Má 2,5 leté dítě spát celou noc/ne dýl než 5 h v kuse?

dorinek
16. pro 2009

Ahojky, pročetla jsem 20 stránek, ale tohle téma jsem tu nenašla 😅 Většina z vás má asi opačný problém, než já, ale chtěla bych znát váš názor. Mám 2,5 měs. holčičku , od 6 týdnů spala v noci 5 hodin v kuse a pak se budila každé 3 hod. Ale od 9 týdnů už spí třeba 8-9 hodin v kuse. Usne mi v 19:00 a vzbudí se ( tedy spíš já jí vzbudím) ve 4. Můj doktor mi řekl, že ji nemám nechat spál dýl než 5 hodin. Doktorka, ke které chodí kamarádka zase radí nepřerušovat spánek. Když dítě 1 - 2 kojení vynechá, tak to prý nevadí 😒 Kamarádky mi radí nebudit. Já sama nevím. Dneska jsem se nevzbudila ve 4, ale až v 6. No a ona pořád spala (11 hodin). Tak jsem ji vzbudila a nakojila. Včera jsem ji taky vzbudila na kojení a to nastal řev. Nelíbilo se jí to. Normálne, když se ještě jako malinká budila sama, tak se vždycky nacucla a zase spokojeně usnula. Pokud je prý teplota v místnosti vyšší, tak se snižuje potřeba sání, ale mi máme v ložnici 18 - 20 stupňů. V noci na ní šahám, je příjemně teplá, spinká klidně. Snažím se jí o to víc kojit přes den - aspoň po dvou hodinách, přibírá akorát, doktor je spokojenej. Ona je taky spokojená, usměvavá, pohodový miminko, samej faldíček 😀 Tak nevim - budit x nebudit.

lamarika
16. pro 2009

dorinek můj malej ze začátku taky takhle pěkně spinkal 😉 Nebudila jsem ho, protože i když jsem to párkrát zkusila, tak si stejně asi 2x potáhl a hned zase usnul, takže to bylo naprosto zbytečný. Záleží na tobě, já bych nebudila pokud ti přibejvá. Akorát si možná v noci 1-2x odstříkej mliko aby se ti nezačalo dělat méně. Ale opět záleží na tobě, já ani v noci neodstříkávala a kojím ještě teď 😉

berenika39
16. pro 2009

ahoj, no nevím, použiju mého oblíbeného mudr. Honzíka z porodnice.cz (mrkni, je tam vyhledávač, třeba něco najdeš,co ti pomůže) říká, že do půl roku by mělo dítě v noci jíst, že ta pauza bez jídla není dobrá, ale popravdě mi taky petr od 4.měsíce spal celou noc a nechala jsem ho, jedl v osm a pak kolem páté. No, moc jsem ti neporadila.....

pikusa
16. pro 2009

Tak když byl Matýsek takhle malý,taky spal celou noc....
od 8- do 4 rána,někdy i do 5ti rána....
a přibýval parádně....až moc 😀 a do půl roka a kousek byl jen kojený.....
No a dneska?????kojím 2-3 krát za noc.Moje rada?????užívej si to noční spaní 😀

anysek1
16. pro 2009

ahojky náš saška taky spí od 5ti týdnů i 8 hodin většinou jsem ho budila ale až po 7 hodinách dřív ne.on se vzbudí sám když bude mít hlad.a ten teda určitě nemá když má necelé 3 měsíce a váží 6kg.takže v klidu nech malou spat.

iluss
16. pro 2009

Já si mylím, že by se miminko nemělo budit na kojení. Samozřejmě pokud bylo narozené předčasně a trpělo silnou novorozeneckou žloutenkou nebo málo přibírá, tak ano.
Ale pokud se narodila normálně v termínu a přibírá hezky, tak ji nech spinkat. Kdyby měla hlad, tak se probudí a ozve se.

dorinek
autor
16. pro 2009

5 dní jsem přenášela a malá měla 3 580 g, takže žádnej drobek 😵 Já vím, že nedonošeňátka a žluťásci by se měli budit, ale naše není ten případ. Pokud je nějaká nespokojenost, tak to se dokáže ozvat 😀
Docela jste mě uklidnily.

lamarika - mlíko odsříkávám abych neměla delší pauzu než 6 hodin, tak snad se neztratí 🙂 Mě taky připadá, že když jí vzbudim, tak to stejně nemá žádnej velkej efekt.

anysek - tak to máš teda cvalíka 🙂

Ještě kouknu na tu porodnici.cz

petkula
16. pro 2009

Nam spi Vojtik taky celou noc - od 21.30 - 8.30, vyjimecne se nekdy vzbudi v noci (tak jednou tydne). Ptala jsem se dr., jestli ho mam budit a ze pry nemusim. Pres den ho kojim co dve hodiny. Mela jsem strach, ze se mi snizi produkce mleka ale taky ne, takze bych mimco urcite nebudila.

klematis
16. pro 2009

ahoj holky, ani nevíte jak vám závidím 😀 náš malý celou noc ještě nikdy nespal 🙂
já si taky myslím, že by se budit mimčo nemělo.. 🙂

petkula
16. pro 2009

ja se obavam, ze to takhle idealni asi taky porad nebude 😉

bereninka
16. pro 2009

Nepřerušovat spánek, ano, ale ne 11 hodin. 😉
Po 7 hod., kdy usne, bych ji vzbudila. Aspoň do těch 3 měs. by se to dělat mělo. A to už je za pár, tak to už vydržíš. 😉

bereninka
16. pro 2009

www.kojeni.net. Koukni tam, zda najdeš radu.

dorinek
autor
16. pro 2009

11hodin už jí spát nenechám, ale po 5 hodinách jí taky budit nebudu, jak mi radí doktor. To mi přijde taky moc brzo. Vezmu to zlatou střední cestou 😉 a je fakt, že se to třeba ještě změní a budu s kruhama pod očima rááda vzpomínat, jak mi hezky spinkala 😀

grabu
16. pro 2009

Ahojda
Tak náš Štěpula taky usne nejpozději ve 20h a pak spí do 4-5h do rána a to už od 7 týdnů...je strašně hodný a pohodový miminko a skoro nebrečí 😉 ale jak jsem se zděsila teď v pondělí, když jsem po měsíci na kontrole u dr. zjistila, že mi malej přibral jen 30g ☹ takže nám doktorka nakázala budit před půlnocí ještě na jedno jídlo...po půlnoci už by se prý miminko budit nemělo...a kojit z obou prs no ale on se před půlnocí zaboha nedá vzbudit, spí tak klidně a tvrdě že si jen otočí hlavičku a spí dál i když s ním melu jak chci 😒 takže nevím co s ním...ale pokud do příštího pondělí nepřibere, tak skončíme na Nutrilonu, protože on mi vždycky obě prsa vypije a ještě by si dal...přes den chce taky jíst tak co 2-3h...ale doktorka říkala že to je tím jak je hodnej, že sem to ani nemohla poznat že má málo, když nebrečí 😔 takže babo raď...já bych tvojí malou nechala spinkat, pokud ti dobře přibírá a je spokojená...

dorinek
autor
16. pro 2009

Přibírá tak 0,5 kg měsíčně. Taky je strašně hodná. Po nakojení mi nebrečí, tak nevim jestli má dost ? Snad jo 😕

anicka164
16. pro 2009

grabu: Neboj, na Nutrilonu neskončíte, když nepřibere, tak mu prostě večer něco šoupnete z lahve, ale jinak klidně koj dál, chceš-li. My to takhle děláme už asi 3 měsíce a je to bez problémů. Držím palce!

lenka.dv
16. pro 2009

Ahojky, no já bych nebudila na tvém místě. Malej mě spal taky krásně tak do 4 měsíce, vzbudil se třeba kolem 4 nebo 5 a spalo se dál. Pak se začal budit většinou 2x, někdy i víc a uspím ho jedině kojením. A to si myslím, že hlad teda nemá. Jak píše pikusa, užívej si nočního spánku jak jen to jde. Tiše závidím 😉

lamarika
16. pro 2009

dorinek: Tak já teda s kruhama pod očima vzpomínám jaká to byla slast když malej spinkal celou noc a já se taky vyspala 😀 😀 😀 Shruba od 4. měsíce se budí co 2-3 hoďky, poslední týden jsme to teda snížili na 2 kojení v noci 😕

artuse
16. pro 2009

dorinek, já bych ji asi nebudila, pokud prospívá, pěkně přibírá, tak bych to neřešila, buď ráda, že se vyspíš, ono se to může změnit, tak bych byla ráda, že teď spí 🙂 něco jiného by bylo, kdyby neprospívala...

grabu
16. pro 2009

Aničko díky🙂 já myslím že to snad bude dobrý...ale chtělo by to abych se zase rozkojila víc...ještě tak před 14 dněma mi teklo mlíko z prsou jen jak sem poskočila a teď najednou je ho málo...ale co, kdyby náhodou dostal jednu flašku denně navíc tak se svět nezboří 😉 no a taky jsem ráda že tak spinká...a může se to kdykoli obrátit...takže taky souhlasím s tím...užívat si to dokud to jde 😉

petka80
16. pro 2009

Podle mě je zásadní věc, jestli dostatečně přibírá. Pokud ano, nebudila bych 😉

bereninka
16. pro 2009

Pokud přibírá ok, a taky kojit pak o to víc přes den. Ale nenechala bych dýl jak 8 hodin, spíš 7...

dorinek
autor
16. pro 2009

bereninka mi v jiný diskusi poradila nakojit ji bez buzení. Prostě vzít, přiložit, prý se mimčo napije i ze spaní, sací reflex funguje, jakmile se přiloží k prsu. Děláte to tak někdo ? Já jí ještě před kojením přebaluju. Tak mám ji nechat nepřebalenou a rovnou ji zkusit nakojit ? Sice tomu moc nedávám, ona jak mi usne u prsa,tak přestane tahat, ale třeba se zadaří. 😕 A přebalujete děti před každým kojením ??

dorinek
autor
16. pro 2009

myslím přebalování v noci 🙂

lamarika
16. pro 2009

když byl malej menší, tak jsem ho přebalovala mezi kojením. Já kojím na každý kojení z obou prsou. Takže jedno, přebalit a pak druhý. Teď už ho přebaluju až ráno, protože se mi jinak moc probere a nechce mi znovu usnout. . .

bereninka
17. pro 2009

Jo jinak dítě by mělo přivrat za týden min. 150 g. To je nejspodnější hranice.

vercak.
17. pro 2009

Dorinek - měli jsme úplně to samé co ty. malýmu bylo 2 a půl měsíce, když začal spát celou noc. Dokázal spát i 12 hodin v kuse. Koukám, že jsi také z Kolína. Mě doktorka poradila nebudit, že se sám hladem vzbudí a když ne, tak mám kvalitní mlíčko a stačí mu to. Je možné, že chodím k té samé doktorce co tvoje kamarádka. Malej taky nebyl žádný drobek (porodní váha 4150 g). nechávala jsem ho teda spát až do rána a vážila si toho, že se můžu na rozdíl od některých maminek vyspat. Dneska se mi už malej budí i v noci, takže fakt vzpomínám na ty časy, kdo prospal celou noc.
Co se týká přebalování, tak já jsem v noci nepřebalovala, jen když byl pokakanej. Ze začátku jsem teda přebalovala a zjistila, že se mi probral je ště víc. Takže pokud není plenka fakt hodně počůraná, tak si myslim, že stačí přebalit až ráno. 😉

dorinek
autor
17. pro 2009

bereninko - zrovna jsem psala o tom samém na "pravý prs je oblíbenější" 😀 Koukala jsem na to kojeni.net a tam píšou, že 2 měs. dítě už může prospat celou noc. To ale asi myslí od 22 - 6 ne? Asi těch 8 hodin ?? Si myslim ? 😕

Jinak s tím buzením - Tak dneska mi usnula opět v 19:00 , v 1:30 se začla trochu vrtět, tak jsem ji opatrně vzala a hned přiložila. Kupodivu se přisála a docela cucala. Trošku se probrala, ale usnula bez problémů. V 5 hodin se zase tak nějak začla vrtět, tak jsem to zopakovala. No ale jak jsem ji nedala ani jednout odříhnout, tak měla asi bolení, protože pak už spala dost blbě, pořád hekala a tlačila a prděla, spánek úplně na prd. Tak nevím, budem to muset s tím odříhnutím nějak domyslet

vercak - 12 hodin v kuse ?? Pane jo ?? A nebála ses, že se jí něco stane. Já se furt bojim, že se mi prostě hlady nevzbudí ?? (asi blbost,co??) 😕

vercak.
17. pro 2009

dori - jo jo, dokázal mi spát i 12 hodin. Spal třeb od 20 do 8 do rána 🙂 Myslim si, že se dítě hladem vždycky vzbudí, když ho pocítí. Je to asi to první, co děti umí. Dát najevo, že mají hlad 🙂

micha3
17. pro 2009

Ahoju Dorinek,
Nech ji spát, my máme 8 měsíčního chlapečka. Takhle mi v noci taky spal, zato celý den ne🙂
Ze začátku jsem ho taky budila, ale asi po 14cti dnech jsem přestala. Přibíral dobře a když měl hlad tak se probudil. 🙂 Spal od 19.00 do 6:00 někdy i déle

Užij si ty noci dokud to jde, jakmile nám bylo 6 měsíců začal se budit i 5x za noc🙂

dorinek
autor
17. pro 2009

Doktor mi řekl, že by mohla být po tak dlouhým spánku ( 8 hodin) dehydrovaná. Jak poznám, že je dítě dehydrovaný?? Má propadlou fontanelu ? A co kdybych jí třeba v 1 v noci dala trochu čaje z flašky ? Třeba 30 ml. Nemusela bych jí ani vytahovat z postýlky. Já jí totiž celej den kojím a na noc jí dám odstříkaný mlíčko z flašky, protože už mám večer málo mlíko a kojili jsme a uspávali třeba 5 hodin. Tak jsem to začala řešit takhle a zatím to funguje.