Maminy, v kolik by měl chodit večer spát 5měs. kojenec?

gosa22
3. lis 2013

náš miláček usíná až kolem 22 hod...

ivajaro
3. lis 2013

Já jsem malou od narození dávala spát kolem 18h .. a máme to tak pořád... kolem 17.30 koupačka pak véča a kolem 18h bývá v postýlce 😉

cernalu
3. lis 2013

tak my jsme měli nějaký režim od půl roka, do té doby usínal po deváté 🙂

ventilkova
3. lis 2013

No, myslim, je to muj nazor, ze jak si usínání dětí nastavíš, tak to máš, chce to důslednost... Moji oba kluci byli dlouho uz v šest po večeři a vaně v posteli... Pro mě je to, aby jeste dite v deset bylo vzhuru nepředstavitelnà věc

ffiinnkkaa
3. lis 2013

Od narození do teď chodí spát o půl osmé..

pisisvori
3. lis 2013

prala bych maminkam jak ventilova miminko jako byla moje dcera,a by zjistila, že u některých dětí se nic nastavit nedá i kdyby se člověk zbláznil. Dcera usínala v tomhle věku boužel až okolo 9-10 hodiny po 2 i více hodinách pláče, kojení, nošení...ráno vstávala v mezi 5-6 a pak spala 3x 20-30 minut přes den☹.
Pokud tvoje patří mezi ty, které s řežim nastaví sami nebo si ho nechají nastavit, tak bych se snažla asi nenechat ho spát třeba odpoledne dlouho...jestli spí do 6 tak pak nemá chuť zase jít v 8 spát....

elielizabeth
3. lis 2013

My jsme se po návratu z porodnice snažili malou v 18:30 okoupat, aby už v 19:00 spinkala, ale týden byl brekot a jekot až do 20:00 a pak usnula. Tak jsme si řekli, že nás to nezabije a posunuli jsme čas koupání a spaní o hodinu později a malá bez jediného kňournutí usnula a spinkala s přestávkami na kojení až do 8 do rána. Když trošku povyrostla, tak si ve vaně poblbne i třičtvrtě hodiny, takže spinkat chodí kolem 20:30 a většinou spává do 10. Teď ale s posunem času vstává o hodinku dřív 🙂
Když se stane občas stane, že o té půl 9 spinkat ještě nechce, tak ji nenutím, sama přijde pak dát pusinku, že už je unavená. Chápu to, protože já taky někdy usnu v 9 a někdy se mi nechce spát ještě v 11, tak proč ji nutit, když není protivná.

blondynka400
3. lis 2013

Já dávala obě na začátku spát na noční spánek, když jsem šla spát já, tzn. mezi 22-23 hodinou, protože první úsek spaly vždy nejdéle a já se vyspala. U první jsem to postupně posouvala, že někdy kolem 4m usínala lehce před osmou, u druhé jsem to někdy po šestinedělí taky šoupla na tu osmou, ale hned, ne postupně.
Celkově si myslím, že ideální čas není, spíš podle toho,jak to vyhovuje vám a jak miminku. Miminko sovu nenaučíš, aby chodilo spát v 18 hodin. Za mne je ideální ta osmá, protože i pak ráno nevstávají většinou třeba v 5 nebo v 6, což by mne asi zabilo, člověk má volný večer, ale zase na druhou stranu manžel když přijde z práce, holek si ještě užije. Nepřežil by to, aby šly spát když přjde z práce, ale taky by nepřežil, kdyby nám tu hopsaly po hlavě ještě v deset večer 🙂

mooncaa
3. lis 2013

Moje dítko chodilo spát zásadně se mnou, takže často před půlnocí nešlo. Nakonec jsem zjistila, že mi to tak vyhovuje lépe, že máme stejný režim dne, že mi nestává ráno v 6 hodin, kdy já jsem naprosto mrtvá a neschopná nic dělat. Každý nad tím kroutí hlavou, ale mě to tak vyhovuje víc a malé také. Já jsem na mateřské krásně vyspaná a odpočatá a nemám kruhy pod očima jako hodně mamin.
Navíc v létě, kdy je venku krásně dlouho nemusím v 6 hodin s dítětem spěchat domů a ukládat ho spát.

zazana81
3. lis 2013

Naše malá chodila v tomto věku spát už kolem 18 hodiny. Ale měla to tak sama od sebe ... Posunout to nešlo. Změna nastala vždycky jen při změně času. A Tak od 1,5 roku chodí v půl osmé. Já nejsem zvědavá na to, aby mi tu strašila do noci, jsem často ráda, když mám aspoň večer chvíli klidu na sebe. A pro ní je ten čas tak akorát.

arrowka
3. lis 2013

Malou dávám spát v sedm a určila si to tak sama. Vyplynulo to z toho, že byla po šesté už velmi neklidná. Neumím si představit, jak bych ji měla naučit jít spát později, to bych ji musela řvoucí nosit a nejspíš by mi pak usnula v náručí. To, že vstává o půl sedmé mi jako sově nevyhovuje, ale nic s tím nenadělám. Jsem ráda, že spí hezky celou noc a budí se jen jednou na krátké kojení, po kterém zase vzápětí vytuhne.
Snad až bude starší, tak se pokusím dobu ukládání trochu posunout.

diviska
3. lis 2013

malá si hned od narození určila čas kolem půl deváté. Někdy dřív, někdy později, ale plus mínus to tak má až doteď

karlam
3. lis 2013

moje holky (dvojčata) mají 15 měsíců a chodí spávat v 18.30, vstávají sice v 5.30, ale já jsem ranní ptáče, takže mně to nevadí 🙂

crawler
3. lis 2013

jsem názoru, že děti až tak do 3. třídy po večerníku nejpozději do pelechu . Tedy pokud nemají jiný režim,aby se například viděli s tatínkem,který chodí pozdě domů z práce apod. Když jde dítě spát mezi 18-19.hod, tak mají rodiče taky aspoň chvíli klidu a naše děti by byli i přetažené, kdyby museli jít dýl.

mamba79
3. lis 2013

U nás nejdéle v sedm tuhoš od narození a nehodlám to nijak měnit.

bonavoxa
3. lis 2013

Naše takhle usínala od cca 3 měsícu. Kolem 22 hod klasika. Teď když se posunul čas, tak milostive kolem 21.00. Když se jí nechtělo, usínala kolikrát až po 23. hodině.

xuxie
3. lis 2013

Pokud ti reaguje na nastavení režimu, tak super, v podstatě si to nastavíte podle svých potřeb, klidně od půlnoci do deseti..s jedním se to dá. Jinak nám děti v tomto věku chodily spinkat kolem sedmé.

olasek
3. lis 2013

U nás chodí v 18,30h...sám ti to tak nastavil už když byl snad půlroční 😉 I když se všemožně snažím ho posunout v čase ( v rámci změny času ) tak to nejde...usíná, jak špalek v 17,30h a budí se v 5,30h.

radushka1
3. lis 2013

já ji dávala jak chtěla, takže mezi půl 9 a 9. Teď po změně času chodí přesně o půl 8, a snad nám to tak vydrží. Když jsem dávala spinkávat dříve, do půl hodiny se mi vzbudila a nemohla dlouho zabrat.

pampeliska1
3. lis 2013

Už od narození jsem se to snažila směřovat na 19hod. Ne, že bych na tom nějak lpěla a tvrdě dodržovala režim, ale prostě jsem se tak snažila, aby denní spaní hezky vycházelo, aby se jí chtělo v těch 19hod spát už na noc. Daří se nám to stále a nejpozděj ve 20hod je tuhá (pokud teda není nějaký problém, zuby, nemoc apod)

klaire22
3. lis 2013

když byla naše malá takhle stará, tak jsem cca po šesté hodině chodily koupat a kolem té půl sedmé, max. v sedm malá spala.

nunacek
3. lis 2013

Naše malá jako kojenec chodila spát v 19h. Jako batole chodí spát ve 20h.

zlababa07
3. lis 2013

Většinou mezi 19:30 a 20:00 😉

lenicka07
3. lis 2013

tak naše malá do odstavení v 9 měsících usínala mezi jedenáctou a půlnocí (nic s tím nešlo dělat, snažila jsem se jí uspávat i 4 hodiny), mladej má svůj rytmus usínání mezi půl sedmou až půl osmou večerní (ale zas je ranní práče, což já bohužel nejsem ...)

mpavlinka
3. lis 2013

Koupem v 18:30, nakojíme a spát jde v 19 hodin 🙂

wasu
23. lis 2013

nemůžu napsat jak pětiměsícní, ale my budeme za chvíli 4 měsíce a spát chodíme mezí 21-22 někdy až 23.30 jdeme dřív do hajan, ale malej stejně kouká, směje se, hraje si a dělá vše jiné, tak usíná takto... a vtstává v 7 přebalíme, nakrmíme a ještě zalehnem do 9 někdy 10 a vyspíme se oba

86radka86
23. lis 2013

v 19:00 a vstáváme v 8:00 🙂

andysebesta
23. lis 2013

Na tuhle otazku se neda uplne odpovedet.Kazde miminko to ma jinak.Da se treba trochu ten cas "nastavit" nejakym vecernim rezimem, ale rict presne v kolik zaplujou do pelisku?My jsme si na urcitou hodinu naladili koupani(a je pravda, ze na to si kluci zvykli, ze uz se v tu dobu tak trochu sami "zenou" do koupelny)a ten zbytek, vcetne spinkani, se nam uz odviji dal sam.Popripade nejake vetsi jejich radeni utmene ja nebo manzel.Ale je fakt, ze kdyz pretahneme a v dobu koupani jeste nekde litame, je ten vecer fakt chaos.Spani s placem, krik, blazinec.Takze asi tak... 🙂

rebelie
23. lis 2013

Podle mě záleží na každé rodině a každém miminku, jak si to společně utřepou... Já byla třeba ráda, že můžu s dítkem chodit všude možně a ne se v 18h pakovat s tím, že musíme krmit, koupat, ukládat... A taky jsem mnohem víc než večerní spánek ocenila to, že nevstává v 6h ráno, což by mě asi zabilo... ale každé miminko je jiné a každá rodina je jiná, takže bych neřešila, co si o tom kdo myslí a směle bych si to zařídila podle sebe a podle svého dítěte.

iluss
23. lis 2013

Do roka v 19:30, od roka ve 20h. Starší dcerce jsou 4 roky a chodí spát také v osm večer.

glimmer
23. lis 2013

u nás se chodí spát kolem 19.30 - 20.00 ... ale nastavili si to oba sami ... Naše Anička tak do roka chodila spát až kolem 22-23 hodiny spala tak do 8-9. Pak se to pomalo posunovala. Opravdovej režim ohledně spaní (přes den + večer) nastal až se školkou.