• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Malá usne jen se mnou v posteli. Má to někdo podobně?

3. března 2008 
ahoj holky, myslím si že jsem malou rozmazlila. Je ji devět měsíců a spinká se mnou v posteli a beze mě neusne a musím ji hladit a tak. Na nějaké to odnaučení je pozdě, nemáme na to s manželem povahu, rve nám to srdce když pláče. Tak nevím, jsem v tom sama, nebo je tu i nějaká jiná maminka, která to má podobné.
26. únor 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsme na tom podobne..Prcek sice byl ze zacatku nauceny usinat sam v postylce, ale po mesici, kdy jsem byla u rodicu, nam ted absolutne nechce sam usinat. O VIKENDU JSME ZKOUSELI HO ZACIT UCIT USINAT VE SVE POSTYLCE- byli jsme vzhuru do pul druhy..Je to tezky :slight_smile:
26. únor 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Besinečko, zkoušej to pomalu a pokud tvrdě usne, tak jí přendejte do postýlky a uvidíš, že se to bude lepšit, jde o zvyk a dětičky se přizpůsobí. Manželovi to podle mě taky musí vadit nebo ne?
26. únor 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
besinecek: my taky uspáváme v posteli, buď já nebo manžel (když jdu cvičit), a kamarádka taky, tak nejsi sama :wink: ale spí už v postýlce. Dřív s námi spala v posteli, protože jí pořád padal dudlík, tak jsem v noci nechtěla stokrát vstávát, ale protože už leze jak tryskomyš, tak jsem jí začala přendavat do postýlky, bála jsem se, že mi v noci spadne. Tak počkám až zabere a přenesu jí do postýlky...první týden tam bručela, ale teď si zvykla a je to ok. Než usne, tak v 30 min leze jak zběsilá z jedný strany postele na druhou, je tak vyřízená, že usne a už nechce ani ten dudlík :slight_smile:. Nenechala bych jí brečet samotnou v postýlce ani náhodou, na to nemám, přijde mi to zbytečný. Taky bych nechtěla, aby mě někam zavřeli a nechali ječet :confounded: ...
26. únor 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já bych to neviděla tak tragicky :wink: Prostě chce mimi jen pocit bezpečí a ten má u maminky a nemusí to znamenat, že je rozmalené :slight_smile: Časem je určitě naučíte zaspávat v postýlce. Náš malý sice usíná v postýlce, ale někdo u něj stejně musí být než zabere.
26. únor 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje kamarádka má prcka, ketrému bude v červnu 2 roky a pořád ho uspávají na rukách.Když usne, tak ho přendají do postýlky
26. únor 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Besi, to už vydržíte:slight_smile:Za chvilku už bude větší a určo to přejde :slight_smile: Já si taky myslím, že má třeba takové období, kdy to potřebuje a není rozmazlená :wink:
26. únor 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
navi: no právě, nám by taky v postýlce usnula, ale musí u ní někdo být než zabere, no a tak to začalo, než bych tam stála, tak jsem si radši lehla :grinning: ...
26. únor 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
besi, dítě svou přítomností, nošením a spaním pohromadě nemůžeš rozmazlit. Naopak, tím, že bude vědět, že jste mu na blízku, nebude se bát a bude daleko samostatnější a sebevědomější později :wink: hlavně nezkoušejte nic násilím, nechte tomu volný průběh :slight_smile:
26. únor 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, já myslím (rozmazlené) v dobrém smyslu, ale určitě to dneska zkusím přendat ji do postýlky jak usne, já to sice zkoušela ale ona jak zjistí že je tam tak hned se začne sedat a stavět na nohy a je konec spaní. Ale asi musím počkat až usne tvrdě, jinak je to šikovná holčička až na to že jsem hrozně nevyspaná, s ní se totiž nevyspím.
26. únor 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já to mám stejné a to je Marcovi už rok a měsíc. Protože ho neustále kojím, je na mě prostě více fixovaný a když jsem vedle něj, má větší pocit bezpečí. Věřím tomu, že jakmile zkončím s kojením přejdeme na jiný režim a to na spaní v postýlce, ne usínání. To ho raději uspím já bez řevu, v klídečku a pak ho do postýlky přendám, jak to ostatně dělám i teď. Já do toho šla s tím, že pokud budu preferovat tuto formu usínání a spinkání v posteli, trošku se mi to může vymstít, že si to dítě na to navykne. Si myslím, že jsou horší věci v životě, užívejte si okamžiky, kdy chtělí ještě spát s vámi a mazlit se :wink: :slight_smile:
26. únor 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, přesně tak :wink: něco podobného jsem psala v tématu kdy přitvrdit ve výchově - za chvíli budeme otravné matky, co ničemu nerozumí a patří do hrobu :grinning: tak si to teď ještě musíme co nejvíc užít :wink: :grinning:
26. únor 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek :grinning: :grinning: :grinning:
26. únor 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
besinecek,urcite neni rozmazlena. Je to uplne normalni a je jeste malinka na nejake spani sama. :wink:
26. únor 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrea, jak to napsalas s kojením, tak p6esn2 tak to u n8s bylo/pak už holky bez problém0 usínaly samy :wink:
26. únor 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky spíme spolu.... taky kojím, nechávám tomu volný průběh a užívám si to :wink:
26. únor 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
besi buď v pohodě tobě to dělá doma u usínání ale já mám Dála fixovaného na sebe, moc mi nikdo nehlídá, jsme většinou spolu a když někam jdeme a někdo ho jen vezme do náručí začně bulet, koulí se mu slzy a je nešťastnej jako kdybych ho chtěla dát pryč ...na plavání už mu začali říkat mamánek, přitom doma si hraje sám, je v pohodě usíná sám v postlce...ale na veřejnosti se bojí :slight_smile: takže nepropadej zoufalství každá máme něco :grinning: :sunglasses:
26. únor 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, naštěstí mi malá poslední měsíc už usíná alespoň večer v postýlce, ale přes den buď v kočárku nebo mámě u prsa a nenechá se položit to je konec a už neusne, naštěstí spí většinou tak půl hodinky max hodinu, a v noci když se vzbudí poprvé na baštu tak ji beru do postele a je s námi do rána. Možná by se nechala přendat, ale já nevydržím být vzhůru, jinak nám v posteli nepřekáží a naštěstí zatím moc necestuje. A myslím si že se to spraví s věkem a pomalým zkoušením odvykat až začnu odstavovat od kojení. Nemáme dudlíka tak si ho udělala ze mě :unamused:
26. únor 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe tak to ja mam podle tebe asi desne rozmazlene dite me spala s nama do roku a pul i se kojila a kdykoliv si zavolala zaknucela cokoliv byla sem u ni a nelituju neni rozmazlena je pritulna a chce nas a to je dobre pac az jim bude 15utecou a ani pusu si nenechaji dat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: precti si holky na attachment parenting a uvidis ze to neni zadna hruza ani rozmazlenost tim ze diteti das to co asi zrejme potrebuje ho nerozmazlujes tot muj nazor
26. únor 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já také malou nenechávám plakat, jen začne kňourat už si ji beru k sobě, nechala jsem ji 1 vybrečet v postýlce a litovala toho bylo mi ji strašně líto a řvala jsem taky, jenže se nám to vyplatilo a od té doby usíná večer v postýlce ani nekňourne. Ostatní mi často v rodině říkají jen jí nech chvíli hned ji neber, ale ať si trhnou. Prostě potřebuje maminku.
26. únor 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, to jsem ráda, že existují rozumné maminky, které vědí, že to není rozmazlenost, ale naprosto přirozená potřeba toho prcka být v teple u mámy :wink: z tématu "jak uspáváte" jsem málem dostala osypky :unamused:
26. únor 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já spím normálně s mimískem. V postýlce brečí a spí tam jenom přes den. Pořád kojím, tak jenom vytáhnu kozíka a nemusím vstávat.Ráno mě mimísek budí, tím, že mě bacá po hlavičce :slight_smile:
26. únor 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to mně tahá za vlasy a někdy tak silně, že mě skoro skalpuje :sweat_smile:
26. únor 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobrý, to už ten můj taky zkoušel
26. únor 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě vzbudí když se ráno jen začne kroutit a pak pokračuje bacáním a taháním a brebentěním (no musí povyprávět co se jí zdálo) a když vstanu na wc tak pokračuje tátou
26. únor 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jsou ty děcka chytrý, co? :grinning: Ví jak na nás :sweat_smile:
26. únor 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj na tyhle věci jsou chytrý až moc :sweat_smile: U nás je to stejný. Po páté se vzbudí na mlíko a samozdřejmě dospává už u nás v posteli. Budíček začne žvatláním pak pištěním, následuje oťapkávání obličeje a končí taháním za vlasy :grinning: To už mě donutí vstávat :sunglasses:
26. únor 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to může být taky moc hezký. :slight_smile:
26. únor 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
V nějakém "chytrém" článku jsem četla, že se spaní s rodiči ve velké posteli odnaučuje tak, že se dá mimi postýlka těsně vedle velké postele aby matrace byli ve stejné výšce. Mimi ve své postýlce a máma taky ve své jsou vedle sebe. (Mají mezi sebou ty šprušle.) Ale dítě si tak zvyká na své prostředí postýlky a má mámu vedle sebe. Není špatný postup :wink:
26. únor 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji za všechny názory , už se z toho nebude stresovat a nechám tomu volný průběh. Dneska jsem ji uspala ve velké posteli a přendala do postýlky a zatím spinkám, tak uvidím. Moc pomáhá když slyším že i jiné miminka spinkají s mamkami nebo s rodiči. Taky jsem někde četla, že to věkem přejde a kolem druhého roku už spinkají ve své posteli.
26. únor 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Besinecek, my máme dětskou postýlku přiraženou k naší postely a máme vyndanou jednu bočnici, takže je malý postýlka na tu naši jakoby připojená. Má to tady tak víc holek, říkají tomu "balkón". Je to docela fajn, protože když je malá v klidu, tak jí přestěhuju na balkon a nemusím přitom ani vylézat z postele, prostě ji jen o 10 cenťáků pošoupnu, abych se mohla víc roztahovat :slight_smile: . Když se naopak probudí, tak hned začne přelízat ke mně a nebo si ji k sobě jen lehce přikulím. To, že se s ní moc nevyspíš trochu chápu, když máme za sebou víc nocí, kdy se mačkáme u mě, tak se taky těším na ráno, až manžel vstane, abych se mohla roztáhnout na jeho půlku :grinning: Jinak souhlasím s holkama, jak psaly výše, tímhle se snad dítě nerozmazluje, tím se mu dává jen pocit bezpečí :slight_smile:
26. únor 2008 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek