Maminky, taky v noci špatně spíte?

paula
4. pro 2007

Ahoj maminky! Tak jak jste se dneska vyspaly? Spatne? Tak to vitejte v klubu! 😀
Ja mam UZ jedenactimesicni holcicku a ta dnes v noci vstavala 7x a ja s ni ☹ . Doted se mi budila tak 2x-3x za noc, coz asi neni nic neobvykleho, ale asi posledni tyden se budi strasne casto. Rano je pak protivna a unavena, nez spolu konecne kolem 9 zaspime. 😉
Ja uz chodim jak ozivla mrtvola a nejsem schopna doma nic udelat.
V tomto tematu uvitam kohokoliv, kdo je na tom stejne (nebo hur 😉 😀 ) at se v tom necitim tak sama.

haluskacz
8. pro 2007

hehe uklid castecne, no... tady totiz nikdy neni uplne uklizeno (a asi ani nebude, snad leda az budu v duchodu...) jsem vytuhla s Vasounem oblecena v posteli, on pak zase v noci jecel (asi opravdu zuby) a dneska spal chvili venku (asi pul hodiny). Uz zacina pofnukavat, takze to vypada, ze pujde spat driv. To znamena, ze bych se mohla v klidu s knizkou nalozit do vany - tot muj nejoblibenejsi relax - nebo se venovat dratovani (tvorim ozdoby na stromecek, taky super odpocinkova cinnost) a uzit si klidu. Dneska uz nic neuklizim 😔

paula
autor
9. pro 2007

haluskacz, tak jsme tu porad my dve... uprimne receno, ocekavala jsem vetsi ucast. ☹ doufam, ze sis vcera tu vanu uzila, to je taky moje oblibena relaxace. 😉

yenn
9. pro 2007

ja se hlasim, maly se budi co hodku a 3/4, nema hlad, jen se pricucne, pozuzla a spokojene usne....nic jineho nez prso nezabira. Jo a usina kazdy den kolem pulnoci a v osm uz je vyspany, mezitim ty prestavky po necelych 2 hodkach...parada 😉

yenn
9. pro 2007

A vcera se mi stalo neco nevidaneho, vypravila jsem po obede manzela s kocarkem ven a dve hodiny jsem spala! to se mi nepodarilo ani nepamatuju, porad nekde candrame po navstevach. No nebyl to ani spanek, spis bezvedomi, kdyz jsem se vzbudila, musela jsem premyslet kdo jsem, kde jsem, co je za rok a tak 😀 Ale parada, pak jsem si cely zbytek dne zpivala vanocni pisnicky a manzel se na me dival jak na magora 😀

lennis
9. pro 2007

Yenn, máme to stejně, je to mazec, spím s ním dopol a někdy i po obídku jak mrtvola, on musí budit mně 😀 ale docela jsem si zvykla,někdy už ani spát nemusím

haluskacz
10. pro 2007

yenn,
tise zavidim ty dve hodiny, mne nikdo vsechny deti najednou ven nevezme.... 😒

johanda
10. pro 2007

Holky, taky se k vám přidávám. Už 3. den jsem nespala více než 2 hodiny. Bohužel, neumím spát přes den, takže se tu potácím jako mátoha.
2 hodiny hlídání, to u nás též nehrozí. ☹

pantomima
10. pro 2007

Ahojky všem!
malá je poslední dobou jako vyměněná, spinká v kuse 4 hodiny. zatím má sice večerní usínání stále posunutý na půlnoc, ale i tak to jde- pozn,ukládám jí v osm hodin, takže dokáže ječet i 4 hodiny ☹

lajla
10. pro 2007

hm tak my chodime spat tak kolem druhe v noci 😉

paula
autor
10. pro 2007

ahoj holky, moc zdravim, u nas se to najednou zlepsilo, uz se budi zase postaru "jen" trikrat. 😉
Johanda, koukam, ze mas podobne stare ditko, tak ti preju, at se vam to taky brzy zlepsi. 😉 🙂 Ja uz jsem se pres den spat naucila, driv me to taky neslo, ale ted, kdyz spi mala, tak odpadnu jako mrtvola. Hlidat mi taky nema kdo...

johanda
10. pro 2007

paulo, občas teda zaberu i přes den, ale trvá mi to tak dlouho, že spím tak 20 minut, než se Johanka vzbudí. Navíc ta starší momentálně nechodí do školky a nechat ji bez dozoru dýl než 20 minut, určitě něco v dobré vůli vymamlasí 😉 . Chce bobek pomoct mámě, tak se ráda chopí třeba praní, případně vytře šampónem na vlasy zem. 😉. Občas ji nechám, co už, ale minule chtěla vařit, to by nedopadlo.
Teda já si už zvykla od školy spát tak 5,6 hodin a v pohodě, jenomže ty 2 hoďky je i na mě moc 😒

pantomima
11. pro 2007

Ahojky, vyspinkáno? 😉
Já docela ano,ale asi to bude tím, že jsem včera odpadla už v pět, to jsem spala hodinu a pak hned po koupání, samozřejmě místo malý, ale ta´tka nosil a kolíbal, tak mi to 2 hodiny dalo.Je to málo, ale pomůže to.malá se pak vzbudila v 23, půl 4 a v 7, tak takhle by to šlo.Doufám, že jí to ještě nějaký čas vydrží 🙂

haluskacz
11. pro 2007

dneska jsem taky docela i spala, Vasik se sice budil, ale tak nejak v norme, a vriskat zacal az k ranu. Kacenka kupodivu po mne nelezla, ale celou noc spala v pokojicku. Takze po dlouhe dobe jsem mela kolem sebe trochu vic prostoru a darilo se mi spat. Uzasny, citim se tak o 10 let mladsi...

paula
autor
12. pro 2007

halusko tak to ti moc preju. Laure se klube 6ty zub a dnes v noci byla od 4 do 6 vzhuru. Ja si zase pripadam o 10 let starsi. 😉 Co znamena, kdyz se ti Vasik budi v norme? Kolikrat povazujes za normu?

haluskacz
12. pro 2007

paulo, ja ani nevim, to nepocitam... proste obcas se vzbudi, ale normalne se napije a zase usne, ne ze vriska a nic nechce. Tak trikrat? Fakt nevim.

lennis
16. pro 2007

tak my měli bájo noc, asi jen 15x vzhůru ☹

sylvar
16. pro 2007

se hlásím...už skoro 7 měsíců 😎

paula
autor
16. pro 2007

sylvar a kolikrat se budi? pod 3x za noc neberem. 😉

sylvar
16. pro 2007

někdy co hodina a půl! a to je od 2,5 měsíce plně na UM, ani kaše na spaní nezabírá,nic
byli jsme na moravě(myslím i s taťkou) a tam spala od půl jedné do půl sedmé, já jásala a jak jsme přijeli domů, zase ve starých kolejích
teď se už občas stane, že se budí po třech hodinách,tzn.vstáváme ,,jen,,3x 😀

majaaita
16. pro 2007

Ahoj, hlásím se do klubu 🙂 Jiří se budí co hodinu a půl - co dvě hodiny, pokud ho mám u sebe v posteli.
Dnes šel spát v půl sedmý (dnes zaspal akorát na hodinu po obědě, tak odpadl fakt brzo), v 19:15 vzhůru.
Taky jen um, večer má Hajaju (chachá 😀 a je to naprosto bez odezvy 🙂
Jeho klasika je: do jedenácti cca čtyřikrát - stačí dát čaj a spí dál, vlastně se ani nevzbudí pořádně. Po jedenácté se lifruje do naší postele, pak každý dvě hodiny do čtyř, pěti - pak jí mlíko, spí do čtvrt na osm a šlus.
Dvakrát do týdne je hodinku až dvě vzhůru - většinou mezi třetí a pátou. Neřve, nic, jen je vzhůru, točí se v postýlce, převrací na břicho - neumí zpátky, takže ho griluju jak klobásu 🙂 Ale dobrý - dokud tohle neuměl, ty dvě hodiny jsem ho nosila 🙂

Zombie je mé druhé jméno 🙂))

verunacek
17. pro 2007

Ahoj maminky, tak toto je téma přesně mě šité na míru.. Mám kluka co už mi více jak čtrnáct dní vůbec nespí.. Přes noc dohromady tak čtyři hodiny, ale rozhodně né v kuse 😒 . Přes den spí tak maximálně dvě hodinky, ale to už musí být aby to bylo tak dlouho.. Věřte, že spím i za chůze.. Nedávno se mi stalo že jsem začala klimbat ve frontě v obchodu no trapas.. Vůbec nevím co s ním a doktorka mi na to řekla že se to stává, že některé děti prostě nespí tak jsem zralá na bohnice 😒 .A to ještě z 98% celý den propláče pokud ho nechovám nebo ho nekrmím to by mohl pořád..

dygab
27. pro 2007

Ahoj Sylvar. I já se hlásím do Klubu. Jedeme po 1,5 hodině od půlnoci. Je to masakr a nic nezabírá. Hanna je kojená, takže většinu zabere vytáhnout z postýlky, dát prso a do dvou minut je tuhá. Vrátím a na max 1,5 si zdřímnu. A takhle to opakuju až do rána. Hld nemá, večer dostává kaši a ještě prso.
Dříve to bylo alespoň po třech hodkách,a le ted už je to fakt masakr. Trochu myslím na zuby a dnes zkouším experiment - Dala jsem 3ml Panadolu. Pokud bude spát lépe, jsou to zuby.

barbarkaaa
29. pro 2007

Nehlásím se do klubu, já si za to můžu sama, viz. album aneb objev digisrapbooku, ale drřím s váma, Mě Maruška spi celou noc od 6týdnů, pak když byla vetší, tak asi 2 krát na kojení. ted se budí o pulnoci na mlíko a nekdy k ránu na pití. Ale to vás chudáky dráždím, ale chci jen mapsat, že s váma cítím. 🙂 😉 😉

paula
autor
29. pro 2007

ahoj maminky, drzim s vama! U nas se to v posledni dobe rapidne zlepsilo, dnes v noci se dokonce vzbudila jen dvakrat, tak vydrzte!!! Bude lip!!! 😉 🙂

chechta
29. pro 2007

Hlásím se do klubu 😀 My spíme jak kdy ale většinou vstáváme tak 5x za noc - naštěstí ted už brouček hned usne u kojení . Dneska jsem ale musela uspávat a špatně spinkal 😒

anta
29. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem vstoupila slavnostně do II. trimestru a musím říci, že to s tou únavou už není tak strašidelné jako dřív, úplný nebe a dudy, je fakt, že v noci se tak dvakrát vzbudím, ale to jen kouknu na budíka a pak spím jako dudek a břiško si roste a roste 🙂

simone
29. pro 2007

Ahoj holky,tak ja se do klubu hlasim a odhlasuji se.
Mala jako miminko vstavala den a noc co hodku na mliko,pak do pul roka co hodku a pul a pak spatne spala do roka,to i co 20min. se k ni vstavalo,v prumeru tak 8 za noc.Kdyz mela rok a mesic,od 1.12.,sla do detskeho pokojicku a spi!!!!!!!!11TEda ne vzdycky,ale v prumeru k ni vstavame 3x za noc jen podat dudlik.TAkze mi po roce spime,teda ja ne,ja se porad budim,porad je to pro me nezvykle.Pres den spi tak dvakrat od mimca a to po pul hod.max.po hodce,tak fakt mazec.TEd si uzivam,ale porad ten rok dospavam.TAk se nevzdavejte.Jinak od bratrance dcera nespala do 4let a to zkouseli vsechny metody 😝 A to nemluvim o nasem sousedovi,ktery nas nezdravi a v noci male nadava do zkur.malych bastardu 😠 TAkze pro nas byl prvni rok horor a uz jsem ani nedoufali,ze nekdy budem spat

dygab
29. pro 2007

Tak s tim zaciname zkouset neco delat. Dnes jsem ulozili v 8 (krasne usnula) a v deset rev. Rekla jsem si, ze kojit budu jenom ve 12 a ve 4, takze naslalo uspavani ne kojenim. No podarilo. ted se opet probudila a opet jsem nedala, tak uvidime. Vcera jsem to takto take udelali a vzbudila se od pulnoci jenom 2x, coz je zazrak. Ja mam pocit, ze se v loznici sama boji, a pritom ma nocni svtelo. Musi nekdo prijit, nejlepe pochovat, coz delam jenom malokdy. Kyz pochova manzel, tak to nestaci, musi me prinejmensim videt a do 2 vterin spi. To same, kdyz se sehnu do postlyk a jakoby si olozim hlavu vedl ni, tak je za chvilku v limbu. Nechapu.

anta
30. pro 2007

Ahoj holky, já se nějak asi spletla, neboť jedno dítko teprve čekám, takže sem asi nepatřím, tak pardooooooon 😀

kudrlenkaa
3. říj 2008

Ahoj holky, koukám, že dlouho jsem už nikdo nepsal, ale najde se ještě taková maminka 🙂 . Už přes rok jsem se nevyspala, stačilo by mi spát, alespoň 3-4 hodiny v kuse, ale to se mi už asi nestane. Nepomáhá už v noci nic, jen s nim být prostě vzhůru a nebo celou noc mít u prsu a kojit.