• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimčo stále u prsa, hlavně v noci. Jsem živej dudlík

18. července 2015 
Gaba3 ahoj! Dětský doktorky jsem se ptala a zkoušeli jsme homeopatika, ale zlepšení nenastalo. Když jsme začali přikrmovat, tak se taky nic nezměnilo, jen začal večer líp usínat, ale noci jsou pořád šílený. Teď ty 2 poslední vůbec! Nějak mi sice začal odmítat prso, ale nespal, kňoural, brečel, lezl po posteli, po mně, kopal mě do hlavy...no děs... Před chvilkou se vzbudil, tak jsem uspávala a nejdřív mi prso taky odmítal, pak si ho teda milostivě vzal :slight_smile: , ale je to divný, dřív po něm šel hned. Svoje dítě samozřejmě miluju, ale je to vyčerpávající.
Teď v sobotu se zrovna vdávám a jsem fakt zvědavá, jak to udělám večer a v noci. Nevěsta půjde asi v deset spát :wink:
2. zář 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všichni mi říkali - neber si malou k sobě do postele, nezbavíš se jí. Večer usíná u prsu, přenesu ji do postýlky, pak ještě jedno kojení kolem desáté a cca od půlnoci už spí s námi v posteli přitulená a samozřejmě věčně přicucnutá. Bylo období, kdy jsem se bála, že ji zalehnu, ale teď už má 7 měsíců a tak se tolik nebojím. To, že jsem její dudlík mi nevadí ani trošku. Je to můj miláček a je mi jasné, že už mne nikdy v životě nebude nikdy nikdo tak moc potřebovat k životu jako ona mne a tak si to prostě užívám. Čím je starší, tím je méně přicuclá a více se roztajuje, takže trend je pozitivní.
2. zář 2008 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ellouch taky usina u prsa ve dne i na noc.kojim v leze usne prenesu do postylky kde spi nekdy se probere a zas usne nekdy jde k nam do velke, dam ji trochu cucnout a ona zas usne. ted kdyz je velka ma taky tendence se kojit sama, to resim tak ze nespim naha :grinning: ji to proste dojde ze titie tam neni.

kdyz byla mensi a zkousela se ududavat tak js ji normalne odpojila a odpojim ji i ted ona kdyz uz je tak rozespala tak usne
2. zář 2008 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My take tak, vecer uspim u prsa pak dam mimco do postylky a asi od 1 hod je v posteli s nami...
Ted vyzadzuje na usnuti prso i pres den. Uz od mala mela problem usnout. Ale v houpajicim kocarku usla. Ted posledni dobou zacne jecet jak nemuze usnout, takze na lavicce nakojim. Staci par minut, usne dam ji do kocarku a hura na prochajdu. Jsem chodici mlikarna. Ale nevadi mi to, do patnacti takhle kojit nebudu :wink:
3. zář 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem noční dudlík cca od dvou nebo tří měsíců a v noci kojím vpodstatě nonstop, jakmile se hnu a prso vypadne z pusy, tak je hroznej řev, ale nevím, jak to řešit, vyřvat nenechám, takže neřeším - jen doufám, že to přejde časem... třeba už dnešní noc :sweat_smile:
3. zář 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak se take hlasim mezi zive dudliky :angry: nam to zaclo v 5-ti mesicich a trva to uz skoro mesic....porad cekam kdy to prestane, ale co jsme si tu precetla me desiii :unamused: malej spi v postylce sam take tak do pulnoci a pak uz je to jen dudlani
31. říj 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, psala jsem sem někdy začátkem září dost vystresovaná z věčného nočního kojení a uspávání u prsa. Uběhly skoro 2 měsíce a situace se naštěstí trochu zlepšila. Malej se naučil usínat v postýlce bez prsa. Přes den se mi teda pořád vrhá do výstřihu (na veřejnosti docela komedie :grinning: ).. V noci sice ještě kňourá když se vzbudí, tak od 23:00 ho mám v posteli, ale kolikrát už usne jen když si ho k sobě přitulim, dá si místo prsa paleček a spí. Jsem ráda, že je alespoň nějaký posun k lepšímu :slight_smile: . Všem přeji pevné nervy a vydržte! Ono je to přejde :grinning:
1. lis 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Vendy, alespoň nějaká naděje....u nás taky posun, ale k horšímu, už jsem nadobro vyměkla a Maja s pí s náma v posteli, teda spíš semnou MM dobrovolně odchází do obýváku, máme tu nejlepší antikoncepci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:.
Jakmile Marečka šoupnu do postýlky, tak je řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helenapce...tu oddělenou ložnici máme taky..nejhorší je, že jsem si na to nějak zvykla a už by mi byla postel ve 3 malá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nééé, prostě to zatím nejde a když manža vstává denně ráno brzy do práce, tak je to teď lepší. Doufám, že i v tomto dojde brzy k posunu k lepšímu :grinning: , i u vás :grinning:
2. lis 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak večer uspáváte dítě? A jak udržet děcko v jeho postýlce, náš Matyášek tam odmítá být.
Já mám děcko celý den hodný, to spinká v pohodě, ale jakmile nastane večer začne velký řev!
Usíná jen u prsa a to dost blbě, jen tak na deset minut a to několikrát dokola.
Už si opravdu nevím rady! Usíná až tak kolem jedenácté, když si malého vezmu k sobě.
2. lis 2008 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nas stale stejny stav :confounded: usina jedine u prsa a to i ve dne....nastesti teda v kocarku usne normalne :grinning: do postele ho moc neberu, jen kdyz tam spolu usneme, ale kdyz ho prenesu do postylky, sice spinka, ale budi se co 2h a chce se primazlit.

Makkyna2: nas malej nikdy nebyl moc spinkaci, vetsinou jsme ho museli nosit v ruce, dokud neusnul, nekdy pomahalo houpani na mici..v postylce sam usnul opravdu velice vyjimecne a to mu vlastne i zustalo :slight_smile: takhle malemu mu nekdy pomahalo zavinout ho do zavinovacky - citil se bezpecneji...
3. lis 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!¨
U nás stejný problém :frowning2:
Malý bude mít 5 měsíců, přes den spí v kočárku jediněna bříšku, veče velký problém usnout a pak se budí po hodině a děsně pláče, chce k prsu a dokáže je nepřetržitě dundat. Trvá to už tak 14 dnů!!!!
3. lis 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Pavli a hned to asi neprestane, u nas to zaclo v 5-ti mesicich a zitra ma 6. mesicu a zadna zmena :sweat_smile:
3. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak jsem psala, u nas nastala vetsí změna až v 10 měsících. Uspávali jsme v lehátku( houpačce) nebo usnul u prsa. Teprve teď pochopil, že se v postýlce spinká a večer v ní usne. Také jsem řešila, že to není správné uspávat houpáním, že ho mám v noci v posteli... :slight_smile: Už na to kašlu, zvykla jsem si, v noci se nijak extra nevyspím, ale pokroky tu jsou. :slight_smile: Vypadá to sice děsivě, že to u nás trvá téměř 11 měsíců, ale oni z toho vyrostou :slight_smile: Hlavně, že je máme, jsou zdraví... ale stojí to hodně nervů :grinning: ...všem je přeji co nejpevnější! Já je pravidelně obaluju čokoládou a zatím se držím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
toto sme mali presne, mne sa podarilo to odučiť podľa knihy od Prekopovej,Když díte nechce spát.
moje hlavné chyby:1.kojenie poležiačky a po spiačky, 2.nedávanie odgrgnúť - ako signál, že jedlo skončilo, 3.chýbajúci večerný rituál.
3. lis 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubaaca: tak ty prvni dve bohuzel delam....takze to muze byt tim a jak, jinak ten ritual vecerni docela mame - koupani, kremovani, oblekani do pyzamka a papani...co tam radili na odnauceni dudlani? :wink:
3. lis 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já měla do půl roku zlatý dítě. Malá šla spát v 19, pak bylo kojení ve 2, v 5 a v 8 jsme vstávaly. Úderem 6 měsíce vstáváme po hodině. Někdy zázrakem vydrží večer od 19 do 21, pak zas po hodině a ráno 6 - 8 spí. Probudí se, začne plakat, dám ji dudlík, ten vyplivne a začne řvát, chování nepomáhá, jen prso. Párkrát si cucne a usne. Je to od té doby, co jsme začali přikrmovat a začali nám topit, tak nevím jestli to má s tím něco společnýho. každopádně je to docela únavný, ale jak už někdo psal, hlavně, že je zdravá :dizzy_face: Ale pokud máte někdo recept, aby vydržela spát dýl tak vám budu vděčná. :wink:
3. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som toto mala cca od 4,5 mesiaca do 6 mesiaca a zhoršovalo sa to. niektoré noci som dve tri hodiny hopsala na fit lopte a cecok u Gregora v puse a on si dudal. muž nespal tiež - budí sa na každé šuchnutie.
tak som si povedala dosť. Som ochotná dojčiť každé tri hodiny, častejšie nie. V tej knihe je to o tom, že dojčenie má byť jedlo a nie dudlanie. TAkže po každom dojčení otočiť hlavou hore - aj keď si negrgne, je to signál, že kŕmenie je skončené.
Večerný rituál dodržiavať - kúpanie, olej, pyžamo, rozprávka-uspávanka-modlitba, kto čo chce -a ale stabilne rovnako, dať do postieľky a už ju neopúšťať, keď mimčo zaplače, byť pri ňom, aj ho zobrať na ruky, ale NIE opúšťať spálňu, rozsvietiť a podobne.
Ja som to robila asi tak , že po večernom dojčení, ho dám na nočník /(robíme bkm), potom vezmem do náruče, kývem sa na posteli a spievam tú istú uspávanku až kým nespí. Potom som tam ešte chvíľu a keď sa mrví, zase hmkam tú istú uspávanku, alebo hlasno dýcham, ako keď človek spí. Keď sa mi zobudil v noci a chcel cecok po hodine, alebo dvoch - vzala som ho do náruče a hodala, hmkala.
Nebudem klamať na začiatku sa zlostil a reval - ale držala som ho v náručí a povedala, Ja viem, že sa hneváš - hnevaj sa , nedám ti ten prsník, už si sa najedol, veľmi ťa ľúbim, aj keď sa hneváš, ale neustúpim. - to je metóda pevného objatia.
Teraz to ešte nie je celkom ono - robíme to cca 10 dní - ale večer mi zaspí a budí sa po tých cca 3 hodinách, ráno je viac vyspatý a nie je pol dňa omrnčaný ako predtým, ke*ď je mrzutý cez deň, tak ho napevno zviažem do šatky - predtým mi vydržal v nej, len vonku, keď som chodila.
Večer zaspí rýchlejšie, už keď tú uspávanku spievam 1.raz a v noci spí tuhšie, nemele sa furt, kojí sa 10min a pustí prsník, niekedy zaspí a ja ho aj tak dám hlavou hore, potom do postieľky a spí pevne ďalej. predtým len čo zaspal na cecku a položila som ho, bol hore.
3. lis 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
napevno v šatke sa upokojí a prestane vypytovať. Prekopová píše, že dieťa potrebuje mať v matke oporu - a potrebuje mať režim, aby sa cítilo bezpečne. Bezradná matka typu :"Ja už neviem, čo s ním" je u dieťaťa ľahko ovládateľná a dieťa získava moc, ktorú nezvláda používať. Ja tiež nie som zástanca "nechať vyrevať" To pevné objatie, bezpodmienečná láska- to sa mi páči viac.Odporúčam JiŘina Prekopová: Když dítě nechce spát, Prekopová: Malý tyran, Prekopová: Neklidné dítě, Prekopová Děti jsou hosté kteří hledají cestu.
3. lis 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy díky, jo hlavně že jsou zdaví, to je to nejdůležitější!!!!!

bubaaca já tu knížku mám, ale nějak jsem to asi nezvládla a dítě spát nechce!! Rituály máme, dokonce jsme nechali vyřvat a nic... :unamused:
4. lis 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda holky,
jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo je živej dudlík :wink: přes den je Mates v pohodě, kolem 8hod se nají, pak máme obídek normální jídlo - kolem 15hod další kójo, pak kolem 18 a pak po 19hod, když usíná - samozřejmě u prsa - další kójo kolem 21, pak když se zadaří,tak vydrží do půlnoci,ale pak po hodině,.... no prostě po půlnoci spinká u nás v posteli,ale zase vzbudí se třeba až po 2hod.Takže můj závěr je ten,že jak začne v noci blbnou, nedávám ho zpátky do postýlky, stejně by to bylo tak na 10minut,ale nechám si ho u sebe,on se přicucne k prsu kdy chce a vyspíme se všichni - on totiž nijak moc nepije, fakt si jen cucne :slight_smile:
jo a rituály máme taky,ale prostě podle knížek se všechno dělat nedá :slight_smile: takže vydržet vydržet :wink:
5. lis 2008 ve 20:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky nám hrozně pomohl hajánek. Nosila jsem ho zastrčeného celý den v podprdě a večer jsem jí ho dala Aduš do postýlky a ona vždycky zabožila nosík do hajánka, z něho cítila mě a byla v klidu a samo dudlík-to je vynález :grinning: :grinning:
První měcís jsem byla taky živý dudlík než jsem mršku oblafla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
myschka a co je to ten hajánek??? já teda zkusila jednou nechat malou s náma v posteli, ale stejně vstávala po hodině, takže je zpět ve své postýlce
7. lis 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mám ten stejný problém.Bohužel patřím také mezi ty maminky, co si naučili mimi dundat prso a ted toho zlozvyku nemužu malýho odnaučit. Zhruba do 5ti měsíců spával pěkně, v noci se vzbudil tak jednou a spinkal do rána.Jenže pak najednou nastal zlom a malej začal vyžadovat dundání mýho prso třeba dvakrát třikrát za noc.Ted je mu 7a pul měsíce a trvá to stále, akorát se to dost zhoršilo.Dundání mýho prsa vyžaduje prakticky celou noc.Ted poslední dvě noci jsem se vubec nevyspala, protože sotva malýho uložím do postýlky a zalehnu, malej se začně za chvíli kroutit a plakat a chce opět dundat.jsem prostě živej dudel.Dám ho k prsu a je klid.Když ho nedám, začne šíleně řvát, jako bych mu ubližovala a řve a řve.Vydržím to max. pul hodky a opět ho dám k prsu, protože je mi ho líto....No je to mazec prostě.
TAkže jsem vás chěla poprosit, jestli nemáte nějakej zaručenej recept, jak tenhle zlozvyk dítě odnaučit.
19. srp 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem. Hlasim se do klubu zivych dudliku. Tak u mne stejne - do patyho mesice super, spala skoro celou noc, pak sup a vecer se budila i 5x za noc a jediny, co ji uklidnilo bylo prso. Takze stejne jako vy, v noci stehuju do postele, kde je na mne nasata. Pokud nema, co chce, je desny rev. Zkousela jsem oblbnout cajikem, ale bezuspesne. Ted davam uz treti noc kasi a je to o neco lepsi, dnes se vzbudila jen 2x. Kez by to pomohlo. Nicmene taky nevim, jak tuhle situaci resit...Ale jak pisete, proste mazec, clovek se nevyspi a jen se desi, ze snad bude kojit az do puberty.
19. srp 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už jsem z toho dost neštěstná, u nás ani kaše nezabírá.Např.včera usnul o pul 9, bříško měl plné-kaše+ještě jsem ho dokojila a samozřejmě tak taky uspala.Za hodinu už zase plakal a chtěl dundat.Jsem fakt bezradná.
19. srp 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mám ten samý problém. Přestávám kojit a už kojím prakticky jenom v noci. Přes den papá příkrmy a dávám nutrilon. Večer kaši a dokojila jsem, teď už dávám kaši a nutrilon. V 19 hod. jde spát a někdy je už ve 22hod. vzhůru a to už se pak převracím jenom ze strany na stranu a dindá tak co 3, někdy co 2 hodky. Když nedám prso tak řev a nechat vyřvat nevím jestli to zvládnu...
25. srp 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no potěš,tak nevím jestli se mám utěšovat že ti moji raubíři takoví nebyli a tak nebude ani ten poslední,a nebo počítat s tím že když je jinej od prvopočátku tak to bude i v tomto,přes den pomalu nespí-pouze v kočáru když se s ním jezdí a ani to ne vždycky,jinak věnovat pozornost nebo prso,přes noc zatím spává,ale jsme teprve na začátku-dneska6týdnů,horší je ten vydudlanej pocit,jako do sucha a pálení potom.
25. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.u nas mame stejny problem,Adelce je rok a mesic a uz od sestyho mesice se pokousim nedavat ji prso,ale flasku.....bohuzel marne.Kdyz ji dam UM,tak flasku odhodi,je rev a zacne se sapat po mne,jak po medu,uz sem zkousela i mliko ochucovat,ale marne,stejne ji to prso dam.Tak v poslednich dnech sem rekla dost,proto sem se chtela zeptat,jak dlouho(i kdyz mi to srdce drasa)se muze nechat decko plakat- v nasem pripade ricet?Lekar mi to sam poradil,ze proste nesmim dat,ale jemu se to rekne,kdyz mu decko nerici :wink:
26. pro 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nebuj zvladnete to ja to mela se starsim a kojit jsem prestala ve 14 mesicich a musela nechat vyrvat ale mela jsem ho u sebe pohladila je pravda ze misto toho dala flasku s trochou caje ale pozor pak chtel dlouho flasku v noci ted to mam od zacatku s adamkem v noci u sebe u prsa me to vyhovuje nevstavam a taky ho odnaucime ale asi to udelame tak ze ja budu spat v jiny istnosti a manzel snim u domika to trvalo 3 noci ale nesmis polevit kdyz jednou zacnes to jsem slysela ze pak by to zkousela o to vic :wink: adamek chce aspon dudlika to domik nechtel proto jsme dali flasku preju pevny nervy :slight_smile:
26. pro 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek