Mělo uspávání negativní efekt v pozdějším věku?

sarkabrezen
7. zář 2007

ahoj holky. všude čtu jak se má dítě od 6 měsíců učit spát samotné v postýlce, jak být tvrdá a nechat ho vyřvat a tak... moje maličká má přes 5 měsíců a od 3 měs večer uspávám na balóně (do 3 spala sama, pak se to zlomilo). jednou jsem ji zkusila nechat v postýlce a řekla jsem si, že už to víckrát neudělám, nemám na to nervy. mně to večerní uspávání navíc vůbec nevadí, jsou to skvělé chvilky, když se mi malá tulí v náručí a pomaličku usíná... tak si říkám - proč se s tím tolik nadělá?? proč nemůžu prostě uspávat? jaký to bude mít negativní efekt? že budu uspávat do 5 let? 🙂

proto jsem se chtěla zeptat maminek, které uspávaly a mají už starší děti, jaké to mělo v budoucnu negativní dopady, jak dlouho uspávaly a kdy a jak se to změnilo a hlavně jestli toho teď zpětně litují, že nebyly důsledné a nenaučily dítě samo usínat už v tom prvním roce?

cecil
9. zář 2007

Etinko, nedá mi to nereagovat...to je prostě tak, že každé dítě je jiné a neplatí na něj poučky našich maminek, no. Naše první dcerka byla všeobecně hodně živá a těkavá, nedokázala se uklidnit, kromě toho že prostě "odpadla". Ani po obědě mi nespávala dýl jak do tří let, i když by ráda. Taky hodně záleží na tom, jestli děti mají dudlíka...mé dcery by se ním byly udávily, takže mám prostě smůlu, dudlíka nevezmou ani za nic.(kolikrát bych v noci dala království za dudlík! jen mít klid...a nic). Navíc když jsem šla v jejích pěti letech s první dcerou k homeopatce kvůli snížené imunitě, zjistila, že je celkově více nervově aktivní....a přišli jsme i na důvod...jedla jsem celé těhotenství velké dávky magnesia a to prý má na plod takové dopady. Homeop. jí dala užívat zinek a naše malá se docela zklidnila...mnohem lépe spí...dříve se budila tak dvakrát, třikrát týdně a přišla z pokojíku za námi do ložnice....že se jí zdál škaredý sen. Po léčbě zinkem za námi přišla až za ČTYŘI! měsíce a to s teplotou!!! Takže já zastávám názor, že když se dítě budí, není to "jen tak " z rozumaru, ale to malé tělíčko k tomu má důvod.

Navíc obě mé dcery trpěly na tříměsíční koliku, ta první ještě navíc byla alergická na mléko, ale my to bohužel nevěděli....večery u nás byly a teď ještě s malou jsou hororové, protože mají křeče, prdí...v lepším případě. Nevím, jak bych měla nechat vyřvat dítě, které má koliku ráno v osum, je rádo že usne, nenechá ho to spát dýl jak půl hodiny, odpoledne znova kolika, znova mikrospánek a navečer řve od pěti, šesti do devíti, někdy jedenácti, výjimečně i do jedné do noci....byly dny kdy malá naspala za jedenáct hodin dvakrát po půl hodině!!! Opravdu nevím, jak víc bych ji měla nechat vyřvat, aby spala. To by se mi asi už uřvala.Neblázni!...v takovém stavu bys dala cokoliv za to , aby děcko konečně ztichlo a usnulo! Položit dítě do postýlky a ono ti samo usne je SEN každé matky, no ne?

Celé to tu píši z jednoho důvodu, že prostě jsou děti, které se uspávat musí, třeba jen nějakou dobu, než z toho vyrostou....vždyť je to jak se vším....někomu roste zoubek týden a ani o tom neví, někomu lezou měsíc a leží v horečkách...atd. atd.....neber si to vůbec osobně....jen jsem tím chtěla říct, že spousta maminek uspávaček nejsou maminky uspávačky dobrovolně.

Zdravím a jak píše etinka : mějte se uspávačky i neuspávačky

etinka
9. zář 2007

Ahoj cecil, vůbec si nic osobně neberu ani se nezlobím. V těchto situacích, které ty popisuješ, to také chápu. Moje děti na prdíky trpěly minimálně, ale také jsme museli občas ponosit, to má asi úplně každé děcko. Spíš jsem to myslela na ty maminky uspávačky dobrovolnice. Ty které by to dělat nemusely, ale dělají a pak už uspávají, protože jim nic jiného nezbývá a že prostě musí. Pokud se k tomu odhodlají, že prostě uspávat budou, měly by počítat také s tím, že to bude trvat třeba dlouho a že je při tom ve většině případů nikdo nenahradí. Ženská není stroj a potřebuje třeba někdy někam odjet, nebo je nemocná, není jí dobře apod. Co bude dělat potom? Kdo uspí potomka? Možná že tomu většímu dítěti se to dá už vysvětlit, že dneska prostě máma není, ale miminku?
Zdravím, i tebe cecil a všechny maminky, uspávačky i neuspávačky 🙂

franti
9. zář 2007

ahojky...ja len chcem dodat...mamky neuspavacky zase si nepredstavujte, ze vsetky mamky uspavacky nosia svoje deti na rukach kym nezaspia, alebo ze to uspavanie musia vecer opakovat viackrat. alebo ze im to trva cely vecer. to nie...ja maleho uspavam tak, ze lezime vedla seba, tuli sa ku mne a zaspi. ziadne nosenie na rukach a chodenie po byte...o osmej uz spi...ked bol mladsi spal uz o siedmej a ja som mala "volno". sice priznavam, ze sa v noci este parkrat zobudil, ale ked zistil ze som pri nom, tak okamzite zaspal...ziadne dalsie uspavanie sa nekonalo. 😉 samozrejme uznavam je to individualne...zalezi to od miminka.
a este: niektore veceri maleho uspava manzel a bez problemov...a ked chodime obcas von, tak v pohode zaspi maly aj s babickou. takze nie je na mne zavislak 😅 😀 .
len som chcela aby ste si nepredstavovali nejake horory ... 😉 😀
vela zdaru s detickami 🙂

bara_d
10. zář 2007

Ahoj děvčata,
malá má 6 měsíců a naštěstí nejsem "mamča uspávačka". Malá usíná sama, po večerním kojení jí položím do postýlky, pohladím po vláskách, dám pusu, dudlík do pusy a odcházím. Někdy usne okamžitě, někdy si povídá v postýlce a někdy se tam rozčiluje, ale doposud jsem jí nemusela uspávat. Někdo si řekně, že nespí přes den a je unavená a proto usne, ale je to právě naopak, dopo 2 hodiny, odpo 2 hodiny a pak musí mít ještě tak cca 1 hodinu, aby nebyla protivná.
Kamarádka uspávala svého syna tak, že ho držela za ruku než usnul a takhle ho musela uspávat až někdy do 3 let.
Myslím si, že to chce určitě pevné nervy a nepovolit. My sice usínáme dobře večer, ale někdy přes den je to s brekotem, ale zavřu dveře v ložnici a odcházím a pak další návštěvy, kdy jí vypadne dudlík prodlužuji, že to nakonec vzdá a usne.
Ale říkám si, že noční usínání může být pouze dočasu a možná, že se ze mě stane "mamča uspávačka", ale raději ne.
Tak holky, pevné nervy, ty naše ratolesti za to stojí.

sarkabrezen
autor
11. zář 2007

Trošičku se nám to zvrtlo do polemiky jestli uspávat nebo ne. To jsem nechtěla, mým cílem bylo vyvolat diskusi maminek uspávaček o jejich zkušenostech.

Můj názor na to, zda uspávat nebo ne je takový, že se nedá říct "chudinky" uspávačky a "ty správné" maminy, co jim děti spí samy. Není jedno dobře a druhé ne. Dobře je jen to, ať je spokojená mamka a její miminko (potažmo celá rodina). Pokud jsou spokojení s uspáváním, pak je to dobře. Pokud je rodina spokojená s tím, že mímo spí samo, pak je to dobře. Pokud je mamina ve stresu a zničená z toho, že musí každý večer hodinu uspávat, pak je to špatně. Pokud je mamina ve stresu a zničená z toho, že musí nechat dítě k samostatnému spánku prořvat, pak je to špatně.

To je můj názor na tuto tématiku. Ale skutečně diskusí o tomhle už je tady myslím dost, chtěla jsem znát zkušenosti maminek, které uspávaly, protože jsem uspávačka, v tuto chvíli mi to nevadí, ale nevím, jak se to bude dál vyvíjet, a kdyby mi 9 z 10 uspávaček řeklo, že toho později hrozně litovaly, tak o tom budu asi přemýšlet, jestli to ještě nepřehodnotit. Proto tato diskuse.

Ale samozřejmě díky za příspěvky všem 🙂.

janicckka
11. zář 2007

Tak já mám syna který do ted spí se mnou a manželem ale mohu říci jen jedno pro mne nic krásnějšího není, když ležíte vedle svého dítěte,koukáte se na něj,jak krásně oddychuje a cítíte tu jeho nádhernou vůni.Možná si někdo bude myslet že jsem blázen 😕 Ale ne nejsem jen miluji své děti a když chctějí být se mnou tak proč né? 😀
Ale nelituji,syn už by nejraději spal sám vlastně už spí i usíná jen někdy potřebuje přečíst pohádku a hladit po vláskách,já mu při tom pěkně povídám co budeme dělat druhý den a on už potom usne sám. 😵

Mám dceru a ta usíná sama ale někdy také ne a když usne u kojení tak si jí nechám v posteli.Na noc jí přendám do postýlky,když se probudí na papání tak už do rána jí mám u sebe.A čuchám a držím si jí JE TO NÁDHERA 🙂 🙂

mracik
12. zář 2007

janicckka 😵 😵

karotky
13. zář 2007

Janiccka............tak to máš štěstí,že Filípek chce spát sám.To já mám kamarádku,která to praktikovala u své dcery a když měla jít do školky,udělali jí krásný pokojíček.Jí to ale nezajímá,takže spí s mamkou dál(mají teď roční holčičku,tak nevím,jak to praktkují dál 😅 )a tatínek v obýváku na gauči.
V tomto případě to už neuznávám jako dobrou výchovnou metodu. 😉

johanda
13. zář 2007

karotky, tak to my občas spíme v jedné posteli já, manžel, 5 letá holka a mimino. Není to každou noc, pravda, ale celkem si to všichni užíváme a nikomu to nevadí. 🙂 No, vyhodili byste z postele děcko, které za vámi ve 2 ráno přicupitá, že chce spát s mámou a tátou?

musko
13. zář 2007

Janiccka a johanda 😵 😵 😵

januskaababoo
14. zář 2007

Neda mi to!
Sarkabrezen...vzala jsi mi moje slova 😵 ,
uz uz jsem chtela prestat uspavat a byla jsem z toho akurat ve stresu...nez jsem si precetla tuhle diskuzi, uspavala jsem malou nekdy jen tak v posteli, hrala si s mou rukou az usnula...pozn: tatinek je daleko, spime samy na obrovitanske posteli, ale stejne natulene k sobe...nekdy na balonu, zvlaste, kdyz je neklidna....nakojim, odbrknu, parkrat zhoupnu a je tuha...jak jsem zkousela zavest "neuspavani", bud to vycitila, byla jsem asi nervozni ci co...no strasne rvala a zacala se zajikat...a nasledovne dusit! Nemuzu ji nechat vyrvat...je to pravda, pokud jsou vsici spokojeni a stastni...tak at je to co je to, hlavne, ze to zabira, otazka je...jestli to nebude problem v budoucnu...ale to je na jinou diskuzi...
janiccka...souhlas 😵

cecil
15. zář 2007

A o tom to je, ne? Být všichni spokojení, až nebudu, pak to teprve budu řešit.
janicckka...taky ňufám a ňufám 😵

sarka brezen...já osobně nelituju.

PS : máte někdo zkušenost s uspáváním v autě??? 😅 Včera jsme jeli stošedesát kilometrů a drobek neusnul...nechápu. 😝 😵

karotky
15. zář 2007

Johando..........ve 2 ráno..........tak to bych vstala,zjistila problém a šla s ním zpátky do postýlky a počkala až usne.Jó,kdyby to bylo v 6h.........bez námitek.To už je něco jiného. 😉

johanda
15. zář 2007

karotky - problém je v tom, že chce být s námi v ložnici, když je tam i její sestra. Až malou přesuneme do dětského pokoje, myslím, že to skončí. Naštěstí máme fakticky obří postel, takže se nemačkáme 😉 Pro mně je jednodušší dát ji k nám a do 5 minut spát, než s ní sedět půl hodiny v pokojíčku.

karotky
15. zář 2007

No,jo.........tak to se jí pak těžko něco vysvětluje,když tam má sestřičku. 😅 Hlavně,že to není každý den.............nebo jo? 😕

franti
15. zář 2007

johanda...ja som mala pat rokov ked sa narodil moj brat a tiez ma nasi museli prestahovat k nim do spalne, pretoze som zavidela, ze vsetci traja spia spolu a ja musim sama v druhej izbe. takze sme vsetci styria spali v spalni az do doby kym brata nepresunuli tiez do detskeho pokojicku...myslim, ze mal dva roky. 🙂

lenchita
16. zář 2007

ale mě se to zdá moc pěkný, když celá rodinka chrupe pohromadě 😀 my jsme zatím jen tři, ale už se psychicky chystáme na budoucí (někdy) sourozence - manžel už plánuje koupit větší postel, abychom se tam všichni pohodlně vešli a dokonce vypracoval plánek, kdo kde bude ležet 😀 😀 😀

janicckka
16. zář 2007

karotky:Já myslím že tohle není výchovná metoda.Spaní s dítětem není vychovávání,alespon podle mě ne 😀 .

Já jsem si naopak říkala,že je mě líto maminek které o tu nádheru přichází.Nikomu tu nechci nic vnucovat,tohle je právě každého názor.A bud je takový že mě to vadí,nebo ne ,nic mezi tím. 😀

Každý říká že dítě si zvykne a neusne pak samo,Tak to nedávejte ani dudlíka,a nekojte moc dlouho na všechno tuto si zvykne. 😀 😀

andrea73
16. zář 2007

Já jsem první dceru neuspávala, prostě byla tak hodné dítko, že jakmile jsme ji položili do postýlky hned usnula. Podotýkám byla kojená měsíc a to tak, že jsem odstříkávala a pak jí to dávala flaškou. Naopak syn je do teď kojený prsem, a je na mě totálně závislý...ale protože už další děti naplánujeme užívám si to se vším všudy. I když jej uspávávám každý den a to často i přes den. Je mi jistě vděčný, že jsem u něj když usíná 😵 Já si jako otrok nepřipadám a nelituju, že je takhle naučený. Jo a v postýlce nespí, spí do teď s náma v posteli 😉

lamia
23. zář 2007

Holky,já si nejvíc uspávání užila při kolikách,hrůůůůza... ☹ drndala jsem na balonu,nosila na tygra,prostě co se dalo,protože jinak malá řvala tak,že časem začala úplně křečovitě vyrážet vzduch a měla jsem fakt strach,že se jí něco stane,nehledě na to,že mi to mohlo srdce utrhnout.Koliky po 3m pominuly a začala usínat docela pěkně,sice u mě v náručí nebo u prsu,ale poslední 2 měsíce se jí snažím položit do postýlky ještě aspoň trošku bdělou,aby si zvykala a nevzteká se a usne. Takže já uspávání nelituju,prostě to jinak nešlo,ale je fakt,že se to snažím odbourat.Malá naštěstí chápe postýlku jako místo na spaní,nikdy si v ní nehrála a je v ní jen na noc nebo denní spánek,s náma do postele ji neberu,resp.jen na kojení v noci a potom zas odnesu,mám strach,aby mi třeba nespadla nebo tak.

barunka81
17. črc 2008

Obnovuji tuto diskuzy. Jsou tu maminky ktere uspavaliu? Jak se to pak vyvijelo dale??
Souhlas s Janicckou:á jsem si naopak říkala,že je mě líto maminek které o tu nádheru přichází.Nikomu tu nechci nic vnucovat,tohle je právě každého názor.A bud je takový že mě to vadí,nebo ne ,nic mezi tím.

Každý říká že dítě si zvykne a neusne pak samo,Tak to nedávejte ani dudlíka,a nekojte moc dlouho na všechno tuto si zvykne