Máte trik na usínání v postýlce? Pořád řve

kacamura
20. bře 2010

ahoj. mám skoro čtyřměsíčního chlapečka, kterej neni schopnej usnout v postýlce... učím ho to asi od dvou měsíců a už to docela šlo, sám tam teda nikdy neusnul musela jsem mu držet dudlík v puse, tedka když ho tam dám na půl spícího tak už tam usne (nemá sílu protestovat), ale jinak řve a řve a řve dokud maminka nepříde, hodně lidí mi radilo nech ho prostě řvát on usne, jenže on je takhle schopnej řvát i čtyři hodiny v kuse. (teda s pauzou na jídlo) kolikrát celý dopoledne nespí... a to se ho snažim uspat od chvíle kdy na něm vidim první známky únavy... nemáte někdo nákej trik na usínání v postýlce??? bydlim v paneláku takže večer si nemůžu moc dovolit ho nechat řvát... nechci aby si získal nějakej odpor ke spánku (pokud už ho nemá) a režim má a snažím se ho dodržovat...

kacamura
autor
5. dub 2010

Mirax: to to náhodou máš docela dobré 🙂 .... u nás fungovalo přidržování dudlíku od dvou do tří měsíců tedka kyž se mu ho snažim dát tak křičí ještě víc a začal si cucat palec, z čehož nejsem moc nadšená, pže mě to nikdo nemohl odnaučit a cucala jsem si ho do šesti let 😒 ... a myslim, že brečení z přetažení může trvatt dlouho, když si to tak vezmu tak já kolikrát do ted když jsem přetažená a nemůžu usnout tak jsem z toho dost na nervy, ale ty už máš dvě děti tak asi taky víc zkušeností... já se pořád učím a učím a myslím si, že s druhým mimčem je to maličko snažší pže už asi v hodně věcech víš co a jak.. oprav mě jestli se pletu...

kvetinka7
5. dub 2010

Ahoj Mirax, ten plac z pretazeni asi zmizi az v dospelosti ,miva to hodne deti .. nas malinkatejo to delava taky +mne si ocicka a zacina si cucat palecek 😠 ,dudlik naprosto bojkotuje , to ho jeste vic rozliti .

kvetinka7
5. dub 2010

Kacamuro, ja jsem zacala maleho prikryvat perinou z duteho vlakna a nemuzu si to vynachvalit. Nas malinkatej byl z pod ruznych teplych flausovych dek porad odkopanej a nejak mu porad nesedely, ted ma na sobe velkou deku, je mu pod ni hezky teplo,muze si pod ni dosyta kopat nozickama,ale neodkope ji a mam pocit,ze spi i tvrdeji a usne temer okamzite 🙂

kacamura
autor
5. dub 2010

Kvetinka7: já mám nějakou peřinu, ale je tááááááááák megalitická (z čeho je to nevim ale je protialergení) a odkope ji kdy se mu zachce 😅 ... teda tedka zkoumám jestli mu pod ní neni vedro tak ho nechávám spát jenom v tom fusaku (přikrejvala jsem ho ještě kvůli bříšku když je v teple tak ho nebolí)... ale v postýlce neusne a ted se začal i nák často budit tak zkoumám čím to... ještě asi vyměnim madraci nevim která je lepší a nevim jestli nemám sundat ten protipročůrávací nesmysl.... nejlíp se mu spí na těch našich ale takovou matraci tu nemám.... no je to těžké jim porozumět ....

mirax
6. dub 2010

ahooj kvetinko... 🙂
nestrašte mě s pláčem až do dospělosti🙂)))
Já myslím, že je to hodně tou nezralostí...věřím, že to přejde. Celkově se snažím si dávat pozor, aby měla přes den režim..hoďku vzhůru, to si čučí n ahrazdičku a v lehátku, pak do postýlky..chvilku nechat zklidnit..kojení..nebo jen ucucnutí, ale uklidní s e u toho, zavře oči..pak do postele a už musí chrupat sama..přes den to funguje.
Večer před usnutí přijde posledních 14 dní i řev..nejméně 5 min, nejdéle asi 40 min (s přestávkami). Už jsme si zvykla, přestávám být nervózní..aby zase nebrečela..beru to: že bude brečet 😀 a hend je mi líp. Dudlíka taky moc nechce, někdy to klapne, že s euklidní, někdy ne a musí holt sama. Já před spaním nechovám..jen přijdu a pohladím, mluvím na i a jdu...
U syna se mi to osvědčilo, spí nádherně...odchází v klidu, bez řečí, každý den ve stejnou hodinu (v 7).

JInak mám na Bětu fusáček a spí v něm..já nějak nedám dopustit na vaky na spaní 🙂

aannggiie
7. dub 2010

Mirax já si myslím,že máš úplně bezproblémový dítě

aannggiie
7. dub 2010

Kačo já si cucala taky palec do 6 let.žádnej placatej palec ani vylezlý zuby.Tak kdyby Šíma si cucal aspoň palec tak by mi to vůbec nevadilo.Hele a nerostou mu zuby?? Můj starší syn měl ve 4.měsíci zub

aannggiie
7. dub 2010

Kačamuro-s těma dětma tě opravim.Mám každé jiné,ale se spaním je to stejný 😉

kacamura
autor
7. dub 2010

aannggiie... já měla placatej palec 😒 .... a asi mu začly zoubky už se vnoci začal hodně budit, o něco víc slintá a tak... dneska sem naspala asi 4,5 hodiny včera to nebylo o nic lepší a takhle už to mám dýl ale aby se mi vnoci budil po hodině po dvou nebo dokonce po půl hodině, tak to se stalo až poslední dvě noci... jak dlouho to nespaní většinou trvá... za mě totiž v noci nikdo nenakrmí ani neuspí, tak se bojim abych to nák zmákla protože spát denně max. 4,5 hodiny, no nevim jak dlouho se to dá ve zdraví vydržet a vydržet tak abych mu neublížila až třeba ho budu přenášet nebo tak (dneska ráno se mi už pěkně zamotala hlava)

aannggiie
7. dub 2010

čus-má nateklý dásničky? Prý na to prodávaj gel,ale nevim jestli zabírá.
No kdyby mi Šimon takhle spal tak už leží dávno u mě v posteli 😉

kacamura
autor
7. dub 2010

to já nevim jestli sou nateklý nák to nepoznám,ale možná malinko jo... gel už mám dlouho a vždycky když už nevim proč je takovej mrzutej tak mu je máznu 🙂... já si ho do postýlky moc nedávám, spí se špatně pak i mě, ale tuhle v noci když jsem ho kojila tak sem asi na hodku usla i snim u prsa tak já už jsem unavená... a dneska to bylo dlouhý usínání, byli sme u doktorky a ta mu píchla dvě očkování a měl 38,4 tak se mu asi špatně usínalo ☹ ....

aannggiie
8. dub 2010

no mě injekce čekaj v úterý tak jsem zvědavá jak to proběhne a modlím se,aby nebyla horečka ani žádný problemy jako u Kuby.To mu nebylo při očkování ani u zubů vůbec nic

kacamura
autor
8. dub 2010

stejně je to zajímavý, jak jsou některé děti bezproblémové a jiné jsou takové uplakané a spát se jim nechce a tak... já mám zrovna toho uplakánka a kolem mě maj všichni neuplakaný smějící se mimča, tak jsem z toho dost nervní.... horečku má pořád dostal čípek, je hrozně unavenej ale furt kouká, jí málo, zabrat asi nemůže nebo já nevim ☹ ... zkoušim všechno možný a nic moc nezabírá...

aannggiie
8. dub 2010

hele jestli tě to uklidní tak první syn mi taky špatně spal ten v postýlce nespal vůbec a nikdy jsem s ním neměla problémy,že by se ve starším věku vztekal nebo že by byly problémy ve školce nebo já nevim co ještě.....tak aspoň doufám v to,že ten druhý bude taky takový a představy ze spaním jsem měla úplně jiný a byla jsem zapřísáhlá,že nebudu dělat to co s Jakubem...... ☹ a vidíš po 19.letech jedno a to samý.To je taky divný 😅

Když má horečku tak si lehni s ním ať tě cejtí......mě by ho bylo hrozně líto.Měli jste očkování Hexavakcíny?

kacamura
autor
8. dub 2010

s druhym miminkem to chci taky dělat jinak... na postýlku učit hnedka od začátku, ale jestli bude tak uřvaný jako tenhle tak to teda nevim 😅 .... dávali mu jak hexa tak pneumokoka.... ale než sme šli ven tak už teplotu skoro neměl 🙂 ....

aannggiie
8. dub 2010

no já jsem to taky chtěla,ale bohužel to nevyšlo,ale nevadí mi to

aannggiie
8. dub 2010

kolik stojí ten pneumokok? A to si řekla dr,že ho chceš.Já jestli jí to mám říct dopředu nebo tu vakcínu má

kacamura
autor
8. dub 2010

ona mě to nabídla sama, a do náký doby je to zdarma a později už je to za peníze, já to mám zdarma tak netuším kolik to stojí 😕 .... ale myslim, že to neni nic levnýho..

aannggiie
8. dub 2010

fakt??? jéžiš to ještě existuje,že někdo dá něco zadarmo?? Odkud si?

kacamura
autor
8. dub 2010

z prahy.... ale kdybych mu to nenechala dát ted tak bych to později musela zaplatit... ted jenom doufám, že ta reakce co na to měl snad byla docela v pohodě,bála jsem se aby to nebylo horší... někdy maj děti na to očkování ty reakce hrozný, tak si pak člověk řiká, jestli raděj neměl počkat a zaplatit... snad to příště taky bude docela v pohodě... měl horečky a dneska večer měl ještě 37,5, ale to už je dobrý tak snad zejtra už bude bez teplot 🙂

zelvatko
9. dub 2010

aannggiiee: pro děti narozené od 1.1.2010 je Prevenar zdarma.. 😉

mě malá večer usíná po kojení, jak odpočívá.. leží ještě na koj.polštáři co mám na klíně.. usne skoro okamžitě, tak jsem se rozhodla, že ji začnu dávat do postýlky hned po kojení - už bude mít 2 měsíce, tak to holka šikovná určitě zvládne 😵 Naše Barborka je strašně hodné díťátko.. občas si poplače, to k tomu patří, ale většinu dne o ní skoro nevíme.. povídá si ze zvířátkama v postýlce a když je jí dlouhá chvíle, tak si mě zavolá a povídám si s ní..hned jde vidět, jak se uklidní, když u ní sedím 🙂 akorát se spaním přes den je to horší, pořádně mi usne až odpoledne, kolem 2hod co jdeme ven v kočárku..ale to jsme venku zas až do půl 7, tak spí celé odpoledne..

aannggiie
9. dub 2010

kaca-tak já jdu v úterý na první očkování-jako vůbec tak jsem zvědavá.

zelvi-dík.Jinak co píšeš o malý tak šimon je to samý,ale musí pořád někoho vidět z dospělých.Takže ho stěhuju z houpacího lehátka na postel z postele do postýlky atd atd Všude vydrží tak půl hodky-hodinu.Mě neumí usínat sám

kacamura
autor
14. dub 2010

tak už se mi povedlo ho třikrát uspat v postýlce 🙂 ... na tom rameni už to nešlo bolely mě záda jako blázen už... ale jelikož má režim a ví, že v tuhle dobu chodí spinkat tak i myslim, že to pochopil a je v pohodě 🙂 ... akorát mi tedka nespí v noci a já ti pádem taky nespim, tak si ho ráno musím brát k sobě do postele abych něco naspala... vůbec nevim proč najednou nespí... ani moc nejí a podle mě má hlad ale k tomu ho bolí bříško takže se stejně nenají no je to nějaký divný období ....

aannggiie
14. dub 2010

kaco-já si myslím,že když se ty přizpůsobíš malýmu tak budeš v poho.Až bude starší tak se to všechno naučí.Já si malýho taky beru ráno k sobě do postele.U staršího jsem to taky tak dělala a je úplně normální v pohodě,žádný následky 😉 😀

kacamura
autor
14. dub 2010

tak já doufám vid... byla jsem vychovaná tak, že jsem mamce do postele nikdy nešla, když jsem byla starší a taky si neumim představit, že by to dělaly moje děti... možná to zní blbě, ale myslim si, že pro dobrej spánek je lepší když má každej svojí postel a tu používá.... s malym v posteli se tedka taky nevispim, furt se hrůzou budim jestli jsem ho neudusila a jestli dejchá, ale aspon spí on a já chvilkama taky....

aannggiie
15. dub 2010

to se neboj.On když bude s tebou v posteli tak se hrozně uklidní,protože tě cejtí.A neznamená,že leží u tebe tak tam zůstane na pořád