Malá spí v koši. Bude pak chtít spát v postýlce?

alterna
7. čer 2008

Potrebuji poradit. V prizemi v ogbyvaku mame pro malou kos na koleckach. Tam vetsinou spi pres den. Nekdy tam usne vecer a ja ji prenesu do potylky kterou mame v 1,patre v loznici. V potylce neusne. V kosi ano, protoze houpe a jzdi. Chtela jsem dat tedy kos do loznice, jenze kos bude mit jen na chvilku. Myslite ze to vadi?Ze se nauci spat v kosi a pak nebude chtit usinat v potylce? a nebo to mam nechat tak ze uspat vecer dole v kosi a pak prenest do postylky?Mala ma dva mesice,Dekuji za rady. 😉

nensy
7. čer 2008

tak já teda nevím mi jsme chtěli koš ale každej nás od toho odradil že to je jenom na krátkou dobu takže jsme koupili postýlku 😀

alterna
autor
7. čer 2008

pisu hrozne preklepy.......omlouvam se

schwarzovka
7. čer 2008

alterna: máme podobný problém, akorát malej už se do něj nevejde, tak tam má polštář a je to vyvýšný a jak se ten koš rozšiřuje, tak tam ještě nějaký čas vydrží...akorát ho musím mít pořád na očích (dnes už se poprvé sám otočil ze zad na bříško 😀 )....přes den v něm spí - akorát ho uspávám (musím s ním furt jezdit ☹ )...naštěstí večer už usíná v postýlce - spíš mě na prsu, nebo ho pohoupám na rukou, takže jsme ten košík večer naštěstí odbourali. A uvidíš, že až jí tam bude těsno, přestane se jí to líbit, malýmu se taky nelíbilo, když furt bouchal ručičkama a nožičkama do těch stěn 😉

lu777
7. čer 2008

no my nekoupili koš taky právě kvůli tomu že to je na chvilku
ale musím říct že jsem ho asi koupit měla.. třeba bazarový nebo vystlat proutěný.. ono ty miminka jsou tak maličký a tak moc potřebujou svůj pelíšek.. vyloženě je to uklidňuje.. dá se to udělat ze zavinky apod., ale podle mě to není úplně ono..

ale k dotazu: já bych určitě neuspávala v koši a pak nepřenášela do postýlky.. protože tak si pamatuje, že usnula v koši a mohla by se i leknout a nebo by mohla být situace, že pak zkoše vyroste a co pak, že když na to bude zvyklá 😅

spíš bych asi řešila proč v té postýlce neusne.. možná že to tam není tak útulný.. nebo postrádá nějaký uspávací rituál (v koši má ježdění a houpání, nevím jak to děláte s postýlkou)....?

alterna
autor
7. čer 2008

No do postylky ji davam, kdyz ji uspim v postely u prsa, v postylce neusne, neni tam houpani ani prso 😒

bubu.le
7. čer 2008

já bych učila v postýlce,protže v půl roce ti do koše asi tak tal vejd,nebo apson spaní bude nepříjemné na zádíčka

jaruskaaaa
7. čer 2008

Souhlasím s bubu.le určitě už dítko v postýlce

lejkab
9. čer 2008

Já mám košík půjčený, malá má 3,5 měsíce a už tam sotva vleze - používáme ho jen na denní poležení, má nad ním "kolotoč" s medvídky. Naštěstí už se celkem bez problémů naučila usnout v postýlce, dávám ji do spacáčku a v klidu usne, stačí ji chvilku hladit a třeba zazpívat ukolébavku. Doporučuju odnaučit houpání při usínání, těžko se to odbourává, ale v postýlce to hold nejde... tak hodně zdaru a radosti z mimča! 🙂

perada
9. čer 2008

Já koš měla starší a byl v obýváku, na noc jsem malýho dávala do postýlky. Koš byl jezdící a nebyl problém spát v postýlce..jestli nebude problém v tom přenášení 😕 .

Košík je ale opravdu jen na chvilku 🙂