Mám se snažit 2 letého udržet přes den bez spánku?

hanka0007
6. črc 2011

Ahoj maminky., mám problém s 21 měsíců starým synem. Po obědě ho uspávám jen v kočárku, doma nechce spát, pokud usne tak minimálně po hodině nucení a pro mě trápení, utíká mi z postele, dělá všechno jen aby nemusel spát, nakonec asi po hodině boje usne, spí hodinu a půl až dvě a budí se s pláčem, který trvá asi 30min, ale večer pak nemůže usnout.Když jdeme do kočárku, tak nějak usne a spí asi hodinu, ale je to pro mě hrozně unavující, dopoledne venku, pak vařit, honem oběd a zase ven spát a pak zase domu a ven, jsem z toho vvyřízená a hlavně v každém počasí. Jenže když ho nedám spát tak mi usne třeba ve tři,čtyři odpoledne a večer ho nemůžu zahnat do postele, dřív usínal na 20h večer a teď jsem ráda, že do devíti spí. Rády bych, aby spal doma, ale je to mučení a ten jeho pláč, prostě si říkám, jestli to nějak nezkusit už beze spánku přes den. Jsem z toho už zoufalá, máte zkušenosti s touhle situací? Mám se snažit ho udržet už přes den beze spánku? A v kolik Vám večer usínají děti?budu ráda za vaše rady.

beruska1989
6. črc 2011

@hanka0007 ahoj, my spíme jen jednou denně, od půl 12 do 1, do 2 jak kdy, ale taky jen v kočárku, a přesně jak píšeš je to strašně vysilující, tak jsem to vyřešila druhým kočárkem na balkon, dám jí spát a v klidu si uklidim a uvařím. a večer chodíme spát na 8 až 9, usíná sama v postýlceˇ(teprve týden - položím ji ona se zavrtí a chrní), do ted jsem ji jinak musela uspavat.

hojda
6. črc 2011

Spaní je u dětí opravdu individuální. Máme kloučka 2 roky a čtvrt a prostě na něm poznám, že odpolední spaní ještě potřebuje, chodí kolem půl druhé budí se cca ve čtyři, ale večer je to větší boj, hlavně teď v létě, chodí klidně i v půl desáté. Zkoušela jsem ho nedat spát odpoledne, ale byl hrozně protivný a usnul buď stejně pozdě, nebo brzo z večera a zase se vzbudil a chtěl se bavit. Problém je ten kočárek, musích chvilku vydržet a nějak ho naučit spát doma. Klidně se s ním jdi lehnout a prostě přestaň reagovat na to, co vymýšlí a dělej že spíš, já myslím, že ho na tom baví právě to, jak s ním bojuješ, aby usnul. Tak budu držet pěsti, aby se to brzy vyřešilo!

brisalek
7. črc 2011

Uz jsem psala do vice diskuzi. Mala byla vzdy nespavec. Uz v 10 mesicich spala jen 1x za den . Okolo roku uz usinala az v 1 odpo. Doma v posteli a sama v zivote neusnula. Jedine u prsa do asi 7m a pak v kocarku. Ale v zime to byl boj. Jak pises @hanka0007 oblect , ven, domu , svliknout , obed a zase hodina premlouvani nez se mi podarilo ji oblect a zase ven do kocaru kam uz taky nechtela. Nakonec usnula az okolo 2 pul 3 a vecer usinala v 10. Uz tak od tech 14 mesicu to vydrzela nespat, ale jak bylo vecer brzo tma usnula pak v 5....atd. Od 19m jsem si rekla dost uz me tohle nebavi a nedavam ji spat. Prvni mesic mesic a pul usinala krasne se sunarem v pusem behem asi 5-10minut (coz pro me zvyklu i na 1,5h uspavani byla pohadka) v 19h. Ted se usinani posunulo tak na 19.45-20.30. Spi jen kdyz jedeme nekam autem a to pak vecer usina zase v tech 10. Ale stava se, ze treba jednou za 10-14 dnu najednou sama lehne treba v obyvaku na zem a spi 3 hodiny.
Stve me to, kdyz vim, ze vetsina mamim ma jeste 2hodiny po obede klid a pritom vecer deti usinaji take okolo tech 20,30. Ale je to mene stresujici nez to nuceni do spani. Drzim palce.

lucajdak
7. črc 2011

To je opravdu těžké radit, ale přeji hodně sil s odbouráváním kočárku, já jsem jedna z těch šťastných.Péťa si da po obědě 2až 3h spánku, většinou do tří, déle ho ani nenechávám a večer jde kolem půl osmé do postýlky , dostane mlíko a já mu zazpívám a tam si do půl hodinky usne sám.Ale každé dítě je jiný, my už přišli na to, že ten náš bude spáč po nás obou 😀 To stejné i s jídlem, je to kyselinka 😀

hanka0007
autor
7. črc 2011

Děkuji za podporu. jsem ráda, že v tom nejsem sama. to odpolední usínání doma je masakr, já dělám, že spím a nereaguju na něj, ale o to víc on pláče, pak už prostě vysílením usne, vzbudí se a třeba i půl hodiny brečí a neutěší ho nic, to si prostě vykládám jakože prostě spát zrovna nechtěl a já ho donutila! pak si tu volnou chvíli vůbec neužuju, ale ještě se stresuju jaká jsem špatná matka. Dneska mi říkala jedna kamarádka, že tohle měla se synem a že byla pak už tak vysílená, že se na to vykašlala, prostě když usnul únavou usnul, když ne tak ne, žádné uspávání atd. prý to byl mazec,ale po nástupu do školky se vše srovnalo, přestal přes den spát uplně a v noci spí krásně, asi na to musím jít taky tak. jen jsem chtěla ještě říct, že pro mě je těžké ten krásně zaběhnutý režim, který jsme měli, teď zase celý ztratit, sama se v tom teď nemlžu vůbec zorientovat a hlavně jsem byla vždycky zastáncem režimu dětí, že já nechci, aby mi dítě ještě v devět, deset skákalo po hlavě a najednou ejhle je to tady....a nemůžu s tim vůbec nic nadělat ☹

vojtisek2007
7. črc 2011

tak u nás je Eli nespavec a Vojta spavec.....Vojta bez problémů chodil spát po obědě - ve 12 do postele - někdy jsem šla s nima - ve čtyři jsem hu musela budit a v osm večer šli spát znovu. Když měla Eliška kolem druhého roku, začla polední spaní bojkotovat - vyváděla v postýlce - ne že by plakala, ale hrála si, potřebovala pořád chodit čůrat,kakat, měla žízeň, svlíkala mi povlečení, pokřikovala na Vojtíka....usnula za dvě,tři hodiny a večer byl pak boj, tak jsem to vzdala, po obědě jsem ale nařídila siestu !!! - nemuseli spát v postýlkách, ale roztáhla jsem v obýváku gauč, pustila pohádku a museli odpočívat, Vojta někdy usnul, někdy ne, Elis nikdy - a posunula jsem jim večerní spaní na 19hod (pro toho kdo po obědě neusnul) .
Teď už přes týden jak chodíme do školky, vstávají kolem půl šesté,šesté, tak jsou oba dva rádi, že si můžou jít po obědě na chvilku schrupnout a večer chodí pořád v 20.00 přečteme pohádku a spí 🙂

hanka0007
autor
7. črc 2011

@vojtisek2007 to mi právě říkala kamarádka taky, že po nástupu do školky se jim to srovná, tak uvidíme. Máš to pěkně zařízené, že je dáš k pohádce, jebže Adámkovi je rok a třičtvrtě takže to že mu řeknu lehneš si k pohádce a budeš odpočívat jaksi nezabírá, prostě nevydrží ležet....snad že povyroste, kolem toho druhého roku s ním bude snadnější domluva, uvidíme.

blandik
7. črc 2011

@hanka0007 - měli jsme stejnou situaci. Malý cca v těch 20-21 měsích začal bojkotovat spánek polední. A nebude a nebude...bohužel bylo léto a manžel byl doma, takže se nám narušil i režim..což si myslím, taky sehrálo roli. Každopádně jsme to přes léto nějak látali s výlety, spánkem venku v kočárku, v autě...ale na podzim jsem ho chtěla přivést zpátky ke spaní doma. Ani za nic. Zkoušela jsem kde co - spaní sám v pokojíčku, spaní se mnou, poslouchání relaxační hudby. Vždy se mi to povedlo tak čtyři, pět dní a šestý ani náhodou a ta odpoledne to bylo jako s výbušným granátem, když nespal..A navíc ten tlak na spaní vedl k tomu, že se pak bál si i položit hlavu na gauč přes den a byl alergický na slovo spát...tak jsem to vždy řešila tak měsíčním vozením v kočárku ke spaní (ten kolotoč dobře znám...hrůza) nebo vozením v autě, přenášením se sedačkou a přendáváním do postýlky...V zime, v lednu, pak byl nemocný, byli jsme u babičky a to začal opět spát v poledne...se mnou (což normálně jsme od miminka nedělali) a přeneslo se to i domů, nechápu to dodnes, ano byl nemocný, více unavený, ale od té doby přestal být problém s poledním spaním...spíme spolu v obýváku, bylo období na začátku, že mu to trvalo i hodinu než usnul, skákal, lezl po mě, ale neprotestoval, že spát nebude (měl v té době už téměř 2,5 roku) a nakonec vždy usnul. Dneska usíná tak do pěti, deseti minut. Se mnou. Já nevím, co poradit. Pokud to nějak jde, tak možná zkusit chodit spát spolu, říct pohádku (to sice nedělám, zdá se mi, že si odpočine a pak nic ze spaní...)...A taky mám zkušenost, že usínání, aniž bychom byli venku dopoledne je mnohem těžší...Ale to, že pak odpadá kolem třetí, čtvrté, to je známka toho, že ještě potřebuje spát...Náš bude mít na podzim tři - vztává tak mezi 5-6, spát jde kolem 12 hod, spí něco mezi 1,5 -3 hodinami (spíše přes dvě ho'dky) a večer usne tak mezi 20:00-21:00.