Malá má problémy s usínáním a se spaním, poraďte

kudrnka89
4. bře 2013

Dobré ráno. Máme problémy usínáním se spaním. Malé je devět měsíců a v podstatě od malinka jsme ji houpali přes den v kočárku a večer postylkou ale spala s jedním probuzení do rána ( 19.00 : 6.30) Teď je to mnohem horší přes den spí vcelku dobře, ale v kočárku. Večer uspavani je jak kdy,ale většinou to jde,ale vzbudí se v 22.00- 23.00hod naji se a někdy uspavame i hodinu a někdy usne sama hnet. Potom se už budí hnet 2.00(opět uspavani ) na ji se a chce vstávat v 5.15hod. Já nevím vcem děláme chybu,ale už nemuzu nejsem vypsala. Vím,že je chyba,že neumí usinat sama ,ale jak na to já nemám zkušenosti a když brečí jak na lesy tak n to nemám srdce ji nechat plakat.. prosím poraďte děkuju. Od mala jsme na UM .

danielapeters
5. bře 2013

@kudrnka89 Tak náš malý se taky vyspí přes den a v noci se mu už moc nechtělo. U nás zabralo, ho přes den víc zabavit, aby neměl tolik času na spaní přes den a teď se budí jenom jednou za noc na kojení. Ale pořád nám vstává kolem 5:30 -6:00.

kocanda2009
5. bře 2013

@kudrnka89 ahoj, taky jsme měli problémy, pak jsme dítko naučili usínat samo tak, že jsme zavedli nový režim - po pohádce jsme nechali rozsvícené a mohl si v posteli ještě třeba prohlížet knížku. Bylo období, které takto trvalo třeba 5 měsíců bez problémů. Při každé nemoci a občas i bezdůvodně se ten režim narušil takže si z toho nic nedělej, že jste ji to ještě nenaučili, protože naše dítě nakonec stejně spalo 3 měsíce se mnou v posteli. Jediné co můžu doporučit je taky to ovlivnění spánku přes den, ne dávat ji do toho kočárku. Vyzkoušet pár dní ji nedat spát přes den do něj a nebo jen na chvilku, pak by mohla být utahaná a usnout večer i bez houpání...

baris
5. bře 2013

@kudrnka89 okolo 9 měsíců začne dítě už mnohem více vnímat a to co prožije za den promítne v noci do svých snů, které jsou logicky mnohem intenzivnější, proto se může v noci více budit. Myslím si, že jste měli spíše doteďka štěstí, že vám dcera tak dobře spala 🙂

Starší dcera měla období - od cca 10 měsíců do 15 měsíců, kdy sice šla spát po 19hod, ale ve 22 se s řevem vzbudila a byla vzhůru do 3rána, pak usla a v 6 opět budíček. Byla jsem znovu těhotná a totak KO 😝 Znala jsem všechny noční programy, jak jsem se jí snažila uspat.

Hold si musíme uvědomit, že dítě není robot, ani dospělý člověk, proto nebude takhle spát na povel. Já děti skoro do 15měsíců uspávala na balóně, teď si k nim musíme lehnout a starší dcera pořád nespí celou noc - budí se 🙄 Takže o nevyspání vím dost 😎

A taky nemám doteďka srdce na to, abych je nechala v posteli řvát jak tur. Musíš doufat, že tohle období brzo přejde.