Kvákám na metodu 5,10,15!

januskaababoo
2. lis 2007

elishka spi se mnou od narozeni v posteli, ja nevim proc...asi jsem to ja debil nasla na netu...uz si nikdy nenecham radit a pojedu si podle sebe, me intuice, ridit se srdcem a laskou!!! a ne podle statistik!!!...rozhodla jsem se, ze...
....malou dam zvyknout na postylku, musi mit sve teritorium....to svoje male kralovstvi...kazdy to potrebuje, slo o to, ze mi "pila" z prsu v noci i kdyz nepila, jen se pricucla, delala si ze me zivy dudlik...a to se pak budis s kruhama pod ocima, no des! takze jsem ji smontovala postylku a davala usinat tam, v noci samozrejme sla ke me, bo kojeni a pak mi ji bylo lito davat zpet do studene postylky...tak mi spala do rana u me, ale uspech byl uz to, ze mi usinala v postylce...
...dalsi problem jsem chtela odstranit...usinani v me pritomnosti...evidentne na to jeste neni pripravena...tak jsem se rozhodla na ni vyzkouset metodu, ktera je uspesna u 96%deti, asi je elishka ctyrprocentni...hiihi...
...das ji haji, pusinku, plysaka, a jdes pryc...rev, vratis se az po minute, pusu, dudel, odchod...rev, vracis se po dvou minutach...tak prodluzujes intervaly... mit tak El slabsi srdicko, tak mi tam chudacek umre...debilni metoda!!!!!!!!! Busilo ji srdicko, myslim ze strachy ze uz se nevratim...vydrzela jsme to 20minut, pak jsme ji brala a byl klid...ona je moc hodne miminko, vubec neplace...a rano se mi vzbudila s brekem a ...
...a plakala pokazde co jsem ji dala na zada, nebo odesla, hodilo me to uplne na zacatek...opet musi mit moji kozu aby usla, predtim uz ji stacila jen ma ruka....se na to fakt vykvaknu!!!ale co...poucila jsem se, doufam, ze zadne trauma si neodnese, z 20min vriskotu...nejsem pro nechat dite vyrvat! nejsem a nikdy nebudu...pojedu si po svem...kvacim na neci rady!
miluju ji a tohle nebyla laska! jak bude pripravena, da mi sama vedet...spinka v postylce vedle me postele...

lu777
18. črc 2008

no mne se treba podarilo ho uspat parkat nekde ve 2.mesici se mnou v posteli.. jenze ja musim mit na spani fakt klid, jinak vubec prakticky nezamhourim oka, takze jsem ho musela prendat do postylky.. neprobudil se u toho, ale pak kdyz se budil v noci, tak strasne brecel, to byla hruza... docela dlouho jsem ho musela uklidnovat.... jsem si to predstavila, usnul v klidu v naruci a pak se probudil sam.. asi se proste leknul... tak jsem zjistila, ze pro nej je jednodussi usnout rovnou sam (po pohadce, pomazleni, se zajickem a dudu) ... v noci se i min budi a je vic odpocinutej

jo, 4. trimestr teda chybi totalne, to naprosto souhlasim

jinak me znama strasila, ze dite se ke mne nebude tulit, kdyz nespi v posteli a je ve sve postylce v jinem pokoji, ale neni to tak, tuli se ohromne, rikame mu Tulen 😀
fakt to je asi neco v rodine, mne muz chce v noci drzet a ja u toho nemuzu vubec spat, proste to nejde :(.. ale jinak jsem taky tulivec, jen na to spani chci kliiiiid 😅

mne je fakt jedno jak kdo spi... pokud to vyhovuje vsem... ale treba tahle znama si desne uz asi rok stezuje, ze se vubec nevyspi (fakt vypada dost strhane)... no ma dvouleteho chlapecka u sebe v posteli a koji co asi hodinu a pul.. malej ma 14 kg... jeji muz si tuhle stezoval memu, ze uz nevi, jak ji ma vysvetlit, ze by uz rad, aby meli loznici pro sebe, nebo aspon tu postel..
tohle ja povazuju za problem, kdyz je z toho pak on nestastnej... manzel taky potrebuje kontakt, koneckoncu diky tomu mame to miminko, ze... 😅 a dite potrebuje fungujici vztah, starat se o sebe a o vztah je stejne dulezity jako se starat o miminko, protoze jsme rodina a vsechno je propojeny..

ale zas znam par kdy spi v posteli s dvouletym ditkem taky a tatinkovi to vyhovuje taky, tak proc ne...
jak rikam, pokud jsou vsichni v pohode a spokojeny...

lu777
18. črc 2008

jinak ad vek a kdy je dite pripraveny na co: jsme se tuhle s kamaradkou bavily o uceni na nocnik a neprisly jsme na to jestli je lepsi dite jak zacne samo pevne sedet takzacit ucit na nocnik (jako se to delalo za moji mamy)... ona to povazuje za skoro tyrani... mne zas pripada blby kdyz je dite dva tri ctyri roky porad v plenach, coz je soucasny trend, v nekterych zemich i dyl.. at uz se prebaluje jakkoli casto.... tak mne teda obtezujou i vlozky pri ms a tohle jde az k pasu a ma to na sobe porad... ufff...

ale to byla jen teorie, uvidime, az zacneme na ten nocnik ucit, ze 😝 😅 to je taky indi vindi.. uvidime jak budou prckove reagovat...
treba muj muz si pry zhruba v roce sundal plinu sam, zahodil ji nekam do kouta a pak uz pleny najednou nechtel, hrozne se v nich vztekal.. behem par dni se naucil na nocnik a bylo... a to pry udajne deti nejsou na nocnik pripraveny asi do dvou let nebo co jsem to cetla.. ale asi to byl vyzkum sponzorovany vyrobci plenek, at uz primo nebo neprimo 😅 😅

pardon za prispevek trochu mimo tema

randov
20. bře 2018

@orisek1 Oříšku, tak tenhle příspěvek mi mluví z duše. Právě řeším, že každé 2 hodiny kojím, ve dne i v noci a dnes mi magistra v lékárně řekla, ať si najdu metodu 5,10,15 a prostě malému nedávám v noci pít (je mu dnes právě 5 měsíců). Připadá mi to taky proti přírodě, každé dítě má svůj režim a když má potřebu se napít a prostě přitisknout k mámě, tak proč mu to neposkytnout. Někde jsem četla, že dítě má taky potřebu tzv. psychického nakojení, což není nic jiného, než být v těsném kontaktu s mámou a jejím prsem. Proto se ani nemá odtrhovat, když se napije, ale nechat miminko, aby se samo pustilo, až to tak bude cítit. Některé metody mi fakt připadají drastické (5,10,15), taky nedávám pláč malého a když vidím, jak nabírá a začíná se skoro dávit, prostě je to na mě moc. Chtěla jsem děťátko a mám ho ne proto, abych ho pořád někam odkládala, ale abych s ním byla. Vždyť jsou to prďolkové jen tak krátce a věřím, že se to zhodnotí a jen pozitivně vrátí. Nelituju žádné chvilky, kdy jsem se svým maličkým.

randov
20. bře 2018

@natalie77 Díky, Naty, za Tvoji reakci. Mluvíš mi z duše a brečím u Tvého příspěvku. Kašlu na všechny "odborníky" a rady a jedu si své mateřství intuitivně. Díky!!!