Maminky, taky v noci špatně spíte?

paula
4. pro 2007

Ahoj maminky! Tak jak jste se dneska vyspaly? Spatne? Tak to vitejte v klubu! 😀
Ja mam UZ jedenactimesicni holcicku a ta dnes v noci vstavala 7x a ja s ni ☹ . Doted se mi budila tak 2x-3x za noc, coz asi neni nic neobvykleho, ale asi posledni tyden se budi strasne casto. Rano je pak protivna a unavena, nez spolu konecne kolem 9 zaspime. 😉
Ja uz chodim jak ozivla mrtvola a nejsem schopna doma nic udelat.
V tomto tematu uvitam kohokoliv, kdo je na tom stejne (nebo hur 😉 😀 ) at se v tom necitim tak sama.

anatanka
5. pro 2007

Mirinka je taky netopyr, spala v noci dobre jen prvnich par tydnu a cim je starsi, tim je to horsi. Budi se porad kazdy dve hodiny na kojeni nebo se krouti kvuli brisku a kazdou noc je pravidelne cca 2 hodiny vzhuru v kuse a ja musim s ni. Takze jsem kazdou noc tak vytocena, kolikrat mi z toho je uz uplne dobreku, jak strasne moc chci spat a ona me nenecha. Pak me jeste dorazi manzel, kdyz se divi, z ceho jsem tak unavena, ze mala prece vstavala az nekdy v pul osme... 😠 😵 😠

paula
autor
6. pro 2007

anatanka, tak se drz! Urcite se to zlepsi. My jsme to mely uz taky lepsi, ale ted je zase takove obdobi... ☹ Mela bys jednou nechat spat manzela s malou samotnyho, to by videl 😉 nebo spi s vama a neslysi ji?! 😨 to muj manzel slysi a vzdycky rika - prosim te uz ji nakoj, at je klid.
Haluska, cokolada je pro me taky dobijecka energie. Vubec nechapu, jak nekdo rika, ze ty kila po porodu vykojis, ja jsem tlustsi a nemuzu to zhodit, protoze jak jsem porad unavena, tak do sebe porad cpu nejaky cukry.
Dnes v noci ale jen 4x vstavani!

haluskacz
6. pro 2007

paulo,
ja pribrala 25 kg...

pantomima
6. pro 2007

Ahoj
malá dnes spala jako nemluvně 🙂
za noc jen dvakrát vzhůru....snad to není jen klid před bouří 😉

ronie
6. pro 2007

ahojky přidávám se do klubu. Oli už 5 dní strašně špatně spí. Nevim co dělat, jsem úplně mrtvá. Budí se od 11h co 2h někdy i po hodině. Jsme na UM v noci už nekrmíme-až k ránu kolem 3.,4.h a v noci jednou dostával napít ředěné šťávy. Je to děs většinou někdo vstanu, dám napít a buď řve dál nebo zase na chvíli usne. Nejdřív sem myslela na hlad-tak sme včera večer zkusili tu medovou kaši s mlíčkem od nestlé, ale nepomohlo to ani malinko. Zuby sem nenašla, ale vše jim nasvědčuje, budí se i přes den a je unavenej-to je šílený-jesi nám každej zub poroste několik tejdnů tak si jdu hodit mašli 😝 Natřela sem ty dásně v noci baby dentem, ale to vůbec nepomohlo..já fakt nevim co to je ☹

haluskacz
6. pro 2007

ronie,
to s velkou pravdepodobnosti muzou byt ty zuby. Nema k tomu ejste nejaky priznaky - prujem, slinta (to ale deti casto delaji zuby nezuby)... Jestli je to tim, tak to mozna chvili potrva, ale pak to zase s urcitosti prejde. Jestli je na UM, tak holt prso nepomuze, to je jinak lek na vsechno. Vubec nevim, co bych v tomhle pripade delala...

ronie
6. pro 2007

halusko -ahoj slintá jako ďas, ale to si myslim, že s tim asi fakt nesouvisí,pač slintí už celkem dlouho a jinak žádné příznaky zubů-průjem, zvracení , neodmítá příkrmy-nic. Takže fakt nevim. Jediný řešení vidim, že aspoň jeden den v týdnu se půjdu vyspat k manžovi do práce a další den on, abysme aspoň jeden den spali pořádně 😔

ronie
6. pro 2007

A jinak obdivuju tě-taky se chystáme na 3 dětičky,ale nevim jesi přežiju tohohle prvního raubíře 🙂

jo a čokoládu sem dneska snídala přestože ji nemám ráda 😀

haluskacz
6. pro 2007

neobdivuj a dobre s to rozmysli 😀

kili
6. pro 2007

haluska, néééé, všude se nenascpu 😝 😀 😀 😀

ronie
6. pro 2007

haluško rozmyslim 😉

kili 😀 z věřících jsi utekla? 😉 😀

haluskacz
6. pro 2007

kili neprovokuj 😀

pantomima
6. pro 2007

malá pospává celej den...jsem zvědavá na noc 🙂

paolin
6. pro 2007

ju, holky, tak jsem rada, ze nejsem sama. syn zacal v noci tak nejak poradne spavat az od dvou let. a i to neni zadna slava. skoro do roku se kojil 3x denne a pak se budil v 9-vypadeny dudlik, kolem 12-obcas zaplakal nebo zase dudlik, pak se budil na piti a porad dokola..no a celkove mu staci tak 8mi hodinovy spanek. kdeze nejakych 10-12 hodin, co maji deti spavat..
ted se budi kolem 4 rano a pak ma polospanek. takze se porad vrti a vymysli blbiny. nejhorsi je, ze se stehuje az mnou do postele, takze uz nespim taky. jeho oblibeny sport je usnout v 10 a vstat o sesti. no proste des. ted zkousim odbourat odpoledni spanek a dnes mi zatim vydrzel od 7mi to ted. tak ho dam za chvili do hajan a jsem zvedava kdy bude vstavat..

ronie
6. pro 2007

☹ ☹ paolin to mi radši neřikej, že ještě tak dlouho se nevyspim 😖 no to nevim jak to dopadne s tim dalšim mimčem 😉

paolin
6. pro 2007

no, ja mam hodne velkeho nespavce a zlobivaka aktivniho. spanek se mu vyhyba uz od malinka. proste ho nepotrebuje..kdyz zavzpominam, tak mi spal akorat den po porodu. pak uz to stalo za...jen nevim, po kom to ma. ja bych byla idealni spave mimi 😀

slonik
6. pro 2007

tak já taky dobíjím čokoládkou a taky je to znát - po třech měsících jsem byla na své váze a teď mám 4 kila nahoře 😖 (a to jsem přibrala 17). Kaši dáváme už dva měsíce a řekla bych, že nic. Dnešní noc byla super - šla jsem spát o půlnoci, do té doby jsem krmila třikrát (šla spát v osm), pak buzení v jednu, v půl druhé (to je trochu na zabití) a od dvou do tří byl koncert 🙄 řvala, i když jsem ji krmila, tak jsem ji dala zpátky do postýlky, ať si dělá, co chce 😲 no vydržela jsem to deset minut. Takže dnes noc nic moc 😕 myslela jsem, že je to tím, že kojím, ale jak vidím, ani to není pravda. Asi to budu muset vydržet... jestli vydržím 😉

Dnes usnula v sedm a do osmi se vzbudila třikrát...jdu spinkat, ať ještě něco naspím 😀 všem mamkám klubovkám dobrou noc!

pantomima
7. pro 2007

krásné dobré ráno po probdělé noci 🙂
Tak včera jsem malou opravdu přechválila ☹ od večera od pěti nespala, v sedm jsem ji vykoupala, nakrmila (krásně se poblinkala, takže vše dvakrát 😒 ) a pak jsem si v osm naivně myslela, že vyčerpáním usne jako předešlou noc, opak byl pravdou 😠 ječela do desíti.Pak přišlo další kojení a po uložení do postýlky následoval opět hodinový koncert. a tak se to střídalo do sedmi do rána, je zvláštní, že teď už půl hodiny je klid, protože nám tu dělají rekonstrukci paneláku a vrtají do zdí, ale když usne, tak by se vedle ní mohlo střílet 😀

brnda
7. pro 2007

ahoj tak ja se taky hlasim do klubu co mam maliho tak jsem se ješte pořadne nevyspala,když byli dobry noce tak vydržel spat tak 3 hodiny,ale ted je to hruza budi se tak každy 2 hodiny ,minuli tyden to bylo i po hodine apul
pořad doufam,že až začnem davat přikrmi,tak se to zlepši,ale nevim

agny
7. pro 2007

Ahojky, tak jak to tady čtu tak musím říct, že máme doma hodňoučké spavé dítko 🙂 Malému jsou 4 měsíce a týden, papká 4krát někdy 5krát za den, za to pořádné dávky-230,240 mlíčka, z toho 2 až 3 porce je mateřinka, jedna UM.Krmím z flašky.Už si ani nepamatuju na dobu kdy jsme vstávali na jídlo v noci,ale taky taková doba byla, někdy ze začátku 1 a 2 měsíc. Tím neříkám, že noc celou prospinká, chodí do hajan kolem 7 a vždy kolem 3 až 4 ranní sebou v postýlce háže a to někdy stačí mu dát do pusinky vypadlý dudlík, v horším případě ho berem k sobě do postele, kde spíme tak do půl 6. Takže jsem celkem vyspaná, jen dvakrát v noci vstávám odstříkat mlíčko. Stejně na mě ale přes den dopadá únava, a řeším to tak, že dávám malého spinkat do kočáru na balkon, kde ho 5 minut pohongám a on tam pak spí 4 hodiny, já si za tu dobu uvařím,podělám co je potřeba a někdy na hoďku padnu do peřin 🙂 Takže já ven na prochajdu vyjíždím tak 2krát 3krát do týdne,malej je ale na vzduchu,díky starému kočárku na balkoně,každý den. Kočárek na balkon moc doporučuju, ale samo jen pro mimi, které v něm spinkají ikdyž kočár stojí 🙂

alcatko.j
7. pro 2007

Rada bych s vama pokecala co a jak, ale nemuzu, jdu dospavat 😀

paula
autor
7. pro 2007

agny, kdo se ptal na tvuj nazor?? 😝 Nic proti, uprimne ti zavidim. 😉 🙂

danullinnka
7. pro 2007

Ahoj holky,tak u prvního syna jsme spávali celé noci,zato ted ☹ leze nám 3zub a to celou noc promrčí,potřebuje flašku v pusině,za tu noc se vzbudí snad tisíckrát 😠 ale bylo období,kd jsem 4noci nespala vůbec jak vyváděl ☹ snad se to brzo zlepší 😕

paula
autor
7. pro 2007

slonik vydrz, u nas je to to samy! 😉

paula
autor
7. pro 2007

brnda, urcite se to zlepsi, az zacnes s prikrmy. Uz bys mozna mohla zacit s nemlecnou kasicko na noc?

paula
autor
7. pro 2007

danullinnka, jo jo, zuby, to je kapitola sama pro sebe! 😉

agny
7. pro 2007

Paula, upřímně jsem takovou reakci čekala 🙂 Ale myslim, že nemáme vyhrané, vždyť ty naše dětičky se tak rychle mění, a nás za chvíli čekají první zoubky 😖

paolin
7. pro 2007

no, myslim, ze rozhodne se z nespavce stane spavec a naopak. nas zoubky moc netrapily. ale ty baby koliky...des a hruza! ☹

haluskacz
7. pro 2007

zdravim nevyspalce a preju klidnou noc 😉 Vasek se tu minulou predvedl docela poradne, rekla bych ze zuby... 🙄

paula
autor
8. pro 2007

agny, jsem rada, ze jsi se neurazila. 😉 Mas to fakt dobry!
Zato nase posledni noc byla zase na maslu. Mala sla spat driv uz v 7. Pak se vzbudila v 8, 9, 10 a od pulnoci uz jsem se nedivala na hodinky, ale aspon hodinu byla vzhuru jen tak, ze po nas lezla a povidala si. 😅 Rano vstavala v 6 a pak uz jsme jen cekali, kdy konecne zase usne. Uvidime, jake to bude ted. POkusim se ji unavit ve vane.
Paolin, taky si myslim. Nektere deti proste spi dobre a jine ne. Kdyz jsem byla tehu, tak jsem si myslela, ze to urcite musi byt nekde chyba (v matce) kdyz se ji dite tak budi. 🤐 Ale ted uz si to nemyslim, kdyz mam sama takoveho divocacka!
Haluska a co vy? Stihla jsi uklid, nebo spis? 😀