Maminky, taky v noci špatně spíte?

paula
4. pro 2007

Ahoj maminky! Tak jak jste se dneska vyspaly? Spatne? Tak to vitejte v klubu! 😀
Ja mam UZ jedenactimesicni holcicku a ta dnes v noci vstavala 7x a ja s ni ☹ . Doted se mi budila tak 2x-3x za noc, coz asi neni nic neobvykleho, ale asi posledni tyden se budi strasne casto. Rano je pak protivna a unavena, nez spolu konecne kolem 9 zaspime. 😉
Ja uz chodim jak ozivla mrtvola a nejsem schopna doma nic udelat.
V tomto tematu uvitam kohokoliv, kdo je na tom stejne (nebo hur 😉 😀 ) at se v tom necitim tak sama.

pipisek
4. pro 2007

tak se hlásím, poslední dvě noci nám někdo vyměnil dítě 😝
doposud se nebudila před půlnocí, spíš kolem 2-4h a pak už jsme vstávaly kolem 5-6h. ale ty poslední dvě noci ??? děs běs 😖 včera nespala od 22-24h, pak vstávala ve 3h, v 4h, a v 6,30. říkala jsem si, že má nárok občas se spaním zazlobit, ale dnes mě naštvala úplně a nemluvím s ní 😎 😀 😝
od 2,30 do 6h do rána prostě nezamhouřila oko, už jsem si jí i vzala do postele a dala jí kozu aby proboha mlčela a spala, ale bohužel ☹
v 6h usneme obě a v 6,30 je madam opět vzhůru. a to jsem včera do 23h zdobila perníčky a šla spát kolem 23,30h, takže mám dneska za sebou asi tak 3,5h spánku 😠
a to jsem se těšila, že nemusím se starší dcerou dneska vstávat, protože ve škole se stávkuje, tak je doma. a prdlajs 🙄

majka07
4. pro 2007

Paula alespoň vstáváš s ní, mně malá spí celou noc, zatím ještě i teď, nějak se nemá k vstávání, ale já v noci nemůžu spát, dneska su chodila po baráku, čumákovala do stropu a nic, tak moc bych spala, ale nejde mi to, nemůžu zabrat 🙄 moje blbost 😒

paula
autor
4. pro 2007

Jo jo pipisek, kolem 4mesice jsme mely taky sileny obdobi. Do 3.mesice dost rvala a vsichni me rikali, ze se to po 3.mesici zlepsi, ale 4. mesic byl nejhorsi. 🙄 V noci se casto budila a ve dne spala 3x 30 min 😅 byla jsem uplne na prasky, ale od pateho mesice se to rapidne zlepsilo a mela jsem hodnouckou holcicku. Az do ted 😖 To jsem si fakt nemyslela, ze se jeste v 11 mesicich nevyspim 😠 😠 😠
Ale pry jsou takove extremne cile deti pozdeji extremne inteligentni 😉 😀
Dej si slaby kafco pipisek a trpelivost. Za chvilku zase usne a ty s ni 😉
Teda ja si to tak planuju. 🙂 ☹

paula
autor
4. pro 2007

Je majko a proc? Neco te trapi? Me kdyby mala spala celou noc, tak spim jak drevo 😔

samsa
4. pro 2007

Ahoj Paulo,
tak se hlásím do klubu. 😉 Mně Nelinka spala v pohodě do 4 měsíců, pak se začala budit 1x za noc, pak 2x....atd. No a teď máme noci, kdy je schopná se vzbudit i 10x. Nejhorší je to vždycky tak týden předtím, než se vyklube zub, to se budí i po půl hodině. Takže o oživlých mrtvolách něco vím. 😝 Já kojím, takže to noční buzení přičítám tomu kojení. Chtěla bych už skončit, ale nmám to srdce ji nechat řvát.Já bych si s ní i šla lehnout přes den, ale ona mi spí přes den pořádně jen v kočárku, takže mi nezbývá než jezdit a jezdit....Za chvilku vyrážíme na první denní spánek, tak zatím pa 😉

paula
autor
4. pro 2007

Samsa, ze by zoubek? My uz mame 5 a porad cekam jestli se klube ten sesty, ale nic tam nevidim. Taky vzdycky vic vyvadela kolem zubu.
Ja uz rezignovala a mam ji vedle sve postele a nebo v posteli, protoze vylozene vstavat bych nezvladla. 😉

majka07
4. pro 2007

mě nic netrápí, ale prostě ne a ne usnout, su protivná a to je hrozný 😒 A malá se budí

pipisek
4. pro 2007

jooooo dětičky.....
taky kojím a vždycky,když máme takovou noc, tak si říkám, že snad vrazím flašku 😀 protože mám 3 kamarádky, ty mají děti na UM a kráásně jim spí a já od začátku mám nespavce, co doma dá v postýlce přes den p.l až 3/4 hodinky a jinak si musí natřásat zadek v kočárku a já místo spaní courat. ale stále kojím, stále kojím 😀 😀 😀
nevyspala jsem se už minimálně půl roku, protože jsem poslední měsíce těhotenství nemohla spát. takže já bych si k Vánocům přála, aby malá spinkala celou noc do 6,30 do rána, protože to budím starší dceru do školy. to by byl panečku dáreček 😀
ale co, hlavně, že ať jsme zdraví !!!

samsa
4. pro 2007

Paulo, když nám zbývá těch zubů ještě 16, tak se hned tak nevyspím.Asi je to fakt zub, protože brečí od včerejška i přes den a to nedělala. I když ona se v noci budí, i když zuby nelezou, ale míň. Jinak malá spí taky s náma v posteli, už jsem nezvládala k ní vstávat a vracet ji do postýlky, protože se stejně vzbudila a začlo to nanovo.

majka07
4. pro 2007

jdu krmit, usínám za pochodu, no ale Maju se vyspinkala do růžova, aby ne spala skoro 14 hodin.

paula
autor
4. pro 2007

majko, na to jsou nejaky bylinky, ale ted si nemuzu vzpomenout jaky, myslim trezalka? Das si caj pred spanim a usnes jako miminko (teda jako to tvoje miminko, ne jako ty nase! 😀
pipisek, ja nevim, jestli by ta flaska pomohla. Uz jsou tak nauceny, myslim, ze by to pak bylo jeste horsi, budila by se ti stejne a ty bys ji usela utesovat jinak. Dat to prso je nakonec vzdycky nejjednodussi. I flaskovym detem rostou zuby! 😉
Jinak jsi dobra, ze to zvladas, kdyz mas jeste starsi dceru. Oni nam to snad nekdy vrati!
Samsa a mate masticku na dasnicky? U nas taky pomahalo, kdyz jsem ji dala cucat kostku ledu. Z prevarene vody.
U nas to zoubek asi neni. Spis nejaka vyvojova faze. Zacina ted chodit.

paula
autor
4. pro 2007

majka neprovokuj! 14 hodin???!!! tak leda za 2 dny u nas! 😅

pipisek
4. pro 2007

ta bylinka je meduňka, tak to majko zkus. je voňavá a čaj z ní s medíkem je dobrý.

paula
autor
4. pro 2007

ze bych laurince uvarila medunku? 😉

pipisek
4. pro 2007

možná bys mohla, je jí skoro rok, netuším, kdy tohle děti můžou. já koupila jen dětský čajík "Dětský sen" a nějak to nefunguje 🙂))

orisek1
4. pro 2007

Hm,náš Martínek ze včerejška na dnešek taky spal skoro dvanáct hodin. Bohužel od čtyřech včera odpoledne do půl čtvrté dnes ráno. Od té doby ne a ne zabrat. ☹ ☹ ☹

petaska
4. pro 2007

Tak se taky hlásím do klubu! Malej byl první měsíc totálně spavý mimi-musela jsem ho budit na jídlo. Do čtyř měsíců spinkal krásně celou noc, ale pak začal vstávat čím dál častěji. Nejdřív jsem to přičítala jedničkám dole, když vylezly, začali jsme s příkrmy a začalo ho občas zlobit bříško a když už si zas zvyknul na tužší stravu, začaly nám růst jedničky nahoře a zároveň dvojky dole 😠 A když ho zrovna nic nebolí, tak se budí jen tak cvičně, kecá a houpe se na kolínkách. Pít už moc nechce, tak fakt nevím...
Takže když to shrnu, od srpna jsem nespala dýl jak hodinu a půl v kuse, a i to už je dost! 🙄

paula
autor
4. pro 2007

Orisek tak vitej! To je Martinek nejak napred. 😉

pipisek
4. pro 2007

tak když čtu příspěvek od petasky, že spala od srpna max. hodinu a půl v kuse, tak se hluboce stydím a nevím, co v téhle diskusi pohledávám 😀
mě malá s tím spaním zlobí jen občas, teď teda dvě poslední noci a doufám, že dnes v noci ten její seriál nebude pokračovat, protože mám hotové těsto na linecké a chci večer, až usne, péct, takže se do postele dostanu později....

romana27
4. pro 2007

žel bohu sem většinu týdne taky patřím 😒 😀 😒 od 3 měsíců (do té doby spavej medvídek) to s námi jde z kopce. Hlavní viník našeho buzení jsou bolesti bříška - Sab simplex, Lefax ani slavné a pěkně mastné Probiotické kapky Konec pláči (haha 😔 )u nás velkého úspěchu nemají nebo je musíme mít ve velkých dávkách. Po zavedení příkrmů se to na chvíli spravilo a bylo to relativně v klidu - budil se jenom 2x a to na jídlo, což beru a souhlasím 😀 , i když dřív mu stačilo jenom jednou za noc nebo až ráno.

Malej dostává odsátý MM a v noci UM, na oběd máme zeleninku. Někdy se budí 3x, někdy víckrát, dneska snad co hodinu 😖 . Přemýšlím, jestli se mám na to odsávání mlíka vykašlat 😅 a jestli to pomůže nebo prostě čekat, až se to spraví samo?

Jinak zoubky nám zatím nerostou, takže asi bude spíš ještě hůř, co? 😠

Ale jak to tady čtu, tak si asi nemám moc na co stěžovat, protože relativně tu noc prospí 😒 , za to některý z vás si fakt pěkně užijou 😔

terezkaaa
4. pro 2007

Já si pořád říkám, že furt lepší, než vstávat do práce 😝

mandragora
4. pro 2007

Já se s prvním synem nevyspala od měsíce až do roku.Vstával mně po hodině,přes den nespal,jedině když jsme jezdily v kočárku a to jsem nesměla zastavit,jak jsem zastavila,byl řev.ale díky tomu,jsem měla 20kg,které jssem nabrala přes těhu,do půl roku dole 🙂 .pak ho to v roce ze dne na den přešlo,přes den spal,v noci sse budil dvakrát,to bylo blaho.
Holky nezoufejte,ono to ty mršky přejde.

markeeta
4. pro 2007

ahojky, uplne s vama soucitim, ja si to zazivam tyden pred uplnkem, pri rustovem spurtu a podle jeji nalady. Posledni dve noci praktikuju to, ze kdyz se probudi, tak uz ji nedavam automaticky k prsu, ale davam dudlika, takhle ji osalim tak na 1,5h a zase usnu. Ja uz u ni vim, ze kdyz ma hlad nebo ji neco boli, tak dudlik nepomuze ani zas nic na svete.

majka07
4. pro 2007

paula když bylinky nemůžu od porodu ani vidět. fakt Vám ty noce nezávidím, na to si stěžovat nemůžu to je pohoda z hlediska malé ale zase máme jiné problémy a dá to zabrat 😉 páč dostat do ní jídlo je fakt někdy už na šňůru 😀

paula
autor
4. pro 2007

Madragona, konecne nekdo kdo zazil i vetsi ditko. Kdyz rikas ze to v roce preslo,je to pro me balzam na dusi. ja jsem taky schopna, 2x za noc akceptovat! 😉
Majko, kazdy ma svoje problemy, vid. 😉

majka07
4. pro 2007

paula jj každý má něco 😉

paula
autor
4. pro 2007

markeeta, to mas dobry, ze ji jeste dudlikem osalis, ale cim jsou vetsi, tim jsou mrsky mazanejsi a nechteji se nechat osalit a chteji jen to prso. 😅

paula
autor
4. pro 2007

majka, hlavne ze jsou zdravi 😀 😀 😀

slonik
4. pro 2007

ahojky, tak se možná taky k Vám přihlásím 🙂, mmch perfektní název 😀
tak u nás se krásně spinkalo celých šest měsíců - to myslím jako že usnula v 19, vzbudila se kolem 1, kolem čtvrté a v šest se vstávalo. Mezitím proběhlo pár nocí - říkala jsem si, asi zoubky. Od šestého měsíce děs a běs! Buzení i 17x za noc, zásadně už se poprvé nebudí po půlnoci, klidně v devět, v deset 😕 zoubky to asi byly, ale vylezly až za dva měsíce 😎 to byla mmch nejhorší noc, zatím... přes den spinkala vždycky tak 2-3x 20-30 minut (to byl rekord, ale jak uznáte, za tu dobu toho moc neuděláte 😖 ) a pak potkám maminku, která řekne - ona mi spí špatně přes den, sotva dvě hodiny v kuse 😵 no co byste jí na to řekly? No, a teď je to trochu lepší, po týdnu usínání u prsa snad už bude usínat zase sama (abych to nezakřikla 😅 ), jen to buzení je ještě pořád 5x za noc (v šest si ji beru k sobě do postele a spíme do osmi).

K tomu dodávám - do práce bych teda raději vstávala z toho důvodu, že jsem spala celou noc!!! Když mi známá, co staví barák, říkala, že by si to se mnou vyměnila na týden, měla jsem sto chutí jí říct že klidně - protože ona se v noci vyspí 😉 Ale stejně je to zlatíčko největší, takže my taky vyrazíme na uspávací kočárkovou štaci.

pantomima
4. pro 2007

Ahoj maminy, máme doma taky nespavce 😉 .Malá by spala spíš přes den a to v kočárku nebo ještě lépe někomu v náruči. večer po koupání, kdy absolvuje ještě masáž pro uvolnění a uděláme snad všechno proto, aby ji netrápily prdíky dokáže po položení do postýlky klidně 2 hodiny ječet. Pak usne a když už si myslím, že je to za námi, tak po čtvrt hodině to začne nanovo.Tak ji vyndám, nakojím, přebalím, nakojím a po hodině ji zkusím znovu uložit 😒 .A tak to mnohdy pokračuje celou noc. v lepším případě v jednu usne, probudí se ve tři, pak usne ve čtyři a vstáváme v sedm.A pak zase kojím, přebaluju, kojím.... 🙂 Ale co bych pro ní neudělala, že 😀