Máte trik na usínání v postýlce? Pořád řve

kacamura
20. bře 2010

ahoj. mám skoro čtyřměsíčního chlapečka, kterej neni schopnej usnout v postýlce... učím ho to asi od dvou měsíců a už to docela šlo, sám tam teda nikdy neusnul musela jsem mu držet dudlík v puse, tedka když ho tam dám na půl spícího tak už tam usne (nemá sílu protestovat), ale jinak řve a řve a řve dokud maminka nepříde, hodně lidí mi radilo nech ho prostě řvát on usne, jenže on je takhle schopnej řvát i čtyři hodiny v kuse. (teda s pauzou na jídlo) kolikrát celý dopoledne nespí... a to se ho snažim uspat od chvíle kdy na něm vidim první známky únavy... nemáte někdo nákej trik na usínání v postýlce??? bydlim v paneláku takže večer si nemůžu moc dovolit ho nechat řvát... nechci aby si získal nějakej odpor ke spánku (pokud už ho nemá) a režim má a snažím se ho dodržovat...

janulla84
25. bře 2010

U nas taky katasrtofa s usinanim.Mala usne bud v kocarku nebo u mne v naruci jinak nic.Jsem z toho zoufam, ☹ porad zkousim dat ji do postylky,''uhladi'' ale marne,nebo ji tam nechat vykricet...ale zacne tak jecet ze fialovi a lape po dechu. 😢 Co s tim?????? 😒

ninach
25. bře 2010

ahoj,ja jsem taky proti tomu,nechat mimi brecet,ono proste jenom potrebuje jistotu,ze neni samo.chce to trpelivost,az pujdou do skoly,tak uz budou usinat sami 😉

kacamura
autor
25. bře 2010

janulla84: zkus to jako to dělám tedko já.... že ho dám do postýlky, držim mu dudlíka v puse, jsem u něj a když ho nebolí bříško nebo zoubky a je najedenej tak většinou do půl hodiny spí... jak ho ale bolí bříško, tak to dělám trochu jinak, ale je taky v postýlce a já mám trochu tělocvik....

janulla84
25. bře 2010

My nemame dudlina 😠 Emi ho od mala bojkotuje ☹

ninach
25. bře 2010

mala mi taky neusne jinak nez u prsa nebo v kocarku a tu starsi jsem musela vzdycky uhoupat v naruci nez usnula.s malou jsem to zkusila jednou,uspat normalne bez kojeni,no to byl rev,ze ji urcite slyseli i naproti pres ulici.a jak dlouho uspavas?

janulla84
25. bře 2010

Kdyz je k.o. tak maxi 10 min ale nekdy ji dyndam i hodinu kdyz nemuze zabrat 😠 A moje zada ouha ouha.Nejsme zadni drobci.

kacamura
autor
25. bře 2010

he no tak už mi zase dva dny neusnul jinak než u prsa chjo.... řve jak tur..... dudlíka taky bojkotuje, ale občas když mu ho držim tak si ho vezme.... dneska jsem uspávala od osmi do třičtvrtě na deset :(.... pořád pláče asi má hlad já mlíko večer nemám a flašku prostě nechce to začne řvát ještě víc tak zejtra zkusim jiný mlíko.... nemáte na to jak naučit na flašku nákej trik??? nebo je tu an to téma???

brisalek
26. bře 2010

ahoj kacamura, u nas to bylo to same, take jsem se bala, ze nemam dost mlika, ale podle mne to tim neni...kdyby mel opravdu hlad flasku si vezme...proste chce prso a cucat a cucat...to je moje zkusenost☹. A ani kojna prebornice nemuze mit plna prsa, kdyz male cuca a usina 2 hodiny🙂.
o nauceni na flasku tady tema nejake myslim je...moje rada zkouset davat, kdyz ma hlad, ale dobrou naladu (dopoledne, v poledne..) ne vecer a treba prvne s MM...no a zkouset, zkouset, zkouset...kdybych mohla neco zmenit zpetne🙂 urcite bych to delala....mala ted nechce prikrmy a nejde jit dat treba kasi flaskou, caj flaskou...ve 4 mesicich zacala vztavat 7x za noc, kdyby chtela flasku zkusila bych vecer sunar...myslim, ze neni od veci kdyz si na ni mimi zvykne...v mem okoli jsem jedina kdo nikdy flasku nedal a zadne z tech miminek znamych neprestalo chtit prso...

beruska24.9.
26. bře 2010

kacamura - někde už jsem to psala, já na flašku učila po uk.4.m. (mlíčko došlo, tak přechod na sunar), ale malá byla naučená na dudáka už z porodnice. Takže na flašku se naučila přes dudáka. Vzala jsem jí do náručí, chovala (řvala hlady), dala jsem jí dudáka a jak se uklidnila a začala dudat, tak jsem vzala flašku, malíčkem vytáhla dudáka a hned dala flašku. Chce to trpělivost jako u všeho, ale naučila se. Teď jen vidí flašku, klepe se radostí, že jde papat.

brisalek
26. bře 2010

ja jsem odstrikavala v noci(mala vstavala jen 2x na kijeni do 3,5 mesice) a davala jsem okolo 4-5 odstrikane pres malickek strikackou, aby bylo vecer dost mlicka, ale stejne byl krik a cucani uplne stejne. Kdyz jsem ve 3 mesich zkusila flasku byl jen vetsi krik a doted stejne jako s dudklikem si s ni hraje a zuzla ale nesaje☹.

kacamura
autor
26. bře 2010

ty jo to bude ještě sranda... a přitom jsem mu zkusila dát přesnídávku co je od čtyř měsíců, snědl půl lžičky víc jsem mu nedávala, ale vypadal, že mu to chutná tak proč nechce flašku??? se zbláznim jestli ho to usínání u prsa neodnaučim... a přtom už to tak hezk uměl s tim dudlíkem ☹

kacamura
autor
31. bře 2010

pomoc... je to horší a horší... jsem si řikala, že když budu u něj budu mu držet dudlíka a budu prostě u něj, že časem usne... místo toho spustí přšernej řev už jenom když naznačim, že ho tam položim a když ho tam dám tak ho neuklidní nic kromě toho když si ho vezmu do náruče.... chce prostě spát u prsa jenže to když ho zase dám pak do postýlky tak se okamžitě vzbudí a je to to samý takhle jsem tuhle uspávala dvě a půl hodiny..... tak jsem si řekla, že to zkusim prostě tak , že ho vžádnym případě nenechám usínat u prsa usne mi i na rameni... jenže jak ho to pak naučit dál....

brisalek
31. bře 2010

kacamura neber to nijak spatne, ale myslim, ze tohle je ten "nejhorsi zpusob" 🙂. Myslim, ze bud musis mit silu "nechat" ho plakat az usne-takova ta metoda prijit po 1 minute, pak po trech, po 5...., ale zasadne nebrat z postylky. Protoze kdyz ho nechas plakat a pak vezmes jen se nauci, ze si vse vybreci🙂. Nebo se na to vykaslat a uspavat u prsu. Neboj z 2,5 hodiny bude za chvilku je ń pul hodinka....🙂 Take jsem si myslela, ze to "neprezijem", ale uz je to mnoooohem lepsi🙂

kacamura
autor
31. bře 2010

jsem fakt asi slaboch no.... špatně to neberu, jenom prostě nevim jak, vříská jak na lesy jako bych mu ubližovala a jak bydlim v paneláku tak je tu všechno slyšet a sousedi asi nejsou dvakrát nadšený když jim tady v půl devátý začne vřískat dítě a přestane to až někdy v jedenáct sousedi na patře to neslyšej, ale sousedi nahoře a dole.... já kolikrát slyšim slovo od slova co si povídaj te si představ co musej poslouchat oni... já si jenom řikala, že když ho odnaučin na to usínání u prsa, že to pak třeba pude líp... a strašně mě štve, že už nechce ani toho dudlíka, dřív si ho aspon po náký době vzal, tedka kdy zjistí, že mu strkám do pusy dudlík a ne prso tak spustí ještě víc :(

momin
31. bře 2010

kacamura u nas to funguje a vzdycky fungovalo tak.. ze maly kdyz me vidi v pokoji jeci,jeci a jeci.. kdyz odejdu za chvili se uklidni a usne...
Ale danik si dokaze najit dudlik a dat si ho do pusy-bez nej neusne 😎
Na to je tvuj jeste maly.. Takze radu pro tak male mimi nemam. Ja sem to resila az po pul roku...

momin
31. bře 2010

A koukam ze 4 mesice jeste ani nemate.. na Takove to nechat ho plakat je podle me vazne jeste maly..ale zalezi na kazdem... 😉

rimmel
31. bře 2010

jezisi! kacamura ty si ale cudna matka prepac! male ma 4mesiace a usinanie na prsniku je uplne prirodzena vec a ak to je proti tvojej pohodlnosti holt to je tvoj problem! tvoje dieta to ocividne potrebuje tak mu to laskavo daj 😠

a ze ta nasiera ze nechce dudlik? no comment!

rimmel
31. bře 2010

a tu metodu co tu spominaju holky tak ta sa moze aplikovat az po ukoncenom 6m!!!

aleachim
31. bře 2010

kacamura, nezlob se, ale tobě vadí víc, co si budou myslet sousedi než, co si myslí tvé dítě? Je ještě malinkej, aby pochopil, že chceš, aby spal.To, že křičí je odraz toho, že mu něco chybí. Neumí to vyjádřit jinak.Nejspíš pláče, protože chce být s tebou a ne sám v postýlce.

Já mám roční holčičku a až teď ji nechám řvát v postýlce, když vidím, že je unavená a že nemůže usnout, protože jinak to s ní nejde. Ale rozhodně ne, když si já usmyslím, že by měla spát.

jesterka01
31. bře 2010

Když tady tak čtu tohle téma, tak zjišťuji, že mám opravdu zlaté dítě 🙂 (ťuk ťuk) 🙂 malá měla minulý týden měsíc, a se spinkáním nemáme jediný problém, večer o půl osmé se jdeme koupat (takový náš rituál), pak napapat a kolem osmé do postýlky. Tohle se snažím dodržovat opravdu každý den. Sice k ní musím 4-5x dát dudlíka, z postýlky jí nezvedám, ale do hodinky krásně spinká, a vydrží kolikrát i do 4 do rána, zase jí nakojím, přebalím, nechám brknout a dám do postýlky, spí do 10 minut sama, ráno vstáváme až kolem sedmé. Je teda fakt, že od těch sedmi nespí až do 11, to musíme na procházku, občas usne v lehátku. V postýlce přes den nechce spinkat vůbec, ale to mi nevadí. Od jedenácti chrní kolikrát i do tří. Ale potom už nespinká zase až do večera, ale protivná nebývá.Na rukách jsem uspávala tak prvních 14 dni. I doktorka mi říkala že je to zajímavé že tak malé mimčo má takový režim a vydrží tak dlouho nespat-i spát. Snad nám to už vydrží a tuhle diskuzi už budu vždycky číst jen ze zajímavosti 🙂 Všem maminkám co mají doma nespavce přeji pevné nervy, ono se to určitě zlomí 😉

jesterka01
31. bře 2010

teda oprava, chtěla jsem napsat za týden bude mít dva měsíce.... ☹ myslím jedno a píšu druhé...leze na mě demence 😀

kacamura
autor
31. bře 2010

ale takhle jsem to nemyslela.... spát chodí když je unavenej, ne kdy si já usmyslim... plakat už jsem ho dlouho nenechala a když ho dám do postýlky tak jsem u něj a nikam neodcházim... myslela jsem, že když tam budu tak bude vědět, že jsem s nim a že jsem nikam nezmizela a zachvilu se uklidní a usne když je unavenej... už jsem to vzdala a nechávám ho usínat na rameni, pže se to naopak horšilo a je spousta maminek co to děti učí od narození a jejich děti ted normálně usínaj v postlýlce samy... já jsem nezačala od narození tak to tedka hold budu muset řešit jinak.... a s těma sousedama je to tak, že mě taky vadí když oni tam dělaj kravál když malej usíná, tak jenom řikám, že jim to asi taky neni příjemný... a cudna matka teda nejsem kdybych byla tak ho s klidnym srdcem nechávám řvát a to já nedělám, je to moje zlatíčko jenom bych ho to spaní v tý postýlce prostě ráda naučila aby kolem toho spaní vždycky nebylo tolik pláče... vždyt on když mi usne u prsa tak se pak stejně probudí když ho dávám do postýlky a můžu začít nanovo, nehledě na to, že ho pak pěkně bolí bříško když pořád cucá prso... a s tim dudlíkem strká si palec do pusy ono je to roztomilý, ale já si ho pak cucala do šesti let a nikdo mě to nemohl odnaučit, když se naučí na dudlík tak mu ho prostě jednou seberu a už mu ho nedám....

rimmel
31. bře 2010

jesterka nechcem strasit ale pockaj tak o par mesiacov 😀

momin
31. bře 2010

Kacamura a co plenka? Znam hodne lidi kterym tohle pomohlo!
Drzi si v rucicce latkovou plenu kdyz usinaji-maly tak usina do dnes...
Nektere deti si ji i zuzlaji a maji jakoze misto dudlika....

jesterka01
31. bře 2010

no, taky si myslím že to tak nebude pořád, ale teď si tu pohodu užívám co nejvíc to jde 🙂

momin
31. bře 2010

fotka maleho kdyz byl mini mimi

venuss
31. bře 2010

ahoj holky,tak ja mam 6ti týdenního chlapečka, ze začátku nebyl žádný problém.byl zlatý miminko a na rukách jsem nikdy neuspála...ráda jsem pochovala,někdy i usnul, ale než stačil být úplně tuhý,dala jsem ho do postýlky. V poslední době mi dělá ale problémy v postýlce a to většinou v noci. Vzbudí se a řekne si o papání.Nakojím ho, přebalím ho, uložím do postýlky,dál dudlíka, pohladím ho a jdu si lehnout. pokaždé co zamrčí vstanu a dám mu zase dudlíka a jdu zase lehnout. nevyndávám ho z postýlky, ale s tím dudlíkem to trvá třeba i 2 hodiny a to pokaždé co se vzbudí.Režím ještě nemáme. Budí se sám na papání,jak se mu zlíbí.Myslíte,že bych mu měla ten režim už udělat? nebo čím to může být,že se mu v noci nechce spat...
A ještě jednu otázku mám,ale ta moc nepatří do tohoto tématu,ale třeba mi poradíte... Malej má na rukách stále rukavičky,.už od narození, když je nemá,má strašně ledový ruce,v rukavičkách je má teplé.Mám mu rukavičky pořád dávat nebo mu je dávat nemáma ručičky si zvyknout? Děkuji....

nela2008
31. bře 2010

ahojte, jsem na tom obdobně, mám 7 tydenního chlapečka a přes den je čilej a moc nespí a brečí. Uklidní se jenom, když ho nosíme nebo ho hladím v kolíbce nebo usne se mnou v posteli.....někdy ho zkouším nechat chvilku brečet, ale moc to nezabere. Myslím, že je ale ještě moc maličký a tak to pro něj udělám - taky má prdíky a koliky a to se mu opravdu uleví jen u mne. Naštěstí večer mi spinká v postýlce a uspí se sám - nemusím ho chovat ani nějak uspávat. Asi má svůj denní režím, kdy se chce bavit a být se mnou. Jinak co jsem četla, tak se nemají tak malá mimi nechat plakat déle než 5 minut. Snad až bude větší a více se zabaví, bude lépe. Ale je to náročný a všem maminkám se spícím mimi tak trochu závidím. 😉

rimmel
31. bře 2010

ja som rukavicky vobec nedavala, poznam zenu co davala az do 3-4m a potom malo dieta problemy s uchopovanim veci. 😔

jesterka01
31. bře 2010

také jsem ze začátku dávala rukavičky, ale teď už je nedávám, malá má také pořád studené ručky, ale zima jí určitě není. Je fakt že i já mám pořád studené ruce a nohy...asi prostě špatná termoregulace, snad se to časem zlepší samo...jinak nožky i nosík má teplý tak jí zima snad není