Máte trik na usínání v postýlce? Pořád řve

kacamura
20. bře 2010

ahoj. mám skoro čtyřměsíčního chlapečka, kterej neni schopnej usnout v postýlce... učím ho to asi od dvou měsíců a už to docela šlo, sám tam teda nikdy neusnul musela jsem mu držet dudlík v puse, tedka když ho tam dám na půl spícího tak už tam usne (nemá sílu protestovat), ale jinak řve a řve a řve dokud maminka nepříde, hodně lidí mi radilo nech ho prostě řvát on usne, jenže on je takhle schopnej řvát i čtyři hodiny v kuse. (teda s pauzou na jídlo) kolikrát celý dopoledne nespí... a to se ho snažim uspat od chvíle kdy na něm vidim první známky únavy... nemáte někdo nákej trik na usínání v postýlce??? bydlim v paneláku takže večer si nemůžu moc dovolit ho nechat řvát... nechci aby si získal nějakej odpor ke spánku (pokud už ho nemá) a režim má a snažím se ho dodržovat...

momin
31. bře 2010

venus pokud je diteti teplo nebo zima se neurcuje podle rukou...
rukavicky bych sundala..

rimmel
31. bře 2010

presne ako momin pise, urcuje sa to podla zahlavia

momin
31. bře 2010

A holky co nechavate tak malinke mimca-2 mesicni -plakat si koledujete o pupecni kylu....

venuss
31. bře 2010

dobře holky,rukaicky teda sundam.dekuji za rady

kacamura
autor
31. bře 2010

taky jsem rukavičky nikdy nedávala.... tak s učením na postýlku začnu od půl roka no ale u prsa ho taky spát nenechám...

rimmel
31. bře 2010

kacamura a preco nie?

rimmel
31. bře 2010

Vela mamiciek sa citi vinno ked uspavaju dieta na prsniku. Uspavanie dietata na prsniku nieje zla vec! je to velmi normalne a vyvojovo adekvatne pre babatka zaspavat na prsniku a zobudit sa 1-3 krat za noc v prvom roku. Niektore babatka toto nerobia, ale oni su vynimka, nie pravidlo. Vela deti, ak maju na vyber, preferuju zaspat na prsniku aj v druhom roku zivota i viac. Kojenie je evidentne vytvorene aby komfortovalo dieta a aby pomoholo dietatu spat a ja som nikdy nevidela ci nepocula ziadny dobry dovod nato, aby matky nemali uspavat dieta na prsniku.

VYTVARAM MOJMU DIETATU ZLY ZLOZVYK AK HO USPAVAM POMOCOU PRSNIKA?

tuzba vasho dietata zaspavat na prsniku je uplne normalna a nie je to zlozvyk, ktory ste vy vytvorili. Nebojte sa uspavat na prsniku a neobavajte sa ze naozaj podporujete zly navyk. Dieta casto vyhladava prsnik ked je unavene alebo priliz stimulovane pretoze je to pren ukludnujuce a zname miesto. Dava to uplny zmysel ze si dieta asocijuje prsnik s relaxom a naslednou tuzbou po spanku. Aj my dospeli ak nemozeme spat, potrebujeme nejako relaxovat ci pomocou tv ci tepleho napoja atd atd. Kojenie robi to iste.

pre vela babatok v obdobi ked rady vsetko porozuju a spoznavaju, nocny cas ci denny spanok casto mozu byt jedinym casom kedy dieta dokaze kojit poriadne. To ze mu dovolite kojit prave v tychto casoch, tym zabezpecite ze sa mudostane dostatok mliecka a kojenie nezanikne ako by sa mohlo stat kebyze nahodou kojite iba cez den no dieta je priliz zaujate hrackami ci inymi zvukmi vecami a nedava \"pozor\" na kojenie samotne.

teraz budem prekladat trosku volnejsie resp vynechavat menej podstatne veci nech mito tolko netrva


NECHAT DIETA VYPLAKAT SA?

su dva sposoby resp teorie.

prva metoda \"spankoveho treningu\" je ze sa dieta bdele polozi do postielky a necha sa vyplakat aby sa naucilo samo uspat a nebude potrebovat niekoho ineho aby tam s nim bol. tato metoda existuje od roku 1890. Vela popularnych spankovych treningov dneska su upravenou verziou tejto metody.(to ze nechas dieta plakat ale ides tam po par minutach v nejakych intervaloch)

Nemozem s dobrym svedomim doporucite tuto metodu na uspanie vasho babatka. Kazdy kto vam poradi nechat svoje dieta vyplakat sa az dokym sa nevzda a nezaspi sa sustredi na spravanie dietata ( zaspat samo) a nie na ako sa dieta citi pocas tohto procesu. Podla mojho nazoru, tato metoda casto vytvara nezdravy pristup k spanku : po ukonceni tohto spankoneho treningu, dieta zvykne vidiet spanok ako obavany proces do ktoreho ist a v ktorom ostat(spat) Rodicia musia casto pretrenovat dieta ak v rutine nastane zmena ako napriklad dovolenka ci stahovanie etc. Plus, moze to sposobit ze rodic bude ignorovat dieta ked place a zlomit vztah(nalomit) doveru medzi rodicom a dietatom.

Mladsie babatka, hlavne, nemaju vnem, instinkt ktory im hovori ze ked matka z izby odide, ze je iba vo vedlajsej izbe a ze sa vrati. jedine co babatko vie, je ze bolo opustene a mama tam neni. Male babo vie vyjadrit svoje pocity iba placom. Dieta ktore sa necha plakat osamote eventuelne prestane plakat pretoze stratilo vsetku nadej ze pomoc pride: v jeho svete, vsetkym je jedno ze on place a nik nepride. Plac je tiez narocny , fyzicky. moze to viest k zachripnutiu ktore moze trvat dni, k problemom so zaludkom, tlkot srdca sa zvysuje na nad 200 zaminutu , hladina kysliku klesne.

druha metoda spankoveho treningu(ktorej zastancom som i ja autorka clanku) NEpodporuje vidinu spanku ako stav do ktoreho mozete dieta \"donutit\". Namiesto toho, je najlepsie vytvorit spankovo priatelske prostredie(prostredie priatelske voci spanku sorry haha) kde spanok prevladne nad dietatom. Proces kojenia ako takeho reguluje teplotu babatka a tlkot jeho srdca, znizuje tlak krvi, a uspava ho. Toto pomaha vasmu babatku vyvinut zdravy pristup k spanku, kde dieta vnima spanok ako bezpecny, ukludnujuci, prirodzeny stav.

BOLO MI POVEDANE, ZE DIETA SA NIKDY NENAUCI ZASPAT SAMO POKYM HO TO NENAUCIME

nikdy?! je to prirodzene, normalne a zdrave pre babatko aby zaspavalo na prsniku. dieta takto zaspi tak rychlo! Z mojich osobnych skusenosti i z tohoco som nacitala a zo skusenosti mamiciek s kt.pracujem, som sa presvedcila ze zaspavanie bez pomoci prsnika je vyvojovy milnik, ktory sa vase dieta naucit ked je pripravene. prvy krok ktory casto prichadza je, ked dieta kojite a zrazu sa odsunie, prevrati na bok ci na chrbat a spi (presne ako johnny inac ) alebo ak zaspi v otcovom naruci co predtym nezvykol..tieto nahody zo zaciatku niesu caste, ale je to prvykrok a tieto nahody sa budu iba opakovat a to coraz castejsie.

je vela babatko ktore boli uspavane pomocou prsnika od narodenia a eventuelne sa naucili zaspavat bez neho. Nemusite ich to ucit. Dosiahnu tento milnik ked budu psychicky, fyzicky a emotivne pripravene, Mozete skusit zrychlit tento proces tym ze sa budete snazit prsnik vyberat z ust este predtym nez ho samo vypluje ci predtym nez uplne spi, ci datim dietat do postielky predtym nez uplne zaspi. Moja dcera zacala prilezitostne zaspavat sama ked mala 11-12 mesiacov. Aj ked to zo zaciatku nerobila priliz casto. neskor zaspavala sama bez kojenia viac a viac. My sme ju to neucili, ani nepodporovali. Jednoducho sa to sama naucila ked bola pripravena.

rimmel
31. bře 2010

pardon chcela som poslat iba tu prvu cast 😅

aleachim
31. bře 2010

holky, studené ruce není problém teploty ani teroregulace, ale prokrvování. Rukavičky bych nedávala. Já mám studené nohy i vteplých ponožkách, vaří se mi až je mi to nepříjemné a mám je úplně ledové. Fakt to nesouvisí.

kacamura
autor
31. bře 2010

no u mě je to tak, že ho prostě bolí to bříško, musim ho pak dát odkrknout a ještě dlouho nechat ve vzpřímené poloze aby ho to bříško nebolelo (a to řikaj jak je to bolení ve třech max ve čtyřech měsících přejde už bude mít 4 a půl a pořád ho bolí i když už o hodn mín, ale nesmim si dát v podstatě vůbec nic co nadýmá)... a když usne u prsa a já ho pak dávám do postýlky tak se vzbudí a já můžu začít na novo proto se mi už nechce ho takhle nechat usínat... když byl malinkej tak když usnul tak jsem s nim mohla hejbat pkládat ho zvedat a nevzbudil se tedka už ho vzbudí skoro jakejkoliv pohyb... jak usíná na rameni tak musim hoooodně dlouho počkat neš ho položim... a s tou plínkou... před pár dny jsem zjistila, že je to pro něj fajn hračka a nevim jestli by s ní usnul... zkusim 🙂

aleachim
31. bře 2010

Lucka nikdy nechtěla spát u prsa, to se snad stalo jen jednou za celou tu dobu. Ale ona od novorozence spala sama v postýlce a chtěla mít svůj klid. Ale jak psala rim, je to spíš vyjímka a všichni se tomu vždycky divili. Nijak jsem jí na to neučila. U tak malých mimin to buď je tak nebo tak. Stejně nepochopí, proč je maminka nechce, když oni chtějí být s ní. A nic na tom nezmění ani to, že se párkrát ubrečí - unaví ke spánku.

Jestli chcete vytvářet nějaký režim, tak začnšte až tomu začnou aspoň trochu rozumnět.

rimmel
31. bře 2010

suhlas s aleachim.

a k lucinke..niektore deti su take, potrebuju svoj klud, pokoj, pritomnost rodicov ich vyrusuje. 😉

rimmel
31. bře 2010

kacamura, do postielky ho davaj az o cca15min potom co ti zaspi na prsniku , skus mu chytit rucicku a ak bude ovisnuta, padava, spi tvrdo

rimmel
31. bře 2010

tiez mozes ked zaspi nenapadne strcit cumel do pusinky, hned ako vyberes cece rychlo vsun cumel aby si nevsimol a hop do postielky.

aleachim
31. bře 2010

jo a k tomu dudlíku, Lucka chtěla, ale než zabrala tak ji třeba 15x vypadnul a my jak blbý chodili a dávali jí ho pusy. Dokud si ho neumějí dát samy, jim ho prostě musíme podávat. Holky, já vím, že je to těžké, minulý týden jsem se hroutila z toho, jak Lucka teď zlobí, ale nikdo přeci neříkal, že mateřství je lehké. A koník je tu od toho, abychom se podpořily, poradily si a trochu si to zjednodušily.

kacamura
autor
31. bře 2010

děkuju za rady 🙂 nějak to vymyslíme... pže aaž na to usínání už je docela hodnej... dřív hodně plakal kvůli bříšku a já se první měsíc nestíhala ani najíst... tedka to taky moc nejde ale už si hraje chvilku sám tak to občas stihnu 🙂 ....

aannggiie
31. bře 2010

ahoj holky
můžu se k vám přidat?
Ještě jsem vás nečetla,ale narazila jsem na problém,který nás trápí taky.Šíma má 2 měsíce a neumí usínat sám.Nechce dudlík an flašku

aannggiie
31. bře 2010

tak začala jsem číst první příspěvek a je to úplně stejný jak u Kacamury 😢

nela2008
31. bře 2010

jinak se snažim, aby nebrečel a pupeční kýlu začíná mít... 😒 z toho brečení a tlačení prdíku chudík, zrovna ted jsem ho chlacholila asi hodinu v kolíbce, hladila jsem ho a tak a brečel a usinal a brečel a pořád dokola 😉

kacamura
autor
31. bře 2010

aannggiie: tak si to přečti celé a leccos se dozvíš.. já přišla na to, že ho to tedka nenaučim a začnu asi až v tom půl roce a nechám ho vybrečet pozdějš... tedka mi usíná na rameni je to docela rychl a spinká a tolik nepláče 🙂

kackaaaa
31. bře 2010

Ahojte - u nás je to naprosto totožné... Lucinka usíná u prsa, dovede ho cucat i 2 hodiny. Někdy se mi povede dát ji unavenou do postýlky a držet dudlík, ale to už musí být hóoodně utahaná. Nejčastěji usne u prsa, ale jakmile s ní pohnu, hned má oči jak dva tenisáky a můžeme začít nanovo... Ale už jsem se s tím tak nějak smířila, páč nic jiného na ni neplatí a nechat ji brečet - to nejde... Takže souhlasim s Rimmel - nechat u prsa dokud neusne "natvrdo". Doufám, že se nám to časem upraví.

aannggiie
31. bře 2010

asi na dočtení budu mít čas večer,ale co jsem četla ten začátek co píše kacamura tak to je jako bych psala já.Tak jdu ještě něco přečíst

aannggiie
31. bře 2010

nedočetla jsem ještě ani první stranu,protože ted nemám čas,ale je pravda kdo tohle nezažil tak se to radí.Napsala to dobře Brisalka.My máme jenom problém večer s tou postýlkou jinak se směje a povídá.Tak já jdu zase dočítat 🙂

aannggiie
31. bře 2010

tak přečetla jsem Avu a tak to dělám já.Dělala jsem to i u prvního syna,který taky nechtěl spát a měl trauma z postýlky.Takhle jsme kolem něho lítali až do roka a myslím,že to žádný následky na něm nenechalo.A stejně když chci přeci malýmu číst pohádky před spaním tak jsem přeci stejně s ním a tak ho uspávám

kacamura
autor
4. dub 2010

tak u nás je to čim dál tim horší ☹ .... večer usíná už pouze vyčerpáním a to se ho snažim uspat u prsa to po chvilce začne brečet, že ho bolí bříško tak si ho dám na rameno aby si odříhnul a aby se mu ulevilo a tam pláče dokud vyčerpáním prostě neusne... trápí mě to moc ☹ ... má režim a každej večer dělám všechno stejně a stejně ho nemůžu uspat v klidu.... nejmín pláče když ho upávám kočárku, ale ten se k nám do bytu nevejde...

aannggiie
4. dub 2010

Kaco-to je už ale divný neměla by si to říct doktorce?Já si tady stěžuju,že ten můj drobek nechce usnout sám,ale mě si večer 3x cucne u prsa usne večer v 8 a vzbudí se až ve 4-5 hod kdy papáme a zároveň pořádně kakáme.My prostě neumíme usnout sami 😖
Co malýmu dáváš na prdíky? A hlídáš si co jíš?

kacamura
autor
4. dub 2010

na prdíky já už mu nedávám nic, už to má dobrý akorát večer takhle vyvádí... a jídelníček si hlídám uhle sem zjistila, že si nemůžu dát ani banán... a už jsou věci který mu nevaděj jako třeba kečup a ne příliš čerstvej chleba... navíc mi přišlo, že mu na ty prdíky nic nezabírá když jem vysadila kapičky tak se asi čtyři dny trochu víc kroutil, ale pak to najednou bylo lepší než když je bral a pupíkten nezabral nikdy, po probiotickejch řval ještě víc.... nejvíc tedka pomáhá cvičení s nožičkama a nebo když je a břšku... mě příde, že má k tomu spaní už vyloženě odpor, k doktorce jdem za pár dní takže se jí určitě zeptám

aannggiie
5. dub 2010

A kolik je malýmu? A on přes den neřve vůbec?Hele neznamená,že nemá prdíky,že ho nebolí bříško.Jo a s těma banánama to vím taky,ale dozvěděla jsem se to v šestinedělí kdy jsem byla živená jenom banánama.Teď jim jenom pangase s mrkví a bramborem na páře a mrkev prý nadýmá taky tak co už jíst pro klid mimča to teda nevim.A znáš to pevný balení nebo jak se tomu řiká?

kacamura
autor
5. dub 2010

jsou mu čtyři měsíce a kousek bude mu čtyři a půl... dřív s tim takovej problém nebyl s usínáním ted je to hrozný.... a přez den taky pláče ale to ho většinou uspim v kočáru když jdeme ven ale jinak taky pláče... dneska plakal asi dvacet minut a vůbec jsem nemohla přijít na to proč tak jsem mu vyčistila nos přebalila jsem ho, zkusila jestli nemá teplotu, vypadal unaveně, ale usnul až v kočáru dvě hodiny po tom... málo kdy se probudí a je vyspinkanej do růžova většinou spíš vypadá, že by zase spal, ale už neusne, jenom ráno má úsměvů a elánu na rozdávání .. tak nevim no 😕 a já už se taky asi tejden nevyspala spí zase v kratších intervalech a já jsem ráda když spim dvě hodky v kuse... a to pevný balení myslíš něco ve smyslu zavinovačky??? je zvyklej, že spí s ručičkama u hlavy nemusí moc když je utaženej v něčem, hlavně si myslim, že už je na to velkej v zavinovačce byl první dva měsíce pak už se mi tam nevešel a když jsem se mu to snažila utáhnout i s ručičkama tak se je snažil dostat ven a moc se mu to nelíbilo....

mirax
5. dub 2010

Ahoj holky...tak se připojuju do debaty ☹
U ná sje brečení pouze večer před spaním a to vždy z únavy nebo z těch celodenních vjemů. Prostě Bětka je miminko, co si potřebuje před spaním chvíli pořvat.
Jsem z toho trochu jelen, protože syn tohle vůbec neměl, ten brečel jen když měl hlad.
Nám pomáhá přidržet dudlík, pohladit po hlavičce...tím dudlíkem se tak nějak uklidní a usne..Někdy přestane plakat sama, tak po 15 min., ale chodím k ní v intervalech...Většinou jí ale musím tím dudlíkem pomoct překonat tu únavu, která jí vlastně nedovolí usnout.
Ale taky mě to trápí, už aby tohle období bylo z anámi.
Když usne, spí nádherně...osm hod, pak kojíme a pak kojíme za tři hod...vstává kolem šesté, sedmé...
Do postýlky ji dávám v půl šesté, kolem šesté většinou usne...někdy až v sedm..když pláče hodně..
Přes den spí celkem málo, usne tak 3-4, ale nejdéle tak na hodinu či hod. a půl- V kočárku chrupe obstojně.
Zajímalo by mě, kdy tohle brečení z přetažení u děti zhruba končí...