Malá usne jen se mnou v posteli. Má to někdo podobně?

besinecek
26. únor 2008

ahoj holky, myslím si že jsem malou rozmazlila. Je ji devět měsíců a spinká se mnou v posteli a beze mě neusne a musím ji hladit a tak. Na nějaké to odnaučení je pozdě, nemáme na to s manželem povahu, rve nám to srdce když pláče. Tak nevím, jsem v tom sama, nebo je tu i nějaká jiná maminka, která to má podobné.

ocicka
26. únor 2008

Ahoj jsme na tom podobne..Prcek sice byl ze zacatku nauceny usinat sam v postylce, ale po mesici, kdy jsem byla u rodicu, nam ted absolutne nechce sam usinat. O VIKENDU JSME ZKOUSELI HO ZACIT UCIT USINAT VE SVE POSTYLCE- byli jsme vzhuru do pul druhy..Je to tezky 🙂

unka7
26. únor 2008

Besinečko, zkoušej to pomalu a pokud tvrdě usne, tak jí přendejte do postýlky a uvidíš, že se to bude lepšit, jde o zvyk a dětičky se přizpůsobí. Manželovi to podle mě taky musí vadit nebo ne?

siima
26. únor 2008

besinecek: my taky uspáváme v posteli, buď já nebo manžel (když jdu cvičit), a kamarádka taky, tak nejsi sama 😉 ale spí už v postýlce. Dřív s námi spala v posteli, protože jí pořád padal dudlík, tak jsem v noci nechtěla stokrát vstávát, ale protože už leze jak tryskomyš, tak jsem jí začala přendavat do postýlky, bála jsem se, že mi v noci spadne. Tak počkám až zabere a přenesu jí do postýlky...první týden tam bručela, ale teď si zvykla a je to ok. Než usne, tak v 30 min leze jak zběsilá z jedný strany postele na druhou, je tak vyřízená, že usne a už nechce ani ten dudlík 🙂. Nenechala bych jí brečet samotnou v postýlce ani náhodou, na to nemám, přijde mi to zbytečný. Taky bych nechtěla, aby mě někam zavřeli a nechali ječet 😖 ...

navi
26. únor 2008

holky já bych to neviděla tak tragicky 😉 Prostě chce mimi jen pocit bezpečí a ten má u maminky a nemusí to znamenat, že je rozmalené 🙂 Časem je určitě naučíte zaspávat v postýlce. Náš malý sice usíná v postýlce, ale někdo u něj stejně musí být než zabere.

lehna
26. únor 2008

moje kamarádka má prcka, ketrému bude v červnu 2 roky a pořád ho uspávají na rukách.Když usne, tak ho přendají do postýlky

krikri27
26. únor 2008

Besi, to už vydržíte🙂Za chvilku už bude větší a určo to přejde 🙂 Já si taky myslím, že má třeba takové období, kdy to potřebuje a není rozmazlená 😉

siima
26. únor 2008

navi: no právě, nám by taky v postýlce usnula, ale musí u ní někdo být než zabere, no a tak to začalo, než bych tam stála, tak jsem si radši lehla 😀 ...

schnek
26. únor 2008

besi, dítě svou přítomností, nošením a spaním pohromadě nemůžeš rozmazlit. Naopak, tím, že bude vědět, že jste mu na blízku, nebude se bát a bude daleko samostatnější a sebevědomější později 😉 hlavně nezkoušejte nic násilím, nechte tomu volný průběh 🙂

besinecek
autor
26. únor 2008

holky, já myslím (rozmazlené) v dobrém smyslu, ale určitě to dneska zkusím přendat ji do postýlky jak usne, já to sice zkoušela ale ona jak zjistí že je tam tak hned se začne sedat a stavět na nohy a je konec spaní. Ale asi musím počkat až usne tvrdě, jinak je to šikovná holčička až na to že jsem hrozně nevyspaná, s ní se totiž nevyspím.

andrea73
26. únor 2008

holky já to mám stejné a to je Marcovi už rok a měsíc. Protože ho neustále kojím, je na mě prostě více fixovaný a když jsem vedle něj, má větší pocit bezpečí. Věřím tomu, že jakmile zkončím s kojením přejdeme na jiný režim a to na spaní v postýlce, ne usínání. To ho raději uspím já bez řevu, v klídečku a pak ho do postýlky přendám, jak to ostatně dělám i teď. Já do toho šla s tím, že pokud budu preferovat tuto formu usínání a spinkání v posteli, trošku se mi to může vymstít, že si to dítě na to navykne. Si myslím, že jsou horší věci v životě, užívejte si okamžiky, kdy chtělí ještě spát s vámi a mazlit se 😉 🙂

schnek
26. únor 2008

jo, přesně tak 😉 něco podobného jsem psala v tématu kdy přitvrdit ve výchově - za chvíli budeme otravné matky, co ničemu nerozumí a patří do hrobu 😀 tak si to teď ještě musíme co nejvíc užít 😉 😀

navi
26. únor 2008

schnek 😀 😀 😀

paula
26. únor 2008

besinecek,urcite neni rozmazlena. Je to uplne normalni a je jeste malinka na nejake spani sama. 😉

krikri27
26. únor 2008

Andrea, jak to napsalas s kojením, tak p6esn2 tak to u n8s bylo/pak už holky bez problém0 usínaly samy 😉

andulkaavetrelec
26. únor 2008

My taky spíme spolu.... taky kojím, nechávám tomu volný průběh a užívám si to 😉

draga
26. únor 2008

besi buď v pohodě tobě to dělá doma u usínání ale já mám Dála fixovaného na sebe, moc mi nikdo nehlídá, jsme většinou spolu a když někam jdeme a někdo ho jen vezme do náručí začně bulet, koulí se mu slzy a je nešťastnej jako kdybych ho chtěla dát pryč ...na plavání už mu začali říkat mamánek, přitom doma si hraje sám, je v pohodě usíná sám v postlce...ale na veřejnosti se bojí 🙂 takže nepropadej zoufalství každá máme něco 😀 😎

vrtule83
26. únor 2008

ahoj, naštěstí mi malá poslední měsíc už usíná alespoň večer v postýlce, ale přes den buď v kočárku nebo mámě u prsa a nenechá se položit to je konec a už neusne, naštěstí spí většinou tak půl hodinky max hodinu, a v noci když se vzbudí poprvé na baštu tak ji beru do postele a je s námi do rána. Možná by se nechala přendat, ale já nevydržím být vzhůru, jinak nám v posteli nepřekáží a naštěstí zatím moc necestuje. A myslím si že se to spraví s věkem a pomalým zkoušením odvykat až začnu odstavovat od kojení. Nemáme dudlíka tak si ho udělala ze mě 😒

aponchie
26. únor 2008

hehe tak to ja mam podle tebe asi desne rozmazlene dite me spala s nama do roku a pul i se kojila a kdykoliv si zavolala zaknucela cokoliv byla sem u ni a nelituju neni rozmazlena je pritulna a chce nas a to je dobre pac az jim bude 15utecou a ani pusu si nenechaji dat 😝 😀 precti si holky na attachment parenting a uvidis ze to neni zadna hruza ani rozmazlenost tim ze diteti das to co asi zrejme potrebuje ho nerozmazlujes tot muj nazor

vrtule83
26. únor 2008

já také malou nenechávám plakat, jen začne kňourat už si ji beru k sobě, nechala jsem ji 1 vybrečet v postýlce a litovala toho bylo mi ji strašně líto a řvala jsem taky, jenže se nám to vyplatilo a od té doby usíná večer v postýlce ani nekňourne. Ostatní mi často v rodině říkají jen jí nech chvíli hned ji neber, ale ať si trhnou. Prostě potřebuje maminku.

mysinka
26. únor 2008

Jejda, to jsem ráda, že existují rozumné maminky, které vědí, že to není rozmazlenost, ale naprosto přirozená potřeba toho prcka být v teple u mámy 😉 z tématu "jak uspáváte" jsem málem dostala osypky 😒

chlupka
26. únor 2008

já spím normálně s mimískem. V postýlce brečí a spí tam jenom přes den. Pořád kojím, tak jenom vytáhnu kozíka a nemusím vstávat.Ráno mě mimísek budí, tím, že mě bacá po hlavičce 🙂

andrea73
26. únor 2008

jo to mně tahá za vlasy a někdy tak silně, že mě skoro skalpuje 😅

chlupka
26. únor 2008

tak to je dobrý, to už ten můj taky zkoušel

vrtule83
26. únor 2008

tak mě vzbudí když se ráno jen začne kroutit a pak pokračuje bacáním a taháním a brebentěním (no musí povyprávět co se jí zdálo) a když vstanu na wc tak pokračuje tátou

andrea73
26. únor 2008

jak jsou ty děcka chytrý, co? 😀 Ví jak na nás 😅

navi
26. únor 2008

jj na tyhle věci jsou chytrý až moc 😅 U nás je to stejný. Po páté se vzbudí na mlíko a samozdřejmě dospává už u nás v posteli. Budíček začne žvatláním pak pištěním, následuje oťapkávání obličeje a končí taháním za vlasy 😀 To už mě donutí vstávat 😎

chlupka
26. únor 2008

to může být taky moc hezký. 🙂

kalo
26. únor 2008

V nějakém "chytrém" článku jsem četla, že se spaní s rodiči ve velké posteli odnaučuje tak, že se dá mimi postýlka těsně vedle velké postele aby matrace byli ve stejné výšce. Mimi ve své postýlce a máma taky ve své jsou vedle sebe. (Mají mezi sebou ty šprušle.) Ale dítě si tak zvyká na své prostředí postýlky a má mámu vedle sebe. Není špatný postup 😉

besinecek
autor
26. únor 2008

děkuji za všechny názory , už se z toho nebude stresovat a nechám tomu volný průběh. Dneska jsem ji uspala ve velké posteli a přendala do postýlky a zatím spinkám, tak uvidím. Moc pomáhá když slyším že i jiné miminka spinkají s mamkami nebo s rodiči. Taky jsem někde četla, že to věkem přejde a kolem druhého roku už spinkají ve své posteli.

xsipm04
26. únor 2008

Besinecek, my máme dětskou postýlku přiraženou k naší postely a máme vyndanou jednu bočnici, takže je malý postýlka na tu naši jakoby připojená. Má to tady tak víc holek, říkají tomu "balkón". Je to docela fajn, protože když je malá v klidu, tak jí přestěhuju na balkon a nemusím přitom ani vylézat z postele, prostě ji jen o 10 cenťáků pošoupnu, abych se mohla víc roztahovat 🙂 . Když se naopak probudí, tak hned začne přelízat ke mně a nebo si ji k sobě jen lehce přikulím. To, že se s ní moc nevyspíš trochu chápu, když máme za sebou víc nocí, kdy se mačkáme u mě, tak se taky těším na ráno, až manžel vstane, abych se mohla roztáhnout na jeho půlku 😀 Jinak souhlasím s holkama, jak psaly výše, tímhle se snad dítě nerozmazluje, tím se mu dává jen pocit bezpečí 🙂