Malý usne iba s prsníkom. Mám to tak nechať?

rimmel
12. lis 2009

ahojte takze maly spi polku noci sam na velkom matraci na zemi v jeho izbe a v druhej polke sa tam k nemu pridam 🙂 robim to tak preto lebo vie zaspat IBA s pomocou prsnika-mliecka..skusala som dudel i flasu..nic..vyslovene prsnik..a prekladat ho z matraca do postele po zaspani tiez nefunguje, zobudi sa a zase potrebuje prsnik..mne to nevadi..otazka znie-

pockat kym bude vacsi a prirodzene bude chciet spat sam a nebude potrebovat prsnik( co ja viem ked bude mat rok a pol)

alebo ho naucit zaspavat bez prsnika teraz ..ale nie s placom samozrejme ale tou metodou ze unaveneho ho dame do postielky a sme s nim az kym nezaspi, hladkame, spievame atd..i ked plakat bude ale aspon vie ze sme tam a mozeme ho ukludnit pohladit atd......

otazka..ci to nechat na prirodu, alebo zasiahnut.

mne spanie s nim nevadi ale zacinam univerzitu bud.sept. a vtedy by som uz chcela aby spal v postielke a ak sa v noci zobudi, nebude potrebovat prsnik k uspaniu alebo ak aj musim k nemu vstat nech to neni tak casto

ps. uz vidim na nom zmeny..velakrat sa napije a odsunie od prsnika a zaspi "sam" co predtym nezvykol..predtym vyslovene dudloval ..teraz sa len napije, da si mliecko, odsunie sa a spi..dokonca parkrat sa stalo ze v noci sa zobudil ja som pohladila a spal dalej bez prsa..vidim ze robi "pokroky" a zastavam nazor ze na vsetko dieta mu dospiet

co myslite?

rimmel
autor
12. lis 2009

* ze na vsetko dieta musi dospiet

kutcher
12. lis 2009

Je malickej, ja bych ho nechala, co myslis ze ten muj, budil se 4x za noc a nic jine nez prso nee a s nim i usinal, az na tom roce, kdy se naucil pit cajdu z hrnku, zacala jsem mu nabizet cajik misto prsa, ted fakt usina bez prsa a vecer 2x srkne cajdy a v 10 rano ho kojim, ale budou tu i mamky ktere pisnou, ze ho to ucit nemas, ze se to pak tezko odnauci - deti jsou chytre a se spravnym pristupem to jde za tyden odnaucit bez place, tom muj nazor... uz te asi pekne tema svejma nazorama prudim co?

rimmel
autor
12. lis 2009

co znanema prudim? 😕 mne sa tvoje nazory velmi pacia..🙂

kutcher
12. lis 2009

Promiň prudim=štve

rimmel
autor
12. lis 2009

aha dik 🙂 to ale vobec nie! 😉 no neviem co budem robit....laka ma pockat ako hovoris....ale zase za vyskusanie nic nedam...myslim tym, ho dat do postielky..alebo mam najprv naucit na poharik a vyskusat..jezis ja neviem hahaha

kutcher
12. lis 2009

Tak jestli jeste neumi z hrnku, tak si myslim, ze ses asi rozhodla😉 zkouset to muzes kdykoli, i ja to zkousela, ale malej byl pekne vycuranej, kdyz to nebylo prso, tak kricel, oni se chteji holt u toho i mazlit no, jsou to proste miminka nase🙂

rimmel
autor
12. lis 2009

ano vlastne rozhodla...pockam 🙂 diki ja tiez skusam dudel v noci .. ale on vie neni sprosty :D

kutcher
12. lis 2009

😀

jenovefa
12. lis 2009

Ahoj rimmel, kašli na to. V postýlce už podle mě neusne a hlazení - ve srovnání s kojo - je pro dítě dost malá náhrada. Na pití bych ho neučila, (až bude starší, bude courat a chtít pít pořád a sám se kvůli tomu nevyspí) ani na dudlík. Pozná, že se na něm něco zkouší a akorát prodloužíš období, kdy si chce občas jen "cucnout" a ujistit se o tom, že jsi mu nikam nezdrhla... 😎 Fakt bych nic nezkoušela. Já jsem se pokusil,a když mu bylo asi 5,5 měs dát ho po obědě (usnutý u prsa) do postýlky (když byl malý - bylo to v pohodě), vždy se vzbudil, 8x jsem ho utišila, uspala a šup do postýlky... bééééé béééééééé, nakonec nespal vůbec a šli jsme v šátku ven. Experiment (trochu mě nahlodlaa diskuse a idiotská -pardon- kniha "Každé dieťa se vie naučiť spát) měl za následek to, že jsem večery pak musela trávit ve velké posteli s ním (ne jako předtím a Ty nyní s mužem 😖). (výhoda - spinkala jsem pěkně 10 hodin, samozř s kojo). Trvalo asi týden, než mi zase uvěřil a mohla jsem od něj po uspání odejít a přijít k půlnoci. Takže nedoporučuji ani zkoušet... 🙂 Teď, když je starší "zradu" by si mohl pamatovat déle. Tenkrát jsem si říkala - nebudu dělat problémy tam, kde nejsou. Buďme šťastné, že naše mimi hezky spí a nekažme jim to. Myslím, že za rok to bude úúúúúúúúplně jinak. 🙂

rimmel
autor
12. lis 2009

jee dakujem jenovefa tak ja se nato teda vykaslu :D ved naco mu zbytocne nervy robit..jemu aj mne..len fakt dufam ze o rok to bude ine 🙂

schwarzovka
12. lis 2009

počkej až z toho vyroste...říkám si, když už jsem mu jednou to prso dala, tak mu ho přece zase nevezmu...jako když mu jednou dovolím skočit do louže a po druhé mu to zakážu, tak to přece ještě nepochopí (my už jsme teda ve věku, že do malý loužičky jo...ale do velký ne...takže na dobré cestě 😀 😀 )
je to stejný jako u výchovy psů, je těžké je odnaučit od něčeho, když se to jednou dovolilo (spaní v posteli a tak)
jestli někdo bude namítat, že srovnávám psy a děti...tak inteligenčně jsou na tom stejně 😉

eeefffaaa
16. lis 2009

potrebovala bych moc moc poradit...nas maly nechce spat v postylce,ale v kocaru,ktery mame v obyvaku...spal v nem pres den,ale v noci jsme chteli aby spal v postylce...co nam to dalo,nez jsme ho aspon trochu naucili aby tam spal,ale ted dostal rymu a kasel,takze ho zase nechavam v kocaru,nebudu ho strkat do postylky kdyz tam nechce byt a brek by mu to mohl jeste zhorsit...jen mam strach aby z toho kocaru nemel nasledky na zadickach...co myslite??skoro kazdy mi rika,at ho tam proste necham kdyz je tam spokojeny,ze z toho vyroste..me by to bylo jedno,jen mam strach aby nemel ty zdravotni nasledky...ale fakt je tam spokojeny,spi v nem krasne celou noc a hned v nem usne..i ted kdyz ma rymu,spi krasne celou noc...budu rada za kazdy nazor nebo radu

rimmel
autor
16. lis 2009

ale ved kocarik mas tu vanicku nie? po leziacky v nom je? 😨 ak nie tak by som ho tam vobec nedavala naozaj to skodi a velmi.

poradim i ked asi nie moc dobre , uspi ho na sebe a potom odloz do postielky? 😵

eeefffaaa
16. lis 2009

rimmel...to je stara Liberta,je po priteli a rikala jsem si ze kdyz on v tom byl vozeny denne treba az do tri let a je v poradku melo by to byt dobry....ma v tom moc mista,je tam takova tvrda deska a pod sebou ma jeste molitan a spinka v takovym fusacku,na noc mu davam jeste perinku,protoze netopime tak je chladneji..u nas v posteli nechce spat uz vubec,to jsem zkousela,treba odpolko si s nim jit lehnout ale rve jak blazen,zkouseli jsme i to uvozit ho v kocaru a dat do postylky,ale jak ho tam dame je okamzite vzhuru...normalne v nem lezi a je v nem strasne spokojeny,tak ja nevim no,snad by to nicemu vadit nemelo

garfie
16. lis 2009

eeefffaaa: pohodka, kamarádce zase spalo dítě až do půl roku v zimní kombinéze-i v noci, jinak prostě neuslo 😀 každá máme něco...jen to občas zkoušej, abys ho dostala do postýlky dřív než ti začne klekat a stoupat.....

rimmel
autor
16. lis 2009

efffaa neviem co je liberta prepac ☹ ak to neni ploche, rovne ako postel, ono aj ked priatel v tom bol vozeny denne do tri let anic mu neni, pozri sa kolko ludi ma dnes problemy so skoliozou, a celkovo chrbticou..taketo veci sa ukazu v dospelosti nie hned 😉

ak mate zimu mozno to mu vadi..skus dat boze jak sa to vola hot water bottle..mu to tim pred tym zohrej a potom daj? ale asi nic nepomoze ako garfie hovori kazdy mame daco ine..moj spi na velkom matraci na zemi so mnou a v postielke ne a co 😀

asi treba trpezlivost a par preplakanych noci aj ked sa mi to nepaci lebo fakt ked zacne klekat a stoupat to bude nebezpecne a nemozne.

inak aj moj ked ho ze prelozim z postele inam hned je hore to sa fakt neda :D no do kelu fakt neviem ako poradit..viem ako sa citis!

aponchie
16. lis 2009

nechala bych to na nem

lamarika
16. lis 2009

eeefffaaa: myslím, že je jedno jestli ti spinká v libertě nebo v postýlce. Zatím bych ho tam nechala a jak píše garfie, sem tam ho zkusila dát do postýlky, ale nelámej to zbytečně přes koleno. Však on jednou pochopí, že na spinkání je postýlka 😉

jirkulka
16. lis 2009

Ahojky, už jsem tady zakládala asi před měsícem diskusi na toto téma pod názvem Spánek v postýlce,ale napíšu to i tady. Náš spal krásně v postýlce asi měsíc po příchodu z porodnice. Potom pokaždé, když jsem ho tam položila i hodinový pláč a nakonec vztekání. Párkrát jsem si ho vzala k sobě a od té doby asi do doby před týdnem spal ve velké posteli s námi. Někdo mi tady na diskusi spánek v postýlce poradil sundat bočnici z postýlky a přirazit ji k naši. Vyzkoušela jsem to před 4 dny a hned pokrok. Sice je to dost nepraktické ho tam potom dát(máme malou ložnice - postele ode zdi ke zdi),ale má to mnoho svých výhod..Malého nakojím v leže u sebe a pak ho vlastně přešoupnu asi jen o 20 cm na jeho postýlku. Taky to není pokaždé super. Dnes se mi například vzbudil asi 4x,než jsem ho pořádně uspala - taky v paneláku bouchá výtah,štěkají psi atd 🙂 ,ale jindy tam usne i sám,když se utahá u prsa,tak ho tam položím, lehnu vedle něj pohladím, poplácám po zadečku a je mrtvý 😀 Chtěla jsem ho původně nechat v posteli s námi,ale přítel spí tvrdě a taky se dost rozvaluje a já jsem se díky tomu,že jsem sama pro sebe měla prostor asi 20 cm nevyspala už ani nepamatuju,tak jsem zkusila tohle a vážně si zatím nemůžu stěžovat..Tak hodně zdaru. PS: nejradši bych někdy vyhodila chlapa do obýváku a vegetila si tam s malým - ten zatím ještě nechrápe a hrozně rád se tulí 😉

rimmel
autor
16. lis 2009

jee jirkulka to je super napad! fakt super dik 🙂

nielenze bude pri mne a mozem kojit v leze ale sa aj vyspim juchuuuuu

len zase ci ho muz nezobudi suchotanim..ale sak za vyskusanie nic nedame...ale ne ja blba muz moze spat na tom matraci v jeho izbe a johnny a ja v druhej izbe a muz sa este aj potesi lebo sa mu zda nasa postel kratka a na tom matraci sa moze vyvalat 🙂

eeefffaaa
17. lis 2009

holky diky moc...ja jsem ted pbjednala usinacka a nejdriv ho budu davat k malymu do kocaru kdyz ho budem uspavat pri houpani,pak to zkusime bez houpani jen s usinackem a porad v kocaru a kdyz uz usne bez houpani tak bych ho dala s tim usinackem do postylky a uvidime...no jsem na to zvedava...bohuzel uz nekojim,takze ani u prsa ho nemuzu uspat,snad se to brzy zmeni a maly zacne spinkat v postylce...v posteli s nami stejne spat nechce a ja bych ani nechtela,mela bych strach ze ho zalehneme a ani jeden bysme se nevyspali....tak jeste jednou moc diky a snad se to u nas brzy zmeni a uz bude spat v postylce 🙂