Malá nechce spát v postýlce. Jak ji to mám naučit?

siduska
10. pro 2006

Ahojky maicky.Mam osem mesicni holcicku a ta mi nechce spatat v postylce bohuzel spi s nami v posteli a cim je vecsi tim ptrebuji vice mista a uz se za chvili na postel vsechni tri s manzelem nevojdeme.Prosim vas poradne mi ako ji mam naucit na postylku, bez placu trha mi to srdvce.Dekuji za radu.pa pa 🙂

kristi
10. pro 2006

siduska, musis vydrzet ten jeji plac...mela jsi ji tam davat hned od zacatku, aby si zvykla

skraut
10. pro 2006

my jsme malého dávali do postýlky od začátku a teď skoro nikde jinde neusne, těžko se to odnaučuje, nedoporučují aby dítě spalo s rodiči že si těžko zvykají

lucie85
10. pro 2006

Malý taky spává od narození v postýlce. Usíná sám. Dáme ho jen do postýlky a chvíli si mrmlá nebo převaluje, ale vždy usíná sám!

rova
10. pro 2006

No, tak já už si zvykla, že spíme všichni tři v jedné posteli zhruba od půl roka a jsme spokojení, ale je fakt že máme obrovskou postel! 😉

raculka
10. pro 2006

Siduška, jak píší holky, čím dřív tím líp.Asi budete pár dní muset pláč vydržet, ale dítě by opravdu mělo spát ve vlastní postýlce.Nám se naštěstí povedlo hned od začátku,aby spal ve vlastní,takže s tím žádný problém nemáme.

rova
11. pro 2006

Tak sem hodím pár odkazů o výhodách spaní rodičů s dítětem, nemůžete věřit všemu, ale člověk si své chyby musí nějak omlouvat, že? 😀 Ale jinak nevím, proč to každý tak odsuzuje, nemyslím, že by na tom bylo něco tak hroznýho.

http://www.rodina.cz/clanek5277.htm
http://www.rodina.cz/clanek4571.htm
http://www.rodina.cz/clanek2756.htm

Ale jinak hodně nervů při odnaučování!
😉

kristi
11. pro 2006

rovo, i kdyby se to maly sebevic libilo, tak s nama v posteli spat nebude, at je to sebevic vyhodny a zdravy a ja nevim co jeste...jednak mam strach, jednak aspon nekdo se musi vyspat (muz) a jednak dite je pro me na stejnem miste jako muj muz...nechci a nebudu nikomu z nich nadrzovat a ani je o neco ochuzovat...budu matka,ale zustavam zenou, manzelkou a milenkou, ne?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
georgine
11. pro 2006

kristi souhlas...
zacátky jdou sice jenom spatne ale je lepsi za vcas utnout a ukázat mimcu kde má svuj pelisek. jinak se prcka v posteli nestrepes. 😀 ..

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
rova
12. pro 2006

Kristi: Ale vždyť tím, že s námi malá spí v posteli nepřestávám být manželkou a milenkou..ano, možná se dějství našeho mazlení musí přesunout na jiné místo, ale aspoň je to zajímavější. 😉 A jelikož jsou u mě, jako u tebe na stejném místě také oba, proto mají také stejné místo u mě v pelíšku! 😀
A přítel se vyspí rozhodně líp, když spíme spolu, než abych se zhruba 5x za noc hrabala z postele k ječící Ness, abych jí nakojila. Takže jak píše Gedren, je to občas dost pohodlnější, jak pro dítko, tak pro maminku.
Ale jinak nejsem zastáncem toho, že by měli spát s rodiči, nevěřím, že by to bylo tak moc zdravé, ale ani ne škodlivé a pokud to někomu vyhovuje, tak proč ne. Ale, když Siduska píše o radu a nevyhovuje jí to, tak samozřejmě nezbyde nic jiného, než pár dnů ječení. Takže asi tak 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
rova
12. pro 2006

Gedren: Jo, holka, važ si toho spaní! 😀 Přicuclá sice je pokaždé před spaním, a přes den i noc ještě občas kojíme, ale neběhá toho, že nikdo nechápe, kde tu energii bere! Jsem teď týden u našich, celá rodina zívá, Ness však stále běhá. 😀 Ale každý už prudí, že už bychom s kojením v 16.měsících mohli přestat, jenže to vysvětli jí! 😀

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
peta.cz
12. pro 2006

Já se taky přidávám k maminkám, co mají miminka u sebe v pelíšku 🙂 Jak píše Gedren - je to lepší kvůli vstávání ke kojení, a prcek mi po kojení krásně usne, kdežto ve své postýlce mi pořád plakal - plánuji to takhle praktikovat do 3.měsíce, pak teprve začne odnaučování. Četla jsem knížku, že takhle malé miminko se ještě nerozmazluje, hlavně se samo neumí utišit, takže nechat ho plakat do tý doby než únavou usne mi přijde drsný...od 3. měsíce se prý už umí sami utišovat,takže by to mělo být v pohodě.Do postýlky ho dávám taky, ale jen někdy mi tam hned usne. Sidusko držím palce ať to odnaučování zvládnete v pohodě!

kristi
12. pro 2006

my mame v posteli tesno i sami dva...mame totiz jen 160*200, takze nic moc...a manzel ma 192 cm a lezi vetsinou na brisku roztazenej do uhlopricky, takze ja schoulena na boku a do toho jeste mimco? to by nas zabilo

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
peta.cz
12. pro 2006

Kristi, tak to je mi tě líto, já mám taky doma takovýho dlouhána, ale většinou se v posteli roztahuju já 🙂

kajule
12. pro 2006

No já se taky přikláním spíš k možnosti, aby malej až se narodí spal v postýlce,pže přesně jak říká Magda, mám obavy z toho, aby ho přítel nezalehl, pže spí tak tvrdě, že i kdyby vybuchla bomba, tak ho to nevzbudí. 🙂

siduska
autor
12. pro 2006

Holki dakujem za radi.Povim vam skusala som to dva dni a bola som s toho akurat tak o nervy z toho jeji placu.Je pravda, ze pocas dne tam spi, ale jak pride vecer tak tam nechce byt.A ked ju polozim do nasej posteli hned otoci hlavicku a uz spi.Jeden cas som si ju naucila, ze furt som ju uspavala tak, ze som s nou skakala na skakacom mici.Ale cim je starsi, tahsi a mna uz z ni boleli zada, tak som s tym prestala.

mapris
12. pro 2006

siduska,
je to opravdu těžký, já nekojím, takže malou učíme už odmalička spát samotnou, teď už je starší a usíná večer sama, necháme jí v pokoji rozsvícenou lampičku, aby mohla koukat na zvířátka a takhle do půl hodinky usne sama. Jsem docela ráda. Mně to kamarádka rozmlouvala, protože si kluka učila do postele, a pak ho to nemohla odnaučit. Já mám doma knížku od Michael Rothenberg - Vy a naše dítě. Je to americkej překlad a ta knížka je pěkná, popisují tam i tyhle problémy. Zkus si jí půjčit v nějaké knihovně a tam se to dočíst.... Jinak když budu mít víc času, hodím ti sem něco o tom :o)) z té knížky ..

rova
12. pro 2006

Babička sledovala nedávno nějakej pořad. Maminka měsíčního dítka se ptala lékaře, kdy začít s výchovou. Odpověděl jí, že už je měsíc pozadu! 😉 Nevím, jestli se nedá rozmazlit dítko mladší tří měsíců, ale jsem si jistá, že dítka jsou pěkně chytré už od malilinka!! Aspoň má dcerunka je důkazem!! 😀

zany1
12. pro 2006

Je to fakt co píšou holky. Dítě je dost vychytralé a těžko se odnaučuje návykům. Já kdysi naši Mišulu vždy nakojila, pak jsem jí dala na odříhnutí, ona usnula a vložila jí do postýlky. Jenže když se probudila, tak sama od sebe neusnula. Takže nastalo uspávání v náručí. Pro klid jsem jí radši uhoupala k spánku a já měla volný čas pro sebe. Jenže už měla půl roku a já ji každý večer a přes den uspávala. No a řekla jsem si dost a protrpěla jsem tři uřvané večery a od té doby mi po večerním koupání a kašičce usíná sama. Povídá si v postýlce a hraje si s plyšákem, pak jí jdu zhasnout a za chvilku usíná. No a přes poledne mi taky usne sama v postýlce. Poznám když je unavená - mne si očička a dám ji do postýlky a ona si najde svojí oblíbenou pozici na bočku a spinká. Vím, je to těžké, mě to taky rvalo srdce když jsem jí nechávala vyřvat, ale opravdu nic jiného se dělat nesmí. Totiž od mojí sestřenky dcerka měla v září tři ročky a dodnes spí s rodiči v posteli a musí chodit spát s ní, aby usla.... 😒

panenka
13. pro 2006

Ahoj, můžu se vložit do vaší debaty? Naše Sárinka má 14 dnů a pořád spí v postýlce se zajišťovacími válečky, možná to ji vadí. Spí vaše děti jen tak nebo jsou taky nějak zapřené? Nebo v zavinovačce? Předem děkuji za odpovědi, jsem trochu bezradná 😒

kokorunka
13. pro 2006

kristi:nikdy nehovor nikdy ešte nevieš čo Ta čaká a dobre si rozmyslíš či budeš sediet celu noc s malou na rukách a ráno nebudeš vediet čia si 😠 alebo si ju dáš k sebe a vyspíš sa, neboj sa manžel sa vyspí vždy chlapi sa pri detoch nebudia a verím tomu, že su v tomto všetci rovnaký 😀 . Malý spával tiež medzi nami kolkokrát sme sa ho snažili naučit zaspávat samého, ale ked sme ho nechali vyplakat obyčajne bol z toho chorý tak sme to zavrhli. Neboj príde choroba, polezu zuby a ani nebudeš vediet ako malá bude pri Tebe. Spával medzi nami do dvoch rokov potom začal spávat celu noc a ked sa neobudil nešiel ani medzi nás, uzavreli sme s ním dohodu, že može medzi nás len ked bude svetlo a pochopil to. Ani ja som dovtedy neverila že dokážem spávat celu noc na jednom boku človek je rád, že vobec može spat 😉. To že spia do roka sami neznamená že sa to nezmení!!!

kristi
13. pro 2006

kokorunko, ja to proste takhle chci a kdyz to pujde, tak to delat budu...na 160 posteli se opravdu 3 nevyspime, takze to jinak ani byt nemuze...myslim si osobne, ze jde o zvyk...

mandarinka
13. pro 2006

Ahojky, já teda mám už kluky veliký, ale odmala oba dva spali v postýlce a sami. Prostě jsem je to tak odmala naučila a spinkali bez problémů. když byli větší, přečetla se pohádka, zhasnula jsem a prostě spali. myslím si, že to je o tom, jak které dítě se naučí hned odmala

kokorunka
13. pro 2006

a ja si zase myslím, že nie vždy je to o zvyku nie su všetky deti spavé moj malý tiež vedel zaspat do polroka sam a spával pomaly celé noci potom začalo obdobie zubov a zobudil sa aj 2Ox bohužial tak to potom inak nešlo malá je zase odmalička nespavec cez den spala po 2O minutách a v noci chodila spávat hlboko po polnoci aj ked som sa ju snažila uspat v normálnom čase nikdy nezaspala tak ako som ja chcela. Aj ja som si vždy hovorila, že deti s nami spavat nebudu ale teraz mi je to už uplne jedno kde spia hlavne nech spia. Malá mala problém taký, že po najedení si dokázala ešte aj 6x odgrgnut v roznych časových intervaloch, tak ju to budilo a niekedy sa zobudila uprostred noci a bola hore aj tri hodiny než sa unavila. Tiež moje predsatvy boli iné ale teraz to už nerieším malý je už v pohode spáva sám už dávno a malej to ešte tolerujem ved som tu pre nu ono kojené deti nikdy velmi dobre nespia 😉

rova
13. pro 2006

V každém je pravdy trošku - určitě by se mělo "učit" odmalička, protože starší dítko to hůř pochopí, že vlastně předtím spalo s maminkou a teď by mělo samo a nenechá si to jen tak vzít. Jenže jako Kokorunka jsme měli ten samý problém a po několika dnech (či týdnech) tříhodinového uhoupávání (jinak se malá ne a ne ztišit) jsem také radši zvolila spaní s námi. Teď vůbec nechápu, kde se ve mě vzalo tolik síly, že jsem to uspávání takhle zvládala..a že jsem jí do té postele nevzala hned 😀 (Ale je fakt, že novorozeňátko bych se asi přece jen bála tam mít)
Člověk míní, dítko mění 🙂) Ale hlavní je, jak si to každý udělá a jestli je spokojený sám. 😉
Kristi: Jinak tvé děvčátko bude mít s příchodem na svět napsané v rodném listě opravdu nádherné jméno! 😉

raculka
13. pro 2006

panenka,nám zavinovačka pro usínání rozhodně pomáhala-malý se tak nemele a je klidnější,ale asi každé děcko je jiné 😉
I přes den když je mrzutý a nemůže zabrat,zabalím ho a pak dám do kočárku a je daleko klidnějí a za chvíli spinká. 😎