Malá nechce spát v postýlce. Jak ji to mám naučit?

siduska
10. pro 2006

Ahojky maicky.Mam osem mesicni holcicku a ta mi nechce spatat v postylce bohuzel spi s nami v posteli a cim je vecsi tim ptrebuji vice mista a uz se za chvili na postel vsechni tri s manzelem nevojdeme.Prosim vas poradne mi ako ji mam naucit na postylku, bez placu trha mi to srdvce.Dekuji za radu.pa pa 🙂

lucie85
14. pro 2006

panenka: Tomášek spával nejprve v zavinovačce a pak až mu byla velká, tak spával v tom jak máš takový polštářek za krk, tak ho měl ve zvětšené podobě. Spal mezi tím hlavně kvůli tomu, že si ublinkával a tak jsme potřebovali aby spinkal i na boky a jinak to nešlo.

mori
26. zář 2007

kokorunka - naprosto souhlasím s kristi. Byla jsem těhotná stejně jako ona a věděla jsem odpředu, že mimčo s náma v posteli spát nebude. Dnes je malé 7,5 měsíce a v posteli s náma nespala nikdy. Když se vzbudila, plakala a nebyla k utišení (to se stalo párkrát), tak jsem ji pochovala, třeba mi usnula v náručí, ale dala jsem ji zpět do postýlky

Chce to ty mimča nechávat v postýlce od narození. Karolínka k nám do postele může až ráno, když jsme už vzhůru anebo pokud si jdem lehnout přes den. Večer ne!

suki
27. zář 2007

Ahoj, to malé jsou teprve 4 týdny a máme to tak různě, někdy spí jen v postýlce a někdy spí s námi v posteli. Chtěla bych, aby spala spíš v postýlce, ale někdy to prostě nejde. Je neklidná a to bych k ní musela vstávat každou minutu, tak si ji radši nechám u sebe a někdy zase spí tak krásně, že klidně spí celou noc v postýlce (samozřejmě mimo kojení)

amina
30. zář 2007

Kristi, libi se mi Tvoje razne nazory, pridavam se k nim. Tez si myslim, ze ma mit mimi svoji postylku a nerozkulovat se v rodicovskem lozi. Ja bych se dobre vubec nevyspala, kdybych vedela, ze se nekde vedle me nachazi drobek. Neni pravda, ze si to kazda mamina rozmysli, tedy ze si vezme mimco k sobe, kdyz poplakava celou noc, aby rano byla funkcni. Kdepak, chce tu uklidnit, pohladit, prikryt a pockat, az si pobreci a usne. Je to o pristupu od narozeni. Mimco si zvykne na to, co mu umoznite. Zni to tvrde, ale ja se nikdy nechtela stat otrokem drobeckovych nalad. Miluju ho nade vse, ale nejake mantinely existovat musi. Ted je Pepinovi 7 a pul mesice a usina v pohode ve svoji i cestovni postylce sam a bez problemu jeste s usmevem na rtech.

matysi
1. říj 2007

Ahoj, souhlasím, že mimčo by mělo spát u sebe v pelíšku... Malému je půl roku a krom toho,kdy jsem u kojení omylem usnula já 😀 (kojíme v noci vleže) s námi nikdy nespal... Já mám prostě strach, že se já nebo manža v noci otočíme, hodíme rukou apod. a Matějíčka někde přimáčkneme ☹ Když v noci brečel, tak jsem k němu vstala, pochovala a položila zpátky do jeho postýlky. Teď krásně usíná sám... U nás je odstrašujícím příkladem sousedka, která má 7 letou dceru a ročního synka, oba s ní spí v posteli a manžel už 7 let v pokojíčku...

lendy1
1. říj 2007

Ahoj holky,
jsem též zastánce spaní ve vlastní postýlce. Teď ale řeším dilema: náš Davídek má vlastní pokojíček, kde spí v postýlce, já spím u něj v pokoji. Spí od 19.00 do 7.00 s jednou přestávkou na krmení, usíná bez potíží sám. Máme Nanny a ložnici hned vedle. Od Davídkovi postýlky k posteli v ložnici je to 5kroků a já zvažuji, že už bych spala v ložnici, ale pořád nevím, jestli ještě není brzo (Davča má 3.měsíce), ale zase když pěkně spí, neblinká a neschovává si hlavu pod peřinu...Fakt nevím, pořád se nemůžu rozhoupat, co vy na to...

mikca
1. říj 2007

dětský postýlky jsou dělané na to aby tam spalo dítě ne a ne aby chrupalo u rodiču, já říkám že postel je to jediné co je moje (a manžovo 😀 ) o vše ostatní jsem ochotná se s nima podělit 😀 ...

mikca
1. říj 2007

lendy já myslimm že když to nemáš k němu daleko a uslyšíš ho, a navíc máte Nanny tak tak bych do toho šla.

matysi
1. říj 2007

Lendy, řeším to samé, našemu malému je "už" půl roku, usíná taktéž sám, občas prospí celou noc až do rána, někdy se vzdudí na 1 kojení kolem třetí... Taktéž máme monitor dechu, ložnici hnedka vedle, peřinku jsme odstranili (začal rotovat v postýlce a občas pod peřinkou skončil celý) a pořídili spací fusak... Teď s námi spí v ložnici, ale ve svém pelíšku...

lukin
2. říj 2007

Já chci každopádně zavést řád, že mé dítě bude spát vždy ve své postýlce. Znám případ z okolí, kdy dítěti je už pět let a pořád spí s rodiči v jejich postelích. Rodiče ho už chtějí přestěhovat do jeho postýlky, ale nedaří se jim to, protože si ho od mala navykli na spaní u nich. A teď jim to nejde změnit. To víte, s pětiletým klukem to už není žádná sranda v posteli. Zato moje švagrová neměla svou čtyřletou dceru ani jednou v posteli, a krásně usíná ve své postýlce. Prostě jde o to nepovolit, když bude dítě třeba brečet, ale vždy ho dát do jeho postýlky. Snad se mi to povede 🙂

m.ajka
2. říj 2007

Mě malá spinkala první tři měsíce zásadně v postýlce, pak jedině s námi a teď, když už se nevejdeme, spí v postýlce kterou mám přilepenou k letišti, máme sundanej jeden bok špriclí abych mohla v noci jen natáhnout 🙂 prso a nakojit jí. Teď už ale řešíme jak dál, poněvadž malá se v noci převaluje tak že mi klouže do mojí postele, asi budu muset dát zpátky špricle, ale nevim jak mezi nima procpu to prso 🙂 🙂

terezkaaa
2. říj 2007

tak když to tu čtu, tak jsem teda vážně moc ráda, že malej se spaním u sebe v postýlce nikdy "zatím" problém neměl.Asi je to tím že jsme mu ani nedali příležitost si na něco jiného zvykat, což je asi hodně důležitý 😉

m.ajka
2. říj 2007

Terezka ať vám to vydrží, já první tři měsíce taky neměla problém, pak jedna dovolená a bylo to v háji.

terezkaaa
2. říj 2007

Jak říkám-prostě nedat příležitost 🙂 pak si prostě cvrčka z postele nevystěhujete

martinka24
2. říj 2007

Náš Mája s námi spal v posteli asi jen první měsíc, pak usínal v košíku na kolečkách,jezdila jsem s ním sem tam a když usnul, dala jsem ho do postýlky v ložnici hned vedle postele.Teď už mu je košík malý, tak jsem asi před čtrnácti dny Matýska začala i přes den dávat spát do postýlky - sice poprvé jsem ho musela nechat brečet a vydržet to, ale po pár minutách zařezával a od té doby usíná sám v postýlce bez problémů.(Nejlépe usíná při papání z lahve).

josefinaa
8. říj 2007

Ahoj. Můžete mi prosím říct váš názor, čekáme mimi a teprve zařizuji pokoje. Okolí mi radí abych dávala mimi hned od začátku do vlastního pokoje. Pokoje sou propojené je to jen pár metrů.Ale asi bych si připadala jak krkavčí matka. ☹

ina.b
9. říj 2007

Taky teprve zařizujeme pokoje. Postýlku jsme dali k našemu letišti a plánujeme mít mimi v ložnici minimálně půl roku. Pokoj je od ložnice celkem daleko a bála bych se mít miminko bez dozoru. Až bude pokojíček hotový, budeme ho používat spíš jen na hraní a lezení, ale na spaní asi až časem 😕

terezkaaa
9. říj 2007

Josefinaa:Ze začátku to asi chce mít postýlku hned vedle vás,neumím si to jinak představit.Ze začátku třeba budeš k mimi běhat každý dvě hodiny a do jinýho pokoje...to si fakt neumím představit

lendy1
9. říj 2007

Ahoj holky, já jsem to vyřešila tak, že malý má svůj pokojíček, spala jsem tam s ním a teď má 3,5měsíce, prospí celou noc jen s jedním krmením a spím teď už v ložnici a malý ve svém pokoji. Máme to od sebe 5 kroků, slyším ho, když se probudí a má hlad a rozhodně si nepřipadám jako krkavčí matka. Je fakt, že ty první 2 měsíce jsem k němu vstávala víckrát a také v postýlce dost cestoval, ale teď už je to dobré. A když tak není předce problém si pořídit chůvičky, to pak mimi uslyšíte hned.

romana27
9. říj 2007

My jsme začínali tak, že malýho jsem uspávala u sebe v posteli ( i dvě hodiny, zpívala jsem mu ) a pak ho přenášela do postýlky, pokud se vzbudil, byl řev 🙂 a zase nanovo.
V 6.týdnech jsem ho už začala ukládat jenom do postýlky, zase mu zpívala, samo že nejdřív hodně plakal, ale pak si zvykl.
Teď stačí, když ho položím do postýlky, dám mu k hlavičce medvídka ( rád se o něj opírá a cítí, že v postýlce není sám ) a je do deseti minut tuhej, ani zpívat mu nemusím 😀 .
Když se nad ránem vzbudí, nakojím ho a když nejsem moc unavená, tak ho položím k sobě do postele a dospinká se u mě, když jsem unavená a chci se vyspat, tak šupe zpátky do postýlky 🙂.
Rozhodně ho ale chci mít u sebe, myšleno v jedné místnosti, nemůžu bez něj být 🙂

terezkaaa
9. říj 2007

My už taky plánujeme, že malého přestěhujem k sobě do pokojičku,taky už se v noci nebudí.A kdyby něco,tak máme chůvičky...

kacka79
9. říj 2007

Tak jsem se dneska - po neskutečných úvahách - rozhodla, že Filípek bude spát v pokojíčku, i jdyž jsme samozřejmě všichni nejspokojenější v posteli..ale je pravda, že kdybych to nechala takhle dýl, už by se to asi nenaučil. A tak jsem ho dneska nechala poprvé od narození skutečně vyplakat a překvapilo mě že za 8 min usnul.. kdyby plakal dýl než 20 min asi bych to vzdala,ale dopadlo to dobře...takže zítra pokračujemeee

lendy1
9. říj 2007

Kacka79, u nás to trvalo pár dnů, než si Davídek zvykl usínat sám v postýlce. Ale maximálně jsem za ním přišla, pohladila, utišila křik a bylo to. Hlavně jsem ho nevyndávala už z postýlky, protože ho to akorát rozrušilo a o to hůř pak zase usínal. Plakal vždy jen proto, že nemohl zabrat. Postupně se to s tím křikem zlepšovalo, teď ho dám po koupání a najedení do postýlky a nevím o něm. Usíná sám, bez křiku a během chvilky. Je fakt, že má postýlku spojenou opravdu jen se spaním, přez den v ní není (pouze na odpolední spánek, ale jakmile je vzhůru, už ho vyndávám). Podle mě si na to vše, jak mu to rodiče vytvoří, děťátko zvykne. Někdo prostě dává děti do jejich postýlky, někdo spí s nimi v manželské postely. Určitě je ale lepší první varianta. Moje známá má 7letou holčičku, od narození spí s maminkou v posteli a hádejte kde spí teď-v manželské posteli s maminkou.

terezkaaa
9. říj 2007

Lendy:tak to je teda síla s tou holčičkou,teda spíš s tak velkou holkou...

kacka79
9. říj 2007

lendy1 díky za podporu, musím to pár dní vydržet a snad to zvládneme.. jinak Filípek přes den taky není v pelíšku - na spinkání přes den ho nechávám ve velké posteli, jinak je na dece, v lehátku nebo v kočárku ... no a nejčastěji na mě 😀

majka07
12. říj 2007

Tak my jsme od začátku dávali našu malou spát do postýlky, nebyl vůbec problém ani po návratu z dovolené, kde postýlku neměla a spala na velké posteli 🙂

blandik
15. únor 2013

tak napíšu něco opačného..my jsme zase zastánci společného spaní...první dítě spávalo do 3,5 let samo v pokojíčku a pak jsme si ho nastěhovali při nemoci do postele a já otěhotněla a už tam zůstal a všichni jsme se shodli, že nám to moc vyhovuje..dítě je max spokojené, neřešíme žádné strach ze tmy..když si vzpomenu, kolik nocí - jsme museli v noci vztávat a jít ho tišit, protože se probudil celý rozrušený sám ve své postýlce...teď máme čtyřměsíční miminko a taky s námi spí, vůbec nemáme miminkovskou postýlku a prostě budem takto spát, dokud to děti budou potřebovat...Jestli znáte autorku Naomi Aldort - tak se mi moc líbilo, jak jednou povídala, že zkuste se svých dětí zeptat, kde by chtěli spát - zda v pokojíčku nebo s rodiči v posteli.... 😵

lakukacka
19. únor 2013

Dobrý den a ahoj,
prosím o radu!
Jak naučit spát miminko v postýlce?
Když jsme malého přinesli domů z porodnice, v postýlce spal. Ale potom ve 2měsících začal strašně plakat.
Takže od té doby spí s námi. Ale chtěla bych, aby spal ve své postýlce. Jsou mu 3měsíce.
Jak ho to naučit?
Nemám na to, abych ho dala do postýlky a nechala plakat..

hgzh
12. srp 2014

@siduska ahoj taky mám takový problém , mám chlapecká rok a pul , mu je v postylce spát nechce to hned začne vyvadet jen když ho tam chci dat , ale když ho dam do postele tak SPI hned. Už si tam oné zvykl a v postylce řve i pres den když ho tam hci dat jen na chvili když potřebují něco udělat .nebo si jen dojít na záchod.

krystalka
13. srp 2014

@hgzh - a co mu zkusit už pořídit velkou postel se zábranou? My jsme pořizovali velkou postel v necelých 2 letech.....Možná už mu vadí ten malý prostor, nejen na pohyb, ale zkus si představit ten pohled, co má, když leží uprostřed těch příček...možná už se tam cítí stísněně a proto ve velké posteli usne v pohodě....a nebo mu zkus dát do postýlky něco "vonícího" po tobě - tričko, polštářek nebo tak něco, ale to spíš bude fungovat u menších miminek....tady bych tipovala, že už mu vadí ten prostor.....jinak my měli zase ten problém, že odmalička odmítal přes den spát v postýlce a asi do 2 let spal jedině venku v kočárku - klidně i stojícím na zahradě, ale prostě v kočárku a venku, jakmile jsem ho chtěla dát spát doma do postýlky, tak řev....pak kolem 2 let si najednou doma na postýlku zvyknul a před 3.rokem pro změnu přestal spát přes den úplně 😉