Malý nechce spát přes den bez kočáru. Máte zkušenost?

syrael
3. led 2008

Tak právě mi v postýlce křičí dítko, protože jsme zvyklí chodit odpoledne na procházky a spát pak v kočáže. Je tu ale dneska taková vichřice, že s ním nemám šanci vyjít ven...Večerní uspávání metodou 5,10,15 už jsme zvládli bezvadně, ale přes den bobana prostě ne a ne přesvědčit, že se spí v postýlce a ne v kočáře...Nemá někdo zkušenosti s podobným problémem? Moc díky

dlinduska
3. led 2008

ahojky my sice mame malinko neco jinyho luci nechce pres den usnout v postylce. takze jsem na to sla tak ze jsem ju pri kojeni v leze uspala na posteli tak abych ju uz nemusela prenaset a takhle mi usne aspon na 30 minut.

s.arik
3. led 2008

spaní přes den - i s kočárem problém🙂

spí jenom v šátku, doporučuji

petraluk
3. led 2008

Ahojky, my máme tedy stejný problém. Malej přes den neusne ani za nic. Asi tak jednou za týden se mu to povede usnout doma při hraní. V kočárku taky usíná až tak po čtvrt až půl hodině, takže při špatnym počasí nespíme přes den vůbec. Já to ale moc neřešim, hlavně že spí v noci. Řikala jsem to mudr a ta řikala, že některž děti to tak maj. 🙂

pucik
3. led 2008

ahojky, tak my máme taky problém, když usne, tak u kojení, při flašce nebo když už je hodně unavený, tak v lehátku nebo se uhoupe v autosedačce,ale už tot aky není , co to bývalo,ale občas se zadaří, za pokus to stojí, ale doma vydrží max. půl hodinky 🙂 😉

musko
3. led 2008

A keby si si ľahla s ním na veľkú posteľ? Alebo pri kojení? U nás zaberalo kojenie, teraz si ľahnem k nemu. Ale stále spáva rád von v kočíku, lenže, ak sa nedá, tak zaspí aj dnu - ľahnem si k nemu, rozprávame sa a pomaly zaspí 😉 . Ale Ty máš malé dieťatko, ako píše s.arik - šátek by bol pre Vás ideálne riešenie ( myslím, že aj tá metóda 5,10,15 je na dieťa drastická - ale to je trochu mimo mísu).

ulicnice
3. led 2008

Nebudu vůbec originální, ale u nás to samé - v kočáru pohodička, klidně i 5 hodin v kuse (i s tím, že v kočárkárně vyndám malou v přenosné tašce, vynesu nahoru a na balkoně šoupnu do druhého kočáru). Doma tak ta půlhodinka maximálně. Prostě najednou otevře oči, točí hlavou ze strany na stranu a sleduje tím stylem "návštěvník z jiné planety". co to na nás ti prckové zkoušej? Přitom na noc usne v postýlce sama a "bez řečí". No, zas na druhou stranu, je to lepší, než kdyby přes den spala a v noci ožila 🙂

dygab
3. led 2008

I nás čeká učení na postýlku. Trochu jsem si myslela, že se to věkem zlepší, ale asi ne, že?

bertik
3. led 2008

Jee, tak já chtěla zakládat právě takové téma 😵 . Kačka mi přes den usne jen v kočárku, doma to jen pomocí prsu u kojení a stejně je to jen tak na půl hoďky. Ale přesně jak psala syrael, kvůli tomu vichru jsem ji zkusila uspat v postýlce a to byl řev. Vůbec nevím, jak ji mám na postýlku přes den naučit 😅 😕 . Za chvíli budeme muset přejít z korbičky na sporťák a to si už vůbec nedokážu představit 😕 . Ach joooo....

ulicnice
3. led 2008

Hm, tak naše první holčina už ve sporťáku nespala ani omylem - jak už ji strašně zajímalo, co kde lítá, tak asi měla pocit, že by mohla něco důležitého zaspat 🙂 Možná kdybych s ní byla venku od rána do večera, že by na chvíli dokázala to zalomit. Mám takový pocit, že u té druhé to bude stejné. Nechápu, když vidím dítě, které spí třeba v golfáčích bez polohování zad.

syrael
autor
3. led 2008

bertík, neboj, my uz valime sportak a vse je pri starem...Je to proste kocar a to panacek akceptuje🙂 Jinac rev dneska ustal po pul hodine a spat jsme vydrzeli 50 minut☹
musko, pres den mi u prsa bohuzel usne jen malokdy☹ Ach jo, koukam ale ze je nas pozehnane!

ulicnice
3. led 2008

Já nechtěla s tím sporťákem bertika strašit 😀 😀 😀 Jo, je nás hafo. Spíš bych chtěla vidět někoho, kdo ten problém nemá 🙂 A mně i přes den u prsa usne (je ještě prtě), ale tím to hasne - stačí se o 1 mm hnout a už čučíme, co kde lítá.

niega
4. led 2008

Ahoj maminky, máme to stejně. Beru to tak, že je to vlastně dobře a že mě to nutí Edíka hodně venčit. Dopoledne prospí 2 hoďky v kočárku, odpoledne necelou hodinku. Samozřejmě preferuje pohybující se kočárek, a to hlavně odpoledne (to by ve stojícím nespinkal ani náhodou). Doma to na něho občas zkusím namísto odpoledního kočárku, musí dlouho dudlat prso a pak je z toho necelých 30 minutek spánku (nepřemisťuju ho z velký postele, to bych si dala!). Tak teda 2x denně couráme venku 😝 , když moc fouká, pořádně ho zakuklím a tahám proti větru.

macanet
4. led 2008

Syrael to salé jsem zažívala s Adélkou asi 14 dní. Naše procházky byly celodenní domů jsme chodily jen jíst.Tak to ale dál nešlo přesně jak píšeš kvůli počasí a doma bych nic neudělala, Takže začalo učení na postýlku, ona totiž i přes den spala jen v kočárku v ložnicci u okna.Sice to bylo kruté, dost řvala, ale druhý den už to šlo .

pipisek
4. led 2008

přidávám se do klubu 😀
malá doma dá dopoledne tak 30-40 min, ale odpol v kočárku spí klíďo 2h a víc. když náhodou zůstaneme i odpol doma, tak dá zas jen cca půl hodinky, takže je to do koupání k nepřežitííí 😝

konoupek
4. led 2008

Holky u nás je to stejný,dopo musíme být venku 2 hodiny a odpo taky,doma ani za nic,takže se ve vožení strídáme bo v tomhle počasí je to už i o zdraví.Já jsem zmrzlina a jednou dvě hoďky mi naprosto stačí,víc bych asi nedala,takže to řešíme takhle. 😝 😉

daasik
4. led 2008

ahoj, mne malej doma usne pouze v pripade, ze s nim sedim na gymnastickem mici a houpu ho, to klidne spi i hodinu, ale nesmim se zvednout, pri pokusu o prendani na gauc nebo do postylky rve jak blazen. Jinak driv zabiral i satek, ale uz ma pres osm kilo, takze to pro moje zada nic moc dobryho.....

bufinka
4. led 2008

ahoj holky, co je to ta metoda 5-10-15? Diky 🙂

f.nina
4. led 2008

Jé tak já bych byla ráda kdyby mi dítko spalo tak dlouho v kočárku,to náš malému už bude 7 měsíců a v žádném případě nemude spát v postílcea ani něho neplatí metoda 5,10,15 usne jen v kočárku ale to musí doprovázet velké třepání a jakmile přestanu už je zase křik a to i v noci.Nebýt kočárku malej asi nespí 😢

majaaita
4. led 2008

Jiří usínal do třech měsíců na míči v náručí, jakmile jsem ho odložila, hned řev 🙂 Pak do pěti měsíců v náručí nebo v kočárku, občas se dal položit.
Od konce pátého měsíce jsem ho začala učit na postýlce - a za měsíc to uměl.
Moje metoda: nejdřív jsem s ním usínala ve velké posteli, nejdřívj sem se nemohla ani zvednout (spal tak půl hodinky), postupně to natáhl na hodinku a čtvrt, postupně jsem zkoušela od něj vstávat, poté co usnul. Později jsem místo sebe dávala moje pyžamo. Pak pyžamo a Jiříka do jeho postýlky a nakonec jsem dala pryč pyžamo.
Teď spí půl hodinky dopoledne a hodinku (výjimečně déle) po druhé hodině odpoledne.
Usíná sám, bez dudlíku, s hlavou pod dekou 🙂

Metoda 5-10-15 je na mě strašně drastická, myslím, že vyřvávání - byť za ním budu chodit v těhle intervalech - je spíš bolestná zkušensot pro dítě. Pro mě je absolutně nepřijatelná, ačkoli se nám v noci budí každou hodinu a půl, prostě počkám, až se naučí spát souvisle sám.

bambusek
4. led 2008

Ahoj holky!
U nás je to samé jak píšete, v postýlce naše zlato neusne, nechávala jsem ho vyřvat usnul vyčerpáním, ale spal max. pul hodky a když jsme venku tak spí cca2h, mudr říkala, že některé děti prostě spát přes den doma nebudou a nejde je to naučit ani metoda 5-10-15
Tak už jen at máme hezké počasí 🙂 🙂

simona
4. led 2008

ahoj holky,
u nás taky to samé. Venku v kočárku spinká, doma max. 1 hodinu dopoledne, odpoledne nic. Výhoda je to, že mám ještě jeden kočárek na balkoně a že ji nemusím houpat. Prostě ji tam dám, a v tu ránu spí. Ale doma prostě nic.