Má spaní s rodiči vliv na častější buzení mimča?

kadlecova.misa
10. lis 2009

ahoj holky, naše malá se poslední dobou strašně moc budí,což samozřejmě není předmětem této diskuze,...tak spí s námi ,protože kojím a pokaždé vstát by mě už zabilo. Při nočních pauzách,kdy naše sluníčko během 3tí a 5té hod probdí , vedem s přítelem "vášnivé debaty" , kdo za to může že nespí atd, že je rozmazlená a že za to pochopitelně můžu já, kdybych ji nenechala spát s námi..takže se chci zeptat na vaše zkušenosti...má spaní s rodiči vliv na častější buzení? moc děkuji. Míša

aja123
10. lis 2009

Míšo i když už mám trošku staršího mimíska, spí s náma v posteli od 6 měsíců. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to spíš výhoda, malá se taky hodně budí v noci a stačí jí pohladit a přitulit k sobě a v tu ránu zase o sobě neví 🙂 Zkoušeli jsme v postýlce, ale než se k ní dostanu když se vzbudí, tak je probraná dostatešně na to, aby dělala všechno možné jenom ne spaní. Takže nám se spaní s náma osvědčilo. Ale každé mimčo to má se spaním jinak. Vím, že se vedou velké debaty o tom zda spát nebo ne v jedné posteli, ale já si myslím, že jaký si to kdo udělá, takový to má 😉

aponchie
10. lis 2009

nema na to vliv..je to super

beruska2x
10. lis 2009

ja si teda nemyslim ze je to dobre - kazdy ma mit na spani a odpocinek svuj vlastni prostor, beru to kdyz je dite nemocne, to jsem udelala taky, mel horecky tak aby byl u me, a ja mela kontrolu a nemusela stat u postylky ale jinak ne....
a malej mi spi v pohode od malicka, i usina..

ale budit se muze i teplem, zuby jsou na spani svinstvo...

bustik
10. lis 2009

Míšo - naše malá spí - nebo lépe usíná, ve vlastní postýlce. Někdy tam prospí celou noc, ale někdy se kolem 3hod. budí a pak už je tak neklidná, že bych k ní musela vstávat co 5minut. Vezmu si jí tedy k sobě do postele a v tu chvíli spí jak dudek. Dokonce když spí u mě, tak spí ráno i o hodinu dýl. Manžel taky trochu protestoval, ale já ho rázně zarazila, ať si k ní tedy vstává sám (v 7měsících už jsem nekojila a ani se v noci Kiki na jídlo nebudila, stačilo napít čaje nebo vody) a že do 18ti s námi určitě spát nebude a popravdě já si to společné spaní užívám 😅

Jinak ale mám kamarádku, které se taky synek budil v noci často a nakonec to bylo tím, že ho rušila přítomnost rodičů v jedné místnosti, tak ho vyexpedovali do pokojíku a byl klid. 😉

pikusa
10. lis 2009

Tal malej když spí se mnou,tak spí jak zabitej 🙂
V postýlce se budí častěji.

kutcher
10. lis 2009

Ja jsem malymu poridila 3. postel a spi snami jakoby ve svem, jen jsme dokoupili zabranu a je klid, aspon si zvykne na velkou postel a pak pujdu s MM vedle a bude spat sam

jenovefa
10. lis 2009

Ahoj Míšo, může být možná víc důvodů - když je brzy ráno čilá - asi spinká pěkně přes den. ??? Tomík (8,5měs) má hodinouvou pauzu mezi 5. a 6.hod (už ho nepřemnlovám k spánku, vstanu, on si hraje a já poklidím večerní borčus), pak zase hoďku spí. Tuhle přes den spal málo a pauzu úplně vynechal a spal do 7.hod.
Pak to mohou být, jak píšou holky, zuby. Nebo taky manžel 😀 ... Já spím ve velké posteli s Tomíkem sama. tatík do něj šťouchal a sám se nevyspal, navíc já si přelehávám kvůli kojení - abych střídala prsa, teda asi prsY. Co takle vyšoupnout tatínka? 😀
Jinak nám taky pomáhá větší tulení...

soanpe
10. lis 2009

memyslím,že by to mělo vůliv
zhruba do 9m spala malá sama,usínala sama, ale pak měla 6.nemoc a vzala jsem si ji do postele a od té doby se nám (kolem půlnoci,kdy chodíme spát) tak 2-3x týdně napytlíkuje do postele 😅
kolem 4.-5. hod. si většinou vyžádá návrat do své postýlky

aponchie
10. lis 2009

miso ja ji davam do postylky pres den a vecer jde sama usnout do postylky a spi do pulnoci pak ji nakojim a dam zpatky nekdy se budi uz ve23h na kojo a kdyz se kukame na tv dam zpet do jejiho pelechu a kdyz uz jdeme spat a krouti se manzel ji chce mezi nas pac ona jak nas tam citi tak se mele a ja u toho nemuzu usnout ikdyz by ona treba zaspala po case tak ji supneme k nam ona spi jak dudek.. 😵

rimmel
10. lis 2009

ja si myslim ze to zavisi od babatka...ja spim s mojim polkku noci v posteli velkej...a vsimla som si ze ked sa chcem nadranom otocit na druhy bok, vzdy ho zobudim 😒 tak som sa rozhodla ze naberem tu silu a energiu a pozviecham sa do nasej postele s muzom :D tak uvidim ci to pomoze

schwarzovka
10. lis 2009

s námi spí líp... 😉 a každej máme svůj prostor a klid... 😉

kristi
10. lis 2009

ted spi casto s nami, resp. skoro porad....dam ji sice vecer do sve, ale v noci si proste preleze k nam....a spi jak dudek, ale kope coz me stve, pac ja mam spani lehky

meleri
10. lis 2009

no to je těžko říct..podle nějakého doktora který se tím zabýval prý to spaní s dětmi má vliv, proto se častěji budí, ale pak dělali nějaké průzkumy v japonsku kde je to zvykem takto spát, a prý se to neprokázalo..tak se v tom vyznej.

u nás od té doby co vyrostlo pár zubů tak je klid..malý spí, 2x za noc v polospánku nakojím...ale jak rostly zuby tak se budil fakt asi i 10x za noc..

kadlecova.misa
autor
10. lis 2009

ahoj holky..moc děkuji za tipy..zuby to být můžou, rostou nám 2 spodní..přes den taky moc nenaspí, leda v kočárku a teplo u nás v ložnici vůbec není, jsme na baráčku, máme tam max. 20 st. takže na spaní ideální..líbil se mi tip : vyšoupnout tatínka.. 😀

aponchie
10. lis 2009

neni to skoda ho vysoupnout? 😎

kadlecova.misa
autor
10. lis 2009

aponchinie: někdy ne. on začal chrápat a to já přímo nesnáším..i když by ho byla škoda,máš pravdu. 🙂

artuse
10. lis 2009

já si myslím, že to vliv nemá, naopak dítě se cítí víc bezpečněji, tak se budí líp, některým citlivějším dětem a nespavcům může spaní v posteli s rodiči naopak pomoct a prospět...dcera s námi taky spala v posteli, začalo to po roce věku, trvalo to několik měsíců s spala s náma fakt lépe a pak najednou z ničehonic přešla sama do své postýlky do svého pokoje, takže já bych se společného spaní nebála 🙂

hupcza
10. lis 2009

ondří vždy usíná sám ve vém pelíšku a někdyho beru v noci k sobě, někdy spí celou noc u sebe
záleží jak se budí ...někdy totiž u kojení vytuhnu a vzbudíme se oba až ráno oba v mé posteli - takže evidentně to špatný vliv na spaní nemá, když spíme jako dřeva 🙂
když byl teď nemocný, dokonce si mě u spinkání pidržoval za pyžamo - byl nějaký vykolejený a potřeboval tu jistotu - v postýlce by ji neměl a fňukal by
přručky neřeším - ondru znám líp než cizí lidi, sebe taky - takže se rozhodnu podle toho, co vyhovuje nám 🙂

no a příteli bych asi na čas v rámci možností umožnila, aby pečoval o prcka on, když je tak strašlivě chytrý
(manaža taky byl - dokonce mi radili s kojením, přestože moje máma - laktační poradkyně ho shledávala bezproblémovým ...naštěstí jsme si víceméně vyjasnili pozice a tyhle radosti se u nás vyskytují už jen sporadicky)

k.ate
10. lis 2009

Tak náš mrňous líp a dýl spí, když je s náma v posteli, ale necháváme ho spát i v postýlce, aby si na to zas tak moc nezvykal... No, čas od času spinká prostě s náma a to vydrží spát mnohem dýl...

spetra
10. lis 2009

my jsme T. přestěhovali do vlastního pokoje asi v půl roce, protože jsme měli podezření že ho budíme, zlepšilo se to ale jen na jisté období, asi po měsíci se začal zaxe budit častěji...

sisstin
10. lis 2009

Míšo, syn spal do roka v postýlce a byl schopný se budit každých 10minut!!! Po totálním vyčerpání jsem ho přestěhovala k sobě..buzení se radikálně snížilo, budil se třeba "jen"5x za noc..ted jsou mu dva..a vzbudí se tak max. 1-2x za noc..spíš jednou..a to si jen třeba najde dudlík a spí dál 😉

marecek4
10. lis 2009

my to máme půl na půl-do prvního koja hezky v kolíbce a pak s maminkou,dří totiž ještě neměl otevřený oči a sputil sirénu že chce jíst,tak to je odrušené a teď už mě jen párkrát šťouchne a už baští,jen mám strach aby jsme ho nezalehli,jen s nejstarší byl horor,po koupání šla spinkat a jak jsme šli my tak měla budíček tak BM si ji naučil že si s ní do pěti do rána hrál a když ne tak ječela jak Viktorka-do dvou let,nedal si to na začátku vymluvit tak to měl,neměla jsem tenkrát nervy poslouchat mimino jak řve přes den i přes noc a ještě se starat o chlapa,koně a nevím co,místo aby pomohl po stěhování tak s šel ožrat a bylo mu jedno že nemám složenou ani postýlku a tak to bylo patnáct let,panebože já byla blbá,ale to vidím až teď .No a já půjdu taky do hajan,mějte se pěkně a sladký sny dětem i nám.