Maminky, taky v noci špatně spíte?

paula
4. pro 2007

Ahoj maminky! Tak jak jste se dneska vyspaly? Spatne? Tak to vitejte v klubu! 😀
Ja mam UZ jedenactimesicni holcicku a ta dnes v noci vstavala 7x a ja s ni ☹ . Doted se mi budila tak 2x-3x za noc, coz asi neni nic neobvykleho, ale asi posledni tyden se budi strasne casto. Rano je pak protivna a unavena, nez spolu konecne kolem 9 zaspime. 😉
Ja uz chodim jak ozivla mrtvola a nejsem schopna doma nic udelat.
V tomto tematu uvitam kohokoliv, kdo je na tom stejne (nebo hur 😉 😀 ) at se v tom necitim tak sama.

robi
3. říj 2008

ahoj, hlásím se do klubu 🙂
Dnes jsme vstávaly tak po hodině, ani to pak už nesleduji. Pak jsme si spolu daly ještě od 10 do 11.30 a malá ještě půl hod odpoledne a to je vše.
kudrlenkaa - doufala jsem, že až začnou příkrmy, tak se přestane tak často budit! Ale asi to byla moje naivní představa! Vy máte skoro rok a taky se budíte!
Ani mi to už nepřijde, ani nevím, co je to být vyspaná! Taky říkám, že za 4 hod v kuse bych vraždila! Nám se to pokazilo až s těma vedrama, malá si přidala jedno kojení před půlnocí, dřív se budila na kojení: kolem půlnoci a kolem 4 ráno.
Nedovedu si představit jaký by to bylo, kdyby spala třeba 6 hod v kuse (a že takový miminka jsou 🙂 )

sylvar
3. říj 2008

i já se hlásím, od loňského roku od května jsem spala, pozor, od půlnoci do 10 dopoledne jednou a naposled, to hlídala babička a my byli úplně jinde 😀
jinak se malá budí v noci pořád, 2x na jídlo+ jednou jí nacpu dudlíka, jinak mezi tím aspoň 3x 😝

binki
3. říj 2008

vzpomínám si, že naposledy jsem spala v kuse (a kvalitně) vloni v srpnu 🙄

paula
autor
3. říj 2008

ahoj holky, koukam ze je toto tema oziveno, tak bych chtela prispet, ze uz jsem na tom mnohem lepe, nez driv. 😉 Male je ted rok a trictvrte, po roce a pul jsem ji odstavila (coz nevedlo v buzeni ke zmene, jak nekdo tvrdi, ze se deti budi na kojeni a po kojeni uz ne) ale hodne se to zlepsilo a uz i prospala noc celou. 😉 Vetsinou se ale 1x vzbudi, prileze k nam a spi dal. 😉
vsem vam moc preju at se co nejdriv co nejlip vyspite, to dava pak zivotu uplne jinou kvalitu, clovek neni tak unaveny, nervozni a i miminku se muze vic venovat.
Jen nesnasim ty chytre reci maminek, co jim miminka samy spi. Maji stesti, ale kazde dite je jine a jinak spi.
Kdyz me laurinka nespi, tak si opakuji slova sve kamaradky (bezdetne) 😀 : NO SICE TI MOC NESPI, ALE ZASE Z NI VIC MAS. 😀 😀 😀

sylvar
3. říj 2008

paula 😀 😀 😀

laaala
3. říj 2008

tak ï já se hlásím do klubu 😒
jen jsem trochu překvapená, že jste nevyspalé s tak "velkými" dětmi .... já myslela, že se to po šestinedělí trochu vylepší a vidím, že to potrvá ještě sakra dlouho. Já jsem se pořádně nevyspala od srpna ( díly břichu v těhu ), no a teď .... ani nemluvím ... když spím 2 hodiny, tak jsem ráda. Včera jsem se přistihla, že se mi zdají sny i když jsem vzhůru.... 😲 😲 prostě zralá do cvokárny
Adélka ( 1 měsíc ) chce kojit snad každou hodinu, pak mi dá práci jí uspat a pak se zase budí na kojení ...
Ať žije mateřská DOVOLENÁ !!!! 😀

cherub
3. říj 2008

hlásím se též 😀 Pořádně nejsem vypsaná o června 207 😀 sice byly první 3 měsíce docela ok - vstávání po 3 hodinách ale pak se to začalo zkracovat a nyní jsme se dopracovali ke vstávání co hodinu 😅 když nás netrápí zoubky a nic jiného, tak se občas zadaří s vstáváme opět po 3 hodinách 🙄

laaala
3. říj 2008

se to tady hezky rozjelo 😀 😀

cherub
3. říj 2008

holky jsem ráda, že v tom nejsu sama 😅 😀 ale všem nám přeji 100% zlepšení a snění v kuse celou noc 😵

zrovna včera jsem si psala dotaz do poradny na nespavost a odpověděli mi, že porucha spánku u mimča je nepravděpodobná a že se to všechno samo srovna nejpozději do 3 - 4 let věku dítěte 😅 do té doby asi umřu 😝

sylvar
3. říj 2008

cherub, neumřeš, nemáš nárok, Nika tě nenechá 😀

laaala
3. říj 2008

ty vole 3-4 roky .... to nevydržííííím 😕

cherub
3. říj 2008

sylvi já se ji ptát nebudu 😕 😀 😀 😀 😀 ne jako fakt, jsem někdy zralá na kolaps, hlavně když je těch nocí několik za sebou 😔 naštěstí je to teď tak 3 : 1 (špatné : dobré) a existuje kafe, tak ještě přežívám 😅

sylvar
3. říj 2008

tak perlička, v 19hod usnula a od té doby jsem u ní byla 3x, sedne, řve a nic nechce 😒 nechápu, když ji chci pochovat, odstrčí mě ☹

cherub
3. říj 2008

slyvi, to se mi taky stává, i když zřídka 😒 většinou chce fakt jen to prso a usne během 10ti minut ale jsou dny kdy se jen vzteká, šponuje se a nechce nic 🙄

sylvar
3. říj 2008

no, u nás to teď chodí tak, že večeří kolem půl 8, pak v 22 už řve na mlíko, vysaje plnou flašku(většinou ji chce držet),pak se kolem půl druhé budí, dám dudu, pak půl čtvtá nebo pátá mlíko,ale mezi tím se taky budí,ale je fakt, že spíš už jen třikrát-jídlo-dudu-jídlo, já jsem někdy tak nasr..., že na ni i ječím,pač řve chudinka ze spaní a já řvu,pač mě z toho spaní vzbudila 😒 je mi to líto,ale nějak se nemůžu ovládnout, když je protiva přes den, tak neřvu na ni,ale v noci jsem fakt vyčerpaná, jak nespím a po chlapovi nemůžu chtít,aby vstával, když v 6 vstává do práce 😝

cherub
3. říj 2008

slyvi 😔 jsme na tom stejně ☹ já ji někdy v noci dokonce dám na prdel ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ fakt jsem vyčerpaná a myslím, že ji nic není, prostě budí jen tak, aby na sebe upozornila 🙄 ☹ ☹ ☹ ☹

sylvar
3. říj 2008

je fakt, že teď zjistila, že si tu flašku může držet, takže když začne ječet a sedí, dám jí flašku do ruky, ona si lehne, sní ji a spí a jak si na to zvyknu, tak ji napadne, že teda jako proč si to držet,tak nechce, pustí a řve, tak já musím vstát a jít jí flašku podržet a to mě teda vytočí, chudinka je malá,ale tohle by dělat nemusela

cherub
3. říj 2008

asi jim to budeme muset v jejich pubertě po nějakém flámu oplatit 😀 😀 😀

sylvar
3. říj 2008

😀 😀 😀

janulle22
3. říj 2008

ahojky holky co tu ctu je fakt drsny...ja si nemuzu me Malej prospi celou noc,ale ted nam rostou stolicky tak je treba i 5x vzhuru ale dam mu cumel a pokracujem...ale z teho buzeni a celodeniho tahani ho a litani po venku jsem kolikrat unavena ze si musim i odpol lehnout...🙂holky je mi vas opravdu lito ☹ ...prezijte to ve zdravi a at prcci chrupkaji co njedyl... 😉

kudrlenkaa
4. říj 2008

Robi - tak já nejdřív doufala, že pomůže kaše, takže jsem začala v 5. měsíci a nic ☹ , pak jsem si taky myslela, že až začnu přikrmovat víc a taky žádná změna. Asi 2 x se mi podařilo dát mu čaj nebo BIO mléko a zaspal to, ale třeba jen na 2 hoď. Jinak když je dobrá noc tak vstáváme 2 x - 3 x , a když je ta nejhorší tak po hoďce, nebo 5 x - 6 x . A od 6 hodin vzhůru. Celý měsíce, jsem to docela zvládala, ale teď to na mě dopadlo a ani sama na sebe se už nemůžu v zrcadle podívat.

Holky já pořád kojim, ale taky si myslim, že to potom nepřestane. Jediné období, kdy jsem mohla celkem spát, bylo šestinedělí, jenže jsem furt poslouchala, jestli dýchá apod, po tomhle období začal náš noční maraton.
Je třeba rozdíl u nekojených dětí ??? Přemýšlela jsem o třeba o Sunaru, ale u nás si myslím, že je to jasný případ závisloti na prsu a matce 😅 Jen nevím, jak jsem ho vypěstovala.

radka.m.
4. říj 2008

ahoj holky,tak se taky přidávám k vám,my taky nespíme.nejdřív jsme si s manželem říkali-to je to šestinedělí,potom-to jsou prdíky,potom to zase byli zoubky a pak jsme teprve pochopili,když nám došly výmluvy,že to je asi v povaze toho prcka a že se holt ještě dlouho asi nevyspíme.ale každý večer usínáme s tím,že třeba zrovna ta dnešní noc bude ta lepší 😀 😀 😀

mysinka
4. říj 2008

Hehe, huráááá 😀 Konečně jiné maminky než ty, které se chvástají, jak jim robátka krásně hajají a dadají 😀 Už 3 měsíce se budí co 1-2h 😝 jsem zombie a tak vůbec. Nepomáhá nic! Budí se pořád, zkoušeli jsme všechno: Spát sám v postýlce, se mnou. S prsem v puse, s dudlíkem, bez. V zimě, v teple, oblečený hodně, oblečený málo, oblečený středně, nakrmený kaší, vyčůraný, vykakaný, přebalený A STEJNĚ VSTÁVÁ A BREČÍ!!!!!!!
Ale ono ho to jednou přejde...i kdyby to jednou bylo až ve třech letech (do té doby teda asi chcípnu)...ale JEDNOU ho to přejde 😀 😀 😀

mysinka
4. říj 2008

A když ho to nepřejde, pořeší si to jeho manželka 😀 😀 😀

Jo a nejvíc mě vždycky dostane moje teta, která měla ukázkově spavé děti... do půl roku 4 h dopoledne venku v kočáře a v noci téměř od narození od sedmi do pěti durch 😝 A že jim rostly zuby ani nevěděla, neměly prdy, furt se jen smály... Ale určitě si to jen nepamatuje, tuším se tomu říká vzpomínkový optimismus. mozek prostě to špatné vymaže a hotovo 🙂

Je teda fakt, že po každé trhané noci se na mě Matýsek jednou usměje a já bych v tu chvíli byla schopná odpřísáhnout, že ji prospal celou a ani jednou se nevzbudil 😀

kudrlenkaa
4. říj 2008

Takhle já si to řikám pokaždý, tak třeba dneska ... 🙂

kudrlenkaa
4. říj 2008

Tak holky jsem teda taky ráda, že v tom nejsem sama 😉

sisstin
4. říj 2008

kudrlenkaa: čauky..tak ja vstávám třeba 50xza noc..předevčírem vstával ve 3rano 😅

radka.m.
4. říj 2008

jo.tak přesně tohle je u nás-v noci se vzbudí,třeba ve dvě a nemá už potřebu spát,po bytě s ním přeci běhat nebudu,tak ho dáme mezi sebe,no a on nás štípe,škrábe a leze po nás tak dlouho,dokud s ním nezačneme komunikovat. 😲

sisstin
4. říj 2008

radka.m: přitom, do nějakých 5měsíců spal třeba 12-14h v kuse..ale od půl roku začlo buzení..a je to čím dál, tím víc horší 😕

pipisek
4. říj 2008

mysinka

tvoje teta=moje tchýně 😝
mě malá nepřespala ještě ani jednu celou noc a je jí 14měs. když spím v kuse 2-3hodinky, tak jsem ráda ... a když si postěžuju tchýni, tak mi řekne, že po tátovi (jako po manželovi) to nemá ...obě její děti spaly ukázkově, jedly ukázkově, chovaly se ukázkově, mluvily ukázkově atd. ..... 😠 😠 😠 Takže to má malá po mě a já bych, krucinál, tááák spala 😎 😀 😀
ale že by si vzala kočárek a na dvě hodinky vzala malou ven, abych se mohla natáhnout, to jí ukázkově nenapadne 😒