.30 a spat jde kolem 12.30 spi vetsinou mezi hodinou nekdy az dve, ale treba dnes jen 40 minut a spat chodi kolem 19.30.

timbouctou
14. únor 2009

Holky, koukám, že jsme fakt raritka 😀 😀 Náš malý sice vstává mezi 6 a 7 ráno, ale spí mezi 11 a 13 dopol, v těch 13 dá oběd, ve čtyři sváču. Půl sedmá večeře a mezi sedmou a půl osmou spát. Zdá se, že jsme jediní, kdo chodí spát dopoledne 😀 😀

aponchie
14. únor 2009

ha haaa u nas spala jen noc a to celou a pres den max hodku kolem obeda vic nic a od roku a pul bez poledniho spanku...to je na zabiti kolikrat pac oni to potrebuji jak sul ten spanek mzoura je protivna a stejne neusne tak ani tak proste ma mnoho energie 😝 co ja bych za to dala chrapat a ona ne 😅

misalka
14. únor 2009

Naše Natálka vstává většinou o půl osmé a mezi 11 a 12 hodinou jde spát a budí se mezi 2-3hod, večer usíná většinou o půl osmé,spává celou noc... Tak já si na spaní stěžovat fakt nemůžu

janinininka
14. únor 2009

tak my budeme mít rok za necelý měsíc, ale malá vstává na tu půl8 , spát chodí okolo 12 a spí jak kdy od půl hodky do hodky a půl, ale to je málokdy a pak až večer, to je unavená teda už hodně, tak do těch půl 8 většinou spí a budí se cca 2x v noci ještě..

gabca1
15. únor 2009

Holky se docela bojím letního posunu času. Teď to máme tak hezky nastavený 😔

winifred
15. únor 2009

Ahoj tak Alex mi ALex vstává mezi šestou a sednou hodinou.Odvedeme Krisru do školky a kolem deváte jde spát na hodinku a půl.Potom si hraje a má oběd a v jednu jde spinkat a spí do třech hodin.A někdy si dáchne ještě k večer kolem páte hodiny v šest vstane a v osum jde spinkat. 🙂 Tak si nemůžu stěžovat nato že by nechtěl spát

bramburka
15. únor 2009

vstava v mezi 7-8, spi 13-15h, jedine v postylce, v kocarku mac pul hodky, nejak ji to ruší, jak má jen lehkej spánek, no a spát chodí ve 20h.

agatka77
15. únor 2009

ahojky,

tak ondra vstává obvykle po sedmé,někdy se zadaří, že vydrží i do osmi a dávám mu ve 12 oběd a ve 12:30 spinkat.Většinou spinká do půl 3,někdy i do 3.A spinká v naší velké posteli, v dětské už dva měsíce nechce být ani přes den ani v noci.Spinká bez problémů i venku v kočárku,ale to dá tak hodinu,což je na něj ještě málo,tak to dáváme jen vyjímečně,když máme někde být.

večer koupeme v 7 a mezi půl 8 a třičtvrtě většinou jdeme uspávat, do pěti minut usíná 🙂

lenkaha
15. únor 2009

Ahojky, Kubík vstává kolem 6 hodiny. Dopoledne ho ještě dávám spát po sváče-v 9:00 asi hodinu. Odpoledne v 14:00 něco přes hodinu. Večer ukládáme do postýlky kolem 19:00. Přemýšlím o zrušení dopoledního spánku, že by třeba ráno tak brzo nevstával. Ale zase je prima, že je vyspinkaný a odpočatý na plavání, které nám začíná v 12:00. Tak to ještě asi nechám být 🙂

jandalinka
15. únor 2009

Tak my vstáváme kolem 7:00,spíme po obědě od 12:30-14:00,někdy jen hodinku a večer v 18:30 koupel,mléko a v 19:00spíme. 🙂

kacka79
15. únor 2009

Ahojky, tak my od cca 13 měs spíme pravidelně 1°x denně po obědě a celkem dlouho, 2-3 hoďky. Večer chodí spát náš andílek kolem 20h a ráno vstáváme cca v 6:30-7:00

monika6e
15. únor 2009

Ahoj holky, my už pěkně dlouho vstáváme ráno v 8h, pak spíme kolem poledne (ale během dopoledne a pak odpoledne chce na chvíli do postýlky si sama hrát, všude jinde je šílená protiva. V postýlce si tak půl hoďky pohraje a pak chce zpět za náma a je zase ok...) a večer usíná mezi 18,30 - 19,30. Jak kdy. Většinou jde do postýlky už mezi půl sedmou a sedmou a pak buď hned usne nebo si ještě hraje, ale je už hodná.

Jinak co se týče změny času - na podzim jsme to vyřešily tak, že jsme prostě k našim do Brna a celý den pak cestovali autem, takže měla tak rozhozenej režim, že do své postýlky šla ve 22h. Ráno pak vstávala ve svůj obvyklý čas a večer jsme ji prostě dali zase v půl sedmý spát. Prostě ten den rozhodit režim 🙂

milik75
15. únor 2009

Ahoj, me v roce dite zacalo spat uz jen 1x denne a to v poledne 2-3hodiny a spi az doted 18mes. Rano vstava po 7h a vecer jde spat ve 20h.

eppik.m
3. kvě 2009

ahoj, tak u nás je spaní boj ... nikdy od únavy sám neodpadne a tak ho musím skoro nutit, když se mi povede ho zklidnit pak je krásně vláčný a hned usne, jinak pořád dělá kraviny a předvádí se a po spaní ani chýru ani slichu... každý den je trochu jiný a přesný režim na něj neplatí 😝 Řeším to tak že jak náhle vidím že si šouchá očička a zíva šup s ním do hajan. Usne bez křiku pouze v naší posteli 😠 . Venku v kočárku je na nej moc zážitků takže spací prochajdy jsou dávno pryč. Třeba dnes šel spát v 11 dopol. a už spí hodinu, čož je výkon jelikož jeho klasika je 30 - 45 m 😀 No a pak se ho snažím dát spát ještě odpol. to si schrupne cca opět 30 - 60 m., záleží zda dopol spal. Když si s ním lehnu tak usne ale sám vždy stropí hrozný řev a spíše tahá čas a pak už dopol. spaní nestíháme (když ho tedy nechám at se vzteká )... Pořád hledám kde dělám chybu ... nebo to moje dítko prostě je unavené, ale zvítězí vždy jeho zájem o nové poznatky a spánek je pro něj nedůležitý. Jen mně zaráží to, že už takhle malé dítě ovlivnuje svoje fyzické potřeby ve svůj prospěch...

mkr
3. kvě 2009

my si sem tam ještě schrupnem 2x denně, ale jak píšete, nejradši by byla vzhůru pořád mají toho moc a spaní jim tam nepatří 🙂, my chrupem v kočárku, v postýlce by mi neusnula , teď se naučila spát s plínkou dá si ji na obličej a chrupe

schwarzovka
3. kvě 2009

5:30 budíček a pak od 10-13 hod....večer jde v 19 hod. ale v noci se budí...

radkar
3. kvě 2009

Tak Míša vstává mezi 6-7. Dopol chodí spát v 10 tak na hodku a odpoledne tak kolem 15 hod tak na hodku a půl-jak kdy. Spát chodí tak okolo 19,30. V noci se většinou tak jednou vzbudí, když je v nějaké blbé poloze, ze které se neumí uvelebit. 😅 Zatím jí na jedno spaní nepřeučuju. Takhle jí to vyhovuje.

majatob
3. kvě 2009

ahojte, koukam, ze jsme jedni z mala, co spinkaji dopoledne i odpoledne 😀
nas den zacina kolem pul 8, pak jde na hodinku kolem 10 a odpoledne kolem 3 jeste na hodinu a pul, vecer davame spat kolem 9, nekdy pul 10, zalezi kolik spal odpoledne 🙂
dnes sel spinkat az po 11 a ted uz je tuhej, asi se vecer hned tak do postele nedostanem, protoze nabere energii 😅
jinak, nekdo tu psal, ze ditko usina jedine v jejich posteli...u nas je to taky tak, spi s nama uz od malicka a vsem to zatim vyhovuje...ale v kocarku teda usne taky kdyz jsme venku 🙂

mkr
3. kvě 2009

my donedávna spaly jako radkar, akorát malá chodila spát po 3 hodinách, když vstala v 7 v 10 už byla v kočárku, pak spala tak hoďku to je 11 a ve 14 h byla znovu v kočárku večer spaní v 19 h 🙂 někdy to tak máme i teď záleží na tom jak moc ji utahám

markytkaaa
3. kvě 2009

U nás je to obvykle takhle ...

mezi 6 - 6,30 vstávačka
po sváče mezi 9,30 - 10,00 uspání ... dá si půl hodinku někdy i hodinku a půl 😉
pak si hodí ještě chrupku po 15 hodině ... někdy má fakt problém usnout, a zase to bývá ta půlhodinky až hodinka a půl ...
večer chodí spinkat mezi 20 - 20,30 🙂

ale třeba tenhle víkend jsme byli na chatě a ty celé dny venku ho úplně odrovnaly :o) dvě hodiny dopo, dvě odpo, brzký výtuh v 19 😵 😵 😵

agness02
3. kvě 2009

my ráno vstáváme asi tak o půl sedmé, pak spí po obědě doma v postýlce asi hodinu a půl, vzácně dvě hodiny, víc ani ťuk 😠 a večerka až kolem osmé 😨