Maminky, taky v noci špatně spíte?

paula
4. pro 2007

Ahoj maminky! Tak jak jste se dneska vyspaly? Spatne? Tak to vitejte v klubu! 😀
Ja mam UZ jedenactimesicni holcicku a ta dnes v noci vstavala 7x a ja s ni ☹ . Doted se mi budila tak 2x-3x za noc, coz asi neni nic neobvykleho, ale asi posledni tyden se budi strasne casto. Rano je pak protivna a unavena, nez spolu konecne kolem 9 zaspime. 😉
Ja uz chodim jak ozivla mrtvola a nejsem schopna doma nic udelat.
V tomto tematu uvitam kohokoliv, kdo je na tom stejne (nebo hur 😉 😀 ) at se v tom necitim tak sama.

paula
autor
4. pro 2007

jo holky, ja taky touzebne cekam na prvni celou prospanou noc. Asi se budu budit kazdych 5 minut a kontrolovat Laurinku jestli je v poradku 😀 😀
Slonik, jasne ze jsou to zlaticka nejvetsi. jak se rano usmeje, tak ji clovek tu noc hned odpusti. Jsi dobra, ze zvladnes vyjet s kocarkem. Ja jsem tak unavena, ze uspavam u prsa i pres den a lehnu si taky. 😉

paula
autor
4. pro 2007

pantomima, mozna by to bylo lepsi, kdybys ji mela u sebe v posteli. u nas to moc pomohlo, kdyz se L. budila jako male miminko. Me to taky pomohlo, ze jsem nemusela porad vstavat. 😉

majka07
4. pro 2007

holky přeju Vám aby se Vám to spinkání zlepšilo.

to je fakt hlavně že jsou zdravé a nic je netrápí. Malá byla nemocná brala ATB a to je děsný, chuděra. ☹

panenka
4. pro 2007

Já taky čekám na první noc, kterou by malá spala v postýlce a bez kojení! 🙂

paula
autor
4. pro 2007

panenko,vitej v klubu 😉

pantomima
4. pro 2007

paulo, mám ji v postýlce těsně vedle sebe. Mám trochu strach, aby jsme ji nezalehli 😖 .Krom toho máme v posteli ještě malýho pejska...potvora nechce spát v pelíšku ☹.Stejně vlastně během nočního kojení mi malá usne na rameni nebo na břiše, když ji nechávám odříhnout.To já si dám při tom taky desetiminutovku 🙂

paula
autor
4. pro 2007

pantomima, tak to mas super! Postylka vedle postele je idealni, taky jsem se bala, kdyz byla mala miminko, mit ji v posteli a nevyspala jsem se. Ted uz ale obcas mezi nama zustane.
Pejska v posteli??? 😨 tak to bych nesnesla. 🤐 Meli byste si ho vychovat!

markeeta
4. pro 2007

paula: prosim te nestras 🙂

taky me prijde, ze ty deti maji svoje obdobi, kdy spinkaji v pohode a kdy moc ne. To se da akceptovat.
My jsme meli behem sestinedeli ten rezim "kazde 2,5h" a to sem mela co delat, protoze jsem byla vycerpana po porodu a jeste vstavat tak casto 😢 (to si zazila skoro kazda). Jenze, kdyz sem to nekde rekla, tak to byla odpoved typu, ze jsem stastna zenska, kdyz se mi dite nebudi tak casto 😖 . To si potom umim predstavit jen to, ze se nekomu budi i kazdou hodinu, to by me asi kleplo.
Nastesti ta nespavost neni permanentni. Moje mamka se nevyspala poradne 4roky, protoze nas mela v rozestupu 2 roky a porad jsem se budili na flasku.

markeeta
4. pro 2007

pantomima: tak to je dobry, mimino v postylce a pes v posteli 😀

panenka
4. pro 2007

Pantomima, tak to musíte mít velkou postel, abyste se tam všichni vešli! 😀

pantomima
4. pro 2007

Pejsek je vychovanej, v pelíšku je přes den 😉

pantomima
4. pro 2007

postel jsme stihli koupit těsně před porodem novou, velká je a naštěstí ta´tka není rozložitej....pejsek taky ne a já na tom po porodu pracuju...abych splaskla...při těch nočních maratonech s malou se to docela daří 🙂

markeeta
4. pro 2007

pantomima 😀
u nas se nejvice roztahuje prave to ditko se svyma malinkatyma rucickama, kdyz se rozplacne, tak zabere pres 1/3postele

pantomima
4. pro 2007

markeeta 😀
zkuste větší postel 😉
můj nespavec už zase vstává....jdeme kojit 😎

blacklucka
4. pro 2007

ahoj holky, Martínek spí od narození s námi ve velké posteli, je hodnej, jenže manžel strašně chrápe a tak budí nás oba, takže jsem nevyspalá už rok. Ted přibyde další mimi, tak jsem zvědavá, jak to budem řešit, asi tátu odstěhujem do pracovny.

kyri
4. pro 2007

tak to my zase teď v noci spíme líp než dřív - budí se tak 1x, a pak až kolem 7 na další prso, a pak spí třeba do 9, ale to uspávání..!!! 😠 😠 😠 😝
předevčírem jsme ji uspali až v 1 ráno 😲 a včera teda UŽ v 11 v noci 😀 (předevčírem byl hrozný vítr a v komíně nám hučela meluzína, tak ji to budilo, takže měla nárok, ale včera už nebylo nic, takže nevim, co to bylo za scény 😠 )

dostává před spaním pořádnou dávku kaše (rýžová nemléčná) tak snad proto se v noci už nebudí tolik, ale kdyby taky chtěla napoprvé usínat...!

jo, a taky občas míváme noční mejdany - tak od 3 do půl pátý, to jsem teda vzteky bez sebe, protože s tim nejde nic dělat, než počkat, až si vybije baterky... 🙄

kony
4. pro 2007

ahoj holky, též se přidávám, cca do pěti pěti a půl měsíce to bylo ve velké pohodě, malá začala spát ve svém pokoji a usínala nádherně, nebudila se, max jednou dvakrát za noc jsem ji slyšela, šla dát dudlíka, pohladila a spalo se dál( bohužel od čtyřech měs. nekojím), ale ted je to čím dál horší, zatím jsem nepřišla na to, čím to, ale budí se s "bolestnými" výkřiky, tak nevím, jsou to zuby nebo se jí něco zdá...každopádně jsem taky "oživlá mrtvola"

haluskacz
4. pro 2007

ahoj,
hlasim se do klubu. U nas jsou noci fakt nekdy libovy... Nastesti nejstarsi dite se v noci nebudi. O tech dvou mladsich se to rict neda... a vzhledem k tomu, ze mame postel 140, tak dva dospeli a dve deti ji zaplni opravdu dokonale. Ale porad jeste se vejdem 😀

pantomima
4. pro 2007

tak teď teprve malá usnula-psala jsem v deset, že jdu kojit, to bylo za chvíli odbyté, ale zase to usínání....provází to řev a slzičky....teď je jako andílek 😖 a v noci to je skoro stejné 😒

paula
autor
5. pro 2007

ahoj ospalky, tak jaka byla noc?
Haluskacz, tebe moc obdivuju, ze zvladas 3 deti. Ja sotva to svoje jedno. 😉
Ja jsem si dnes v noci nechala malou u sebe pritulenou, ani jsem ji neodsouvala do jeji casti postele a zda se, ze jsme obe spaly klidneji. Pri prvnim kviknuti jsem ji dala prso a a spala dal a neresila, kolikrat to bylo a jestli treba usne sama. 😉 😀 Vyspali jsme se vsichni tri (tj. ja, mala, manzel) psy a dalsi deti v posteli jeste nemame. 🙂

paula
autor
5. pro 2007

Psala jsem, ze jsem neresila, kolikrat to nocni kojeni bylo, ale urcite vic nez 4x 😅 😅 a to muj "kojenecek" je pres den uz docela velky dite, co chodi. 🤐

pantomima
5. pro 2007

Ahoj!
Zdravíme vyspalé i nevyspalé!
malá dnes nečekaně spala hodně, ale asi to bylo tím včerejším vyrválem, co vyváděla. Co dělala dopoledne jsem psala, odpoledne to poktačovalo.Ve čtyři hodiny odpol. jsme přijely z města a malá ještě vydržela hodinku v autosedačce.V pět jsem jí vyndala a po kojení a přebalování jsem ji dala do postýlky a myslela jsem si, zřejmě naivně, že vydrží spinkat do sedmi, než se bude koupat.Opak byl pravdou, ječela až do devíti do večera! Ale asi dík tomu se pak probudila v jedenáct, v půl čtvrtý a pak až v sedm ráno.

haluskacz
5. pro 2007

paulo,
neni co obdivovat. Prijed se k nam na tyden podivat a pochopis... ale dneska dneska predavam holky babicce a budou u ni az do patku, to bude kliiiiidek!!!!

pantomima
5. pro 2007

bude doma chvilku klid?nebo toho využiješ k předvánočnímu úklidu? 🙂

paula
autor
5. pro 2007

pantomima, tvoje mala je jeste malilinke miminko, to se meni ze dne na den! Treba ti v 6 mesicich bude spat uz celou noc?! 🙂 Laura taky jako mimco chodila spat az tak v 9 az pul desaty. To se postupne posune.. 😉 Aspon ti nevstava treba v 5 nebo v 6.
Haluskacz tak si ten kliiiidek pekne uzij a hlavne si odpocni a dospi se. 😉

paula
autor
5. pro 2007

tak jsem tu snad nevyspala jen ja???? ☹

xsipm04
5. pro 2007

Holky dobrý téma 🙂 Zrovna to taky řešíme 😀 Asi do 4,5 měsíce jsme spinkaly v pohodě, dokonce mě malá ukolíbala vstáváním 1x za noc a přitom se nestihla ani vyčurdit, takže jsem to měla i bez přebalování. No, teď je to celkem maso, máme to taky minimálně 5x za noc 😎 Už nepoužívám ani podprdu na spaní, prso mám permanentně vystrčený z košilky 😀 😀 😀 a malou si jen přehazuju ze strany na stranu. Včera jsem byla na cvičení s ostatními miminky a tahle změna režimku byla aktuálím tématem. Takže už tam jsem zjistila, že nejsem jediná respektivě asi bych byla jediná, kdyby mi dítě pořád spalo 😀 Ale dá se to, ještě že si jí můžu nechávat v posely, kdybych přitom měla ještě vstávat, tak bych to dítě asi upustila.

Pantomima: Ty máš fakt ještě malý mimčo, to my jsme v tý době neměly režim naprosto žádný (teda ani teď nic moc 🙂 ) a spát jsme nechodily před půlnocí a to od 20-24 hodin byla fáze permanentního nošení (manžel to vždy nazýval "obchůzkou po bytě" 🙂 ) a i když jí to náhodou ukolíbalo před půlnocí, tak jen co jsme jí položily do postýlky, tak začla kvičet a chování začalo nanovo. Ale aspoň jsme si jí mohly pořádně pochovat 🙂 My jsme se smály, že má sázku s ostatními miminky, že to vydrží nikdy neusnout před půlnocí, protože občas už se nám zdálo, že se jí očka docela klíží dřív, ale ona se hrdině držela, aby si to svoje popůlnoční skóre náhodou nezkazila 🙂 Od 2 měsíce jsme měli docela pohodu. No a teď jsme ve všem zpátky a víme i v noci, že holt máme doma miminečko 🙂

pantomima
5. pro 2007

dnešní noc byla spíš vyjímka 🙂 možná proto, abych vydržela t další 😉

paula
autor
5. pro 2007

xsipm04, obchuzka po byte, to je dobry 😀 . My jsme zase rikali "umlatit na mici" to znamena houpat s ni v sede na gymnasticballu. Az pak me kamaradka upozornila, ze to pro nezasvedcene zni celkem brutalne. 😉
A kolikrat se ti za noc budi?

haluskacz
5. pro 2007

tak mame za sebou cele dopoledne u dr. (se trema detma vstupni prohlidka... ufff) a sla bych spat (jenze Vasek chrnel po ceste). Babicka s holkama odjela a ja se opravdu budu muset pustit do toho uklidu. Je to tu jak po vybuchu bomby. Mam na to tri dny, tak uvidim, co za tu dobu vykouzlim. A na dnesek jsem teda moc nespala, Kacenka se nasadlila mezi me a Vaska, takze vzdycky, kdyz se Vasek vzbudil, jsem musela Kacenku nekam odsunout, abych na nej mohla a aby ji pripadne neposlapal oblicej. Takze to vidim na tabulku cokolady a vydrzet do osmi, kdy pujde to zvire spat... 😀