Malá se opět začla v noci budit na jídlo. Nestačí už MM?

edelin
21. srp 2013

To už je potřetí za poslední 4dny co se ta moje prďola probudila v noci na kojení. Přitom už spala krásně od 21h do 6h. Tak že by jí třeba to moje mlíčko přestávalo stačit? :( Teď 11. měla 4měsíce. Co jí vlastně mohu dát aby jí zasytilo když je ještě tak malá?

berynka
21. srp 2013

nemusí to být vůbec hladem 😉 . Už víc vnímá a v noci se to snaží nějak zpracovat, můžou začínat už zuby (vyklubou se za pár týdnů), potřebuje tvojí blízkost, pokud spolu nespíte v posteli aj. Na hlad můžeš zkusit třeba kaši od ukončeného 4. měsíce, ale většinou jsou prospané noci utopie 😀
@edelin

speedygon
21. srp 2013

@edelin nevím, jak často baští, ale je možné, že už jí mlíčko nestačí...leda dokrmit UM-ale tím počátečním..pokračovací jsou až od půl roku a tam je dobrá třeba Beba Good Night, která je hustší a tím více zasytí...kaši bych asi na noc nedávala, ale je to na každém, co zvolí...a nebo se poradit s dr, jestli nezačít pomalu zavádět příkrm...ale může také jít o spurtík, takže by třeba stačilo kojit častěji přes den i v noci....

katyxq
21. srp 2013

V tomle věku to není nic neobvyklého, je to naprosto normální, spánek malých děti je jiný než u dospělých, aby dítě prospalo v kuse celou noc je spíš výjimka (i když se tenhle mýtus o prospání celé noci v kuse s oblibou šíří a je důvodem pokažení si plného kojení, přecpávání dětí UM a příkrmy, hlavně kaší na noc), spíš než hlad to budou jiné věci, ale hlad to svým způsobem může být taky, ale není potřeba dokrm UM, prostě jen dítě přes den "nemá čas" se nakojit a dohání to v noci. Děti se v druhém půlroce dokonce budívají v noci častěji než v tom prvním. Taky se u prsa dítě ukliďnuje (začínají růst zoubky), pomáhá mu to usnout, zpracovat zážitky (jen si vezmi těch nových vjemů, jak probíhá rychly psychomotorický vývoj - pasení, přetáčení plazení, lezení až sed a chůze, broukání, první slůvka, jemná motorika atd.) Koukni se na tenhle článek http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne... - tam je toho k tématu víc, hlavně rady, jak to zvládat 😉.
Mimochodem nám se malá za noc budí 1-3x doteď, hlady rozhodně netrpí a k tomu je stále kojená 🙂. Nejčastěji se budila mezi 6.-8. měsícem, to jsem to ani nepočítala, jinak bych se zbláznila, prostě jsem v polospánku vytáhla prso, pokud se šponovala, dala ji vyčůrat (a nebo přebalila, kdyź jsme to neodhadla) a ukojila do spánku ji i sebe.

mili01
21. srp 2013

Prospaná celá noc? co to je? 😀 malá spala asi od 3 do 6 měsíců od posledního krmení kolem22-23 až do rána do 7 hodin.. no pohádka... od půl roku se začala budit několikrát a trvá to v podstatě do dnes. Sice jsme před 2-3 měsíci odbourali poslední noční krmení (kolem 2 v noci), stejně se ale probudí - občas hledá dudlík, občas chce napít, někdy jenom pohladit, protože jí něco vylekalo... kaše na noc u nás nezabrala vůbec, ale ani žádné jiné jídlo... těžko říct jak moc je to hladem a jak moc zvykem (hlavně ten poslední půlrok), že se v noci prostě budila s pravidelností na mlíčko... (my bohužel už od 6. měsíce jedeme jenom na UM). Ono je to asi o tom, že se s tím člověk prostě smíří, že to ty děti takto mají a jak píše katyxq, prospaná noc je mýtus... do 15 se budeš budit s nima, od 15 se budeš budit protože budeš čekat, kdy konečně dorazí domů z nočních výjezdů 😀 nechápala jsem svojí mamku, teď už začínám :-d i ten lehký spánek, kdy já jsem myslela, že jsem potichu jak myška a ona byla hned vzhůru a věděla, kdy jsme s bráchou dorazili domů.... jo jo, toto už nikdy neskončí, tak si to nekaz představou, že by ses jako mohla někdy ještě v klidu vyspat 😀

skorepka
21. srp 2013

Nas ma taky cerstve 4m a taky se opetovne budi na jidlo, ikdyy dcerka to tak nemela,nererim to. Jeste jrou mala miminka

edelin
autor
21. srp 2013

Tak nevim jestli jste mě uklidnily, že je to normální nebo spíš znepokojily, že to takhle bude pořád... :D Já si naivně myslela jako když už tak hezky spinká, že to tak bude pořád! :D Zoubek už máme ten se malé tlačil od druhého měsíce a teď je to celkem v poho, spurtík také ne, ty už jsme měly tři dost vyčerpávající tak ty taky poznám... Jako když se jen vzbudí na kojení a plínku a zase usne tak mi to nevadí, ale když otevře ty svoje kukadla, zasměje se a začne mi v jednu ráno něco "vykládat" a vydrží pěkně do čtyř a chce pozornost a hrát si tak to by mě kleplo a já už tam z posledníchj sil povídám za plyšáčky áááá! :D a v 7h je zase vzhůru... Pak jsem jak praštěná palicí po hlavě. 😝

janesafari
21. srp 2013

@mili01 Musím reagovat,protože bych to napsala snad uplně stejně...!!!Taky už sem to pochopila-jak hrozné to se mnou mamina měla a ted to čeká mě...Mám 10-letou dceru,na kterou už leze puberta a 4-týdenního chlapečka,takže co je tvrdý spánek????? 😕
Dcera včera nespala doma,ale s kamarádkama ve stáji u koní a maličký?Každý hlasitý povzdech nebo jeho brebentění mě hned postaví do latě a koukám na něj,jestli je v pořádku....a nebo spí dlouho a mě bolí prsa a čekám kdy se vzbudí a napapá se 😅
No pomalu mě nedá spát ani jeden...a to chci třetí dítě ještě do tří let...kladu si otázku,zda to zvládnu...Ale miluju svoje děti a toužila a toužím ještě i po třetím-i přesto,že oba porody byly strašné a oba svým způsobem komplikované...

Jinak Tobiášek se mě budí 2x za noc.někdy jen jednou,ale spinká max do 6:30...pak je dopoledne vzhůru a už pozoruje svět,ale jinak teda převážně jen sinká a nebo je přisátý k prsu 😀 ...A při druhém nočním kojení taky neusne hned,vydrží si někdy i dvě hodiny ,,povídat" a to už poznávám mikrospánek...Ale můžu se na něj snad zlobit,když na mě vyvalí ty své kukadla a usměv a ty své správné ksichtíky a brebentění?Je mu měsíc,je to ještě drobek a už dokáže tak velké věci 😅 no je to k sežrání 😀

mili01
21. srp 2013

@janesafari k tomu nemám co dodat 😀 jinak my 3 děti neplánovali, ale "ten nahoru" se neptal 🙂 no bude veselo...
@edelin praštěná po hlavě se cítím každé dopoledne, někdy ani nevím, jakou polévku jsem vlastně uvařila 🙂 ale kdybych se naučila chodit spát v 9 večer, asi by to bylo mnohem lepší 😀

janesafari
22. srp 2013

V těhu sem blbě spala-stačilo mě fakt málo a byla sem čilá,ted už bych zase normálně spala,ale kojíme a brebentíme...pomalu mě přepadá spánek u každého kojení-někdy i přes den 😅
Si taky říkám,že večer po večerníčku půjdu spát,at doženu spánkový deficit,ale než se naděju je tak mezi 21-22 hodinou-když si jdu lehnout a skoro sem ,,tvrdá " 😅 A lehnout si s malým po obědě???Tak to se mě podařilo svátečně jen 2x a stejně mě pokaždé někdo budil...Tak nevím-pak že má šestinedělka odpočívat,jo???? 😕