Malej poslední 3 dny v poledne nespí, máte radu?

ssarka
26. lis 2012

Ahoj potřebovala bych radu malej bude mít 2 a půl roku a krásně usínaval a spával od 12 do půl 3 a to jsem ho musela budívat.Ted poslední dobou s ním ležím hodinu pak usne a a pak ho budím aby zase spal v noci a to by spal nejraději dál.Ale ted poslední 3 dny to bojkotuje neusne ani po hodině ale nejhorší je že je pak do večera strašně protivnej a i to usíná třičtvrtě hodiny večer.

lenka1707
26. lis 2012

@ssarka
ahoj,mam taky syna,ma 2 roky a 3měsíce a taky mi spal tak dlouho a poslední dobou mi spinka miň. Ptala jsem se lékařky a ta mi řekla že díte dospívá a mění se. Mne pomohlo když jsem ho pořádné unavila. Napr: jsme šli venku bez kočárku a hrali jsme se na chytanou, poběhal si a hned mi poobede usnul.Nebo jsem mu pustila písničky.
Moji známej holčička nespí od 1 roka vůbec počás dne.

ssarka
autor
26. lis 2012

No budu se muset smířit s poledním klidem člověk si podělal co potřeboval ale ted on je strašný éro má energie na rozdávání

kitinka76
26. lis 2012

@ssarka spává až do 2 a půl roku?!?!? Bledá závist 😅 já musela s holkama už v roce na hodinovou procházku a pěsky - bez kočárku, jinak poo neusnuly vůbec. A když náhodou usnuly tak to byla známka toho, že jsou nemocné

kaculka46
26. lis 2012

My jsme museli odpol.spaní zrušit od roku a půl.Usínala pozdě a stejně max. na hodinu.Srovnala si to velice rychle,teď usíná v půl deváté večer a budí se v půl deváté ráno.Paráda.Žádné moje dítě nebylo odpolední spáč. 😀

ssarka
autor
26. lis 2012

no v neděli má 2 a půl.a to ve 20.30 už zas spí a ted si myslím že to bude rychlejší

datela
27. lis 2012

U nás hoooodně funguje,když mu fakt vymýšlím pořád aktivity a jak píše
@lenka1707 .Sice vím,že toho doma moc nepodělám,ale pořád s ním poletuju,nechám ho probírat šuplíky,koupání trvá minimálně 30 minut (tam se vyřádí nejvíc),chodíme na plavání,vytahuju ho z kočárku a nechám chvíli chodit pěšky,brodit se v listí,kopat si v kamínkách,no pořád něco,aby se chvilku nenudil 🙂 Ale chápu,že na každého platí něco jiného

brisalek
27. lis 2012

tak už to prostě nepotřebuje , dcera od 19 měsíců nespí po obědě (večer usíná okolo 8 , vstává okolo 7), od takových 16 měsíců jsem ji přes hodinu vozila v kočárku a stejně do půl 3 neusla, tak jsem ji nenutila. Buď ráda, že Ti tak dobře a hodně spal doteď 🙂. Když ve dvou letech usnula dcera po obědě třeba v autě na půl hodiny, tak večer šla spát nejdřív v 10🙂. Prostě se dostává do přechodného období, kdy někdy usne , někdy ne a postupně to přestane potřebovat úplně. Takže já bych nenutila, když je takový spáč, aspoň budeš mít volný večer

elucinka
28. lis 2012

Nechci provokovat...ale moje mamka teď řeší, že malej odmítá spát po obědě... je mu 5 a půl 🙂 spí tak max 2-3x týdně 🙂 Ale je fakt, že on je spaveček od přírody po mně - o víkendu se spolu zachumláme do pelíšku a dáme i 3 hodinky 😝
Ale má to i svá proti - náš manželský život nic moc- denně usíná až tak po půl 11. Ať spí po obědě, nebo ne. Prostě malá sova. Ale po jeho narození jsem si fakt nemohla stěžovat - usínal do 3 let kolem 9 a kolem 9 ráno vstával. Nevím, co to je trpět s miminem nespavostí. Na kojení se mi budil kolem 2 a v 6 ráno. Nacpal se k prasknutí a zalomil to do těch 9. Pohoda jazz 🙂