Máte nějaké rady, ať mi dítě spí?

cervik1111
4. lis 2010

maminky,nemáte někdo nějaké rady-mám 10měs.prcka a v noci se mi budí co hodinu-kojím a dávám i UM.Už jsem zoufala,zkusila jsem ho dát i do pokojíčku a taky to nepomáha.Je to hrozné,už nevím,co stím-večer špatně usíná,v noci nespí dobře a ráno vstává v 6hodin 😒 😒 😒 Děkují za každou radu 🙂

naty
4. lis 2010

dáváš příkrmy? zkusila bych mu na večeři dát nějakou kaši, tak hodinu před spaním, a pak těsně před spaním nakojit a UM (já dávám 200ml) , pokud nebude stačit...koupete před spaním? zkus nějakou uklidňující masáž nebo aromaterapii, ale jen přírodní oleje a ne moc silně...usne ti v náručí? jak se mu spí s tebou v posteli? náš malej poslední dobou taky strašně neklidně spí v postýlce, ale když si ho vezmu k sobě, spí v pohodě celou noc...jak spí přes den? je fajn, když před večerním spaním nespí aspoň 3 hodiny...no, bylo by lepší znát váš režim a tak, takhle se to těžko radí...

hanka13
4. lis 2010

Ahojky, přidávám svou zkušenost. Malý se mi budil také velmi často, ne sice každou hodinu, ale cca po dvou. Vždy jsem si ho dala k prsu k nám do postele a ihned usnul🙂) Tak bylo jasné, že si zvylkl usínat u prsa a pokud se v noci probudil, tak neuměl sám znovu usnout. Upozorňuji, že ani večer neusínal sám v postýlce, ale se mnou při kojení. To jsou ty zlozvyky:( Počkala jsem do roka a odstavila, mylslela jsem si, že se bude hodně bránit, ale trvala to tak týden a spí lépe. Vždy když se probudil, tak jsem se snažila ho uspat jinak než jídlem ( nedávat ani flašku), třeba jeho oblíbenou písničkou, dudlíkem, pokud nic nepomohlo, tak jsem si ho vzala do postele a přitulila se k němu. Dnes cca po 3 měsících spí mnohem lépe. V podstatě od té doby jsem se poprvé vyspala i já. Usíná v 8, kolem 12-1 jde k nám do postele a ráno cca v 6 se probouzí na UM, pak ještě usne tak do 7-8. Není to zcela jistě ideál, ale před tím, než jsem odstavila to byl děs. Nevím, zda ti to pomůže, můžou vás trápit jiné obtíže, třeba rostou zoubky, ale časté buzení dětí v noci bývá právě příčinou, že jsme se mi maminky staly "živým dudlíkem".

jjaanca
4. lis 2010

U nás pomohlo zrušit noční kojení (úplně odstavit jsem nechtěla). Bylo to o něco lepší, ale stejně se budila dost často na mazlení. Tak jsem zrušila mazlení a spí dobře.

hojda
4. lis 2010

Já taky spala celou noc, co jsme zrušili kojení, nejvíc se budil v půl roce na první zoubek, pak už to šlo.

pattie
4. lis 2010

U nás pomohlo malou odstavit.... Kolem 10. měsíce se taky budila po hodině, tak jsem řekla dost a přešla jen na UM a poté se budila už jen v noci...

kackaaaa
5. lis 2010

Máme stejný problém - poslední dny (teda spíš noci) jsem dělala živého dudlíka. Co hodinu byla vzhůru. Tak jsem si řekla dost, v ložnici zůstala spát sama s chůvičkou a když se vzbudila, prso jsem nedala. Pár nocí bylo peklo - plakala, ale nedala jsem - nabídla jsem jí vodu. Potom to asi 2 noci bylo ok, ale pak se zase začala budit, takže vždy musím přijít, přikrýt, pohladit a zpívat než usne. Někdy se budí často, někdy méně. Ale teď po změně času se malé čas nezměnil - místno v 7 stále vstává v 6 ☹

veronika.h
5. lis 2010

No, tak náš malej má 16měsíců, nekojíme od roka, cca měsíc nedávám v noci ani UM, ani čaj, nic a taky se v noci dost budí. Musím vstát, pohladit, popř dát dudel a dobrý. TAky se budil kvůli zoubkům, to plakal třeba po 30minutách, teď zapláče tak 3-4x za noc. Některý noci je třeba i 2hodiny vzhůru, takže já spánkovému režimu svého dítěte nerozumím☹